FIFA ustoupila. Povolila fanouškům přinést si na zápasy MS jednu lahev vody

Světová federace FIFA necelý týden před začátkem fotbalového mistrovství světa v Severní Americe znovu změnila pravidla týkající se lahví na vodu, které si mohou fanoušci s sebou přinést na stadiony. Nově si budou moci lidé na utkání v Kanadě a USA vzít jednu zapečetěnou zhruba půllitrovou jednorázovou lahev vody z měkkého plastu.
FIFA původně slibovala, že fanoušci si budou moci na zápasy šampionátu moci brát vlastní lahve na vodu na opakované použití až do objemu jednoho litru. Ve čtvrtek však federace ve svém návštěvním řádu stadionů vlastní lahve z bezpečnostních důvodů zakázala, čímž vyvolala kritiku fanouškovských skupin. V některých dějištích se totiž na zápasech očekávají teploty přes 30 stupňů Celsia s omezenou možností stínu.
All fans will be permitted to bring in one, soft, plastic, 20 ounces (590ml), factory sealed disposable water bottle into any FIFA World Cup 2026 match in the USA and Canada. ✅
— FIFA (@FIFAcom) June 5, 2026
As FIFA World Cup 2026 Chief Operating Officer, Heimo Schirgi, explains, fans will not be permitted... pic.twitter.com/ePEHq9oalJ
Světová federace následně znovu rozhodnutí upravila. Ve videu na sociálních sítích FIFA oznámila, že si fanoušci budou moci donést vlastní lahev vody až do velikosti 20 uncí (590 mililitrů). Nadále zakázány budou z bezpečnostních důvodů lahve z tvrdých materiálů.
Související články


















Komentáře (86)
Přidat komentářjak šlechetné gesto, necháme plebs napít vlastní vody
Zakážou vody a pak je na místě budou prodávat za 5 dolarů lahev
ty budeš z laciného kraje
jenom 5 za lahev
5 za vodu, 10 za pivo a 15 za klobásu. Mám insider info
To jsou tak ceny z ceskyho festaku
To, že jsi se nechal odrbat neznamená, že to jsou normální ceny
Průměr na stadionech je 10, v Atlantě dokonce za 5, ale tam to mají postavené jinak.
No, ale na MS budou trochu jiné ceny. Stačí jak zdražili parkování, autobusy a vlaky.
Jo ale tohle se neda srovnat MLS a MS
hele odrbat, neodrbat.. proste levnejsi tam nebylo
Taky bych tipoval spíš tak dvacku.
To bude nastrelený jak na Velké Ceně v Miami.
zalezi asi na statu, nekde maji zakony, ze ti musi poskytnout vodu zdarma
To jo ale do flasky za 30 dolaru ne
Fotka
Jsem rád, že se Pepovi ulevilo
To je snad normální, že si nemůžeš brát nikde vodu v láhvi ne? Však to je bezpečnostní riziko, půl litru zavřenou lahví hozenou do davu můžeš ublížit fest.
Zase píčovina co se řeší
aby se vždycky nenašel hlupáček a užitečný idiot, který podporuje a omlouvá vydřidužství, které je maskováno za pseudobezpečnost velkých korporátů a firem
problém je v lidech ne v lahvích, kdyby to opravdu chtěli řešit, tak je to dávno vyřešené
Já nemůžu za to že nemáš na to si na fotbale koupit sodovku
Mně se osobně líbilo, jak to mají udělané ve Švédsku. Voda je zdarma a můžeš si jí natočit do kelímku. Pak lidi nemusí tahat na stadion láhve a upřímně si ani nemyslím, že by to moc konkurovalo prodeji softdrinků a piva.
Jak milé
Zrušte tu šaškárnu. Zlatej Katar.
Katar byl top, hraci ve forme, lidi meli pres leto cas a nudna zima vyplnena fotbalem. Jak jsem na to picoval zpocatku, tak to bylo nejlwpsi ms
Mně to taky tak přišlo. I stadiony na jednom místě, propojené metrem. Hráči nebyli unavení z celé sezony...
Prostě pro hráče i diváky a fanoušky super.
zima je vyplnena futbalom aj bez toho. kvoli kataru sa muselo prerusovat to zaujimavejsie- ligovy futbal.
Právě že se konečně ty zbytečné klubopauzy odsunuly na druhou kolej a v průběhu sezóny dostal přednost ten pravý fotbal
Co máte jako proti parádnímu a fair play MS, kdy se hraje každá skupina, vlastně skoro každý zápas ve skupině v naprosto jiné nadmořské výšce, teplotě, vlhkosti vzduchu apod? Za mě je tohle top top
Jako to museli vymyslet na fentanylu.
Jak jsem na to nadával,tak musím zpětně říct, že nejlepší mistrovství..teda diky vysílacím časům,ale hlavně proto,že to bylo v zime..člověk měl čas a chuť vidět všechno.
Jak jsem se na Katar netěšil, tak to dopadlo skvěle.
Teď jsem se těšil a už jsem znechucenej a to se ještě nezačalo.
Už to dávat jenom do Katarů, Emirátů a Arábií
Úplně by mi stačilo 2034 Německo, Španělsko a Francie, Brazílie a Argentina, Británie no a 2050 Polsko s Českem.
Na stadionech se bude prodávat jenom Coca cola a hot dogy
Tak zrovna v USA je tohle top. Objednáš si na místo přes apku a za chvíli ti to přinesou.
Hot dogy, corn dogy, pizza, burgery, nachos, buritto, taco. Kam se v tomhle na ně hrabeme.
Pivo Bud light a mají i další, samozřejmě softdrinks od Pepsi, voda a různý pseudo ovocný slazený hnusy.
Před stadiony bývá kolikrát streetfood jak někde v Mexiku.
V tomhle jediném se asi máme co učit.
corn dog jsem si googlil... neznal jsem
Ani já ne a hned bych si je udělal.
jako na misto,kde sedíš?
dyt to je i v Praze
Kde?
Sparta, Slavie ne ? ale je to jen na vybranych mistech
Co jsem našel tak ani jeden klub to nemá, ale na Spartě si někde můžeš dojít k vybraným stánkům, načteš QR kód, zaplatíš online a počkáš si u stánku.
Zdroj je AI, takže to samozřejmě může být jinak.
Na protilehlé na letné to bylo nevím o tom, že by to zušili. Objednáš si a oni ti to donesou na místo. Ale teď chodím jinam, takže osobní zkušenost nemám.
Tak super.
Na protilehlý na Spartě to je...ale jen takový to jakože tatranka atp
No právě, hledal jsem a klobása s pivem pod nos na místo nevidím.
To máme i v Teplicích tyvole
Koukám. Tak když tam nikdo nechodí, tak na to je prostor.
To je jak roznášení piva na Viagemu. Vezmou tři hostesky navíc a prodají ho za zápas 3x víc.
Máš klubovou aplikaci přes kterou jsi koupil vstupenku, otevřeš nabídku občerstvení, vybereš co chceš, platba se strhne z uložený karty za chvíli ti to donesou.
Jen třeba když nesedíš na kraji, tak musíš doufat že ti to lidi při podávání nesežerou.
Já se na ně asi ani nechci hrabat. Jdu na fotbal užít si fotbal, ne si tam dát tříchodový menu. Pivo a klobása k tomu patří, to chápu, ale abych tam měl na výběr jak v restauraci mi přijde ujetý. Je to jiná kultura a je to tam víc family zábava než sportovně laděná zábava, beru to, ale u nás si myslím že tohle nikdy nebude a ani bych o to nestál
Já to bral i z toho pohledu rodiny, kdy jsme šli s přítelkyní, jejím synem a v klidu si vybrali a nechali to donést. Oni dva by si klobásu rozhodně nedali, takže širší nabídka byla super. A já si taky dal hot dog a buritto.
Jinak v ČR na fotbale mi naprosto vyhovuje právě klobása a pivo / voda, podle toho kdo řídí.
Takže flaška od vody a v nej slivovica
To koluje v každym fotbalovym kotli v Česku.
V těch 60 co bude na slunku by to byl boost jak sviňa
tak treba sa na to pozerat aj ekonomicky, hlavne pri tych cenach listkov
Tři piva naprudko by měly na přímém slunci stačit
pol litra slivovice urcite
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele