Legendy věří v postup. Největší překážkou budou klimatické podmínky, shodují se

Bývalí reprezentanti věří, že čeští reprezentanti na mistrovství světa v Severní Americe postoupí ze skupiny. Internacionálové se na tom shodli během akce Pocta legendám v Říčanech u Prahy. Tým trenéra Miroslav Koubka se ve skupině A utká postupně s Koreou, Jihoafrickou republikou a spolupořádajícím Mexikem.
Češi už jsou v dějišti mistrovství světa v USA. Ve skupině narazí na soupeře ze tří mimoevropských kontinentů. "Nechme se překvapit, doufejme, že bude všechno dobré. Myslím, že se soupeři dají porazit, je to trochu exotika. Asi největším problémem bude nadmořská výška," řekl novinářům Přemysl Bičovský, který jen kvůli zranění přišel o finálový turnaj zlatého mistrovství Evropy 1976 a zahrál si na mistrovství světa 1982.
Postup ze skupiny je podle internacionálů reálný. "Vzhledem k tomu, že ještě osm mužstev postupuje ze třetího místa, tak tam bychom se vejít měli. A pak už to bude loterie, ale troufám si odhadnout, že ze skupiny postoupíme," uvedl Karel Poborský, vicemistr Evropy z roku 1996 a majitel bronzu z Eura 2004.
"Korejci, to je houževnatý tým, který bude v tom počasí strašně nepříjemný. Jižní Afrika, tam jde o to, jak je chytneme nebo kam je pustíme. Pak můžou být geniální, ale taky to může být nejslabší soupeř. No a domácí v jejich nadmořské výšce, to bude velice složité. Tam kdybychom měli něco dohánět, tak to bude problém," řekl Poborský k soupeřům.
"Naše skupina je tak akorát. Myslím, že celkem hezká, různé fotbalové styly. Věřím, že šanci máme a že naším poctivým fotbalem můžeme být nepříjemným soupeřem. Jsem přesvědčený, že když kluci zvládnou těžké klimatické podmínky, mají na to, aby postoupili ze skupiny," uvedl Petr Kouba, brankář stříbrného týmu z Anglie 1996.
Landing ???? ????????
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 1, 2026
Hrdí lvi se hlasí z New Yorku! ????️???? pic.twitter.com/kjO8lthlAQ
Podle Františka Štambachra měl národní tým štěstí na los. "Já říkám, že nepostoupit z téhle skupiny by byl obrovský neúspěch. A když z ní postoupíme, tak se může stát všechno, viz dvě barážová utkání. Na penalty můžete porazit každého. Myslím, že naše skupina je nejlehčí, lehčí už jsme dostat nemohli. Tím spíše, že postupuje ještě osm týmů z třetích míst. Nepostoupit by byl obrovský zmar," řekl olympijský vítěz z Moskvy 1980. Dodatečně přiletěl na finále ME 1976, v němž nenastoupil, má doma bronz z evropského šampionátu o čtyři roky později.
Jak Štambachr připomněl, národní tým díky penaltám vyřadil jak v semifinále kvalifikačního play off Irsko, tak ve finále Dánsko. "Myslím, že nejtěžší krok kluci udělali v březnové baráži. Bylo ohromně těžké se na MS dostat. Teď bude strašně důležité načasovat formu a srovnat se s podmínkami, které tam týmy čekají," uvedl Radek Bejbl, další vicemistr Evropy z roku 1996.
"V Mexiku a Spojených státech to nebude vůbec nic jednoduchého. Předpokládám vysoká nadmořská výška, teplota. A hlavně skvělí soupeři. Myslím, že skupina je taková, že z ní klidně můžeme postoupit," dodal Bejbl.
Související články












Komentáře (44)
Přidat komentářUhrajeme 1 bod....
A ne, nepostoupíme..
tak s jedním bodem by to byl majštrštyk, ledaže by hrálo jedenáct Šmicerů
Já to tam dodal, aby to ty legendy pochopily
v Mexiku se hraje MS potřetí a nikdo dřív klimatické podmínky neřešil
Ty pamatujes Mexiko 1970 ?
to ne, ale Španělsko 82 pamatuju
... spíš reaguji na ty neustálé výmluvy.
2014 byla Brazílie a tam se o klimatu mluvilo pořád - a to jsme tam ani nehráli
Protože tam byli hráči ubytovaní a trénovali taky tam.
protože se svět globalně neoteploval
V 70. jsme tam přijeli pozdě a pak nestačili s dechem.
Mysli to asi dobre, ale malo si uvedomuji ten dopad klimatu a nadmorske vysky. Kdyby se hralo v cesku, tak verim ve 4 body a postup, ale takhle si spis myslim ze 1 bod a konecna ve slupine.
Jeste mohl nekdo zminit, ze podminky jsou pro vsechny tymy stejny
podmínky sou pro všechny stejný
No a za jakého stavu se začíná? Bude míč kulatý? Bude v každém týmu stejný počet hráčů, nebo bude někde víc? To se taky musí zmínit...
jestli někdo zaplatí rozhodčího tak bude někde hráčů víc
No, nejsou
A co kdyz budeme hrat do kopce....
tak minimálně v zápase s Koreou a JAR jsou podmínky stejné...
...jestli jsme se na aklimatizaci vysrali je jenom náš problém
Korea má základnu v Mexiku ve vyšší nadmořské výšce.
S Mexikem to bude randal jak prase, budme radi, ze s nima nemame prvni zapas. Koreu nedame, sanci vidim jen s JAR
By mě zajímalo, kolik zápasů těch zemí viděli.
Hlavně nechápu tyhle kokotské řeči o tom, že nepostup ze skupiny bude neúspěch. Zbytečný tlak a chaos
0
Řada z nich má v živé paměti, jak jsme jim dali v Drnovicích bůra.
Naopak jsme měli nominovat tehdejší sestavu, když už mají pozitivní zkušenost.
Chtěl jsem napsat, že stříbrní z Chile by byli lepší. Ale z Čechů žije už jenom jeden (Mašek).
Dá zase rychle gól a doplněn o pár nadějných kluků z Bělehradu to ukope.
Pravda. Nemůže postavit celý tým na zkušených. Musíme to trochu omladit a přidat dravé mládí.
5 bodů dáme
Největší problém bude dát si dvě přihrávky po sobě
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele