Eriksen opět zkolaboval. Duel Dánska s Ukrajinou byl ukončen, záložník je při vědomí

Dánský záložník Christian Eriksen (34) znovu zkolaboval na hřišti. Pět let po hrůzném momentu na Euru 2020 se středopolař Wolfsburgu svalil k zemi v přátelském utkání s Ukrajinou, které bylo v 78. minutě předčasně ukončeno. Dánský národní tým vydal prohlášení, ve kterém potvrdil, že je Eriksen při vědomí a vzhledem k okolnostem se cítí dobře.
Probíhala 65. minuta přátelského zápasu Dánska s Ukrajinou, když se za stavu 2:1 pro domácí skácel k zemi Eriksen poté, co se chytil za hruď. Reakce spoluhráčů byla okamžitá, záložníkovi se hned dostalo lékařské pomoci.
I hlavní sudí Sigurd Kringstad reagoval pohotově, když hned přerušil utkání. Hráči obou týmů stáli přibližně deset minut v kruhu kolem čtyřiatřicetiletého záložníka Wolfsburgu, zatímco celý stadion tleskal.
???????????? CHRISTIAN ERIKSEN CAYÓ DESPLOMADO EN LA CANCHA
— Ligas Top del Fútbol (@LigasTopFutbol) June 7, 2026
EL ÁRBITRO FINALIZÓ EL PARTIDO ENTRE DINAMARCA Y UCRANIA pic.twitter.com/Ya89EEWxM8
K oficiálnímu ukončení utkání došlo v 78. minutě po vzájemné dohodě obou trenérů a kapitánů. Dánský fotbalový svaz již vydal oficiální prohlášení: "Christian Eriksen je při vědomí a cítí se dobře vzhledem k okolnostem. Zápas byl zrušen."
Zkušený středopolař byl následně odvezen sanitkou, přičemž měl být spatřen, jak chodí po vlastních nohou v doprovodu své manželky Sabriny.
Situaci později blíže objasnil doktor národního týmu Morten Boesen. "Christian je v pořádku a z hřiště odešel po vlastních. Podle mého názoru kardiostimulátor zareagoval tak, jak měl. Na krátkou chvíli ztratil vědomí, ale velmi rychle se probral a brzy jsme s ním navázali kontakt."
— Fodboldlandsholdene ???????? (@dbulandshold) June 7, 2026
Navzdory prvotním obavám o hráčovo zdraví by tak nyní měl převládat optimismus. "V nemocnici podstoupí další vyšetření, aby se zjistilo, co incident způsobilo. Jsme s ním i s lékaři v nemocnici v neustálém kontaktu, Christianovi se ale daří dobře a požádal mě, abych pozdravil všechny hráče a řekl jim, že je v pořádku," doplnil Boesen.
Pět let od prvního kolapsu
Pro Eriksena šlo již o druhý kolaps na hřišti. Za pět dní to bude přesně pět let, co fotbalový svět strnul během utkání na mistrovství Evropy 2020 proti Finsku (hrané v létě 2021 kvůli covidu). V první půli se skácel na zem bez kontaktu s jiným hráčem. Šlo o srdeční zástavu, lékaři dokázali záložníka oživit za pomoci defibrilátoru.
???????? LE MATCH ENTRE LE DANEMARK ???????? ET L’UKRAINE ???????? S’EST TERMINÉ À LA 75e MINUTE SUITE À L’EFFONDREMENT D’ERIKSEN SUR LA PELOUSE ????❌
— Actu Foot (@ActuFoot_) June 7, 2026
Tous les supporters ont manifesté leur soutien au Danois.
On espère que tout ira bien. ???? https://t.co/JKOrCigGeR pic.twitter.com/tXk2R10RRC
Tehdy byl hráčem Interu, který však musel opustit. K fotbalu se totiž mohl vrátit jen díky implantabilnímu defibrilátoru, se kterým by v Itálii neměl dovoleno hrát. Půl roku od incidentu začal trénovat s Brentfordem v Anglii a do prvního soutěžního utkání naskočil o měsíc později. Tři roky poté strávil v Manchesteru United, než zavítal do Wolfsburgu.
Během první sezony v Bundeslize nastoupil do 33 utkání a vytvořil si bilanci 3+9, byl stěžejním hráčem týmu a pravidelně zvládal celý zápas. Představil se i na konci května na Letné v baráži o mistrovství světa proti Česku.

Komentáře (157)
Přidat komentářAspoň že tak, ale stejně je to na konec kariéry. Už by to neměl pokoušet.
Jestě má jeden pokus - do třetice všeho dobrého...
Třeba je to kočka
Tady nemá cenu nic řešit. Ukončit kariéru. Hned.
Patrně zafungoval defibrilátor a díky tomu byl hned “v pořádku “?
On by měl mit kardiostimulátor
kardiostimulátor s defibrilátorem zároveň
Tzv ICD, kardiverter defibrilátor (stimulátor i defibrilátor v1)
Kdyz má život ohrožující arytmii, tak to nejdřív zkusí upravit rytmus a když to nevyjde, dá to výboj (vnitřní defibrilační silná rána) která okamžitě restartuje srdce s vysokou pravděpodobností úspěchu. Vzhledem k tomu že ztratil vědomí, pravděpodobně dostal i ten velký výboj.
Teorii potvrzuje i lékař.
V tom případě je super že defík zabral a Christian by měl být do pár dní fit a možná i připraven na MS. I když to zní šíleně…
Vzhledem k zátěži kterou tak často podstupuje a tomu ze se mu to (pokud vím) stalo teprve podruhé, se nejedná o zátěžovou arytmii a tím pádem asi není extra důvod ukončovat kariéru když už ho hlídá defibrilátor který má udávanou úspěšnost zásahu v těchto případech téměř 100%
Mu právě teď konečně došlo že na žádném MS nebude
Pravda
Obávám se, že na MS už ho to nepustí. Z pohledu protihráčů by to asi nebylo úplně fér. Půjdeš s ním do souboje a on zůstane ležet... Sice to může být iracionální, ale někde v hlavě to budeš mít.
Fér by to skutečně nebylo, když se tam nekvalifikovali.
cumel vubec nekdo na baraz?
Na jakou baráž?
měl by se na fotbal okamžitě vysrat, bohužel
To je sezóna. Vypadnutí v baráži s českejma dřevákama, sestup s Wolfsburgem a ještě to s ním na hřišti znovu sekne.
Koho by po takej sezone nejeblo?
U ktere ligy se tu psalo, ze uz tam z tohodle duvodu nemuze hrat? Meli by si to ostatni vzit za priklad
Itálie
Viz článek
Ban
tf man
Tak v lize se mu to nestalo.
Jasne ale furt mohl hrat na klubove i repre urovni, jak vidno pod velkym riskem.
Zas takový risk to není. Předtím dostal hned dostatečnou péči a teď už měl stimulátor.
Řekl bych, že nebude úplně náhoda, že se mu to stalo 2x za repre "po sezóně". Nahromaděná únava a hlavně teplejší počasí v tom nejspíše hraje roli. Takže to vypadá, že největší riziko je v létě, kdy se liga nehraje.
Má doma pičující manželku, chce být pryč
Kdo chce kam...
Ty vole, vyser se na to. Užívej si života a vydělaných peněz
co ked si ho najviac uziva pri hrani futbalu?
Tak snad už to nebude dále pokoušet.
Snad už se na to vysere, dvě varování, potřetí už by to mohlo mít tragické následky
V tom záběru bylo vidět, jak dostal impuls od defibrilátoru. Lidi s tímhle budíkem můžou být vlastně v klidu
a i suepr rychlá reakce ostatních fotbalistů, jak udělali to kolečko..kdybych chtěl bejt vtipnej, tak řeknu, že super rychlá pieta
Ještěže si nechtěl ,,bejt vtipneeej,,
Proč vůbec hráli přátelák? Ti už mají dávno válet šunky na pláži
Týmy co hrají MS se dá pochopit, ale třeba nedávno hráli Poláci se Senegalem a prý to bylo i při výsledku 2:2 fotbal na úrovni Divize ČR.
Chudák, pro něj to teď bude muset být už úplný psycho. Neustále žít s tím, že to srdce muže znovu vypnout. Ke všemu jenom 34 let.
Taky mám ten defibrilátor voperovaný a vypadá to, že správně zafungoval.
Jednou jsem taky dostal několik výbojů a ono se to nezdá, není to vůbec příjemnej pocit. Je to jak nakopnutí do hrudníku, ale jakoby zevnitř. Fakt jsem měl pocit, že ze mně leze vetřelec
. Tím že dostal jeden výboj a byl hned v pohodě, tak se to srdce nejspíše zklidnilo. Každý to má nastavený na určitou tepovku (já třeba na 205 , ale to je tím, že mi to dávali ve 24, starší lidi to můžou mít třeba 170) a po překročení člověk dostane výboj. Je tam ještě taková zóna pod touhle tepovkou kde člověk může dostat drobný impulzy, ale to vůbec nevnímá. Pokud se to ani tak nezlepší, přijde velký výboj.
Nevím jaký má on přístroj, ale třeba ten můj dal normálně výboj a člověk to vůbec nečeká, žádný pípnutí, vibrace atd, proto jak se hned chytl za hrudník tak to mohlo být ono.
Jaký jsi měl nick před operací? Martin V 1?
No skoro
Operace proběhla ve stylu automatického smazání účtu
Dříve bez 2
chodí na eurofotbal
Hele třeba fotbálek úplně na pohodu
Dá se s tím i rekreačně běhat, jezdit na kole, skoro žádný omezení. Ale to závisí jak je na tom člověk se srdcem. na co si musím dávat pozor, je abych do toho místa s defibrilátorem nedostal třeba míčem, ale to se dá vyřešit třeba chráničema na baseball atd. Tím pádem nejspíš žádný bojový sporty (což mne teda netrápí
) a nemůžu zvedat hodně těžký činky, ale to je kvůli elektrodám v srdci. Ale zase plácnu třeba 100 kg +, takže zase ok
Vrcholový sport by byl asi otázkou a záleželo by...
Co by asi určitě nešlo tak by byla vrcholová silniční cyklistika, kdy se mi dělá špatně jen při pohledu na ty tepovky závodníků. Proto třeba Sonny Colbrelli ukončil kariéru.
"nemůžu zvedat těžké činky, ale třeba 100 kg + je ok"
A pak že je český zdravotnictví špatný
Mazec, a co bylo příčinou, proč to máš?
Hele to se ještě přímo nevím, asi půjdu ještě časem na nějaké testy
Teď to napíšu laicky protože nejsem doktor (To by dopadlo teda
)
Srdce je ovládáno automaticky skrze elektrický impulzy, který upravují srdeční rytmus. No a nejspíš se stalo to, že byl stále pokyn pro zvýšení tepu až nad kritickou hranici bez nějaký regulace. Takže jsem prý měl třeba 300 tepů za minutu a to srdce se pak zastaví. Takže chyba na řídící jednotce...
Naštěstí jsem zrovna seděl na fakultě při hodině a spolužáci mne udrželi na živu, než přijela IZS s defibrilátorem.
Vlastně se mis stalo úplně to samé co Eriksenovi při tom prvním kolapsu
To je normálně USB-C?
Lightning
Běhá mi tam křeček v kolečku
Lithiová baterka, výdrž záleží... Třeba pro důchodce, který Dostávají výboj každý měsíc tak by to byly třeba 2 roky, aby se to furt nemuselo měnit. Mně to vydrželo 9,5 roku, teď v červenci to budou 2 roky co jsem byl na výměně baterky.
S takovou už konec kariéry. Snad bude fungovat bez trvalých následků.
Hrát asi může dále. Ale měl by zvážit, jestli hrát vše a nebýt spíš jen ideálně jako hráč do kabiny a žolík..
Nechají si ho v kabině, protože je srdcař.
Na Turka
Proč hraje Eriksen nějaký bezvýznamný přátelák za Dánsko?
potřebuje se rozehrát, aby byl na podzim připravený na start sezony
Stát se to u nás,tak se prvně bude řešit VAR..
Každopádně černý humor stranou,Eriksen už by se na to měl vy*srat,do třetice už to nemusí klapnout
Ten třetí a poslední dostane od manželky jestli na to hřiště ještě někdy vleze..
Třeba je to naopak. A když doma nadhodil, že by skončil, tak dostal flákanec, ať na to zapomene.
hlavně, že je ok a teď vlastně má i objektivní důvod nedodržovat 2. rok smlouvy ve Wolfsburgu a vyhnout se 2. lize
Hlupáci co se nechali naockovat proti výmyslu Covid-19 umírají nebo maji poskozene zdraví.
Jj, protoze predtim se zastavy srdce vubec nestavaly
Stavaly, ale oproti tomu co je dnes, v nicotne míře. Staci se podivat do statistik co prineslo pseudo ockovani proti pseudo nemoci Covid-19. Drive se to jmenovalo chřipka.
Ano, po celosvětové pandemii nemoci, která způsobuje i trvale poškození srdečního svalu, poskočil počet srdečních onemocnění
Přečti si tohle:
Dt 5:29: "Kéž by jen měli takové srdce, aby mne po všechny dny ctili a zachovávali všechna má přikázání, aby se jim i jejich dětem navěky vedlo dobře!"
nekrm ho
Já nebyl nemocnej od tý doby
Jo jo.. ta ukrajina (demokratická) neprináší štestí nikomu...
BAN
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele