Koubek chce proti Guatemale nažhavit opory, scházet bude jen zraněný Kuchta

Trenér české reprezentace Miroslav Koubek chce generálku před mistrovstvím světa proti Guatemale v New Jersey využít hlavně k tomu, aby dostal do tempa i zkušenější hráče, kteří v nedělním přípravném utkání v Praze s Kosovem nenastoupili. Čtyřiasedmdesátiletý kouč věří, že se televizním fanouškům vyplatí na zápas se začátkem v pátek ve dvě hodiny ráno středoevropského času vstávat. Guatemalu v žádném případě nepodceňuje, řekl na tiskové konferenci.
V neděli před odletem do Ameriky Koubek v předposlední přípravě před šampionátem při vítězství 2:1 nad Kosovem nasadil především hráče, kteří byli na hraně konečné nominace. Volno měla osmička opor, nenastoupili Patrik Schick, Pavel Šulc, Lukáš Provod či Tomáš Souček.
"Asi jste si všimli, že někteří zkušenější hráči, kteří toho mají za sebou hodně, neměli proti Kosovu zátěž. Teď to musíme zase vzít z druhého konce, potřebujeme tyto hráče dostat do herního varu a praxe. Takže to rozložíme a větší minutáž dostanou hráči, kteří proti Kosovu nehráli," citoval z tiskové konference web FAČR Koubka, jehož svěřenci vstoupí do světového šampionátu o týden později v Guadalajaře proti Koreji.
Druhý trénink v tréninkovém centru New York Red Bulls je za námi! ????????
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 3, 2026
V pátek ve 2:00 českého času nás čeká přípravné utkání v Sports Illustrated Stadium proti Guatemale! ???????????????????? pic.twitter.com/0qqW7TGmcB
Generálka s Guatemalou se odehraje v pátek nad ránem středoevropského času. "Myslím si, že kdo má rád fotbal, tak je to pro něj určitě zajímavá záležitost. Věřím, že budeme dobří a nabídneme dobrý sportovní zážitek, že to bude hezké utkání. To jsou asi ty důvody, proč by se divák, který by si nařídil budíka, měl podívat. Věřím tomu, že se to vyplatí," řekl Koubek.
"Nicméně chci podotknout, že to je stále jen generálka a součást ladění na vstup, který bude za týden. Je tady hlavní motiv dostat do herní praxe ty hráče, kteří teď nebyli v zápřahu. Zápas slouží hlavně k tomu, abychom se dostali do rytmu. Chceme, abychom měli celý balík hráčů rozehraný na poslední chvíle před šampionátem. Aby každý dostal nějakou minutáž a byl v pocitu připravenosti," podotkl kouč.
Guatemala na rozdíl od českého celku na šampionát nepostoupila, vypadla v závěrečné třetí fázi kvalifikace. "Čeká nás takový jihoamerický styl, jsou to techničtí hráči. Dokážou předvést někdy až neočekávané akce, hlavně v útočné fázi jsou nebezpeční. Mají nestandardní a zajímavá řešení. Pro nás by měla mluvit taková ta evropská rutina a organizovanost, tyhle zbraně by na ně mohly platit," mínil Koubek.
"Guatemalu nelze podcenit. Ano, někdy prohrají vyšším rozdílem jako naposledy s Alžírskem 0:7. Ale ten zápas jsme viděli a půl hodiny to bylo vyrovnané. Pak udělal brankář dvě fatální chyby, které položily celý tým. Ale pozlobili třeba USA, další silnější země. Takže soupeř, který umí hrát fotbal, zajímavý, nelehký," mínil Koubek.
Practice time! ⚽???????? pic.twitter.com/Sj4j5CFIzS
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 3, 2026
Po pondělním příletu do Ameriky jsou všichni hráči v nominaci v pořádku až na útočníka Jana Kuchtu, který musel proti Kosovu už v první půli střídat. "Podle lékařů se nejedná o nic vážného, ale včera byl teprve druhý den po zápase, nic se za dva dny nehojí. Nějaký čas ještě bude potřeba, aby mohl jít do zátěže. Nemá to ale být na dlouho, podle lékařů je to otázka dnů," přiblížil Koubek.
Podmínky v Americe si zatím pochvaluje. Po generálce se mužstvo přesune do Dallasu, kde bude mít základnu během turnaje. "Od první chvíle cítím takovou slavnostní atmosféru a natěšenost. Podmínky velmi dobré, jsem absolutně spokojený. Hotel, délka trasy na trénink, kvalita hřiště. Jsme zdraví, až na toho Kuchtiče. Kuchaře máme dva dokonce, takže nestrádáme, chuťově ani kvalitou, výběrem, sortimentem," podotkl Koubek s úsměvem.
"Byl jsem celkem až překvapený, jak hráči zvládli cestu, změnu času a vše s tím spojené. Byli v tréninku živí a je vidět, že se s tím vyrovnávají velmi dobře. Beru to jako naději, že případný handicap směrem do zápasu s Guatemalou by měl být srovnán. Určitě se na to nebudeme vymlouvat," řekl trenér.
Exploring New Jersey! ????????????
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 3, 2026
???? Čtvrtý nejmenší stát USA, ale zároveň nejhustěji osídlený stát celé země.
???? Místo s nejlepším výhledem na Manhattan a Sochu svobody.
???? Rodiště Franka Sinatry nebo Jona Bon Joviho.
????️ A právě tady odehrajeme náš poslední přípravný zápas před MS... pic.twitter.com/nxiR4bgAdZ
Dva ze tří zápasů skupiny odehrají jeho svěřenci ve vysoké nadmořské výšce v Mexiku. "Děláme poctivě heat trénink, to je podle odborníků dobrá věc. Krevní obraz hráčů je v pořádku, nikomu nic nechybí. A kdyby chybělo, tak máme možnost věci řešit - doplnit železo. Nejlepší pro aklimatizaci by bylo strávit aspoň 14 dní v tom vysokohorském prostředí. Tu možnost mají JAR a Korejci, my ne," konstatoval Koubek.
Související články




Komentáře (79)
Přidat komentářDaridu bych nechal zatím odpočívat někde ve stínu a doplňovat tekutiny. Ten musí být co nejvíc fresh na první zápas.
ten by měl být maximálně fresh na to, jak bude v 70. minutě střídat Sochůrka
Schick, Krejčí zranění
Evropska rutina
uz se tesim az tohle nasadime na mexiko, jar i korejce, ti budou cumet
Nejlepší pro aklimatizaci by bylo strávit aspoň 14 dní v tom vysokohorském prostředí. Tu možnost mají JAR a Korejci, my ne
To prostě nedává žádný smysl. Proč týmy z jedné skupiny nemají základnu ve stejné oblasti?
Fakt ať jde do piče celá Fifa
Se podívej na to brněnský dildo v čele, a hned ti dojde jak a kdo to tam řídí.
Člověk by čekal že na specializovaném budou i lidi v diskusi se znalostmi.
Česko si místo pro base camp vybírat nemohlo ve stejné situaci by bylo Dánsko, Irsko nebo Makedonie.
zápas s Kosovem na Letné, několik dní přípravy v Praze a týden v New Yorku včetně zápasu nám FIFA určila taky? Nebo to bylo prostě organizačně jednodušší? já jenom, že Korea hraje dva přípravné zápasy v Utahu, 1 300 metrů nad mořem.
Přesně no. Je to diskriminace evropských repre. Mají to tak všichni co postoupili z evropský baráže
Já to vím, a tím je to jako omluvené? Hlavní příspěvek je o tom, že je to špatně a nefér, a to je pravda i kdyby tam bylo Dánsko nebo kdokoliv.
Až na to, že náš svaz si nemohl vybrat základnu, to určovala FIFA.
Taky nás mohli šoupnout do Kanady. Slyším to poprvé, že by FIFA nařizovala, kde kdo mý bydlet.
Spíš je to tak, že měli předem vybraných 48 lokací. Ale jelikož jsme se kvalifikovali až v březnu, zbývalo jich jen pár, takže nám prostě dali tu nejbližší.
Jo, vím, ale nerozumím, proč si nemůžou t týmy vybrat podle vlastního uvážení.
Protoze tolik hřišť v Americe prostě není
Ano, je to dáno a zařízeno fifou a to včetně hotelu. FAČR měl v tomhle svázané ruce.
Jak píšu výše, nechápu ten princip, když už to mají takto nastavené, tak měly být stejné podmínky pro všechny týmy, co mají hrát v té vysoké nadmořské výšce, prostě všechny hotely a základny podobně vysoko, když to napíšu jednoduše.
Nemusí být dostatečná dostupnost hotelů v patřičné kvalitě pro danou lokalitu. Nebo se na to prostě FIFA úplně vykašlala a nějak to rozházela, protože si to včas nezajistili
Vykašlala. To mi neříkej, že v celém Mexiku nejsou 4 hotely dostatečně vysoko.
A tím je to jako omluvené? Hlavní příspěvek je o tom, že je to špatně a nefér, a to je pravda i kdyby tam bylo Dánsko nebo kdokoliv.
Ne, rozhodně to není fér ani dobré. Jen jsem vyvracel, že by to mohl ovlivnit náš svaz.
V 55 . minutě našim začne docházet dech. V 70. minutě budou v té nadmořské výšce k. o.
Což pro hráče a trenéry bude skvělá výmluva. Nedvěd s Trundou se zase vymluví na to, že nám zlá FIFA přiřadila přípravu v Dallasu a nemohli s tím nic dělat. Takže všichni budou z obliga, ideální stav.
Všichni čekají že porazíme JAR, ale ti budou fyzicky lépe připraveni. Podle mě si nikdo neuvědomuje, jaký problém ta nadmořská výška je.
Nikdo kromě tebe,co?
Když nikdo, tak nikdo.
řeší se to od března, uvědomují si to všichni... mně osobně to sere stejně jako tebe, nespravedlivý to je... ale základnu jsme si vybrat nemohli a měsíc před mačem vysoko prostě nebudem.... druhá možnost (jak se vypořádat s vysokou nadmořskou výškou) je naopak přiletět, odehrát a zmizet... a to je náš program...
Přesně, kopnout do míče a zdrhnout. Moc se to řeší a hledá alibi dopředu. Mexiko nás vypráská nehledě na nadmořskou výšku.
Vůbec nechápu, že nejsi v naší výpravě v pozici vedoucí pro nadmořskou výšku
Sázet bude jen Kuchta
No, hlavně ti nebude scházet to vymrdaný vysoký jelito.
Hanychová?
Viem, že to k tomu článku nepatrí, ale spomeniem to. Včera v zápase Poľsko -Nigeria 2:2 exceloval pravý obranca Baníka Ostrava Bewene. Fanúšikovia na nigérijskom fóre sa pýtajú na tento objav. Dlho v Baniku neostane. Kluby zo západnej Európy si ho určite všimnú
Baník má v sestavě celou řadu klenotů co by mohli jít za 100mega ven
To snad nemůže být pravda, když to všechno dělají tak tragicky a nemají scouting...
Ale místní odborníci říkali
Ten se už dostal do repre?
Dali mu jen čuchnout v srandamači, jinak si přes Sama Isifeho nekopne.
Do reprezentácie sa dostal aj Samson Tijani. Eso z Dukly Praha hral proti Zimbabwe a Jamajke.
Nigerie je neskutecne v hajzlu.. smutne kam se dostali.. zajimalo by me co se tam s fotbalem stalo, ze sli tak silene dolu.. pritom v poctu obyvatel je to nejrychleji se rozrustajici populace na svete
Asi kvůli šukání už nemají čas na fotbal.
No nie je to čo bývalo za Okochu či Oliseha, ale pri plnej sile je to top 5 mužstvo v Afrike. Akurát zbabrali kvaldu na MS.
Nigerijská repre fakt klesla, když tam může hrát on
Pod smetanou/galaskem byl fakt tragickej, ale posledni tri zapasy byl jak vyměněný. Porad je mu 20
to by bylo super.
Žhavil Béďa, žhavil drát
Furt přemýšlím jestli kvůli warm-upu našich opor stojí za to si rozesr*t celej pátek ..
Nestojí. Šetři síly na turnaj
chápu dilema, ale já to mám jasný... jsem už staršího data a spánek potřebuju, pustím si to zpětně s dětma, až nám vyjde čas...
Trener Koubek jiste vytizi obe varianty sestavy i rozestaveni. At to dopadne dobre a bez zraneni.
Hoši Koubek je borec.. jeden z nejlepších trenérů a vůdců co v ČR máme, nechci na něj číst jediněj hate v průběhu turnaje.. dostane nás tam kam patříme, do vyšší špičky. Zavzpomínáme na časy kdy jsme byli v hodnocení repre druzí za Brazílií. Koubek Ball.
Koubek je borec, ale Pešír vocas
Koubek je takovej borec, že si vzal za asistenta Suchopárka, rád hraje život na levelu Chuck Norris
Přesně Tome!
Tak tomu říkám optimismus
Chorý exploring New Jersey? To spíš New Jersey exploring Chorý!
Na Chorého Koubkovi nesahat, mají společný pokoj.
Komu jako schází?
Je tím myšleno, že je stále více sešlý.
Koubek
Koubek
Takže nikdo scházet nebude
Jsem Sparťan, ale Kuchta rozhodně není žádná ztráta.
U Kuchty nominaci nechápu, i kdyz vim, ze u nekterych hracu v ramci nominace se nekdy zohlednuji i jine duvody nez vykonnost nebo vhodnost do systemu hry. Např. Tomáš Chorý je v nominaci opravněně ať svými výkony nebo vhodnosti do systému, avšak u Kuchty budou hrát jiné důvody, které se možná zjistí později.
Jsem rád, že jsme konečně na MS, ale ta soupiska to je prostě masakr..tam kromě schicka prostě není jedinej fotbalista
smutný, že nejsme schopni vychovat pár dobrých hráčů do ofenzivy... jo a když pak jednoho máte, tak mu vyčítáte, že neumi
bránit...no jsem na nás zvědavej, ale žádná ofenzivní mašina asi nebudeme, škoda
Šulc a Hložek nic?
Ale jo, ty dva mi vypadli. Takže tam máme tři, no
Ja jim neveril pred barazi. Ale ukazali touhu a tym. Takze ted verim v dobry vysledky. Mexiko nas porazi. JAR remiza a korejci vyhra. Takze vidim 4 body. A chory
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele