Čeština v ochozech a záplava dresů. Národní tým zažil v Mansfieldu nefalšovanou fotbalovou horečku

Světový šampionát se blíží a česká reprezentace už se nemůže dočkat, až to v zámoří vypukne. A pořádně nažhavení jsou i fanoušci. Nemusíte být zrovna v Americe, aby vám bylo jasné, že fotbalem to v zámoří žije. Znát to bylo i na otevřeném tréninku národního týmu v Mansfieldu, kam zavítaly stovky příznivců. Českými dresy se to jen hemžilo, v ochozech byla slyšet čeština a hráči byli z atmosféry nadšení. "Všichni jsou strašně milí. Nevím, jestli to předstírali, ale vypadali, že si trénink užívají," citoval třeba sparťana Jaroslava Zeleného server Sport.cz.
Že budou mít Češi při zápasech v zámoří díky krajanům slušnou fanouškovskou základnu, to se dalo čekat. Stovky lidí na otevřeném tréninku v Mansfieldu ale hráčům národního týmu vyrazily dech, reprezentanti byli z podpory nadšení. "Bylo to fajn, došlo hodně lidí, bylo to příjemné zpestření přípravy. Občas jsem zaslechl i češtinu, což mě překvapilo," usmíval se David Jurásek před českými novináři.
Pohoda vládla na každém kroku, což přiznal také Jaroslav Zelený. "Všichni jsou strašně milí. Nevím, jestli to předstírali, ale vypadali, že si trénink užívají," hlásil dobře naladěný reprezentant. "Jsou nadšení, že nás vidí, tak snad jim to vydrží. Byly slyšet české hlasy, což vždy potěší," konstatoval pro Sport.cz.
Fanouškovský zájem o REPRE byl dnes enormní! Věříme, že si podpis odnesli fanoušci všech věkových kategorií. ???????? #ProTenhleMoment pic.twitter.com/n9yqb81caA
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 6, 2026
Podobně si atmosféru užíval také zkušený záložník Vladimír Darida. Přiznal, že nažhaveným fanouškům rozdal několik fotek i autogramů. "Je příjemné, že nás lidé přišli podpořit a zatleskat nám, o to více jsme si to užili," hlásil spokojeně tahoun Hradce Králové, který se do národního týmu vrátil pro baráž o MS a následně si po úspěchu reprezentační štaci ještě protáhl o zámořskou zkušenost.
Brankář Matěj Kovář byl překvapený zájmem, jaký o trénink národního týmu byl. "Lidí přišlo hodně, první trénink se vydařil. Asi nikdo nečekal, že dorazí tolik lidí, všechno bylo fajn," přiznala gólmanská jednička české reprezentace.
Související články



















Komentáře (15)
Přidat komentářTech lidi bylo fakt hodně
na naši repre někde v Dalasu, Jinak na sockách dost komentaru od lidí z ameriky
kteri jsou nám přejí
Myslíš ty komentáře který se nám smáli, že jsme letěli do Dallasu největší nízkonákladovkou v USA?
Ví někdo jací náhradníci odletěli s týmem? Díky.
Žádní. Není zač.
Tak jsem kokot. Mi nedošlo že ta fotka u článku není z USA.
Což ty nemáš. Jinak skočíš do Vltavy.
hlavne ten dement s otocenou vlajkou
Špinavý hadr zůstane špinavým hadrem, ať už ho otočíš jakkoliv.
Nejspíš zákazníci Penny
Přišlo mi, že to je trochu jako když NHL přijede do Česka, dresy všech možných týmů nezávisle na tom, kdo hraje. Viděl jsem tam Besiktas, Arsenal a fanoušci v dresu AS Řím říkali Součkovi, že jsou “big fans”
Někdo tu měl strach o PR, ale zatim to vypadá, že minimálně krajany se jim aktivizovat povedlo, v Texasu prý k českému původu hlásí 200k lidí, takže když někteří vezmou rodiny a udělají si výlet, tak jich nakonec může přijet celkem hodně.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele