Reprezentanti přiletěli do dějiště MS. Před startem šampionátu je čeká Guatemala

Čeští reprezentanti už jsou v dějišti mistrovství světa v USA. Reprezentanti po nočním letu dorazili do New Yorku, ve čtvrtek tamního času je v sousedním New Jersey čeká generálka před šampionátem proti Guatemale. O příletu do Spojených států amerických informovalo vedení národního mužstva na sociální síti X.
Český tým odcestoval do dějiště turnaje, který budou společně hostit USA, Kanada a Mexiko, hned po nedělním vítězství 2:1 nad Kosovem v přípravném utkání v Praze na Letné.
Mužstvo odletělo z Ruzyně krátce před jedenáctou hodinou večer a po jednom mezipřistání dorazilo do New Yorku před čtvrtou hodinou ranní tamního času. V nejlidnatějším městě Spojených států amerických je o šest hodin méně než v Česku.
Landing ???? ????????
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 1, 2026
Hrdí lvi se hlasí z New Yorku! ????️???? pic.twitter.com/kjO8lthlAQ
Svěřenci trenéra Miroslava Koubka se nyní budou vyrovnávat s časovým posunem a chystat se na čtvrteční generálku proti Guatemale. Ve středu dopoledne tým absolvuje tradiční předzápasový trénink v Red Bull Areně pro 25 tisíc diváků, kde se duel s Guatemalou uskuteční. Výkop bude v pátek ve 2:00 SELČ.
Hned po utkání se již národní mužstvo letecky přesune do Dallasu, kde bude mít základnu během šampionátu. K jednotlivým zápasům bude létat. Do šampionátu tým vstoupí v noci z 11. na 12. června SELČ soubojem s Koreou v Guadalajaře, dalšími dvěma soupeři ve skupině A budou Jihoafrická republika v Atlantě a spolupořadatel Mexiko v tamní metropoli. Do vyřazovací fáze projdou první dva celky a osmička nejlepších mužstev z třetích míst.
Češi se představí na světovém šampionátu po 20 letech. "My nemáme splněno, nejedeme se jen zúčastnit. Nejdeme si to nějak užít, to je takové české slovo. To nedovolím. Úspěch by asi byl, kdybychom z té skupiny postoupili," řekl Koubek, který v neděli zúžil kádr o tři hráče Christophea Kabonga, Pavla Buchu a Tomáše Ladru a oznámil konečnou šestadvacetičlennou nominaci na šampionát.
Související články









Komentáře (138)
Přidat komentářLetět se Smartwingsem do New Yorku. Oni fakt šetří kde se dá.
A ještě B737, takže museli dotankovat v Irsku aby tam vůbec doletěli
A povoleno jen jedno příruční zavazadlo
V USA je oblečení levnější. Koupí si kufr a zpátky s Deltou.
Ne, mají priority, takže jedno větší a jedno menší příruční
No právě ještě s 737, se kterou se lítá na dovolenou do Egypta.
To byl ten stejnej letoun
Ne na tom do Egypta byli lepší hráči
Tak to bude asi malá domů směr Trunda, Šimáně.
napadlo mě to okamžitě... ale už to rok vlastní Turci
Půl roku. Takže si nějakou smlouvu s FAČR mohl "vyjednat" ještě Šimáně.
Tak možné to třeba je
Ještě vůbec... ještě to není schválení úohsem
Váhám, jestli mám vstávat na ten přátelák, když jdu do práce. Ale asi to zkusím no, že si to otestuju no
Ani fanoušci by neměli podcenit řádnou přípravu a aklimatizaci
Takže po vzoru repre stačí vstát minutu před výkopem zápasu s Koreou.
okamzita adaptace a vyhra 5:0
pico co to je za ten rozpis zapasu? proc hrajeme prvni zapas ve ctyri rano a druhej v sest vecer?
Co je na tom? Spíš kdyby si hrál všechno v jeden čas, tak je to divný ne
A na kterem fotbalovem turnaji si mel rozpeti mezi casy zapasu 12 hodin prosimte? Jeste bych pochopil, kdyby byl rozdil v lokacich zapasu, ale vse snad hrajeme na stejnem miste..
Na kterém fotbalovém turnaji si měl tolik zápasů se 48 týmy?
ok tak dam to tu fakt jak pro dementy
Group A: Mexico vs South Africa, kick-off 8pm - Mexico City, Mexico
Friday, June 12
Group A: South Korea vs Czech Republic, kick-off 3am - Zapopan, Mexico
Takze prvni zapas se hraje v 8 a druhej ve 3. Proc tam mas jako 5 hodin mezeru po skonceni zapasu?
Pak kdyz najedou na 4 zapasy denne, tak teda ok, pokud nechteji hrat zadny zapas soubezne (za me picovina).. ale proc mas mezi zapasy 3 hodiny misto 2? Takze mas uplne zbytecne tri hodiny navic v programu kazdej den.
Nezapomínej na reklamní pauzy!
Tak ve čtyři ráno je v USA cca 20:00 a v šest večer je tam poledne 12:00,takže časy jsou OK. Zápasy tam začínají tuším od 12:00 do 22:00. Tzn. U nás od 18:00 do 6:00.
V šest večer je tam vlastně deset ráno, takže u nich se začíná od 10:00 - 22:00, což je u nás hrací čas od 18:00 - 6:00
na MS jak na Žižkov
No ja 12-ti hodinovy rozpis teda na MS nepamatuju. Na to narazim.
Já zas nepamatuji na MS 48 týmů
viz nahore
vsak v 10 rano, to budou jako vstavat v pet na letadlo?
nebo pro ten jeden zapas tam poleti uz o den drive?
tvl tak po tomto komentáři nemám na diskuzi s tebou, sorry
no to viditelne nemas, argumenty zadne.. vysvetli mi pls ty mezery mezi zapasy co popisuju vyse, dekuju
absolutně nechápu tvoji myšlenku proč ti to vadí..
Nevím já sem to neorganizoval
Social media content v topu
Tvl v dnešní době, kdy dělat obsah na sociální sítě a stříhat videa umějí všechny děti..
A ty letíš po 20 letech na MS a jediné co dostaneš je rozmazaná fotka z přistání.. to je fakt ostuda
No jo ani na fotografa se zrcadlovkou nezbylo a fotit musí Suchejpárek na starej Iphone
Jj, měl se o tom natočit seriál na oneplay. Jenom o tom přistání samozřejmě
Marketing naší repre je asi debilní, ale kritizovat každý hovno.. Že se z toho nedělá haló mi vůbec nevadí - ba naopak. Třeba současná Slavia je důkaz toho, že i moc PR může být vadivý
Udělat 3minutové video z přesunu z hotelu na letiště, pak let a přistání a udělat to v nějaké hezké podobě je opravdu velmi náročná práce....
Ale tohle je jenom špička ledovce... posledních 14 dní do nás měli sypat jedno video za druhým.. Rozhovory, jednotlivé příběhy, zajímavosti, prostě všechno možný... Tohle byla příležitost, která se měla vyždímat, jak to šlo a ne to takhle posrat.
To že ty seš důchodce a neoceníš to neznamená, že se to nemá dělat. Cíl by měl být pomocí tohoto nalákat co nejvíce nových lidí k fotbalu, dětí, žen a já nevím čeho všeho... Tohle nemá cílit na ty, kteří v tom žijí a znají to
Jak je O.Novotný již většinou času namyšlený narcis (vlastně skoro pořád už), tak v tomhle má prostě pravdu. Lidé milují příběhy. Já osobně bych asi nebyl cílovka, ale účast jsme si zajistili přesně před 62 dny!! 80% nominace byla jasná hned... Mohlo se natočit třeba 10 různých medailonků s hráči, kteří tu nominaci mají jistou. Prostě i klidně takové ty kýče, jak chodíš po svým vesnickým hřišti s hrozně super motivační muzikou a podobný sračky, kam až si to dotáhnul
proč se neudělal nějaký krátký dokument, jak byl organizační tým zajištovat celý zájezd v USA a prostě podobné věci.. Teď mega využít toho Sochůrka.. ja nevím, já nejsem expert, ale když vidím ostatní kanály, zahraniční prezentace atd... A klidně ten debilní Oktagon, tak přece v největší sportovní organizaci v zemi by to snad neměl být takový problém..
Tak natočí medailonky s tím jak byli malý a jejich rodiče... né, špatně !!! Měli natočit jinej
Ale jo, já s tebou většinově souhlasím. Důkazem je i to, že na Letný bylo předevčírem 11 tisíc lidí
Mě jen pobavil ten odlet, že to je snad to poslední, jinak máš samozřejmě pravdu.
Ale, a to už je trochu mimo to, co píšeš ty, zase snad lepší tohle ticho, než aby asociace vytvořila nějakej marketingovej obraz něčeho, co vůbec neexistuje - proto jsem psal to s tou Slavií, kde snad každej zápas hraje nová hymna, kde se mluví o odkazu otců, hodnotách, Tvrdík toho má taky plnou pusu, aby ten klub vlastnil člověk, který nedělá nic jinýho kromě toho, že je s tím vším v totálním rozporu a podporuje každýho, kdo se snaží destabilizovat současnou společnost.
Můžeš prosimtě popsat to, jak se snaží Tykač destabilizovat společnost? V čem je kdo v rozporu s čím? Zdá se mi, že si tady vytváříš nějaký konspirace a nebo moc sleduješ ČT24 a Deník N.
Já byl ti normálně odpověděl, ale soudě dle poslední věty to stejně nemá cenu, neb nevím, co to má společnýho s ČT24. Podle toho soudím, že jsi debil.
Tak odkud bereš to svoje info o zlém Tykačovi? Jestli z ČT tak by sis měl uvědomit, že tam už o něm nějakou dobu záměrně dezinformují. Prolhaný Deník N nemá cenu vůbec řešit, tam lžou neustále.
https://www.hrot24.cz/clanek/ceska-televize-se-musi-omluvit-tykacovi-podle-soudu-odvysilala-manipulativni-reportaz-HbsvJ
Podle mě si odpovedět nechtěl a jen uboze urážíš, klasický příznak pasivní agrese u člověka, který nemá argument.
To, že se ČT musí omlouvat za nějakou nepřesnost o jeho byznyse znamená co? Na těžbě nevidím nic špatnýho a není to vůbec něco, co by mi vadilo. Zároveň k tomu, o čem se bavíme, je mi divný, že ho používáš jako argument - kdo chce psa bít..
Ne, mně vadí jeho podpora IVK, potažmo jejich loutek Motoristů a kdo ví koho dalšího, což rozhodně nejsou lidi, který to myslej s někým dobře. Kdyby to byla jediná věc, tak budiž. Ale Mafra, Cevro. Tenhle novej pseudokonzervativní Mesiáš rozhodně dobro nepáchá.
Nebyla to nepřesnost, ale manipulativní reportáž. Když ČT tvrdí, že Tykač bere státní dotace na rekultivaci po těžbě a ten je nebere, tak to není nepřesnost, ale cílená dezinformace s cílem poškodit (a čistě "náhodou" poškodit politicky názorového oponenta). Ano, rozumím, pro tebe takové manipulace nejsou něco, co by ti vadilo, samozřejmě jen do té doby, dokud se lže o někom, koho politicky nemusíš.
Samozřejmě to není první miliardář, kterému patří nějaký mediální dům. Stále si ale nenapsal, koho tedy podporuje, kdo se tu snaží destabilizovat společnost a čím vším je v totálním rozporu.
Jako Václav Klaus cituju sám sebe: "Ne, mně vadí jeho podpora IVK, potažmo jejich loutek Motoristů a kdo ví koho dalšího, což rozhodně nejsou lidi, který to myslej s někým dobře."
Jeho lidi v radě ČT, který mají jedinej cíl, tu televizi zníčit - ale to pro tebe asi nebude argument, když si myslíš, že ČT točí dehonestační reportáže o názorových oponentech. Což je blbost. Navíc ty předmětný reportáže, který žaloval, byly 2029 a 2022, kdy ani veřejně aktivní nebyl, tak jaký názorový oponent?
Kdo má za cíl ČT zničit? Nikdo tady nechce ČT zničit. Nebo se bojíš jako Chvilkaři, že když Fridrich, Zavoral a spol. nedostanou přidáno, tak najednou ČT a ČRo a všichni lidi co tam teď pracují najednou obrátí a začnou chválit Babiše a Okamuru? Jak víš, kdo jsou jeho lidi, když volba do Rady ČT je tajná?
Ano, ČT točí reportáže, které obsahují nepravdivá a manipulativní tvrzení, nemyslím si to jen já, ale přímo takto to označil Městský soud v Praze, ostatně sama ČT se omluvila za manipulaci.
To že má Tykač dlouhodobě jiné názory na vedení Evropské unie, Green Deal a klimatickou politiku než ČT ví každý, kdo sleduje politiku déle než od roku 2024.
A k urážkám - ty mi ve tvým příspěvku příspěvku napíšeš, že jsem dement, co věří ČT a nějakejm sluníčkářúm (který s tím nemájí vůbec nic společnýho) a potom mi říkáš něco o pasivní agresi
Zatím jsem ti nikde nepsal, že jsi dement, jen že buď konspiruješ o destabilizaci společnosti nebo věříš dezinformacím. Jinak ani já si nemyslim, že by byl Tykač nějaký dobrák, to ostatně není nikdo, kdo vydělal u nás tolik peněz v devadesátkách. My tady snad kromě kluků z Avastu a holek z WGCZ nemáme nikoho, kdo by si vydělal miliardy nějakou svojí prací a invencí, většinou to jsou privatizační šméčka a polotunely.
To ale není něco, co by mi vadilo. Já neřeším, kde vzal peníze ani nic podobnýho. Mně vadí ta společenská rovina, jak píšu výše.
To že puberťáci chtějí vidět každou pičovinu live, ještě neznamená, že to pro dospělé lidi má být standard, ale k tomu musí člověk dospět.
S1E1 - Příjezd na letiště
S1E2 - Odbavení
S1E3 - Chybějící pas
S1E4 - Kde je Hložek?
S1E5 - Výměna sedadel
S1E6 - Vzlétáme
S1E7 - Nad zemí
S2E1 - Nad mořem
S2E2 - Všichni spí
S2E3 - Probuzení
S2E4 - Jdeme na přistání
S2E5 - Znovu na zemi
S2E6 - Cesta na hotel
S2E7 - Rozdělení pokojů
S3E1 - Film o filmu
Nejvíce se těším na S2E6 a dramatickou scénu s tříkolkou, se kterou byly problémy už při odbavení.
Hned se mi vybavilo
Kapitola 5. – Slavnostní překročení 70. rovnoběžky.
Kapitola 6. – Frištenskému omrzly obě nohy.
Kapitola 7. – Vrátíme se?
Kapitola 8. – Simulant dostal na pamětnou.
Kapitola 9. – Ztratili jsme kompas.
Kapitola 10. – Vlci.
Kapitola 11. – Bloudíme v mlze.
Kapitola 12. – Prohlídka petrohradské Ermitáže.
Kapitola 13. – Další překročení 70. rovnoběžky.
Kapitola 14. – Frištenský simuluje zánět slepého střeva.
Kapitola 15. – Zdařilá operace.
Kapitola 16. – Frištenský simuluje pooperační slabost.
Kapitola 17. – Táhni a srůstej.
Kapitola 18. – Konečně moře.
tohle je proste top, na to nic nema
Kromě toho navrhuju sníst psy.
jj
V případě naší repre a Smartwings:
Kapitola 5. – Slavnostní přelet padesátého poledníku
Kapitola 6. – Višinskému omrzly obě nohy.
Kapitola 7. – Vrátíme se?
Kapitola 8. – Simulant dostal na pamětnou.
Kapitola 9. – Ztratili jsme kompas.
Kapitola 10. – Albatrosy.
Kapitola 11. – Bloudíme v mlze.
Kapitola 12. – Prohlídka antarktické polární stanice.
Kapitola 13. – Další přelet padesátého poledníku.
Kapitola 14. – Višinský simuluje zánět slepého střeva.
Kapitola 15. – Zdařilá operace.
Kapitola 16. – Višinský simuluje pooperační slabost.
Kapitola 17. – Pilotuj a srůstej.
Kapitola 18. – Konečně New York.
*albatrosi
Filigránský technik a hlavně nejoblíbenější hráč mezi diváky
Ale Višinský ma podobné jméno
Denis a Varel mi teda nepřijdou podobný.
Ale jo. Denis-penis, Varel-varle, určitá souvislost ve jménech se najde.
Taky tam jednu vidím. Chorý-čůrák.
Nebo jako polský primas tisíciletí a jeho bratranec ze SSSR prokurátor.
A kdyby místo něj nevzali Daridu, mohli jsme mít i poručíka Berana.
jj
dobře se pochválit je základ
To mělo bejt pod Obiho...
vím... jen mi to nedalo
Nemusí to přehánět, ale když FAČR platí lidi na marketing a oni udělají 3 fotky, tak se ti lidi asi nevyplatí.
No podle mě to rozjedou prostě až teď až budou pořádně na místě ubytovaní a celé to vlastně začne. Zbytečně velké halo se jede... co chceš jako jiného postovat z letu ? Fotky nebyly teda moc kvalitní to beru... ale jinak klid tvl, zase už mají lidi hned hole v ruce
Jenže ten marketing už měl dávno jet. Kvantita ani kvalita zatím neodpovídá profesionální práci, za kterou by měl být někdo placený. V tom je problém. Nejde jen o ten jeden příspěvek.
Tak máš to např. s tím každý má svůj životní příběh... který je profi a originální... zabral normálně profesní kus práce, všechny objet nastříhat to atd. Pak máš připomínku české cesty za velkým snem... klasické video, které prostě tu máš. A postů je normálně. Žádná katastrofa nebo ticho vyloženě. Samozřejmě i já bych si to představoval daleko jinak... ale vydané tři fotky jsou prostě naschvál zveličení, nic víc. A když se koukneš na Anglii... tak jako co tam mají ? Jedno super video Come Together, dresy a pak už srovnatelné obsahy. Francie ...jak Mbappé vystupuje z auta no., jak se Mbappé s někým baví... jak Mbappé a ostatní běží... prostě celkově jak někde trénujou. No fajn, my taky budeme trénovat... tak snad něco vydáme.
S1E1 - Mbappé příjezdí na letiště
Atd..
Oni neměli doma přátelák, který nedokázali vyprodat.
Však ano, tohle na kritiku je, neříkám, že není ...to mi přišlo taky ujetý, že se to vůbec nepojalo ve stylu rozlučky s hráči co jedou na MS... i když hrálo béčko, tak to mi tam dost teda chybělo. A ani neříkám, že je to vše super profi co vydávají ...ale tady se lidi (i ty podle prvotního komentáře) chytají vyloženě těch tří fotek... tak to hlavně obhajuji.
Marketing ale nemůžeš hodnotit podle jedné fotky/příspěvku/videa apod. Ty fotky byly jen více vidět právě kvůli té zanedbané práci předtím. Kdyby si to odpracovali dříve, tak klidně mohli dát jednu fotku letadla vyfocenou na Radův mobil a skoro nikdo by to neřešil.
Ja si naopak myslim ze socialni site repre jsou posledni dobou top, predstavovacky, grafika , vse
tohle ten let sice neni povedene mebo prilet sle nepohorsuje me to nijak..
Vzdyt s letem tam bylo to tema lego
Naopak to PR oddělení bylo chválený za to video s rodičema hráčů. Zase nemusíš mít natočenej každej prd.
Fotograf letěl ve dvouplošňáku s dvoudenním předstihem, a i tak nestihl naladit přístroje
Koubkova slova jsou docela hřejivá, oproti JT pro sport.cz asi před dvěma týdny
Cíl v Lize mistrů je tedy jaký?
Mluvíme o tom často, chtěli bychom vyhrát zápas.
Před Italia90' a Germany 06 to teda v tuzemsku žilo fotbalem mnohem více...
Dokonce i EURO 1996-2004 měla větší publicitu než je nyní
to ti do toho splývá, že to žilo během turnajů i... a i se tam propisují věci jako, že Itálie byla po revoluci a byla to asi nejvyhledávanější turistická země té doby u nás, jak se mohlo cestovat a navíc prostě celkově ta nálada porevoluční byla více happy.
Euro 1996 byl první turnaj samostatné repre a navíc v kolébce fotbalu v době kdy Anglie byla tady obrovsky uznávaný pojem, né jak teď, když každej přicičmunda má přístup k PL a cejtí se jak mistr světa amuleta a Anglie jsou jen tragédi
2004... nepřišlo mi, že by to bylo nějaký jó jiný než v Nizozemsku a Belgii. Snad je to, že v tu dobu jsme byli na té špičce a očekávání byla rozhodně hodně velká a navíc Euro2000 se bralo jako velké zklamání.
Ale je fakt, že bych čekal taky, že to na mě bude víc všude dýchat... a ono zatím něják furt nic. To mi příjde taky docela divný... to i ten Katar kde jsme dokonce ani nebyli mi přišlo, že byl všude po obchodech a tak celkově na každém skoro kroku
Do Itálie vyjelo strašně málo fans oproti dnešku.
96 1. turnaj samostatné ČR
04 měli jsme dobrej tým a čekalo se že by mohli ...
Bejvávalo spousta soutěží o zájezd měsíce dopředu, letos nic
Lidi se o turnajích bavili dost, letos když už tak že je to v noci a na to jim seru
Vždyť několikrát za den je v televizi reklama se Suchánkem a Genzerem. Co bys chtěl víc? Max. ještě Čtvrtníčka nebo Koháka, ale to už by byla trochu rozežranost.
Kohak bude doufam v kabine nebo aspon na spolecne fotce, bez nej na cely MS jebu
No me hlavne zajima, jestli budou z kabiny volat Pavlovi nebo Babisovi
reklam bylo o dost víš a vtipné ne trapné
Italia je turistická země, Německo je náš soused, Amérika je daleko za oceánem.
To ale nemá moc vliv na to, jak fanoušci fotbalem žijí před MS, na které jsme se dostali po 20 letech.
Samozřejmě, že to na to vliv taky má... Spousta lidí na to kvuli tomu času ani koukat nebude. Nebudeš moc udělat velké promítání ve městech, na zahrádkách, v hospůdkách venku... A další bod, že prostě stárneme a aktuálně tam nemáme ty legendy a vzory jako dřív. Dřív by si dal cokoliv abys viděl hrát Rosického, Nedvěda a spol dohromady. Byly to legendy, dětské vzory, tmelili celý národ.. Teď jsou naše největší hvězdy bud slávisti nebo spartani a tím pádem je polovina miluje a druhá polovina nesnáší a celkově to je úplně něco jiného, než 20-25 let zpátky.. Bohužel to sám cítím, že je mi to vlastně "jedno", jak to dopadne. Budu koukat, budu fandit, ale když jsme prohráli s Řeckem, nebo pak třeba s tou Ghanou, já týden chodil do školy smutnej... to ted nehrozí
Určitě je to věkem, taky už to dávno neprožívám jak kdysi, ale s tím začátkem nesouzním. MS po 20 letech, chybí tomu opravdu nějaké větší haló, aby byli lidi nabuzeni, lhostejno, kde se to hraje.
No vždyt ano, celé vlákno výše o tom, že to je na hovno jsem rozjel já
Celej TikTok ma bejt plnej videi a picovin uz 14 dnu.. a oni daj jeden post na twitteru a fotku po priletu na nejakej huawei asi podle kvality
Jestli je to huawei, tak to byla zároveň úplně poslední fotka, protože hned u celní kontroly jim to zabaví.
kde je ceska MS hymna, bez toho nemuzu byt
Neboj, Brichta určitě něco momentálně dává dohromady zatímco přemýšlí nad světovou krizí a jak ukončit válku v Íránu
Jet lag mam vzdycky horsi pri priletu do Evropy nez obracene. Prilet do USA z Evropy v rannich hodinach, zrychluje adaptaci.
https://x.com/ceskarepre_cz/status/2061651663866257695
Už jedou bomby
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele