Národní tým už je v Dallasu. Koubek nařídil kvůli horku ranní tréninky

05.06., 21:49
Aktuality
Češi přistáli v Dallasu. (© ČTK / AP / Julio Cortez)

Čeští reprezentanti se po přípravném utkání s Guatemalou přesunuli z New Yorku do Dallasu, kde budou mít základnu během nadcházejícího mistrovství světa. Národní tým o tom informoval na webu FAČR. Do šampionátu svěřenci trenéra Miroslava Koubka vstoupí za týden zápasem s Koreou v mexické Guadalajaře.

Český celek v pátek nad ránem středoevropského času v generálce před mistrovstvím porazil v New Jersey Guatemalu 3:1 a dnes absolvoval cestu na základnu. V letadle mužstvo strávilo lehce přes tři hodiny. V texaském městě přivítala tým teplota okolo 30 stupňů Celsia a hodinový časový posun zpět oproti New Yorku.

"Cesta byla bezproblémová, není si nač stěžovat, pokud jde o přesun do Dallasu," řekl Koubek. "Nálada je dobrá. Každá výhra posiluje sebevědomí a před utkáním s Guatemalou to byl jeden z motivů. Teď máme týden do zápasu s Jižní Koreou, je před námi standardní cyklus. Cestování již bude méně, v klidu se připravíme a všechny naše myšlenky a koncentraci budeme směřovat k prvnímu utkání na mistrovství," doplnil čtyřiasedmdesátiletý trenér.

Na ploše letiště v Dallasu monitorovalo příjezd českého týmu zhruba 20 televizních štábů a zástupci dalších médií. V sobotu si Koubkův výběr poprvé zatrénuje v centru v Mansfieldu u Dallasu, kde se bude chystat během celé skupiny. Úvodní příprava bude otevřená pro veřejnost, jak bývá na velkých turnajích zvykem.

V Texasu žije početná česká komunita. "Víme o tom. Sami jsme zvědaví, jak velká podpora přímo zde bude. Budeme rádi za každou, tu na místě i z domova. Věříme, že nám fanoušci budou držet palce a budou s námi," řekl kapitán Ladislav Krejčí. "Budeme rádi, když nás zde naši krajané podpoří. Žije jich zde hodně a těšíme se na ně," dodal Koubek.

Jeho svěřenci budou k jednotlivým zápasům na šampionátu z Dallasu létat. Na základně se budou připravovat až do středy, kdy se přesunou k prvnímu utkání proti Koreji do Guadalajary. Zápas se uskuteční v pátek od 04:00 SELČ. Po úvodním utkání se Češi představí v Atlantě proti Jihoafrické republice a skupinu A uzavřou soubojem s domácím Mexikem v tamní metropoli.

Vzhledem k třicetistupňovým vedrům v Dallasu zvolil Koubek na tréninky poněkud nezvyklé časy. Mužstvo se zároveň bude muset vyrovnat s vysokou nadmořskou výškou v Mexiku, kde absolvuje dva ze tří zápasů ve skupině.

"V Dallasu panují horka, takže jsem udělal ranní tréninky, abychom mužstvo nevysávali ještě před prvním zápasem. Věřím, že teploty budou přijatelné. Odpoledne je 35 stupňů Celsia, to je vyloučené," uvedl Koubek.

"Potrénujeme, zregenerujeme. Je to ligový denní cyklus, čtvrtek, čtvrtek, neděle, neděle. Metody, jak během týdne postupovat, jsem za ta léta načerpal a uplatníme je," nastínil program zkušený kouč, který v minulosti trénoval řadu českých klubů.

Do vyřazovací fáze projdou první dva celky z každé skupiny a osmička nejlepších mužstev z třetích míst. Český tým se zúčastní světového šampionátu teprve podruhé od rozdělení federace a poprvé po 20 letech.

Autor: ČTK

Komentáře (30)

Přidat komentář
nezbedná klobáska

"Jeho svěřenci budou k jednotlivým zápasům na turnaji z Dallasu létat."

Docela překvapení, že nebudou jezdit autobusem

Reagovat
Sosi

Reagovat
Cotton

Původní plán byl jezdit na tříkolkách, ale po zkušenostech z Eura se tým rozhodl cestovat letecky

Reagovat
Transkamarket

Pilotovat bude Sadílek.

Reagovat
Wednesdayite

Jo, a zase se při tom zrakví. To už tu bylo.

Reagovat
Batigol

Fakt? Kdy?

Reagovat
Wednesdayite

Před ME 2024.

Reagovat
Tromas

To by bylo další 11. září

Reagovat
Trener_co_trenuje

Ruská tenistka Mirra Andrejevová vyhrála tenisový turnaj v Pařiži ty EUchcípáku z Czechie

Reagovat
Transkamarket

Super, tak nějaká zástupkyně nacistů něco bezvýznamnýho vyhrála.

Ty si teď rdostí pohoníš bimbase u fotky diktátora a teroristy putlera co máš u kavalce ve zemljance, mužiku.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Vyhrala Roland Garros a ty si muzes s tim komunistickym grázlem na Hradě zazpívat na oslavu Internacionálu

Reagovat
Transkamarket

Že jsi nacista a ruSSácká nula tady vidíme všichni.

Ta holka nemá s tvou říší zla vůbec nic společného. Roky žije ve Francii, trenérku má Španělku.

Takže ne, žádná ruSSka nic nevyhrála.

Reagovat
Trener_co_trenuje

takze napriklad ruští hokejisté hrající NHL tímpádem, podle toho cos napsal, můžou hrát na mistrovství světa, protože bydlí a hrají v USA nebo Kanadě. Výborně! Stačí vás EUsvazáky z Czechie přinutit k tomu, abyste se pokusili argumentovat a vy si hned naběhnete na vlastní vidle

Reagovat
Transkamarket

Jelikož tam nacistický ruSSácko má úplný zákaz od IIHF tak těžko ty debile. Neskutečný jak jsi tupej kolaborante.

Reagovat
oli9

Rusko nikoho nezajima a nikomu nechybí, nikde

Reagovat
Trener_co_trenuje

Zajima vsechny a vsude krome tupych EUovci z Czechie

Na ekonomkckém fóru v Petrohradě jednají Američani z Rusama o výstavbě podvodního tunelu, ktery spoji Rusko s USA.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Oprava: ekonomickem a s Rusama.

Reagovat
Transkamarket

Jedni teroristi jednají s druhými teroristy. Američani jsou nyní pro svět stejná spodina jako ruSSáci.

A zrůda jako ty z toho má Vánoce a v zemljance už týden v kuse chlastá samohonku.

Oslavuješ tady teroristy a vrahy, to je trestný čin mužiku.

Reagovat
Trener_co_trenuje

a i přes tenhle EUtupej pohled EUsvazáka z Czechie se MS ve fotbale pořádané teroristickým státem koná.

Reagovat
oli9

ne opravdu nikoho

USA tam pošle borce z americké komise pro výtvarné umění Rodney Mims Cook zadneho ekonoma nebo profika a nikdo tohle nebere vazne, dokonce i na troling od dementa jako ty je to málo

Reagovat
Trener_co_trenuje

Tech lidí je tam 26 a 11 z nich jsou presne ti co maji tuto agendu na starosti

Reagovat
Fleury

Ban za proruskou propagandu

Reagovat
icka

Reagovat
Wednesdayite

Takže rychlý souhrn. Proti Guatemale v podstatě zoufalství. V základní skupině únavné cestování, vedro, vysoká nadmořská výška hned ve dvou zápasech a v týmu Chorý (nomen omen)... ...tam už se nemá co pokazit.

Reagovat
kovi610

Reagovat
Csaplárova past

Tvle to je kravina tenhle turnaj. Base camp dostaneš v pařácích a na zápasy poletíš hrát na Everest

Reagovat
meno

Je to hroznej guláš

Reagovat
Baníczech

Zkouška síly, vůle a odolnosti

Reagovat
Wednesdayite

Vedení jednotlivých svazů a asociací už dávno vzdaly podobné akce jako oslavu sportu. Prachy, prachy, prachy - sportovci až na posledním místě. Protože prachy.

Reagovat
oli9

Ale ten zajem na nasem tréninku od fans me mile překvapil

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele