Rána pro Německo! Talentovaný Karl přijde o MS, Nagelsmann už vybral náhradu

05.06., 20:38, aktualizováno 05.06., 23:40
Aktuality
Karl přijde o svůj první světový šampionát. (© FEDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP / Profimedia)

Německé plány pro mistrovství světa dostaly vážnou trhlinu. Ofenzivní supertalent Lennart Karl (18) nedokončil předzápasový trénink v Chicagu a kvůli vážnému zranění o severoamerický šampionát přijde. Trenér Julian Nagelsmann (38) tak musel bleskově povolat náhradu, kterou by se měl stát Assan Ouédraogo (20).

Reprezentace se v sobotu utká v generálce na šampionát s jedním ze spolupořadatelů USA. Trenér Nagelsmann se ale den před utkáním musel vyrovnat s nepříjemnou situací. "Lennart Karl se dnes na tréninku zranil. Nevypadá to moc dobře," potvrdil nejprve kouč pro německá média. Teprve 18letý fotbalista byl převezen do nemocnice, kde následné vyšetření podle stanice Sky potvrdilo nejhorší scénář a mladík o turnaj přijde.

Pro německý výběr je Karlova ztráta citelnou ranou. V předposledním přípravném duelu proti Finsku, který Němci ovládli jasně 4:0, totiž zazářil. Fotbalista Bayernu v zápase nejprve rychle rozehraným rohovým kopem vymyslel úvodní gól pro Denize Undava a následně stuttgartskému útočníkovi asistoval i u další trefy. Prozatím má talentovaný záložník na svém kontě tři reprezentační starty.

Trenérský štáb musel kvůli Karlově absenci sáhnout k rychlé změně v konečné nominaci. Do Chicaga tak byl dodatečně povolán ofenzivní talent Lipska Ouédraogo. Podle informací novináře Floriana Plettenberga ho trenér o nečekané šanci informoval ve chvíli, kdy už trávil dovolenou ve Španělsku. Jeho klub měl nicméně obratem s jeho uvolněním souhlasit, a 20letý hráč si tak na poslední chvíli splní sen o účasti na mistrovství světa.

Autor: Vladislav Frk / SID

Komentáře (32)

Přidat komentář
bourbon

Karl von Banhoff

Reagovat
Mass

Karl im Flugzeug

Reagovat
vladino10

Real ho zničil

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
Bastaron

Rip se Sanem na RW se to rovnou muze zabalit

Reagovat
Bayern +

Reagovat
vladino10

Wirc - haverc - muziala?

Je tam ešte aj Undav, Sane bude tak na posledných 20 minút zápasu kde sa prehráva a všetci sa budú modliť, že ukáže jeden z tých svojich momentov keď ti pár krát za sezónu vyhrá zápas sám

Či Karl alebo nie, ten káder majú nemci tak na štvrťfinále a na 18 ročnom chlapcovi to asi aj tak stavať nechceli, hlavne ak posledné mesiace nič neodohral..

Reagovat
Bastaron

To si veris celkem kdyz Sane je pro Nagelsmanna oblibenec a clen zakladni sestavy z nejakeho duvodu vs Undava nema rad a jenom jeho cisla v lize a natlak reporteru atd ho nuti ho davat aspon jako sub do hry

Reagovat
vladino10

Môj tip je že sane hrať základ nebude no

Uvidíme čo nám napovedia najbližšie priatelaky.

Reagovat
Bastaron

No po kvalifikaci cele a vsech tech rozhovorech je prave jasne ze vicemene bude zaklad, spis se divim ze nakonec odsunul Goretzku ze zakladu posledni zapasy, aspon to cenim.

Reagovat
vladino10

No, čo pozerám ten zápas s USA tak ti dávam za pravdu

Leroy si to zabezpečuje kvalitne

Reagovat
Bayern +

Proti Fínom hral výborne a podľa mňa na ňom stavať aj chceli. Tá trojka čo píšeš je podľa mňa nereálna, pretože Kai bude hore. Snáď sa teda výkonnostne utrhne Lewelling na tom RW no, nič iné mám neostáva

Reagovat
KARLinho

Tak to nemá smysl zapínat MS, ještě k tomu když Bambi z formy.

Reagovat
Cotton

tohle nejde přát nikomu

Reagovat
nezbedná klobáska

Ale no tak, některejm lidem bych přál i mnohem horší věci. Z úžasných českých celebrit mě napadá třeba Feri, Cimický, Trávníček, Duka, Kulínský...

Reagovat
Cotton

To jsou fotbalisti?

Reagovat
nezbedná klobáska

ok, tak si místo nich dosaď Manciniho nebo Robinha

Reagovat
Salfovic

To náš taky ne a nikdo z toho tragédii nedělá.

Reagovat
Bayern +

Veľká škoda, na neho som sa najviac tešil.

Koho radšej, Bischof alebo El Mala?

Reagovat
Rich

Já bych si přál Bischofa tedy, ale jeho post je obsazený a Goretzka bude mít jasný základ... Prostě Nagelsmann... Čili větší smysl dává El Mala nebo Fuhrich.

Reagovat
bayern987

On vzal Ouedraga... nepochopím co se Nagelsmannovi občas honí v hlavě.

Reagovat
Bayern +

Dpč

Reagovat
Freedo

Taky nechápu. El Mala by byl top

Reagovat
zelickostesticko

Tak a Němci další fiasko

Reagovat
Jardman

To je smutné.

Reagovat
waynemarkrooney

Reagovat
Nadržený šimpanz

Nepříjemný jo, ale že by to byla rána pro Německo?? Nadpis jak když se tehdy zranil Ballack

Reagovat
Error

Julio Enciso dalsi zraneny

Reagovat
Pablos

Tak zrovna na něj jsem se těšil

Reagovat
ACSeRw!n

treninky

Reagovat
icka

wtf ta náhrada

Reagovat
saysaymatter

tak Němci to asi můžou zabalit a soustředit se na další turnaj

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele