Čeština v ochozech a záplava dresů. Národní tým zažil v Mansfieldu nefalšovanou fotbalovou horečku

06.06., 23:06
Aktuality
Skupinové foto české reprezentace (© ČTK / Říhová Michaela)

Světový šampionát se blíží a česká reprezentace už se nemůže dočkat, až to v zámoří vypukne. A pořádně nažhavení jsou i fanoušci. Nemusíte být zrovna v Americe, aby vám bylo jasné, že fotbalem to v zámoří žije. Znát to bylo i na otevřeném tréninku národního týmu v Mansfieldu, kam zavítaly stovky příznivců. Českými dresy se to jen hemžilo, v ochozech byla slyšet čeština a hráči byli z atmosféry nadšení. "Všichni jsou strašně milí. Nevím, jestli to předstírali, ale vypadali, že si trénink užívají," citoval třeba sparťana Jaroslava Zeleného server Sport.cz.

Že budou mít Češi při zápasech v zámoří díky krajanům slušnou fanouškovskou základnu, to se dalo čekat. Stovky lidí na otevřeném tréninku v Mansfieldu ale hráčům národního týmu vyrazily dech, reprezentanti byli z podpory nadšení. "Bylo to fajn, došlo hodně lidí, bylo to příjemné zpestření přípravy. Občas jsem zaslechl i češtinu, což mě překvapilo," usmíval se David Jurásek před českými novináři.

Pohoda vládla na každém kroku, což přiznal také Jaroslav Zelený. "Všichni jsou strašně milí. Nevím, jestli to předstírali, ale vypadali, že si trénink užívají," hlásil dobře naladěný reprezentant. "Jsou nadšení, že nás vidí, tak snad jim to vydrží. Byly slyšet české hlasy, což vždy potěší," konstatoval pro Sport.cz.

Podobně si atmosféru užíval také zkušený záložník Vladimír Darida. Přiznal, že nažhaveným fanouškům rozdal několik fotek i autogramů. "Je příjemné, že nás lidé přišli podpořit a zatleskat nám, o to více jsme si to užili," hlásil spokojeně tahoun Hradce Králové, který se do národního týmu vrátil pro baráž o MS a následně si po úspěchu reprezentační štaci ještě protáhl o zámořskou zkušenost.

Brankář Matěj Kovář byl překvapený zájmem, jaký o trénink národního týmu byl. "Lidí přišlo hodně, první trénink se vydařil. Asi nikdo nečekal, že dorazí tolik lidí, všechno bylo fajn," přiznala gólmanská jednička české reprezentace.

Autor: René Machálek

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Ze smolaře na Euru v oporu národního týmu? Hranáč chce přepsat reprezentační příběh
11.06., 19:30
Korejský hrdina z roku 2002 je zpět. Hong chce na MS navázat na legendární tažení
11.06., 14:42
Kdo je největší hrozbou pro Česko? Analytik porovnal všechny soupeře ve skupině
11.06., 13:58
Samozřejmě vymýšlíme, jak zastavit Schicka, přiznal Son. Chválil české hráče
11.06., 11:56
Klobouk dolu před Sonem, chválil Koubek legendu Koreji. Česku věří a tlak necítí
11.06., 10:03
Česká skupina je jedna z papírově nejslabších, tvrdí analytik. Druhá příčka je lákavá
11.06., 09:49
Kouč Korejců před Českem: Jsme na sto procentech formy, všichni se dobře aklimatizovali
11.06., 08:46
Český herní styl? Trochu mi to evokuje Řecko z roku 2004, hodnotí Morávek
10.06., 21:31
Nedvěd se rozplýval nad luxusem: Trávník je neskutečný, kluci se nemají na co vymluvit
09.06., 23:39
O Horníčka stojí řada klubů. Zájem mi dělá velkou radost, pronesl před šampionátem
09.06., 13:20
Česko na MS 2026: Program, časy zápasů a kde sledovat
08.06., 10:12
Hranáčovi texaská výheň nevadí: Všude klimatizace, já se spíš těším ven do horka
07.06., 14:09
Česká invaze do Mexika: Fanoušci berou letenky útokem, nejvíc je láká bitva v Mexico City
07.06., 08:41
Národní tým už je v Dallasu. Koubek nařídil kvůli horku ranní tréninky
05.06., 21:49
Neznámý soupeř jako zkouška před MS. Na turnaji nesmíme nikoho podcenit, varuje Jarolím
04.06., 17:46
Sestup z Premier League hodil za hlavu. Souček řeší jen MS, budoucnost ve West Hamu počká
04.06., 08:30
Šulc si z Lyonu přivezl formu i sebevědomí. Na MS chci přispět k týmovému úspěchu, hlásí
03.06., 23:12
Čísla pro MS jsou rozdána! Schick si nechal desítku, nejvyšší cifru vyfasoval plzeňský Višinský
03.06., 22:54
Představení účastníků MS 2026 - Česko: Mistři standardek a centrů myslí na postup
02.06., 18:30

Komentáře (15)

Přidat komentář
oli9

Tech lidi bylo fakt hodně na naši repre někde v Dalasu, Jinak na sockách dost komentaru od lidí z ameriky kteri jsou nám přejí

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Y.Cabaye

Myslíš ty komentáře který se nám smáli, že jsme letěli do Dallasu největší nízkonákladovkou v USA?

Reagovat
Transkamarket

Ví někdo jací náhradníci odletěli s týmem? Díky.

Reagovat
bruchy

Žádní. Není zač.

Reagovat
Transkamarket

Tak jsem kokot. Mi nedošlo že ta fotka u článku není z USA.

Reagovat
Transfermarkt_2

za sebereflexi

Reagovat
Transkamarket

Což ty nemáš. Jinak skočíš do Vltavy.

Reagovat
bruchy

Reagovat
ACSeRw!n

hlavne ten dement s otocenou vlajkou

Reagovat
smazaný uživatel

Špinavý hadr zůstane špinavým hadrem, ať už ho otočíš jakkoliv.

Reagovat
fabec1222

Nejspíš zákazníci Penny

Reagovat
cr7sux

Reagovat
Txapeldun

Přišlo mi, že to je trochu jako když NHL přijede do Česka, dresy všech možných týmů nezávisle na tom, kdo hraje. Viděl jsem tam Besiktas, Arsenal a fanoušci v dresu AS Řím říkali Součkovi, že jsou “big fans”

Reagovat
Mass

Někdo tu měl strach o PR, ale zatim to vypadá, že minimálně krajany se jim aktivizovat povedlo, v Texasu prý k českému původu hlásí 200k lidí, takže když někteří vezmou rodiny a udělají si výlet, tak jich nakonec může přijet celkem hodně.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele