AC Milán Itálie - AC Milán - Zprávy

Další články

AC Milán musí na Olimpicu dohánět manko, kvalitu na to má

První ryze italský duel ve čtvrtfinále Evropské ligy nenabídl takovou potěchu pro domácího favorita, AC Milán nestačil na AS Řím. Ve čtvrtek večer se Rossoneri pokusí tuhle pozornost římskému soupeři oplatit a vyloupit pro změnu jeho domovskou scénu.

De Ketelaere a budoucnost? Být to na mně, tak zůstanu v Atalantě, říká

Hodně náročné měsíce před sebou má Charles De Ketelaere. 23letý ofenzivně laděný belgický záložník bojuje s Atalantou na třech frontách a říká si o nominaci na evropský šampionát, vedle toho bude řešit i další budoucnost.

Ohrožené Sassuolo prohospodařilo skvěle rozjetý zápas, AC dotáhlo stíhací jízdu k bodu

Ve vynikající formě hrající AC Milán se v duelu 32. kola Serie A překvapivě trápil na hřišti Sassuola, odkud si nakonec odvezl remízu 3:3. S celkem, jenž ovládl předchozích pět ligových zápasů, to přitom dlouho vypadalo ještě hůře, neboť velkou část utkání i kvůli dvěma trefám Armanda Laurienteho prohrával dvougólovým rozdílem. Výborně rozehrané klání ale o záchranu bojující Neroverdi nedotáhli do zdárného konce, když nechali svého soupeře nejprve snížit a v závěru dovolili Noahu Okaforovi také vyrovnání.

Sassuolu jde o krk, Milán bude šetřit opory na odvetu Evropské ligy

V neděli odpoledne se na Mappei Stadium utkají Sassuolo a AC Milán, přičemž oba celky sledují diametrálně odlišné cíle. Domácím Neroverdi jde o záchranu, kdežto Rossoneri si hrají na druhém místě svojí "vlastní" soutěž. AC Milán tak bude šetřit opory na čtvrteční odvetu čtvrtfinále Evropské ligy proti AS Řím.

AS Řím opanoval italský souboj na evropské scéně. Kata Slavie zaskočil Mancini

Fotbalisté AS Řím ovládli úvodní italské čtvrtfinále Evropské ligy, když porazili AC Milán na jeho půdě 1:0. Vlci se prokousali k vítězné trefě už v 17. minutě, kdy se po rohovém kopu zahraném od Paula Dybaly prosadil Gianluca Mancini. Rossoneri sice hnaly za vyrovnáním domácí tribuny, kýžený gól se jim však vstřelit nepodařilo. Římané tak svého soka přehráli poprvé od roku 2019 a zároveň mu přetrhli skvělou sérii sedmi soutěžních vítězství v řadě, během které Miláňané dvakrát porazili i pražskou Slavii.

Italské derby mezi AC Milán a AS Řím začne na San Siru

Čistě z hlediska koeficientu musejí Italové plakat, protože los v Nyonu poslal proti sobě dva zástupce calcia už do čtvrtfinále Evropské ligy. AC Milán začne doma na stadionu San Siro a vyzve v souboji o postup v pohárech úspěšné AS Řím.

Pulišič při pohodlné výhře AC nad Lecce potvrdil životní formu

Fotbalisté AC Milán si na San Siru ve 31. kole Serie A poradili s Lecce bez problémů 3:0. Vítěznou branku si připsal už v šesté minutě Christian Pulišič, který 10. trefou v ročníku překonal své kariérní gólové maximum za ligovou sezonu. Na Američana navázali v průběhu duelu další dva jeho spoluhráči a zazářil také Yacine Adli, jenž zaznamenal hned dvě asistence. Domácí si tak pátou ligovou výhrou v řadě upevnili druhou příčku.

San Siro uvidí souboj favorizovaného Milána s Lecce

AC Milán drží osm kol před koncem soutěže druhou příčku a další pojistku může přidat v domácím zápase s US Lecce. Rossoneri vyhráli už čtyři ligové duely v řadě a brousí si zuby na pátý zářez. Zároveň půjde o generálku na čtvrtfinále Evropské ligy proti AS Řím.

Gólová nadílka po změně stran byla štědřejší k Milánu, obranu Fiorentiny rozebral Leao

Hráči AC Milán potvrdili skvělou formu i ve 30. kole Serie A, v němž přehráli domácí Fiorentinu 2:1. Zatímco v prvním dějství Rossoneri nedokázali svou převahu zužitkovat, po výměně stran se v krátkém časovém okně s góly roztrhl pytel. Ve 47. minutě totiž elegantní patičkou přichystal Rubenu Loftusi-Cheekovi branku Rafael Leao, který hned v 53. minutě sám další přidal, přičemž mezitím se ještě stihl za Fialky prosadit Alfred Duncan. Tým Antonína Baráka, jenž na hřiště nastoupil až v 88. minutě, se již na více nezmohl.

Konfrontace pohárových zástupců: Fiorentina hostí AC Milán

Jedním ze sobotních taháků nejvyšší italské soutěže je bezesporu střetnutí Fiorentiny a Milána, tedy dvou pohárových zástupců. AC Milán je už ve čtvrtfinále Evropské ligy, Fiorentina zase hraje Konferenční ligu. V utkání na Stadio Artemio Franchi tak oba celky budou ladit formu na blížící se duely pohárové Evropy.

AC navázalo na postup přes Slavii také v lize. Na hřišti Verony uspělo pražským výsledkem

Hráči AC Milán zvítězili ve 29. kole Serie A na hřišti Verony 3:1. Hosté si svůj úspěch zajistili orámováním poločasové přestávky dvěma brankami, neboť krátce před odchodem do šaten otevřel skóre Theo Hernández a nedlouho po návratu na trávník stvrdil vítězství favorita Christian Pulišič. Červenočerní tak potvrdili úspěch z pohárové Evropy proti sešívaným a na Scaligeri si po stejném výsledku, jakého dosáhli ve čtvrtek v pražském Edenu, vyšlápli posedmé v řadě.

Hellas je na vítězné vlně, překvapí i proti Milánu?

Fotbalisté Verony získali v uplynulých dvou kolech šest bodů a v boji o záchranu poskočili na čtrnácté místo. Rostoucí sebevědomí pak budou chtít ukázat i proti AC Milán, jenž si ve čtvrtek zajistil postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Poučili jsme se z prvního zápasu, těšilo Pioliho po postupu přes Slavii

Trenér AC Milán Stefano Pioli po výhře 3:1 v odvetě osmifinále Evropské ligy na hřišti Slavie ocenil, že se jeho svěřenci poučili z úvodního utkání na domácí půdě. "Rossoneri" před týdnem při vítězství 4:2 na San Siru stejně jako dnes hráli většinu zápasu v přesilovce, podle osmapadesátiletého kouče ale předvedli v Edenu vyzrálejší výkon.

Karetní memento vzalo slávistům vítr z plachet. Milánská letka zničila obranu do poločasu

AC s přehledem zvládlo osmifinálovou odvetu Evropské ligy, když na půdě Slavie zvítězilo 3:1. Pražané, kteří museli dohánět dvougólové manko z Milána, se už od úvodních minut snažili dostat do tlaku.