Koubek chce proti Guatemale nažhavit opory, scházet bude jen zraněný Kuchta

03.06., 23:46
Aktuality
Miroslav Koubek (© Michal Cizek / AFP)

Trenér české reprezentace Miroslav Koubek chce generálku před mistrovstvím světa proti Guatemale v New Jersey využít hlavně k tomu, aby dostal do tempa i zkušenější hráče, kteří v nedělním přípravném utkání v Praze s Kosovem nenastoupili. Čtyřiasedmdesátiletý kouč věří, že se televizním fanouškům vyplatí na zápas se začátkem v pátek ve dvě hodiny ráno středoevropského času vstávat. Guatemalu v žádném případě nepodceňuje, řekl na tiskové konferenci.

V neděli před odletem do Ameriky Koubek v předposlední přípravě před šampionátem při vítězství 2:1 nad Kosovem nasadil především hráče, kteří byli na hraně konečné nominace. Volno měla osmička opor, nenastoupili Patrik Schick, Pavel Šulc, Lukáš Provod či Tomáš Souček.

"Asi jste si všimli, že někteří zkušenější hráči, kteří toho mají za sebou hodně, neměli proti Kosovu zátěž. Teď to musíme zase vzít z druhého konce, potřebujeme tyto hráče dostat do herního varu a praxe. Takže to rozložíme a větší minutáž dostanou hráči, kteří proti Kosovu nehráli," citoval z tiskové konference web FAČR Koubka, jehož svěřenci vstoupí do světového šampionátu o týden později v Guadalajaře proti Koreji.

Generálka s Guatemalou se odehraje v pátek nad ránem středoevropského času. "Myslím si, že kdo má rád fotbal, tak je to pro něj určitě zajímavá záležitost. Věřím, že budeme dobří a nabídneme dobrý sportovní zážitek, že to bude hezké utkání. To jsou asi ty důvody, proč by se divák, který by si nařídil budíka, měl podívat. Věřím tomu, že se to vyplatí," řekl Koubek.

"Nicméně chci podotknout, že to je stále jen generálka a součást ladění na vstup, který bude za týden. Je tady hlavní motiv dostat do herní praxe ty hráče, kteří teď nebyli v zápřahu. Zápas slouží hlavně k tomu, abychom se dostali do rytmu. Chceme, abychom měli celý balík hráčů rozehraný na poslední chvíle před šampionátem. Aby každý dostal nějakou minutáž a byl v pocitu připravenosti," podotkl kouč.

Guatemala na rozdíl od českého celku na šampionát nepostoupila, vypadla v závěrečné třetí fázi kvalifikace. "Čeká nás takový jihoamerický styl, jsou to techničtí hráči. Dokážou předvést někdy až neočekávané akce, hlavně v útočné fázi jsou nebezpeční. Mají nestandardní a zajímavá řešení. Pro nás by měla mluvit taková ta evropská rutina a organizovanost, tyhle zbraně by na ně mohly platit," mínil Koubek.

"Guatemalu nelze podcenit. Ano, někdy prohrají vyšším rozdílem jako naposledy s Alžírskem 0:7. Ale ten zápas jsme viděli a půl hodiny to bylo vyrovnané. Pak udělal brankář dvě fatální chyby, které položily celý tým. Ale pozlobili třeba USA, další silnější země. Takže soupeř, který umí hrát fotbal, zajímavý, nelehký," mínil Koubek.

Po pondělním příletu do Ameriky jsou všichni hráči v nominaci v pořádku až na útočníka Jana Kuchtu, který musel proti Kosovu už v první půli střídat. "Podle lékařů se nejedná o nic vážného, ale včera byl teprve druhý den po zápase, nic se za dva dny nehojí. Nějaký čas ještě bude potřeba, aby mohl jít do zátěže. Nemá to ale být na dlouho, podle lékařů je to otázka dnů," přiblížil Koubek.

Podmínky v Americe si zatím pochvaluje. Po generálce se mužstvo přesune do Dallasu, kde bude mít základnu během turnaje. "Od první chvíle cítím takovou slavnostní atmosféru a natěšenost. Podmínky velmi dobré, jsem absolutně spokojený. Hotel, délka trasy na trénink, kvalita hřiště. Jsme zdraví, až na toho Kuchtiče. Kuchaře máme dva dokonce, takže nestrádáme, chuťově ani kvalitou, výběrem, sortimentem," podotkl Koubek s úsměvem.

"Byl jsem celkem až překvapený, jak hráči zvládli cestu, změnu času a vše s tím spojené. Byli v tréninku živí a je vidět, že se s tím vyrovnávají velmi dobře. Beru to jako naději, že případný handicap směrem do zápasu s Guatemalou by měl být srovnán. Určitě se na to nebudeme vymlouvat," řekl trenér.

Dva ze tří zápasů skupiny odehrají jeho svěřenci ve vysoké nadmořské výšce v Mexiku. "Děláme poctivě heat trénink, to je podle odborníků dobrá věc. Krevní obraz hráčů je v pořádku, nikomu nic nechybí. A kdyby chybělo, tak máme možnost věci řešit - doplnit železo. Nejlepší pro aklimatizaci by bylo strávit aspoň 14 dní v tom vysokohorském prostředí. Tu možnost mají JAR a Korejci, my ne," konstatoval Koubek.

Autor: ČTK

Komentáře (79)

Přidat komentář
DieFohlenBMG

Daridu bych nechal zatím odpočívat někde ve stínu a doplňovat tekutiny. Ten musí být co nejvíc fresh na první zápas.

Reagovat
HorajzmAmmann

ten by měl být maximálně fresh na to, jak bude v 70. minutě střídat Sochůrka

Reagovat
kattos

Schick, Krejčí zranění

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
fantomas10

Evropska rutina uz se tesim az tohle nasadime na mexiko, jar i korejce, ti budou cumet

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
smazaný uživatel

Nejlepší pro aklimatizaci by bylo strávit aspoň 14 dní v tom vysokohorském prostředí. Tu možnost mají JAR a Korejci, my ne

To prostě nedává žádný smysl. Proč týmy z jedné skupiny nemají základnu ve stejné oblasti? Fakt ať jde do piče celá Fifa

Reagovat
Y.Cabaye

Se podívej na to brněnský dildo v čele, a hned ti dojde jak a kdo to tam řídí.

Reagovat
pedro-pedro

Člověk by čekal že na specializovaném budou i lidi v diskusi se znalostmi.

Česko si místo pro base camp vybírat nemohlo ve stejné situaci by bylo Dánsko, Irsko nebo Makedonie.

Reagovat
7kaka7

zápas s Kosovem na Letné, několik dní přípravy v Praze a týden v New Yorku včetně zápasu nám FIFA určila taky? Nebo to bylo prostě organizačně jednodušší? já jenom, že Korea hraje dva přípravné zápasy v Utahu, 1 300 metrů nad mořem.

Reagovat
Baníczech

Reagovat
smazaný uživatel

Přesně no. Je to diskriminace evropských repre. Mají to tak všichni co postoupili z evropský baráže

Reagovat
Y.Cabaye

Já to vím, a tím je to jako omluvené? Hlavní příspěvek je o tom, že je to špatně a nefér, a to je pravda i kdyby tam bylo Dánsko nebo kdokoliv.

Reagovat
Beči

Až na to, že náš svaz si nemohl vybrat základnu, to určovala FIFA.

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Puskas

Taky nás mohli šoupnout do Kanady. Slyším to poprvé, že by FIFA nařizovala, kde kdo mý bydlet.

Reagovat
Cotton

Spíš je to tak, že měli předem vybraných 48 lokací. Ale jelikož jsme se kvalifikovali až v březnu, zbývalo jich jen pár, takže nám prostě dali tu nejbližší.

Reagovat
Puskas

Jo, vím, ale nerozumím, proč si nemůžou t týmy vybrat podle vlastního uvážení.

Reagovat
icemike

Protoze tolik hřišť v Americe prostě není

Reagovat
wjillm

Ano, je to dáno a zařízeno fifou a to včetně hotelu. FAČR měl v tomhle svázané ruce.

Reagovat
Puskas

Jak píšu výše, nechápu ten princip, když už to mají takto nastavené, tak měly být stejné podmínky pro všechny týmy, co mají hrát v té vysoké nadmořské výšce, prostě všechny hotely a základny podobně vysoko, když to napíšu jednoduše.

Reagovat
wjillm

Nemusí být dostatečná dostupnost hotelů v patřičné kvalitě pro danou lokalitu. Nebo se na to prostě FIFA úplně vykašlala a nějak to rozházela, protože si to včas nezajistili

Reagovat
Cotton

Vykašlala. To mi neříkej, že v celém Mexiku nejsou 4 hotely dostatečně vysoko.

Reagovat
Y.Cabaye

A tím je to jako omluvené? Hlavní příspěvek je o tom, že je to špatně a nefér, a to je pravda i kdyby tam bylo Dánsko nebo kdokoliv.

Reagovat
Beči

Ne, rozhodně to není fér ani dobré. Jen jsem vyvracel, že by to mohl ovlivnit náš svaz.

Reagovat
Wednesdayite

V 55 . minutě našim začne docházet dech. V 70. minutě budou v té nadmořské výšce k. o.

Reagovat
Salfovic

Což pro hráče a trenéry bude skvělá výmluva. Nedvěd s Trundou se zase vymluví na to, že nám zlá FIFA přiřadila přípravu v Dallasu a nemohli s tím nic dělat. Takže všichni budou z obliga, ideální stav.

Reagovat
Aldeano

Reagovat
smazaný uživatel

Všichni čekají že porazíme JAR, ale ti budou fyzicky lépe připraveni. Podle mě si nikdo neuvědomuje, jaký problém ta nadmořská výška je.

Reagovat
herold

Nikdo kromě tebe,co?

Reagovat
Puskas

Když nikdo, tak nikdo.

Reagovat
Y.N.W.A

řeší se to od března, uvědomují si to všichni... mně osobně to sere stejně jako tebe, nespravedlivý to je... ale základnu jsme si vybrat nemohli a měsíc před mačem vysoko prostě nebudem.... druhá možnost (jak se vypořádat s vysokou nadmořskou výškou) je naopak přiletět, odehrát a zmizet... a to je náš program...

Reagovat
wjillm

Přesně, kopnout do míče a zdrhnout. Moc se to řeší a hledá alibi dopředu. Mexiko nás vypráská nehledě na nadmořskou výšku.

Reagovat
Transfermarkt_2

Vůbec nechápu, že nejsi v naší výpravě v pozici vedoucí pro nadmořskou výšku

Reagovat
Badbravo

až na to že s JAR v Mexiku nehrajeme

Reagovat
netopier

Sázet bude jen Kuchta

Reagovat
Y.N.W.A

Reagovat
jirka-fcb

No, hlavně ti nebude scházet to vymrdaný vysoký jelito.

Reagovat
Pesojen

Reagovat
Y.N.W.A

Hanychová?

Reagovat
Lubo079

Viem, že to k tomu článku nepatrí, ale spomeniem to. Včera v zápase Poľsko -Nigeria 2:2 exceloval pravý obranca Baníka Ostrava Bewene. Fanúšikovia na nigérijskom fóre sa pýtajú na tento objav. Dlho v Baniku neostane. Kluby zo západnej Európy si ho určite všimnú

Reagovat
Witcher

Baník má v sestavě celou řadu klenotů co by mohli jít za 100mega ven

Reagovat
HorajzmAmmann

To snad nemůže být pravda, když to všechno dělají tak tragicky a nemají scouting...

Reagovat
meno

Ale místní odborníci říkali

Reagovat
Kucka

Ten se už dostal do repre?

Reagovat
Freedo

Dali mu jen čuchnout v srandamači, jinak si přes Sama Isifeho nekopne.

Reagovat
Lubo079

Do reprezentácie sa dostal aj Samson Tijani. Eso z Dukly Praha hral proti Zimbabwe a Jamajke.

Reagovat
ACSeRw!n

Nigerie je neskutecne v hajzlu.. smutne kam se dostali.. zajimalo by me co se tam s fotbalem stalo, ze sli tak silene dolu.. pritom v poctu obyvatel je to nejrychleji se rozrustajici populace na svete

Reagovat
arvncrtx

Asi kvůli šukání už nemají čas na fotbal.

Reagovat
Lubo079

No nie je to čo bývalo za Okochu či Oliseha, ale pri plnej sile je to top 5 mužstvo v Afrike. Akurát zbabrali kvaldu na MS.

Reagovat
Cotton

Nigerijská repre fakt klesla, když tam může hrát on

Reagovat
Baníczech

Pod smetanou/galaskem byl fakt tragickej, ale posledni tri zapasy byl jak vyměněný. Porad je mu 20

Reagovat
frankiefcb

to by bylo super.

Reagovat
Spalovač šancí

Žhavil Béďa, žhavil drát

Reagovat
freeSanchinho

Furt přemýšlím jestli kvůli warm-upu našich opor stojí za to si rozesr*t celej pátek ..

Reagovat
Thelvin

Nestojí. Šetři síly na turnaj

Reagovat
Y.N.W.A

chápu dilema, ale já to mám jasný... jsem už staršího data a spánek potřebuju, pustím si to zpětně s dětma, až nám vyjde čas...

Reagovat
Trener_co_trenuje

Trener Koubek jiste vytizi obe varianty sestavy i rozestaveni. At to dopadne dobre a bez zraneni.

Reagovat
Tomáš Pešír

Hoši Koubek je borec.. jeden z nejlepších trenérů a vůdců co v ČR máme, nechci na něj číst jediněj hate v průběhu turnaje.. dostane nás tam kam patříme, do vyšší špičky. Zavzpomínáme na časy kdy jsme byli v hodnocení repre druzí za Brazílií. Koubek Ball.

Reagovat
Bonzaj

Mein Führer! <3

Reagovat
Sosi

Koubek je borec, ale Pešír vocas

Reagovat
wjillm

Koubek je takovej borec, že si vzal za asistenta Suchopárka, rád hraje život na levelu Chuck Norris

Reagovat
Baníczech

Přesně Tome!

Reagovat
magic10

Tak tomu říkám optimismus

Reagovat
poz3n

Chorý exploring New Jersey? To spíš New Jersey exploring Chorý!

Reagovat
magic10

Na Chorého Koubkovi nesahat, mají společný pokoj.

Reagovat
$dolar$

Komu jako schází?

Reagovat
Puskas

Je tím myšleno, že je stále více sešlý.

Reagovat
Rustin Spencer Cohle

Koubek

Reagovat
magic10

Koubek

Reagovat
naheCZ

Takže nikdo scházet nebude

Reagovat
Beči

Jsem Sparťan, ale Kuchta rozhodně není žádná ztráta.

Reagovat
magic10

Reagovat
Trener_co_trenuje

U Kuchty nominaci nechápu, i kdyz vim, ze u nekterych hracu v ramci nominace se nekdy zohlednuji i jine duvody nez vykonnost nebo vhodnost do systemu hry. Např. Tomáš Chorý je v nominaci opravněně ať svými výkony nebo vhodnosti do systému, avšak u Kuchty budou hrát jiné důvody, které se možná zjistí později.

Reagovat
OTASi

Jsem rád, že jsme konečně na MS, ale ta soupiska to je prostě masakr..tam kromě schicka prostě není jedinej fotbalista smutný, že nejsme schopni vychovat pár dobrých hráčů do ofenzivy... jo a když pak jednoho máte, tak mu vyčítáte, že neumi

Reagovat
OTASi

bránit...no jsem na nás zvědavej, ale žádná ofenzivní mašina asi nebudeme, škoda

Reagovat
Kucka

Šulc a Hložek nic?

Reagovat
OTASi

Ale jo, ty dva mi vypadli. Takže tam máme tři, no

Reagovat
Harasov

Ja jim neveril pred barazi. Ale ukazali touhu a tym. Takze ted verim v dobry vysledky. Mexiko nas porazi. JAR remiza a korejci vyhra. Takze vidim 4 body. A chory

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele