Vyřazení z MS je zklamání, přiznal Trunda. Český fotbal čeká důkladná analýza i změny

Předseda Fotbalové asociace ČR David Trunda označil vyřazení národního týmu už po skupinové fázi na mistrovství světa za neúspěch a zklamání. Klíčové podle něj bude, aby si vedení účast reprezentace na turnaji správně vyhodnotilo a poučilo se. Do tří až čtyř týdnů předloží trenér Miroslav Koubek výkonnému výboru FAČR důkladnou analýzu. Trunda novinářům po příletu z šampionátu řekl, že proces vedoucí ke zlepšení může trvat i několik let.
Český tým se na mistrovství světa představil poprvé od roku 2006, ve třech zápasech uhrál jen bod. "Samozřejmě převládá smutek a zklamání, protože cílem bylo postoupit ze skupiny. Takže tohle považujeme za neúspěch. Bohužel jsme doma dřív, než jsme doufali. Na druhou stranu se na to dívám i z druhé strany, že je to velký úspěch po 20 letech postoupit na světový šampionát. Je dobré se z toho aspoň trochu zaradovat," uvedl Trunda.
"Měl jsem možnost se účastnit spousty mítinků a viděl jsem, jaký efekt to mělo, že jsme postoupili. Z 211 asociací jich postoupilo 48. Vidíme, jaké možnosti to může přinést rozvoji českého fotbalu. Člověk je smutný, že jsme nepostoupili, ale jedeme dál. Musíme využít i to, že jsme postoupili. Bylo tam jen 48 asociací, zbytek se tam nedostal. Vidím, jak tam všichni chtěli být," doplnil Trunda.
Věří, že se asociace z vystoupení týmu na šampionátu poučí. "Je důležité, abychom si v následujících třech čtyřech týdnech od pana trenéra a (generálního manažera reprezentací) Pavla Nedvěda vyhodnotili a zanalyzovali, proč k tomu došlo. A pobavili se o tom, co s tím udělat," řekl Trunda.
"Bavili jsme se i s (kapitánem) Láďou Krejčím, i já osobně. Bavili jsme se o tom, co můžeme zlepšit. V celé delegaci nás bylo 62, v realizačním týmu jsme měli na všech postech odborníky. Musíme se podívat na všechny analýzy, data, to je v téhle moderní době velmi důležité. Musíme si to vyhodnotit. Realizační tým si to vyhodnocoval během celého procesu, teď se na to podíváme trochu s odstupem, s chladnou hlavou a zaujmeme k tomu postoj. Analýzu budeme prezentovat i na výkonném výboru. Budeme se o tom bavit, abychom se z toho poučili," uvedl Trunda.
Znovu zopakoval, že se změnami je potřeba začít už u mládeže. Česká reprezentace dlouhodobě zaostává za světem v technických dovednostech hráčů. "Musíme se trochu podívat realitě do očí. Musíme se podívat, co se dělo, jak se rozvíjel český fotbal v minulosti. Já bych byl rád zodpovědný za ten rok, který byl," řekl Trunda s připomínkou, že asociaci vede od přelomu loňského května a června.
"Musíme se věnovat rozvoji mládeže. Podívat se na to, jak fungují mládežnické soutěže, podívat se na investice do infrastruktury, na trenéry, abychom to změnili. Ten proces, který nás čeká, nebude krátkodobý. To bude trvat možná dva, tři, čtyři nebo i osm let. Musíme začít teď a my jsme už začali," řekl Trunda.
Odmítl, že by mužstvo během šampionátu fungovalo špatně. "Kromě schůzek, které jsem měl mimo, například v Miami, jsem byl celou dobu u týmu. Viděl jsem, jak funguje. Fungoval velmi dobře. Když se něco objevilo, hned se to řešilo. Myslím, že i to, jak pan trenér reagoval na některé věci, bylo asi přirozené. Myslím, že v tom problém nebyl," podotkl Trunda.
Související články















































































Komentáře (35)
Přidat komentářTak jeden říká, že maximum a de facto výhra byl už jenom postup na MS (s čímž souhlasím) a druhej tvrdí, jaký je zklamání z vyřazení...
kluci dreli na max a trunda je zklamanej
Proto je potřeba analýza, aby se přišlo na to, kdo má pravdu.
Celý problém začal u Fouska a jen to pokračuje. Hašek s Kostlem byla úplně na hovno varianta. A taky byla po Euru analýza a k čemu to vedlo?
My jsme dnes v situaci, kdy česká liga je v TOP10, peníze ve fotbale jsou, máme tady v každém týmu celkem dost cizinců, liga šla nahoru a i v zahraničí máme slušný hráče. Rozhodně je to lepší než 10 let zpátky.
Výsledkem analýzy prostě musí být, že ten tým hraje pod svoje možnosti. Už za Haška hrál. A tady se dostáváme k tomu, kde je ten hlavní problém. Jenže tohle si vy šašci prostě nepřiznáte
Ten Hašek byl fakt průser.
Myšlenka že mu dáme euro aby ten tým připravil a dal tomu nějakou myšlenku je super, ale oni to dají největšímu dinosaurovi. I kdyby neměli tušení jakej přesně trenér je, dalo se čekat že on bude mít možná (což bohužel neměl) skill v tom sjednotit tým. Ale prostě to že to není progresivní trenér kterému když dáš čas tak se to posune, věděl každej, vyloženě každej.
Mělo se jít do zahraničí, z Česka se nabízel Svědík. Masakr že to nedostal on, chtělo by se zůstat v ČR.
SOUHLASÍM.
Je potřeba změnit komunikaci a myšlení. Trenér, ať už jím bude kdokoliv, by měl dostat za úkol zpracovat koncepci budování mužstva a rozvoje herního stylu na další cyklus a výbor by pak měl kontrolovat, zda se podle ní jede. A každé rozhodnutí by měli být schopni obhájit. Ne že novináři a diváci budou muset neustále přemýšlet, proč se něco dělá.
Úplně vidím výsledky. Nepostoupili jsme protože nadmořská výška, dlouhé prelety a vysoká očekávání, která tým neunesl.
A myslím, že v realizačním týmu jsme měli na všech postech odborníky, kteří vytvořili funkční tým,“ líčil Trunda.
To asi myslel Suchoparka a dalsi lumeny...
tyvoe...tenhle Zmrdikuv čokl a dalsi...to je hrozny peklo
Odborníky na šišlání
Problém je ten, že dnešní fotbal ovládají mafiáni nebo-li lidi kteří se zajímají jen o svůj zisk. Každej je hroznej frajirek a odborník, každej furt jenom kecá a zváni co je potřeba udělat líp, ale nic se nedeje.Až tyhle zm.di ve fotbale nebudou, možná se něco změní.
Paradoxně zlatí Peltové, Horníkové a Chvalovští, ty sice kradli, ale taky makali a do fotbalu přeci jen nějaký ty prachy dostali. Tihle Trundové a Fouskovi měli jen plnou hubu keců a nic z toho.
Tenhle nadpis je extrémně zavádějící. Vlastně řekl, že se nic měnit nebude a postup byl vlastně úspěch a snažil se vytvořit dojem, že jde o hysterii novinářů pod tlakem emocí.
Hlavně řekl, že se musí začít od investic do mládeže, tzn. mnoho let klid a skvělé příležitosti pro korupční projekty.
Těmhle lidem je fakt fotbal úplně u prdele
Problem je mladez nic jineho, akademie Salzburku, nebo se podivat opet jak to chodi v Nizozemsku, nesvazovat decka taktikama ale jit s vizí aby si dovolili, umeli jeden na jednoho a technicky byli na vyssi urovni
A ne aby jsme tu decka porsd ucili , zezadu, hlavne neudelat chybu a hrat vzadu na nulu a jistotu…
I kdyz nekdo je talentovaný a technickyjinde tak ho pak ten nas system zabije… jelikoz se vyzaduje tymovost a zapadne do prumeru.. mladi se pak posilaji po hostovackach atd..
O tomhle se mluví snad patnáct let, ale pořád se preferují tyhle vysoký atletický kopyta.
Po každým průseru analýza, ze který si vezmeme úplný hovno a pořád tam smrdí ty stejný lidi a jedeme tím stejným systémem.
Hlavně předstírat, že se něco děje
Analýzy a studie jsou největší zlo současnosti
Neměli jste analyzovat spíš před turnajem? ted už je trochu pozdě kkti
Možná k tomu přistoupí seriózně a analýza bude třeba promyšlená a důkladná, ale po minulých zkušenostech jsem nedůvěřivý, že to fakt přetaví v činy a změny.
Co mě ale sere nejvíc, že takových analýz jsme už měli mraky, a nic moc se nezměnilo, a nebo alespoň ne viditelně. Fakt bych od vedení rád natvrdo slyšel, proč teda všechny ty minulé analýzy skoro k ničemu nevedly? A neberu kecy, že to bylo za jiného vedení. Jsou to přece furt dokola stejné problémy, mluví se o stejných řešení, a pak to prostě vyšumí. Proč? Není motivace? Nejsou prachy? Proč bude najednou tahle analýza něčím jiná?
Navrhuju, vytyčit hlavní cíl, postup na MS 2034 v Saúdské Arábii. Těch 8 let využít k vybudování konkurenceschopného týmu. Týmu, který při troše štěstíčka dokáže postoupit ze skupiny.
Co to znamená v praxi? Kapitán Sochůrek, a kolem něj třinácti až patnáctiletí chlapci již v letošní Lize národů. Utkání v Lize národů, a v kvalifikacích na Eura a MS, brát jen jako přípravu. Výsledky nejsou vůbec důležité. Vrchol nastane až v roce 2034. Tehdy, když budeme mít štěstí na los a formu, zaútočit na postup ze skupiny!!! Hip, hip, hurrrá!!!!
Protoze pro rozvoj mladych hracu je to nejdulezitejsi hrat 8 let v reprezentaci formou 'o nic nejde'. A kdyby to nevyslo, tak vzdycky muzeme zacilit na MS 2042 s hraci, co se narodili +- minuly rok.
Davat sanci mladym, kdyz maji vykonnost, je fajn. Ale tenhle fetis s odstavenim kohokoli, komu je 28+ je usmevnej.
Klasicky analyza
To zas budou změny, které svět neviděl.
Jinak, ještě bokem, moc si nedovedu představit, jak Koubek se Suchopárkem bouchají třeba do Wordu nějakou zprávu, aby to kromě toho obsahu mělo i nějaký styl atd
u toho bych fakt chtěl být. To bude něco jak v tom filmu Byl jednou jeden polda: P, kde je P...P jako pitomec
no v našem případě spíš P jako průser
Přinejhorším se vyhodí trener a jede se zase
To právě prej ne.
Nedvěd neumí najít dobrýho trenéra v budgetu.
Na drahýho nemají peníze + ještě by museli platit odstupný Koubkovi.
Takže se rozhodli, že ho přikrejou a nechají ho tam, protože jinou variantu stejně nemají.
Nedvěd ven!
no nejaky kapverdy nebo kdo postoupili, tam asi moc akademie a mladez nemaji, tak o tom to tolik nebude
Pokud se trenérovi na MS rozpadne tým tak, že ani nechtějí poslední zápas prakticky hrát (a taky ten výkon tomu odpovídal) , tak o čem se tu bavíme? Dejte dedkovi zasloužený balík za postup a domluvte mu, ať si dobrovolně uvědomí, že už chce klid a jde od toho. Máme na podzim luxusní možnost zcela bez stresu natrénovat nové varianty a naučit nový tým hrát s odvahou. Možná je to píčovina, ale když se nesežene někdo poloprogresivni z venku, dejte to Kovacovi.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele