Tradiční protokol padl. Na trávník nově musí i náhradníci, FIFA slibuje zážitek plný emocí

FIFA týden před začátkem samotného mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku oznámila nový formát předzápasového ceremoniálu. Namísto klasických nástupů se všichni hráči, včetně náhradníků, postaví kolem středového kruhu, kde si vyslechnou státní hymny. Hlavním cílem má být přinést unikátní zážitek všem přítomným na stadionu, včetně fanoušků i hráčů.
Samotný nástup bude zahájen příchodem všech hráčů na stadion speciálními oblouky, kde nebude chybět světelná show a kouřové efekty. Následně se proti sobě oba týmy postaví na středovém kruhu, kde zazní hymny. Po skončení ceremoniálu se pokračuje ke klasickému podání rukou a hodu mincí.
Novinkou je zapojení celého kádru, včetně náhradníků. FIFA tím chce umožnit zažít atmosféru i hráčům, kteří do zápasu nezasáhnou. Součástí budou také obrovské vlajky obou zemí, které pokryjí zbylé místo na trávníku.
Fan-centric pre-match ceremony to debut at @FIFAWorldCup 2026
— FIFA (@FIFAcom) June 4, 2026
FIFA has unveiled a bold new vision for pre-match ceremonies at the FIFA World Cup 2026 designed to deepen the connection between players and fans while elevating a moment already rich with anticipation:
"Mistrovství světa je o každém hráči, o každém fanoušku, to má nový ceremoniál ukázat. Rozmístění vytvoří jedinečný moment jednoty a hrdosti na svou zemi, což k mistrovství světa neodlučitelně patří," komentoval změny prezident FIFA Gianni Infantino.
Inspirací tak má být severoamerická sportovní kultura, ve které se na doprovázející program klade velký důraz. Podobný formát už fungoval na MS klubů minulý rok, které se rovněž konalo na území Spojených států.
Související články






















































































































Komentáře (60)
Přidat komentářPíčoviny
Kokotina. Radši zruště ty komerční pauzy maskované za pauzy na pití
Kdyby během nich aspoň zastavovali čas, aby bylo jasné, že se nezkrátí doba hry
Já myslím, že aby ten zážitek byl ještě větší, měli by se na hřišti při hymnách shromáždit okolo středového kruhu i fanoušci z kotlů. To by ty emoce ze hřiště přímo stříkaly
Toto se líbí uživateli Tribuna Sever.
Je potřeba připravit dostatek rohových praporků a rozdávat je už při vstupu na stadion.
No když jsem nedávno v jednom nejmenovaném zápase viděl, jak rozebírali branku, tak nejen praporků…
To byli pořadatelé, ne? Vtipný bylo, že vidíme jak se odnáší brána ze hřiště a ti komici komentátoři pořád spekulují, zda se to dohraje.
Jasně, místo tyček se dají batohy a když to bude pod "břevno", tak se bude křičet "vejškaaa!"
No pokud to byli pořadatelé, tak to dělali teda kurevsky rychle, tu branku “Sparty” demontovali hned na začátku mi přišlo
Proč se Američani snaží dělat z fotbalu nějakou velkolepou show, když už to dávno je ta nejpopulárnější hra na světě?
Tohle mi nevadí, reálně je to úplně jedno, ale řekl bych, že kouzlo fotbalu je právě v té jednoduchosti.
Oni z toho dělají show, protože u nich je show uplně každý sport. To my si tady neumíme představit a vnímáme to uplně jinak. A jelikož ty reklamy a ostatní věci přinesou Fifě prachy navíc, tak se ji to samozřejmě bude líbit. tak se podobné věci zavedou i v Maroku a dalšíxh turnajích fifa i uefa
To budou superlativy z ust Trumpa a Infantina. Tohle MS bude NEJVETSI NEJLEPSI a jen sama NEJ
protoze delaji show ze vseho a jsou v tom nejlepsi na svete?
Ale jejich sporty moc lidí mimo USA nezajímají. Naopak fotbal je populární globálně a to i bez tohohle všeho.
Ale to je zase blábol
moc lidí nezajímají
Ne no
Souhlas. Tohle umí dokonale. Nezažil jsem NFL ani NBA (nebaví mě ty sporty), ale i NHL byla naprosto odstřelená od čehokoliv co jsem zažil v Evropě.
A to není vše, zahajovací ceremoniál má trvat asi 85 minut
Tak snad bude studio se Zelíčkem ale
Třeba ze sebe vymáčkne za tu dobu aspoň jednu koherentní a smysluplnou myšlenku.
Na to 85 minut asi stačit nebude.
Tak slozit vlajku co bude pres pul hriste neco zabere ...
To zas bude doma kriku ze fotbal trva 3 hodiny
Tohle bude strašná picovina. Kdyby se aspoň týmy uprostřed seradily tak, aby vytvořily napis fuck Trump, tak to ještě beru.
Oni chteji takovou velkolepou show zakoncit obycejnym podanim ruky a hodem minci? Se posrali ?
Fakt ti Američani se snaží z toho udělat bůhvíjakou show.... opravdu ať je to jak chce, tak mistrovství i v tom Rusku a i jakž takž i v Kataru bylo fajn
Jestli na něco nemám na US rád tak je to přesně tenhle styl dělat ze všeho "show". Teda víc mě sere, že to Evropa pak přebírá. Mně to všechno přijde kýčovité, na sílu, jako na ML přednášce.
Otazne je ale aky podiel na tychto veciach ma samotne USA.
Ci to nie je len iniciativa FIFA.
Nemyslim si ze USA tu robi trendy pre Europu, mozno skor v inych v sportoch ale vo futbale nie.
Jsem zvedavy ted na UFC v bilem dome. Tam bude mit podle me Trump proslov mezi zapasy, jak je Amerika skvela
Ja jen doufam, ze cas zacatku zapasu bude znamenat zacatek zapasu, ne reklam a picovin.
Aby to nebylo jak hokeje, kde je psán začátek v celou, ale úvodní buly je v :07
Příště i s manželkami.
No ale zrovna tohle mi přijde celkem v pohodě. Jen teda si myslím, že to museli mít naplánované dost dlouho dopředu, už jen kvůli výrobě vlajek přes půl hřiště, tak nechápu, proč to oznámí tejden před začátkem.
Uz cakam len manzoretky a americky kktizmus bude dokonany.
Každý hráč si také bude moci během zápasu zakoupit jednu 0,5 lahev s vodou.
Když si vybavím show z jiných amerických sportovních akcí, tak tohle je ještě relativně v pohodě. Mohlo to být daleko horší.
To budou moci Novozélanďané zatančit haku.
To samozřejmě dělat budou, to musí
O každém fanoušku
Aspoň ten kokot z Bohumína pořádně uvidí, jak vypada česká vlajka
F1
Zápasy o 4 ráno. Pil si ?
Pecka
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele