Hranáčovi texaská výheň nevadí: Všude klimatizace, já se spíš těším ven do horka

07.06., 14:09
Aktuality
Robin Hranáč (© Ulrik Pedersen / NurPhoto via AFP)

Čeští reprezentanti se na vysokou nadmořskou výšku při nadcházejících zápasech mistrovství světa hraných v Mexiku chystají i speciálními tréninky ve vyhřáté místnosti. Novinářům to na základně mužstva v Dallasu řekl obránce Robin Hranáč. Šestadvacetiletý stoper Hoffenheimu si zatím pobyt na šampionátu nemůže vynachválit, nevadí mu ani náročné klimatické podmínky v USA, především velké vedro. Těší se na svou druhou účast na velkém turnaji.

Český celek odehraje ve vysokých nadmořských výškách úvodní utkání s Koreou a závěrečný třetí zápas skupiny s Mexikem. "Připravujeme se na to už od začátku našeho srazu, když jsme se potkali v Praze. Máme určité tréninky přizpůsobené tak, abychom se dokázali dobře aklimatizovat. Přijíždíme tam v co nejkratší dobu, abychom nebyli poznamenaní tou výškou. Věříme v to, co nám ordinují trenéři," citoval web FAČR Hranáče z tiskové konference.

"Některé tréninky absolvujeme ve vyhřáté místnosti ve vysokém teplu a se zátěží v určité tepové frekvenci. Zařazujeme to třeba třikrát během týdne. Budujeme si tím odolnost právě proti pobytu ve výšce. Nebojím se toho, spíš se těším na novou výzvu. Ve fotbale rozhoduje to, jak jste připraveni v hlavě. Věřím, že i toto zvládneme," doplnil Hranáč.

Jeho tým se v pátek po generálce s Guatemalou přesunul z New Yorku do Dallasu, kde bude mít během celého šampionátu základnu. "Jsem tady (v USA) poprvé a všechno je skvělé. Místní kultura je odlišná od té naší, ale máme se tady výborně. Všechno klape, celý realizační tým odvádí skvělou práci. I nálada v týmu je super," pochvaloval si Hranáč.

V Dallasu panují vysoké teploty přes 30 stupňů Celsia a tým proto trénuje brzy dopoledne. "Pokud jde o počasí, mně se tady líbí. Vedro tady je pořádné, ale já jsem v teple rád. Na takové podmínky z Čech nejsme úplně zvyklí, ale podmínky, které teď jsou v Americe, nám pomůžou v lepší adaptaci na počasí v Mexiku," mínil Hranáč.

"Po příletu do Dallasu vnímáme i větší vlhkost. Pak vejdete do místnosti, kde je s nadsázkou minus 15 stupňů. Pak se zase už spíš těším ven do tepla. V horku je důležité dodržovat pitný režim, máme speciální regenerační drinky. Kdo hraje déle, tak ví, jak se v tomto ohledu připravit. Hydratace je důležitá, není to jen o samotném tréninku. Jde o celodenní proces," nastínil Hranáč.

Po předloňské účasti na Euru v Německu ho čeká druhý velký turnaj za reprezentační "áčko". "Je to velký rozdíl. Ve fotbale se každý nějakým způsobem vyvíjí. Mám za sebou dva roky v Hoffenheimu, zažil jsem toho dost a jsem rád za každou zkušenost, kterou jsem získal. Jen to vás posouvá dopředu," podotkl Hranáč.

Do turnaje jeho celek vstoupí v pátek ve 4:00 SELČ proti Koreji. "Mají ve svém týmu dlouhodobě velmi rychlé ofenzivní hráče, nebezpečné hlavně v protiútocích. Ale my v obraně máme také rychlost, bereme to jako svoji zbraň. Z tohoto pohledu by to mohlo být velmi vyrovnané," mínil Hranáč. "Největší zbraň Jižní Koreje? Určitě útočník Son Hung-min, známe ho všichni velmi dobře především z jeho dřívějšího působení v Tottenhamu," řekl Hranáč.

Věří, že český tým na turnaji projde do vyřazovací fáze. "Chceme postoupit ze skupiny. Byl by hřích, kdybychom uvažovali jinak. Ale musíme být obezřetní a jít zápas od zápasu. Žádný soupeř tady nebude jednoduchý, musíme jít postupnými kroky," doplnil bývalý plzeňský zadák.

Autor: ČTK

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Češi musí skolit JAR. Potřebují osvěžit, líbil se mi nástup Hložka i Chytila, líčí expert
12.06., 13:56
Prestiž MS poskvrněna prázdnými místy. FIFA vytlačila české fanoušky obřími cenami
12.06., 10:00
Vymazaní Schick s Šulcem? Vždy je to o tom, co vám dovolí soupeř, řekl Koubek
12.06., 09:42
Souček: MS je taková motivace, že podmínky nehrají roli. Ani Šulc nehledal výmluvy
12.06., 08:45
Krejčí ani nemá radost z gólu. Bez bojovnosti a nedostupnosti v obraně to nepůjde, ví kapitán
12.06., 08:00
Co ukázal zápas Jižní Korea - Česko? Nejistý Hranáč, odříznutý Schick a slabá záloha
12.06., 07:24
Šest gólů v sedmi zápasech. Schick chce znovu táhnout Česko na velkém turnaji
11.06., 23:42
Ze smolaře na Euru v oporu národního týmu? Hranáč chce přepsat reprezentační příběh
11.06., 19:30
Korejský hrdina z roku 2002 je zpět. Hong chce na MS navázat na legendární tažení
11.06., 14:42
Kdo je největší hrozbou pro Česko? Analytik porovnal všechny soupeře ve skupině
11.06., 13:58
Samozřejmě vymýšlíme, jak zastavit Schicka, přiznal Son. Chválil české hráče
11.06., 11:56
Klobouk dolu před Sonem, chválil Koubek legendu Koreji. Česku věří a tlak necítí
11.06., 10:03
Česká skupina je jedna z papírově nejslabších, tvrdí analytik. Druhá příčka je lákavá
11.06., 09:49
Kouč Korejců před Českem: Jsme na sto procentech formy, všichni se dobře aklimatizovali
11.06., 08:46
Český herní styl? Trochu mi to evokuje Řecko z roku 2004, hodnotí Morávek
10.06., 21:31
Nedvěd se rozplýval nad luxusem: Trávník je neskutečný, kluci se nemají na co vymluvit
09.06., 23:39
O Horníčka stojí řada klubů. Zájem mi dělá velkou radost, pronesl před šampionátem
09.06., 13:20
Česko na MS 2026: Program, časy zápasů a kde sledovat
08.06., 10:12
Česká invaze do Mexika: Fanoušci berou letenky útokem, nejvíc je láká bitva v Mexico City
07.06., 08:41
Čeština v ochozech a záplava dresů. Národní tým zažil v Mansfieldu nefalšovanou fotbalovou horečku
06.06., 23:06
Národní tým už je v Dallasu. Koubek nařídil kvůli horku ranní tréninky
05.06., 21:49
Neznámý soupeř jako zkouška před MS. Na turnaji nesmíme nikoho podcenit, varuje Jarolím
04.06., 17:46
Sestup z Premier League hodil za hlavu. Souček řeší jen MS, budoucnost ve West Hamu počká
04.06., 08:30
Šulc si z Lyonu přivezl formu i sebevědomí. Na MS chci přispět k týmovému úspěchu, hlásí
03.06., 23:12
Čísla pro MS jsou rozdána! Schick si nechal desítku, nejvyšší cifru vyfasoval plzeňský Višinský
03.06., 22:54
Představení účastníků MS 2026 - Česko: Mistři standardek a centrů myslí na postup
02.06., 18:30

Komentáře (29)

Přidat komentář
Mönchengladbach

Na Ojru to byl magnet na smolné situace, jinak však jeden z lepších. Teď už bude štěstí naopak na jeho straně.

Reagovat
kattos

Ty vole aby se neopakovalo euro 2024

První gol Portugalska vlastnak, druhej mu prošel míč mezi nohama

Proti Gruzii ruka

Proti Turecku za stavu 1:1 špatně rozehrál nákop a z toho byl gol na 1:2

Jako mám ho rád, je dobrej a baráž zahrál suprově, ale když vezmu v potaz že on dostává celou repre obrovskou důvěru, no tak má co splácet

Reagovat
John Obi Mikel

A to ještě mohl dát Turecku góla a dával nad.

Reagovat
kattos

Reagovat
ACSeRw!n

to brzo prejde neboj Robi

Reagovat
Freedo

Klimatizace jsou zlo. Nesnáším, když je venku 35 a v zasedačce 18

Reagovat
ACSeRw!n

nebo venku 18 a vevnitr klimatizace na 20

Reagovat
kilobyte

Klimatizace jsou dobrá věc. Zlo je, jak s nimi někteří zachází. Samozřejmě nejlepší je, když dokážeš udělat příjemné prostředí pasivními prvky. Stín, folie, žaluzie, průvan atd. Ale někde to prostě nejde a tak je klimatizace dobrá věc.

Reagovat
Tromas

Reagovat
naheCZ

Venkovní žaluzie jsou super věc. Bez nich by mi v bytě musela jet klimatizace častěji.

Reagovat
Igner Farnsworth

Reagovat
Transfermarkt_2

Wow, neskutečný rozbor

Reagovat
Čenda

jako VAR.

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
FKVZLFC

Akorát bacha na ten průvan (rhinosinusitis chronica approved )

Reagovat
8lampard8

Reagovat
ratusek

Reagovat
VersaceChain

A v autě taky klimu nezapinas? Vlakem bez klimy si někdy jel (specializace českých drah)? Ty zlo

Reagovat
Uwe háže buly

Já ji třeba zapínán jen občas a jen na minimum, a to jsem najel v 34 letech cca 1.5 milionů kilometrů.

Reagovat
kilobyte

Kam furt jezdíš? Vždyť to je v průměru 250 km denně.

Reagovat
Mouser

Treba ridi MHD a mluvi o klimatizaci pro cestujici

Reagovat
Uwe háže buly

Jezdil jsem náklaďákama, kamionama a autobusama.

Reagovat
DieryVonry

Zcestovalec, ale okna zamčený na kličku nebo s cedulkou neotvírat a klímu zapíná jen občas nebo na minimum. Normálně to je tak typický, že kdybych tě měl popsat pro subjektivní portrét policii, kdo že to uvařil polovinu posádky, tak přesně vidím jak vypadáš.

A ještě teď bys v červnu topil z rána co? a čistě nahodou to do oběda nevypl že? Ale na tvoje vaja by foukalo žejo?

Reagovat
Uwe háže buly

Tak ty nové autobusy ani otvírací okna nemají, ale dozadu jí samozřejmě pouštím, to je pod pokutou, ale vepředu ne. Ale většinou stejné nefunguje, takže otevřít střešní okna a kardiaci vystoupit

Reagovat
DieryVonry

To je vážně pod pokutou? Tak to jsem překvapený. Samozřejmě ale v případě opravdového řidiče tyrana to bude prakticky nevymahatelné.

Reagovat
Uwe háže buly

Hale, nevím jestli je to všude stejný, ale předpokládám že podobný, když ta klima funguje a ty ji nepustis, tak je to za litr, uděláš to zas a máš vytýkací dopis musí se udržovat stálá teplota v létě i v zimě, protože někteří borci šetřili ropu do tdíčka

Ale realita je taková, že to stejně na některých busech nefunguje, a v zimě, kdyby jsi to měl mít ráno natopený na 21 stupňů, tak by jsi musel přijít do práce už někdy ve tři ráno, namísto ve 4.

Reagovat
fabec1222

Reagovat
mayday

Tak snad si odpustí zákrok proti míči koleny po podkleku.

Reagovat
Witcher

Teď proti Guatemale naznačil že bude stejně golovej jako na Euru

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele