Hranáčovi texaská výheň nevadí: Všude klimatizace, já se spíš těším ven do horka

Čeští reprezentanti se na vysokou nadmořskou výšku při nadcházejících zápasech mistrovství světa hraných v Mexiku chystají i speciálními tréninky ve vyhřáté místnosti. Novinářům to na základně mužstva v Dallasu řekl obránce Robin Hranáč. Šestadvacetiletý stoper Hoffenheimu si zatím pobyt na šampionátu nemůže vynachválit, nevadí mu ani náročné klimatické podmínky v USA, především velké vedro. Těší se na svou druhou účast na velkém turnaji.
Český celek odehraje ve vysokých nadmořských výškách úvodní utkání s Koreou a závěrečný třetí zápas skupiny s Mexikem. "Připravujeme se na to už od začátku našeho srazu, když jsme se potkali v Praze. Máme určité tréninky přizpůsobené tak, abychom se dokázali dobře aklimatizovat. Přijíždíme tam v co nejkratší dobu, abychom nebyli poznamenaní tou výškou. Věříme v to, co nám ordinují trenéři," citoval web FAČR Hranáče z tiskové konference.
"Některé tréninky absolvujeme ve vyhřáté místnosti ve vysokém teplu a se zátěží v určité tepové frekvenci. Zařazujeme to třeba třikrát během týdne. Budujeme si tím odolnost právě proti pobytu ve výšce. Nebojím se toho, spíš se těším na novou výzvu. Ve fotbale rozhoduje to, jak jste připraveni v hlavě. Věřím, že i toto zvládneme," doplnil Hranáč.
Takhle vítá Texas Hrdé lvy! ????????????????
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 7, 2026
První trénink v Mansfieldu přilákal tisíce fanoušků, kteří vytvořili skvělou, téměř domácí atmosféru. ⚽????????
Více ➡️ https://t.co/g1OULxsUfF pic.twitter.com/vnWdiZQzhl
Jeho tým se v pátek po generálce s Guatemalou přesunul z New Yorku do Dallasu, kde bude mít během celého šampionátu základnu. "Jsem tady (v USA) poprvé a všechno je skvělé. Místní kultura je odlišná od té naší, ale máme se tady výborně. Všechno klape, celý realizační tým odvádí skvělou práci. I nálada v týmu je super," pochvaloval si Hranáč.
V Dallasu panují vysoké teploty přes 30 stupňů Celsia a tým proto trénuje brzy dopoledne. "Pokud jde o počasí, mně se tady líbí. Vedro tady je pořádné, ale já jsem v teple rád. Na takové podmínky z Čech nejsme úplně zvyklí, ale podmínky, které teď jsou v Americe, nám pomůžou v lepší adaptaci na počasí v Mexiku," mínil Hranáč.
"Po příletu do Dallasu vnímáme i větší vlhkost. Pak vejdete do místnosti, kde je s nadsázkou minus 15 stupňů. Pak se zase už spíš těším ven do tepla. V horku je důležité dodržovat pitný režim, máme speciální regenerační drinky. Kdo hraje déle, tak ví, jak se v tomto ohledu připravit. Hydratace je důležitá, není to jen o samotném tréninku. Jde o celodenní proces," nastínil Hranáč.
???? MS 2026 | Pro Tenhle Moment #4
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 7, 2026
Pojď si s námi projít náš trénink na MS po 20 letech! ???????????????? #FIFAWorldCup #ProTenhleMoment pic.twitter.com/xSjwsXMijO
Po předloňské účasti na Euru v Německu ho čeká druhý velký turnaj za reprezentační "áčko". "Je to velký rozdíl. Ve fotbale se každý nějakým způsobem vyvíjí. Mám za sebou dva roky v Hoffenheimu, zažil jsem toho dost a jsem rád za každou zkušenost, kterou jsem získal. Jen to vás posouvá dopředu," podotkl Hranáč.
Do turnaje jeho celek vstoupí v pátek ve 4:00 SELČ proti Koreji. "Mají ve svém týmu dlouhodobě velmi rychlé ofenzivní hráče, nebezpečné hlavně v protiútocích. Ale my v obraně máme také rychlost, bereme to jako svoji zbraň. Z tohoto pohledu by to mohlo být velmi vyrovnané," mínil Hranáč. "Největší zbraň Jižní Koreje? Určitě útočník Son Hung-min, známe ho všichni velmi dobře především z jeho dřívějšího působení v Tottenhamu," řekl Hranáč.
Věří, že český tým na turnaji projde do vyřazovací fáze. "Chceme postoupit ze skupiny. Byl by hřích, kdybychom uvažovali jinak. Ale musíme být obezřetní a jít zápas od zápasu. Žádný soupeř tady nebude jednoduchý, musíme jít postupnými kroky," doplnil bývalý plzeňský zadák.
Související články


























Komentáře (29)
Přidat komentářNa Ojru to byl magnet na smolné situace, jinak však jeden z lepších. Teď už bude štěstí naopak na jeho straně.
Ty vole aby se neopakovalo euro 2024
První gol Portugalska vlastnak, druhej mu prošel míč mezi nohama
Proti Gruzii ruka
Proti Turecku za stavu 1:1 špatně rozehrál nákop a z toho byl gol na 1:2
Jako mám ho rád, je dobrej a baráž zahrál suprově, ale když vezmu v potaz že on dostává celou repre obrovskou důvěru, no tak má co splácet
A to ještě mohl dát Turecku góla a dával nad.
to brzo prejde neboj Robi
Klimatizace jsou zlo. Nesnáším, když je venku 35 a v zasedačce 18
Klimatizace jsou dobrá věc. Zlo je, jak s nimi někteří zachází. Samozřejmě nejlepší je, když dokážeš udělat příjemné prostředí pasivními prvky. Stín, folie, žaluzie, průvan atd. Ale někde to prostě nejde a tak je klimatizace dobrá věc.
Wow, neskutečný rozbor
A v autě taky klimu nezapinas? Vlakem bez klimy si někdy jel (specializace českých drah)? Ty zlo
Já ji třeba zapínán jen občas a jen na minimum, a to jsem najel v 34 letech cca 1.5 milionů kilometrů.
Kam furt jezdíš? Vždyť to je v průměru 250 km denně.
Treba ridi MHD a mluvi o klimatizaci pro cestujici
Jezdil jsem náklaďákama, kamionama a autobusama.
Zcestovalec, ale okna zamčený na kličku nebo s cedulkou neotvírat a klímu zapíná jen občas nebo na minimum.
Normálně to je tak typický, že kdybych tě měl popsat pro subjektivní portrét policii, kdo že to uvařil polovinu posádky, tak přesně vidím jak vypadáš.
A ještě teď bys v červnu topil z rána co? a čistě nahodou to do oběda nevypl že? Ale na tvoje vaja by foukalo žejo?
Tak ty nové autobusy ani otvírací okna nemají, ale dozadu jí samozřejmě pouštím, to je pod pokutou, ale vepředu ne. Ale většinou stejné nefunguje, takže otevřít střešní okna a kardiaci vystoupit
To je vážně pod pokutou? Tak to jsem překvapený. Samozřejmě ale v případě opravdového řidiče tyrana to bude prakticky nevymahatelné.
Hale, nevím jestli je to všude stejný, ale předpokládám že podobný, když ta klima funguje a ty ji nepustis, tak je to za litr, uděláš to zas a máš vytýkací dopis
musí se udržovat stálá teplota v létě i v zimě, protože někteří borci šetřili ropu do tdíčka
Ale realita je taková, že to stejně na některých busech nefunguje, a v zimě, kdyby jsi to měl mít ráno natopený na 21 stupňů, tak by jsi musel přijít do práce už někdy ve tři ráno, namísto ve 4.
Tak snad si odpustí zákrok proti míči koleny po podkleku.
Teď proti Guatemale naznačil že bude stejně golovej jako na Euru
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele