Real Madrid Španělsko - Real Madrid - Zprávy

Další články

Xavi po El Clásicu: Zasloužili jsme si tři body. Cítím obrovskou nespravedlnost

Trenér Barcelony Xavi cítil po prohraném El Clásicu na hřišti Realu Madrid křivdu kvůli neuznanému gólu Lamina Yamala z prvního poločasu. Podle kouče Katalánců byl míč celým objemem za brankovou čárou, videorozhodčí ale průkazný záběr nenašel. Obhájci titulu proti odvěkému rivalovi dvakrát vedli, nakonec mu však podlehli 2:3 a šest kol před koncem španělské ligy na něj ztrácejí ze druhého místa 11 bodů.

Barcelona opět v závěru neuhlídala Bellinghama, náskok Realu narostl na 11 bodů

Real Madrid porazil ve šlágru 32. kola LaLigy Barcelonu 3:2. Katalánci, kteří toužili snížit osmibodový náskok Bílého baletu v čele tabulky, se na půdě odvěkého rivala dostali hned dvakrát do vedení. Pro jejich záměr ovšem neměl pochopení domácí Lucas Vázquez, jenž dostal v sestavě přednost před unaveným Danim Carvajalem. Zkušený Španěl nejprve v první půli vybojoval penaltu a v 73. minutě bleskově srovnal skóre po trefě Fermína Lópeze. Těsně před koncem navíc přihrávkou z pravé strany našel Juda Bellinghama, jenž stejně jako v říjnu rozhodl ligové El Clásico gólem ze závěrečného nastavení.

Svátek na Santiago Bernabéu, domácí vyzvou v souboji prvního s druhým Barcelonu

Zraky většiny fotbalových fanoušků z celého světa se budou v neděli od devíti hodin upínat do španělské metropole. V Madridu se po více než roce uskuteční derby s velkým D, tedy El Clásico s pořadovým číslem 257. Domácí Real v něm vyzve současného španělského mistra Barcelonu, a to potřetí a zároveň naposledy v této sezóně. Obě dvě předchozí utkání opanovali Los Blancos, navíc se aktuálně nacházejí v o poznání lepší fazóně. Dokáží Katalánci překvapit a na třetí pokus svého soka porazit?

Mám rád, když se ve velkých zápasech všichni hráči obětují pro tým, hodnotil Ancelotti

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti po postupu přes Manchester City do semifinále Ligy mistrů ocenil obětavý výkon svých svěřenců. Španělský velkoklub navzdory drtivé převaze obhájců titulu dovedl venkovní odvetu po výsledku 1:1 do penaltového rozstřelu, během něhož italský kouč už nepochyboval o úspěchu. Jeho protějšek Pep Guardiola litoval nevyužitých šancí, podle něj udělal jeho tým pro vítězství maximum.

Z trojky jedničkou: Lunin si získal důvěru, Realu vychytal postup přes Manchester City

Hovořilo se v minulosti, že pětadvacetiletý brankář Andrij Lunin může opustit Real Madrid. Od té doby, co v létě roku 2018 zamířil z Ukrajiny do Španělska, absolvoval tři hostování na Pyrenejském poloostrově a šance, že by mohl někdy pravidelně chytat v dresu Bílého baletu, byla malá. Ve středu se už ale psal jiný příběh. A on zvládl penaltový rozstřel v Lize mistrů.

Citizens trofej v Lize mistrů neobhájí. Real doplnil kompaktní výkon úspěšnými penaltami

Real Madrid porazil v odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City 2:1 po penaltovém rozstřelu a doplnil čtveřici nejlepších celků soutěže. Bílý balet využil vlažného vstupu Sky Blues do utkání, když už ve 12. minutě oslavil vedoucí trefu Rodrygo. Brazilec se do sítě Citizens trefil v kariéře již čtyřikrát, přičemž žádnému jinému klubu tolik branek ještě nedal. Hosté poté zformovali pevný defenzivní blok, a tak se domácí dostali k vyrovnání až v závěru po dorážce Kevina De Bruyneho. Následovalo bezgólové prodloužení a posléze penalty, které k radosti Španělů vychytal fenomenální Andrij Lunin.

Dokáže Manchester City zopakovat loňský úspěch proti Realu Madrid?

Manchester City zvládl náročné venkovní utkání na stadionu Santiago Bernabéu se ctí a domů se vracel s vědomím, že nemusí dotahovat žádné manko. Real Madrid, nejúspěšnější klub historie Ligy mistrů, ovšem ani v Anglii nehodlá propadat skepsi a naopak věří, že na Etihad Stadium sehraje lepší partii se šťastným koncem.

Odpočívající útočné zbraně Realu nahradil před odvetou Ligy mistrů Tchouaméni

Hráči Realu Madrid porazili ve 31. kole LaLigy po úsporném výkonu domácí Mallorku 1:0. Trenér Carlo Ancelotti nechal před klíčovou odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů od úvodních minut odpočívat své největší ofenzivní hvězdy v čele s Viníciusem Júniorem a Rodrygem, což se projevilo i na skromném ofenzivním vystoupení Bílého baletu. Rozhodující branku si připsal až zkraje druhé půle tečovanou dalekonosnou dělovkou Aurélien Tchouaméni, jenž na svůj teprve třetí zásah v dresu Los Blancos čekal od konce ledna.

Zklamání z prohraného finále si Mallorca pokusí vybít proti Realu Madrid

Mallorce se zatím daří naplňovat předsezónní cíle a drží se v uctivé vzdálenosti od týmů, které aktivně bojují o záchranu. Jenže v sobotu navečer se asi moc bodů očekávat nedá, na stadion Mallorca Son Moix dorazí Real Madrid.

Remíza je spravedlivým výsledkem, byl to atraktivní zápas, shodli se Ancelotti s Guardiolou

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti i jeho protějšek na lavičce Manchesteru City Pep Guardiola se po úterním šlágru Ligy mistrů shodli, že výsledek 3:3 je spravedlivý. Úvodní čtvrtfinále na stadionu San Bernabéu nabídlo gólovou přestřelku, ze které podle Ancelottiho mohly vyjít vítězně oba celky. Guardiola ocenil svůj tým především za tři vstřelené branky na soupeřově hřišti.

Remízový duel posledních šampionů Ligy mistrů nabídl spektakulární gólovou podívanou

Manchester City v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů remizoval na půdě Realu Madrid 3:3. Gólovou rozbušku zapálil jako první Bernardo Silva, jenž už ve druhé minutě nachytal z přímého kopu Andrije Lunina. Vítěz milionářské soutěže z ročníku 2021/2022 ale prokázal mentální sílu, když využil dvou tečovaných ran z rozmezí 12. a 14. minuty k obratu. Nadějný stav si Bílý balet přinesl i do druhého poločasu, jenže v tom dominoval úřadující držitel ušatého poháru a výstavními trefami opět otočil skóre na svou stranu. Podobným způsobem ovšem stihl odpovědět i Federico Valverde, čímž odvrátil prohru kouče Carla Ancelottiho, jenž odtrénoval svůj 200. zápas v soutěži.

Real Madrid hostí obhájce a chce Citizens vrátit poslední debakl

Real Madrid ovládl Ligu mistrů už čtrnáctkrát a mnohokrát svým fanouškům dopřál neskutečnou podívanou. Skvělé zápasy odehrál v minulém ročníku i s Manchesterem City a právě anglického zástupce určil los Bílému baletu za jeho dalšího oponenta. První čtvrtfinálový duel těchto obrů začne v úterý večer na stadionu Santiago Bernabéu.

Rodrygo rozhodl o výhře Realu Madrid dvěma góly. Víc ho ale těší návrat Militãa

Real Madrid v neděli uhájil náskok v čele tabulky španělské LaLigy, když v domácím utkání s Athletic Clubem Bilbao zvítězil 2:0. Ústřední postavou zápasu se stal brazilský útočník Rodrygo, který vstřelil obě branky svého týmu. Více než dva góly ho však potěšil návrat spoluhráče Édera Militãa.

"Bílý balet" doma vládl i ve fialové. Z levého křídla úřadoval nezvykle Rodrygo

Real Madrid vyhrál ve 30. kole LaLigy na vlastním hřišti nad Bilbaem 2:0. Domácí, kteří kvůli nové kolekci výrobce jejich dresů nastoupili v netradiční fialové barvě, nakročili k tříbodovému zisku již v osmé minutě, kdy je poslal do vedení nádhernou ranou Rodrygo. Ten se po většinu utkání proháněl na levém křídle, na němž chyběl vykartovaný Vinícius Júnior, a že mladšímu z dvojice Brazilců tento post nadmíru svědčí, se znovu ukázalo v závěrečné třetině zápasu, kdy přidal svůj 10. přesný zásah v ročníku.