Eriksen opět zkolaboval. Duel Dánska s Ukrajinou byl ukončen, záložník je při vědomí

07.06., 20:42, aktualizováno 07.06., 21:04
Aktuality
Eriksen znovu na hřišti zkolaboval (© ULRIK PEDERSEN / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP)

Dánský záložník Christian Eriksen (34) znovu zkolaboval na hřišti. Pět let po hrůzném momentu na Euru 2020 se středopolař Wolfsburgu svalil k zemi v přátelském utkání s Ukrajinou, které bylo v 78. minutě předčasně ukončeno. Dánský národní tým vydal prohlášení, ve kterém potvrdil, že je Eriksen při vědomí a vzhledem k okolnostem se cítí dobře.

Probíhala 65. minuta přátelského zápasu Dánska s Ukrajinou, když se za stavu 2:1 pro domácí skácel k zemi Eriksen poté, co se chytil za hruď. Reakce spoluhráčů byla okamžitá, záložníkovi se hned dostalo lékařské pomoci.

I hlavní sudí Sigurd Kringstad reagoval pohotově, když hned přerušil utkání. Hráči obou týmů stáli přibližně deset minut v kruhu kolem čtyřiatřicetiletého záložníka Wolfsburgu, zatímco celý stadion tleskal.

K oficiálnímu ukončení utkání došlo v 78. minutě po vzájemné dohodě obou trenérů a kapitánů. Dánský fotbalový svaz již vydal oficiální prohlášení: "Christian Eriksen je při vědomí a cítí se dobře vzhledem k okolnostem. Zápas byl zrušen."

Zkušený středopolař byl následně odvezen sanitkou, přičemž měl být spatřen, jak chodí po vlastních nohou v doprovodu své manželky Sabriny.

Situaci později blíže objasnil doktor národního týmu Morten Boesen. "Christian je v pořádku a z hřiště odešel po vlastních. Podle mého názoru kardiostimulátor zareagoval tak, jak měl. Na krátkou chvíli ztratil vědomí, ale velmi rychle se probral a brzy jsme s ním navázali kontakt."

Navzdory prvotním obavám o hráčovo zdraví by tak nyní měl převládat optimismus. "V nemocnici podstoupí další vyšetření, aby se zjistilo, co incident způsobilo. Jsme s ním i s lékaři v nemocnici v neustálém kontaktu, Christianovi se ale daří dobře a požádal mě, abych pozdravil všechny hráče a řekl jim, že je v pořádku," doplnil Boesen.

Pět let od prvního kolapsu

Pro Eriksena šlo již o druhý kolaps na hřišti. Za pět dní to bude přesně pět let, co fotbalový svět strnul během utkání na mistrovství Evropy 2020 proti Finsku (hrané v létě 2021 kvůli covidu). V první půli se skácel na zem bez kontaktu s jiným hráčem. Šlo o srdeční zástavu, lékaři dokázali záložníka oživit za pomoci defibrilátoru.

Tehdy byl hráčem Interu, který však musel opustit. K fotbalu se totiž mohl vrátit jen díky implantabilnímu defibrilátoru, se kterým by v Itálii neměl dovoleno hrát. Půl roku od incidentu začal trénovat s Brentfordem v Anglii a do prvního soutěžního utkání naskočil o měsíc později. Tři roky poté strávil v Manchesteru United, než zavítal do Wolfsburgu.

Během první sezony v Bundeslize nastoupil do 33 utkání a vytvořil si bilanci 3+9, byl stěžejním hráčem týmu a pravidelně zvládal celý zápas. Představil se i na konci května na Letné v baráži o mistrovství světa proti Česku.

Autor: Šimon Votava

Komentáře (157)

Přidat komentář
Kryptos_

Aspoň že tak, ale stejně je to na konec kariéry. Už by to neměl pokoušet.

Reagovat
eder

Jestě má jeden pokus - do třetice všeho dobrého...

Reagovat
Bowie

Reagovat
Spalovač šancí

Třeba je to kočka

Reagovat
Jordi Alba

Tady nemá cenu nic řešit. Ukončit kariéru. Hned.

Reagovat
jirka-fcb

Reagovat
nvidia

Patrně zafungoval defibrilátor a díky tomu byl hned “v pořádku “?

Reagovat
Tommy$

On by měl mit kardiostimulátor

Reagovat
Volch

kardiostimulátor s defibrilátorem zároveň

Reagovat
nvidia

Tzv ICD, kardiverter defibrilátor (stimulátor i defibrilátor v1)

Kdyz má život ohrožující arytmii, tak to nejdřív zkusí upravit rytmus a když to nevyjde, dá to výboj (vnitřní defibrilační silná rána) která okamžitě restartuje srdce s vysokou pravděpodobností úspěchu. Vzhledem k tomu že ztratil vědomí, pravděpodobně dostal i ten velký výboj.

Reagovat
Tommy$

Reagovat
nvidia

Teorii potvrzuje i lékař.

V tom případě je super že defík zabral a Christian by měl být do pár dní fit a možná i připraven na MS. I když to zní šíleně…

Vzhledem k zátěži kterou tak často podstupuje a tomu ze se mu to (pokud vím) stalo teprve podruhé, se nejedná o zátěžovou arytmii a tím pádem asi není extra důvod ukončovat kariéru když už ho hlídá defibrilátor který má udávanou úspěšnost zásahu v těchto případech téměř 100%

Reagovat
raduinho

Mu právě teď konečně došlo že na žádném MS nebude

Reagovat
nvidia

Pravda

Reagovat
Zamorano1+8

Obávám se, že na MS už ho to nepustí. Z pohledu protihráčů by to asi nebylo úplně fér. Půjdeš s ním do souboje a on zůstane ležet... Sice to může být iracionální, ale někde v hlavě to budeš mít.

Reagovat
SunFells

Fér by to skutečně nebylo, když se tam nekvalifikovali.

Reagovat
Uwe háže buly

Reagovat
fantomas10

Reagovat
raduinho

Reagovat
Gunner14

Reagovat
Morgue

Reagovat
Leo Rekordman

Reagovat
Kryptos_

Reagovat
Euphael

Reagovat
5PUR5

Reagovat
Freedo

Reagovat
PrebihatResslovku

Reagovat
8lampard8

Reagovat
Zamorano1+8

Reagovat
Artaxerxes

Reagovat
Fleury

Reagovat
FUnk

cumel vubec nekdo na baraz?

Reagovat
HV

Na jakou baráž?

Reagovat
bourbon

měl by se na fotbal okamžitě vysrat, bohužel

Reagovat
Sigma Olomouc

Hlavně, že je nejspíš v pořádku. Teď už ukončit kariéru, užívat si života a hlavně zdraví.

Reagovat
Salfovic

To je sezóna. Vypadnutí v baráži s českejma dřevákama, sestup s Wolfsburgem a ještě to s ním na hřišti znovu sekne.

Reagovat
dantetomas

Koho by po takej sezone nejeblo?

Reagovat
Lovecour42

Reagovat
Pharrell

Reagovat
Y.Cabaye

Reagovat
Kucka

Reagovat
Fleury

Reagovat
Igner Farnsworth

U ktere ligy se tu psalo, ze uz tam z tohodle duvodu nemuze hrat? Meli by si to ostatni vzit za priklad

Reagovat
Kryptos_

Itálie

Reagovat
Manik...

Viz článek

Reagovat
Igner Farnsworth

Ban

Reagovat
Manik...

Reagovat
Cotton

Reagovat
Lovecour42

Reagovat
5PUR5

Reagovat
mojmira

Reagovat
Thelvin

Reagovat
Lof

Reagovat
waynemarkrooney

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Firkraag

Reagovat
Xavi

Reagovat
Freedo

Reagovat
Acquanni

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
.13

Reagovat
$dolar$

Reagovat
jirka-fcb

Reagovat
naheCZ

Reagovat
Jordi Alba

Reagovat
Euphael

Reagovat
Fleury

Reagovat
JackDaniels.

tf man

Reagovat
kilobyte

Tak v lize se mu to nestalo.

Reagovat
Cotton

Reagovat
Igner Farnsworth

Jasne ale furt mohl hrat na klubove i repre urovni, jak vidno pod velkym riskem.

Reagovat
kilobyte

Zas takový risk to není. Předtím dostal hned dostatečnou péči a teď už měl stimulátor.

Řekl bych, že nebude úplně náhoda, že se mu to stalo 2x za repre "po sezóně". Nahromaděná únava a hlavně teplejší počasí v tom nejspíše hraje roli. Takže to vypadá, že největší riziko je v létě, kdy se liga nehraje.

Reagovat
ACSeRw!n

uz predtim sem rikal, ze absolutne nechapu, proc se vraci, dyt to nemel zapotrebi

Reagovat
pivoaklobása

Má doma pičující manželku, chce být pryč

Reagovat
20DollarsInMyPocket

Kdo chce kam...

Reagovat
el Principito

Ty vole, vyser se na to. Užívej si života a vydělaných peněz

Reagovat
Mato178178

co ked si ho najviac uziva pri hrani futbalu?

Reagovat
Manik...

Tak snad už to nebude dále pokoušet.

Reagovat
Jméno

Snad už se na to vysere, dvě varování, potřetí už by to mohlo mít tragické následky

Reagovat
OTASi

V tom záběru bylo vidět, jak dostal impuls od defibrilátoru. Lidi s tímhle budíkem můžou být vlastně v klidu

Reagovat
mupi23

a i suepr rychlá reakce ostatních fotbalistů, jak udělali to kolečko..kdybych chtěl bejt vtipnej, tak řeknu, že super rychlá pieta

Reagovat
Damis

Ještěže si nechtěl ,,bejt vtipneeej,,

Reagovat
OTASi

Reagovat
nvidia

Reagovat
oli9

Reagovat
Spalovač šancí

Proč vůbec hráli přátelák? Ti už mají dávno válet šunky na pláži

Reagovat
Amon

Absolutna zbytocnost praitelske zapasy repre.

Reagovat
fantomas10

Reagovat
fantomas10

*

Reagovat
OTASi

Reagovat
Artaxerxes

Reagovat
Bonetti1

Týmy co hrají MS se dá pochopit, ale třeba nedávno hráli Poláci se Senegalem a prý to bylo i při výsledku 2:2 fotbal na úrovni Divize ČR.

Reagovat
smazaný uživatel

Chudák, pro něj to teď bude muset být už úplný psycho. Neustále žít s tím, že to srdce muže znovu vypnout. Ke všemu jenom 34 let.

Reagovat
Martin V 2

Taky mám ten defibrilátor voperovaný a vypadá to, že správně zafungoval.

Jednou jsem taky dostal několik výbojů a ono se to nezdá, není to vůbec příjemnej pocit. Je to jak nakopnutí do hrudníku, ale jakoby zevnitř. Fakt jsem měl pocit, že ze mně leze vetřelec . Tím že dostal jeden výboj a byl hned v pohodě, tak se to srdce nejspíše zklidnilo. Každý to má nastavený na určitou tepovku (já třeba na 205 , ale to je tím, že mi to dávali ve 24, starší lidi to můžou mít třeba 170) a po překročení člověk dostane výboj. Je tam ještě taková zóna pod touhle tepovkou kde člověk může dostat drobný impulzy, ale to vůbec nevnímá. Pokud se to ani tak nezlepší, přijde velký výboj.

Nevím jaký má on přístroj, ale třeba ten můj dal normálně výboj a člověk to vůbec nečeká, žádný pípnutí, vibrace atd, proto jak se hned chytl za hrudník tak to mohlo být ono.

Reagovat
nezbedná klobáska

Jaký jsi měl nick před operací? Martin V 1?

Reagovat
Freedo

Reagovat
SixtoRodriguez

Reagovat
Zephyr

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Mass

Reagovat
Ctenar

Reagovat
Acquanni

Reagovat
Neon

Reagovat
Thelvin

Reagovat
Jerichoo

Reagovat
Thorrin

Reagovat
cr7sux

Reagovat
Vsadim gule

Reagovat
.13

Reagovat
raduinho

Reagovat
Kucka

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
Pepesma

Reagovat
naheCZ

Reagovat
Maximm9

Reagovat
Leo Rekordman

Reagovat
PJ

Reagovat
Mercury

Reagovat
Kryptos_

Reagovat
jenage

Reagovat
Euphael

Reagovat
OTASi

Reagovat
Martin V 2

No skoro Operace proběhla ve stylu automatického smazání účtu Dříve bez 2

Reagovat
Fleury

Reagovat
smazaný uživatel

Masakr, jak to máš se sportem?

Reagovat
raduinho

chodí na eurofotbal

Reagovat
Martin V 2

Hele třeba fotbálek úplně na pohodu

Dá se s tím i rekreačně běhat, jezdit na kole, skoro žádný omezení. Ale to závisí jak je na tom člověk se srdcem. na co si musím dávat pozor, je abych do toho místa s defibrilátorem nedostal třeba míčem, ale to se dá vyřešit třeba chráničema na baseball atd. Tím pádem nejspíš žádný bojový sporty (což mne teda netrápí ) a nemůžu zvedat hodně těžký činky, ale to je kvůli elektrodám v srdci. Ale zase plácnu třeba 100 kg +, takže zase ok

Vrcholový sport by byl asi otázkou a záleželo by...

Co by asi určitě nešlo tak by byla vrcholová silniční cyklistika, kdy se mi dělá špatně jen při pohledu na ty tepovky závodníků. Proto třeba Sonny Colbrelli ukončil kariéru.

Reagovat
smazaný uživatel

Zajímavé, děkuji za informace. Přeji hodně zdraví, ať tvé srdce zvládne zápasy naší repre bez komplikací.

Reagovat
Fleury

"nemůžu zvedat těžké činky, ale třeba 100 kg + je ok"

A pak že je český zdravotnictví špatný

Reagovat
nvidia

Mazec, a co bylo příčinou, proč to máš?

Reagovat
Martin V 2

Hele to se ještě přímo nevím, asi půjdu ještě časem na nějaké testy

Teď to napíšu laicky protože nejsem doktor (To by dopadlo teda )

Srdce je ovládáno automaticky skrze elektrický impulzy, který upravují srdeční rytmus. No a nejspíš se stalo to, že byl stále pokyn pro zvýšení tepu až nad kritickou hranici bez nějaký regulace. Takže jsem prý měl třeba 300 tepů za minutu a to srdce se pak zastaví. Takže chyba na řídící jednotce...

Naštěstí jsem zrovna seděl na fakultě při hodině a spolužáci mne udrželi na živu, než přijela IZS s defibrilátorem.

Reagovat
Martin V 2

Vlastně se mis stalo úplně to samé co Eriksenovi při tom prvním kolapsu

Reagovat
Witcher

To je normálně USB-C?

Reagovat
pivoaklobása

Lightning

Reagovat
Martin V 2

Běhá mi tam křeček v kolečku

Lithiová baterka, výdrž záleží... Třeba pro důchodce, který Dostávají výboj každý měsíc tak by to byly třeba 2 roky, aby se to furt nemuselo měnit. Mně to vydrželo 9,5 roku, teď v červenci to budou 2 roky co jsem byl na výměně baterky.

Reagovat
Svatej

Reagovat
REPLIKATOR

S takovou už konec kariéry. Snad bude fungovat bez trvalých následků.

Reagovat
Igli

Hrát asi může dále. Ale měl by zvážit, jestli hrát vše a nebýt spíš jen ideálně jako hráč do kabiny a žolík..

Reagovat
Zamorano1+8

Nechají si ho v kabině, protože je srdcař.

Reagovat
Ctenar

Na Turka

Reagovat
John Obi Mikel

Proč hraje Eriksen nějaký bezvýznamný přátelák za Dánsko?

Reagovat
Moshe Dajan

potřebuje se rozehrát, aby byl na podzim připravený na start sezony

Reagovat
Albe90

Stát se to u nás,tak se prvně bude řešit VAR..

Každopádně černý humor stranou,Eriksen už by se na to měl vy*srat,do třetice už to nemusí klapnout

Reagovat
M.Vaza

Ten třetí a poslední dostane od manželky jestli na to hřiště ještě někdy vleze..

Reagovat
Salfovic

Třeba je to naopak. A když doma nadhodil, že by skončil, tak dostal flákanec, ať na to zapomene.

Reagovat
Coutinho10

hlavně, že je ok a teď vlastně má i objektivní důvod nedodržovat 2. rok smlouvy ve Wolfsburgu a vyhnout se 2. lize

Reagovat
Trener_co_trenuje

Hlupáci co se nechali naockovat proti výmyslu Covid-19 umírají nebo maji poskozene zdraví.

Reagovat
salami

Jj, protoze predtim se zastavy srdce vubec nestavaly

Reagovat
Trener_co_trenuje

Stavaly, ale oproti tomu co je dnes, v nicotne míře. Staci se podivat do statistik co prineslo pseudo ockovani proti pseudo nemoci Covid-19. Drive se to jmenovalo chřipka.

Reagovat
JacoBee

Ano, po celosvětové pandemii nemoci, která způsobuje i trvale poškození srdečního svalu, poskočil počet srdečních onemocnění

Reagovat
BAN

Přečti si tohle:

Dt 5:29: "Kéž by jen měli takové srdce, aby mne po všechny dny ctili a zachovávali všechna má přikázání, aby se jim i jejich dětem navěky vedlo dobře!"

Reagovat
PJ

nekrm ho

Reagovat
Witcher

Já nebyl nemocnej od tý doby

Reagovat
Wazz Wazz

tuhle válku jste dávno prohráli ty ulhaný kokote po fotrovi

Reagovat
Fleury

Reagovat
kovi610

Jo jo.. ta ukrajina (demokratická) neprináší štestí nikomu...

Reagovat
Fleury

BAN

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele