FIFA ustoupila. Povolila fanouškům přinést si na zápasy MS jednu lahev vody

06.06., 10:05
Aktuality
Fanouškům bude povoleno vzít si na zápasy MS vodu. (© STU FORSTER / GETTY IMAGES EUROPE / GETTY IMAGES VIA AFP)

Světová federace FIFA necelý týden před začátkem fotbalového mistrovství světa v Severní Americe znovu změnila pravidla týkající se lahví na vodu, které si mohou fanoušci s sebou přinést na stadiony. Nově si budou moci lidé na utkání v Kanadě a USA vzít jednu zapečetěnou zhruba půllitrovou jednorázovou lahev vody z měkkého plastu.

FIFA původně slibovala, že fanoušci si budou moci na zápasy šampionátu moci brát vlastní lahve na vodu na opakované použití až do objemu jednoho litru. Ve čtvrtek však federace ve svém návštěvním řádu stadionů vlastní lahve z bezpečnostních důvodů zakázala, čímž vyvolala kritiku fanouškovských skupin. V některých dějištích se totiž na zápasech očekávají teploty přes 30 stupňů Celsia s omezenou možností stínu.

Světová federace následně znovu rozhodnutí upravila. Ve videu na sociálních sítích FIFA oznámila, že si fanoušci budou moci donést vlastní lahev vody až do velikosti 20 uncí (590 mililitrů). Nadále zakázány budou z bezpečnostních důvodů lahve z tvrdých materiálů.

Autor: ČTK

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Česká invaze do Mexika: Fanoušci berou letenky útokem, nejvíc je láká bitva v Mexico City
07.06., 08:41
Čeština v ochozech a záplava dresů. Národní tým zažil v Mansfieldu nefalšovanou fotbalovou horečku
06.06., 23:06
Představení účastníků MS 2026 - Írán: Politické dusno, vyřazená hvězda a osamocený Taremi
06.06., 22:00
Tradiční protokol padl. Na trávník nově musí i náhradníci, FIFA slibuje zážitek plný emocí
06.06., 21:13
Představení účastníků MS 2026 - Tunisko: Deset zápasů s čistým kontem. Prosadí se klenot z PSG?
06.06., 20:15
Messi vládne, nejvíce hráčů vyslali City. Jaká jsou NEJ mistrovství světa?
06.06., 19:16
Představení účastníků MS 2026 - Japonsko: Samurajové myslí na titul. Vsadí i na svého Messiho
06.06., 18:20
Havertz o konkurenci v německém útoku: Žádné drama nebude, máme stejný cíl
06.06., 17:39
Představení účastníků MS 2026 - Švédsko: Potter zachránil potápějící se loď. Sází na útočná tykadla
06.06., 16:45
Šestý šampionát v ohrožení není. Messi poráží svalové zranění, Scaloni slibuje jeho start v přípravě
06.06., 15:01
Představení účastníků MS 2026 - Nizozemsko: Tým bez hvězdy, kam ho dovede Van Dijk?
06.06., 13:15
Tuchel má před přípravou obavy ze stavu hřiště. Počasí tréninky Anglie nenarušilo
06.06., 11:45
Představení účastníků MS 2026 - Egypt: Faraoni chtějí být víc sexy. Mají i svého Haalanda
06.06., 11:20
Zranění ho připravilo o největší turnaj. Bolí to nepopsatelně, lituje zklamaný Karl
06.06., 09:08
Bitva o Zlatý míč vyvrcholí na šampionátu. Úspěch by pomohl řadě kandidátů
06.06., 08:13
De la Fuente sází na upřímnost. Španělský tým má být jako jedna rodina
05.06., 22:39
Národní tým už je v Dallasu. Koubek nařídil kvůli horku ranní tréninky
05.06., 21:49
Vlna kritiky na kvalitu trávníků v USA před šampionátem. Hráči mají alarmující zkušenosti
05.06., 14:52

Komentáře (86)

Přidat komentář
saysaymatter

jak šlechetné gesto, necháme plebs napít vlastní vody

Reagovat
kovi610

Reagovat
pivoaklobása

Zakážou vody a pak je na místě budou prodávat za 5 dolarů lahev

Reagovat
Pepesma

ty budeš z laciného kraje jenom 5 za lahev

Reagovat
pivoaklobása

5 za vodu, 10 za pivo a 15 za klobásu. Mám insider info

Reagovat
Igner Farnsworth

To jsou tak ceny z ceskyho festaku

Reagovat
cr7sux

Reagovat
ACSeRw!n

dva roky zpet na Copa America ve Vegas sem kupoval pivo za $20 (byla to velka plechovka asi 0,75l), ted to bude asi jeste drazsi

Reagovat
pivoaklobása

To, že jsi se nechal odrbat neznamená, že to jsou normální ceny Průměr na stadionech je 10, v Atlantě dokonce za 5, ale tam to mají postavené jinak.

Reagovat
Uwe háže buly

No, ale na MS budou trochu jiné ceny. Stačí jak zdražili parkování, autobusy a vlaky.

Reagovat
Transkamarket

Reagovat
Freedo

Reagovat
fantomas10

Jo ale tohle se neda srovnat MLS a MS

Reagovat
ACSeRw!n

hele odrbat, neodrbat.. proste levnejsi tam nebylo

Reagovat
Cotton

když seš někde několik hodin ve vedru a jinou možnost nemáš, tak si to prostě koupit musíš

Reagovat
Cotton

Reagovat
Salfovic

Taky bych tipoval spíš tak dvacku.

Reagovat
srandamač

To bude nastrelený jak na Velké Ceně v Miami.

Reagovat
ACSeRw!n

zalezi asi na statu, nekde maji zakony, ze ti musi poskytnout vodu zdarma

Reagovat
fantomas10

To jo ale do flasky za 30 dolaru ne

Reagovat
Freedo

Fotka

Reagovat
Nezávislý nefanoušek

Jsem rád, že se Pepovi ulevilo

Reagovat
VersaceChain

To je snad normální, že si nemůžeš brát nikde vodu v láhvi ne? Však to je bezpečnostní riziko, půl litru zavřenou lahví hozenou do davu můžeš ublížit fest.

Zase píčovina co se řeší

Reagovat
saysaymatter

aby se vždycky nenašel hlupáček a užitečný idiot, který podporuje a omlouvá vydřidužství, které je maskováno za pseudobezpečnost velkých korporátů a firem problém je v lidech ne v lahvích, kdyby to opravdu chtěli řešit, tak je to dávno vyřešené

Reagovat
kovi610

Reagovat
VersaceChain

Já nemůžu za to že nemáš na to si na fotbale koupit sodovku

Reagovat
PBLead

Mně se osobně líbilo, jak to mají udělané ve Švédsku. Voda je zdarma a můžeš si jí natočit do kelímku. Pak lidi nemusí tahat na stadion láhve a upřímně si ani nemyslím, že by to moc konkurovalo prodeji softdrinků a piva.

Reagovat
Kryptos_

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
Uwe háže buly

Reagovat
romeo351

Reagovat
fantomas10

to by ovsem znamenalo, ze se pak milion pet lahvi nespali nekde na skladce nebo neskonci v oceanu

Reagovat
naheCZ

Reagovat
Kucka

Reagovat
Freedo

Reagovat
Cotton

ale tohle u fify nehrozí

Reagovat
Kejza

Reagovat
Čenda

to vypada, jako by tam nekdo používal mozek.

Reagovat
Kixi Syhimour

Jak milé

Reagovat
Transkamarket

Zrušte tu šaškárnu. Zlatej Katar.

Reagovat
fantomas10

Katar byl top, hraci ve forme, lidi meli pres leto cas a nudna zima vyplnena fotbalem. Jak jsem na to picoval zpocatku, tak to bylo nejlwpsi ms

Reagovat
Transkamarket

Mně to taky tak přišlo. I stadiony na jednom místě, propojené metrem. Hráči nebyli unavení z celé sezony...

Prostě pro hráče i diváky a fanoušky super.

Reagovat
fenixLFC

zima je vyplnena futbalom aj bez toho. kvoli kataru sa muselo prerusovat to zaujimavejsie- ligovy futbal.

Reagovat
Cotton

Právě že se konečně ty zbytečné klubopauzy odsunuly na druhou kolej a v průběhu sezóny dostal přednost ten pravý fotbal

Reagovat
fenixLFC

Reagovat
Cotton

mohlo by to takhle být častěji

Reagovat
Nezávislý nefanoušek

Co máte jako proti parádnímu a fair play MS, kdy se hraje každá skupina, vlastně skoro každý zápas ve skupině v naprosto jiné nadmořské výšce, teplotě, vlhkosti vzduchu apod? Za mě je tohle top top

Reagovat
Transkamarket

Jako to museli vymyslet na fentanylu.

Reagovat
herold

Jak jsem na to nadával,tak musím zpětně říct, že nejlepší mistrovství..teda diky vysílacím časům,ale hlavně proto,že to bylo v zime..člověk měl čas a chuť vidět všechno.

Reagovat
Transkamarket

Jak jsem se na Katar netěšil, tak to dopadlo skvěle.

Teď jsem se těšil a už jsem znechucenej a to se ještě nezačalo.

Reagovat
mayday

Už to dávat jenom do Katarů, Emirátů a Arábií

Reagovat
Transkamarket

Úplně by mi stačilo 2034 Německo, Španělsko a Francie, Brazílie a Argentina, Británie no a 2050 Polsko s Českem.

Reagovat
Kucka

Reagovat
celeb

Reagovat
smazaný uživatel

Na stadionech se bude prodávat jenom Coca cola a hot dogy

Reagovat
Transkamarket

Tak zrovna v USA je tohle top. Objednáš si na místo přes apku a za chvíli ti to přinesou.

Hot dogy, corn dogy, pizza, burgery, nachos, buritto, taco. Kam se v tomhle na ně hrabeme.

Pivo Bud light a mají i další, samozřejmě softdrinks od Pepsi, voda a různý pseudo ovocný slazený hnusy.

Před stadiony bývá kolikrát streetfood jak někde v Mexiku.

V tomhle jediném se asi máme co učit.

Reagovat
Pablos

corn dog jsem si googlil... neznal jsem

Reagovat
Mass

Ani já ne a hned bych si je udělal.

Reagovat
herold

jako na misto,kde sedíš?

Reagovat
ACSeRw!n

dyt to je i v Praze

Reagovat
Transkamarket

Kde?

Reagovat
ACSeRw!n

Sparta, Slavie ne ? ale je to jen na vybranych mistech

Reagovat
Transkamarket

Co jsem našel tak ani jeden klub to nemá, ale na Spartě si někde můžeš dojít k vybraným stánkům, načteš QR kód, zaplatíš online a počkáš si u stánku.

Zdroj je AI, takže to samozřejmě může být jinak.

Reagovat
Luka3enko

Na protilehlé na letné to bylo nevím o tom, že by to zušili. Objednáš si a oni ti to donesou na místo. Ale teď chodím jinam, takže osobní zkušenost nemám.

Reagovat
Transkamarket

Tak super.

Reagovat
Likan7

Na protilehlý na Spartě to je...ale jen takový to jakože tatranka atp

Reagovat
Transkamarket

No právě, hledal jsem a klobása s pivem pod nos na místo nevidím.

Reagovat
srandamač

To máme i v Teplicích tyvole

Reagovat
Transkamarket

Koukám. Tak když tam nikdo nechodí, tak na to je prostor.

To je jak roznášení piva na Viagemu. Vezmou tři hostesky navíc a prodají ho za zápas 3x víc.

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
Igli

Reagovat
Transkamarket

Máš klubovou aplikaci přes kterou jsi koupil vstupenku, otevřeš nabídku občerstvení, vybereš co chceš, platba se strhne z uložený karty za chvíli ti to donesou.

Jen třeba když nesedíš na kraji, tak musíš doufat že ti to lidi při podávání nesežerou.

Reagovat
celeb

riziko dorucenia

Reagovat
Transkamarket

Přesně!

Reagovat
mayday

Reagovat
kattos

Reagovat
Y.Cabaye

Já se na ně asi ani nechci hrabat. Jdu na fotbal užít si fotbal, ne si tam dát tříchodový menu. Pivo a klobása k tomu patří, to chápu, ale abych tam měl na výběr jak v restauraci mi přijde ujetý. Je to jiná kultura a je to tam víc family zábava než sportovně laděná zábava, beru to, ale u nás si myslím že tohle nikdy nebude a ani bych o to nestál

Reagovat
Transkamarket

Já to bral i z toho pohledu rodiny, kdy jsme šli s přítelkyní, jejím synem a v klidu si vybrali a nechali to donést. Oni dva by si klobásu rozhodně nedali, takže širší nabídka byla super. A já si taky dal hot dog a buritto.

Jinak v ČR na fotbale mi naprosto vyhovuje právě klobása a pivo / voda, podle toho kdo řídí.

Reagovat
Grahf

Takže flaška od vody a v nej slivovica

Reagovat
smazaný uživatel

To koluje v každym fotbalovym kotli v Česku.

Reagovat
Csaplárova past

V těch 60 co bude na slunku by to byl boost jak sviňa

Reagovat
celeb

tak treba sa na to pozerat aj ekonomicky, hlavne pri tych cenach listkov

Reagovat
mayday

Tři piva naprudko by měly na přímém slunci stačit

Reagovat
celeb

pol litra slivovice urcite

Reagovat
mayday

Reagovat
Čenda

booze boost.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele