Češi? Nejhorší evropský tým na turnaji, shodují se ve světě. Douděra terčem kritiky

Po 20 letech zažili Češi euforii z účasti na mistrovství světa. Předváděné výkony ale byly studenou sprchou, vedle ostudy z posledního místa ve hratelné skupině musí český výběr skousnout i kritiku expertů i fanoušků z celého světa. Mnozí označili tým se lvíčkem na hrudi za jeden z nejhorších na celém turnaji, v osudném duelu s Mexikem (0:3) na sebe upoutal nešťastným způsobem pozornost David Douděra (28). Fanoušky West Hamu pak zlomilo vážně se jevící zranění Tomáše Součka (31).
Před začátkem šampionátu se spousta fanoušků zarazila nad papírově nedostačující kvalitou některých fotbalových trpaslíků z různých koutů světa, kteří se probojovali na mistrovství světa. Argument, že by víc místenek mělo náležet týmům z Evropy, které by pozdvihly úroveň turnaje, dostal trhlinu při pohledu na výkony Čechů.
Jediný získaný bod, skóre 2:6 a poslední místo ve hratelné skupině. Sympatie Česko nezískalo ani předvedenou hrou. Neustálé výrazné obměny sestav, účelové taktiky s dlouhými balony na vysoké hráče, nedostačující fotbalovost...
How the Community Rates the World Cup 2026 So Far ????
— Series Graph (@seriesgraph) June 25, 2026
S3E1: Group C: Scotland vs. Brazil
S3E2: Group C: Morocco vs. Haiti
S3E3: Group B: Switzerland vs. Canada
S3E4: Group B: Bosnia and Herzegovina vs. Qatar
S3E5: Group A: Czech Republic vs. Mexico
S3E6: Group A: South Africa vs.... pic.twitter.com/LerEY61neh
Fanoušci hodnotí jednotlivé zápasy na MS jako díly seriálu. Duely Čechů s Jižní Koreou a Mexikem se držely kolem průměrného ohodnocení, atraktivitu ovšem pro neutrální diváky obstarával v obou případech převážně soupeř, který také nakonec vyhrál. Remízový duel s Jihoafrickou republikou (1:1), kde se očekávalo, že otěže převezmou Češi, byl podle tohoto ratingu zatím čtvrtým nejnudnějším na turnaji.
Čerstvá porážka s Mexikem poukázala na řadu nedostatků týmu s lvíčkem na hrudi, které neutekly ani fotbalovým nadšencům v zahraničí.
Douděra terčem tvrdé kritiky
Po prohře 0:3 s Mexikem zaujal fanoušky ze zahraničí především výkon Douděry. Kvůli zranění Davida Juráska nastoupil zleva, týmu měl pomoci svou rychlostí a aktivitou směrem dopředu. V ofenzivě skutečně aktivní byl. Vyslal nejvíce střel ze všech hráčů na place (4), většina pokusů ale přišla z velké dálky a nebyla skutečnou hrozbou.
Docela zaujal pic.twitter.com/61xRsdoz9u
— Destralux (@destralux) June 25, 2026
"Douděra by mohl být tím nejhorším hráčem, kterého jsem v životě viděl," zaznělo od několika uživatelů na sociální síti X. Bohužel pro český výběr se obránce Slavie nezaskvěl ani při druhé inkasované brance, kdy si nerozuměl se zbytkem rovněž nejisté defenzivní linie a nepřebral prchajícího soupeře.
Ačkoliv sedmadvacetiletý wingbek zažil lepší zápasy, pozornost zahraničních fanoušků se směřovala především na celkový herní projev Čechů.
"Češi jsou nejhorší tým z Evropy na tomto mistrovství. Překonali dokonce Skoty," shodly se tisíce pozorovatelů na sociálních sítích. Skotsko drží alespoň teoretickou šanci na postup ze třetího místa, na úvod šampionátu si totiž poradilo s Haiti.
Czechia are the worst european team at the competition imo
— ???????????????? (@coupedumonde07) June 18, 2026
Česká reprezentace svého outsidera skupiny týden zpátky nepřemohla, renomovaný web The Athletic měl ohledně předvedené hry rázný názor. "Ve čtvrtek v Atlantě byl svět svědkem nejhoršího fotbalového zápasu tohoto mistrovství světa. Gól České republiky hned na úvod přiměl všechny k domněnce, že utkání bude gólovou přehlídkou."
Tentýž web následně poukázal na nejistotu v defenzivě Čechů proti Mexiku. "Už teď panuje nejistota ohledně toho, jak systém funguje v obraně. Levý bek Douděra hodně křičí a ukazuje prstem," neuniklo v první půli sportovnímu novináři Jacku Langovi.
Vstup do druhé půle jako z hororu... Češi prohrávají s Mexikem už o dvě branky.
— Nova Sport (@novasport_cz) June 25, 2026
Sledujte #FIFAWorldCup na Nova Action a Oneplay. ????#NovaSport | #NovaAction pic.twitter.com/cLwOviV4JB
Podle analytika televizní stanice ESPN Herculese Gomeze pak hlavní roli při výběru základní jedenáctky Mexičanů hrála jejich fyzická vybavenost, která byla ve výrazném kontrastu oproti českému výběru.
"Záměrem bylo vyztužit obrannou linii pomocí urostlých hráčů. Mexičtí fotbalisté šli do zápasu s cílem bránit, absorbovat tlak, využít prostředí ve svůj prospěch a ve druhém poločase prostě počkat, až soupeř fyzicky odejde," vysvětluje bývalý fotbalista na svém YouTube kanále.
"Fyzicky byli Češi naprosto rozložení, bylo to strašné. Po 55. nebo 60. minutě už vůbec nenapadali a nevytvářeli si šance," nešetřil Gómez kritikou. "Tohle byl tým, který potřeboval vyhrát, šlo jim o přežití na mistrovství světa, a přesto byli naprosto neškodní."
Czech on them:
— Hater Central (@TheHateCentral) June 25, 2026
0 Goals
0 Big Chances
3 Goals Conceded
1 Shot on Goal pic.twitter.com/LKuxrmdF2v
Fanoušky West Hamu ničí zranění Součka
Zatímco sladkou tečkou pro Mexičany bylo v závěru nasazení žolíka Guillerma Ochoy, jenž se stal po boku Cristiana Ronalda s Lionelem Messim rekordmanem díky startu již na šestém šampionátu, české fanoušky definitivně srazilo zranění Tomáše Součka, které se zdálo být vážnějšího rázu.
Nešťastné došlápnutí atakujícího záložníka právě proti brankářské legendě vyústilo v opuštění hřiště na nosítkách, což zasáhlo i příznivce West Hamu, kteří budou doufat v návrat jejich týmu zpět do Premier League. "Posíláme Tomovi lásku," zveřejnil největší fanouškovský účet Hammers na sociální síti X.
West Ham midfielder Tomas Soucek was taken off on a stretcher during Czech Republic's World Cup match against Mexico.
— Central (@WestHam_Central) June 25, 2026
It doesn't look good at all.
Sending love to Tom ❤️ pic.twitter.com/HEMPh5tEkd
Nezbývá než doufat, že si český fotbal musel sáhnout na úplné dno, aby se mohl odrazit...
Související články











Komentáře (112)
Přidat komentářZase jsme vyjímeční! Celej svět zase čumí, co my Češi dovedeme
Spíš co nedovedeme...
Český národ je prosíravý.
Naprostý souhlas. Je to jednoduše obrovská ostuda. Kdybychom prohráli všechny tři zápasy a u toho se prezentovali pěkným fotbalem a ukázali snahu, neřekl bych ani popel. Ale tohle? Ta hra byla reálně horší, než na Euru pod Haškem, a to už je hodně ostudná laťka. Je mi ze stavu českého fotbalu smutno.
tenhle argument, že klidně ocením prohru po dobrých výkonech, čtu často (a myslím to obecně a ne u nároďáku), ale reálně většina lidí po prohře automaticky píčuje a výkon je nikdy nezajímá
Já mluvím čistě za sebe, já to ocenit dokážu. Netvrdím, že to tak mají všichni.
To si nemyslím teda. Resp. je to ovlivněno... pokud bude výsledek dobrej a hra špatná, tak se to snáže přejde to samozřejmě jo, ale taky se to vytkne i. Pokud bude výsledek špatnej a hra dobrá, tak je se to ocení (minimálně v lize máme jeden klub, který je tím znám... naše slavné prohry) To samé když do toho budu motat hokej (jako názorná ukázka hodně široké veřejnosti)... olympiadá ve skupině hnus, pak dobrá hra čtvrtfinále a docela rozdíl v hodnoceních. Jako jo jasný, že by to nebylo bez kritiky, najde se ...protože jinak by se vyhrálo že jo, takže nějaké chyby by tam byly ...ono taky není zase tak časté, že po super výkonech jen prohráváš že jo
Jenom evropský? Tak to ještě není tak hrozné.
Cabo Verde vynikající
Tvrdik s Trpisem uz mu chystaj smlouvu na 10 let za kvalitni výkon na MS
Jako jestli chcou být konkurenceschopnejsi v LM tak s Douderou a Chorým se musí zbavit i Chytila s Provodem. Fakt to nejsou hráči kteří by se mohli měřit s nejlepšími
Provod je skvělej, nechápu ten hejt
Skvělej
v chození po hřišti a dřeváctví no, to nemá konkurenci. Přitom ve Slavii mu jde hrát fotbal
To, že ho Koubek a spol neumí využít v repre není jeho problém. Sám píšeš, že ve Slavii mu jde hrát fotbal. Dlouhodobě top3 hráč nejlepšího klubu v ČR.
A co mě překvapilo nejvíc, tak úplná neschopnost vytěžit Šulce. V Plzni si s Koubkem posílali pusinky a v repre jenom gól proti Dánsku.
Ano, s tou poslední větou souhlasím, dlouhodobě je ve slavii nejlepší. Ale to je od toho byt skvelej porad zatraceně daleko
mate směšný standardy posledni leta.
Provod je dlouhodobě neprosto tragickej. K tomu je navíc extrémní nesympatak
To, že ho Koubek a spol neumí využít v repre není jeho problém. Sám píšeš, že ve Slavii mu jde hrát fotbal. Dlouhodobě top3 hráč nejlepšího klubu v ČR.
nabízí se otázka, koho vlastně Koubek uměl využít
Možná tak ve Slavii.
Provod je skvělej v rámci naší ligy. V mezinárodním porovnání je to maximálně průměrný hráč.
tuhle sezonu? obecně souhlas, ale letos v pohárech proti dobrým týmům imo už nepřinášel tu nadstavbu z minulých let
Co ze je provod? Proti duklám a baníkům mozna, no.
Včera udělal několik rohů ze kterých nic nebylo nakonec a to je jeho nejlepší výkon, ve Slavii umí zahrát jenom v lize v pohárech už je to stejná bída jako v repre
Provoda mám rád, ale spolu s Kovářem a Schickem je pro mě největším zklamáním na MS. Neukázal vůbec nic.
Mně toho Douděry bylo nejdřív líto, ale ten Tvrdík měl asi pravdu, i když to říkám nerad.
Cože?
Mozna nastal cas, kdy budeme mit problem se dostavat i na Euro.
Tak tam vždycky strašně záleží na losu. Reálně rozhodnou dva zápasy s týmem ze 3. koše, případně baráž. Můžeš mít ze 3. koše Černou Horu, nebo můžeš mít Slováky no.
A kterej z těch dvou má být ten silnější?
Rozhodně Slováci, ČH jsme přejeli
Bohužel to tak vypadá a nejhorší doba bude až nás budou porážet i Slováci
Klid my sme natom ešte horšie
To už tady bylo
Který odborný web má podle vás nejlépe nastavené známkování hráčů?
To na livesportu je vo hovně.
Douděra za nějvětšího klauna, přecejenom se nějaké pozitivum našlo
Ale cíl byl splněn, dostali se tam a užili si to, heč..
Skoti meli alespon top fanousky, kteri delali bozi atmosferu. Takze furt lepsi dojem nez my
Je to tam.
V hystoricky najslabšej skupine na MS skoncit takto je jednoducho blamáž.. da sa to pochopiť lebo ten postup bola tiez jedna obrovská náhoda... asi každý tim v tej európskej časti baráže by tam zahral lepsie, alebo aj taky Maďari by v tej skupine odohrali oveľa lepšie zápasy a to v tej baráži ani nehrali... skoda pre MS..
Nebud hystorickej
Maďaři rupli s Kosovem
Douděra předvedl snad nejhorší individuální výkon jakéhokoliv hráče, co jsem kdy viděl.
Ale teda dělat článek z pár komentů na X mi přijde jako nejhorší výkon novináře, co jsem kdy viděl.
Dělat článek z pár komentů na X mi už bohužel přijde jako běžná věc. Třeba web Ruik tím byl vyhlášený.
já se snad na ten zápas podívám jen kvůli douderovi
Rovnou z toho udělej sestřih, to bude naše druhé nejlepší video na yt po Svartovi.
Vzhledem k tomu, že to je na nejlepším MS, jak po finále prohlásí Infantino, je to smutné.
Někdo snad čekal něco jiného?
Nedved
Doudera byl včera do očí bijící ostuda a lidi podle mě nechápou jak někdo takový se fotbalem může živit! Koubek že ho nechal celý zápas na place je druhá taková ostuda a když nemá oči tak nemůže trénovat už!
Jelikož jsem na ty naše dva noční zápasy koukal z anglického záznamu, tak jsem taky musel strpět tu kritiku ze strany jejich komentátorů během zápasu, a pak expertů ve studiu. V podstatě stejné poznámky jako u nás doma - jsme nefotbaloví, předvídatelní, divné volby sestavy a taktiky, zastaralý projev, bez nápadu a energie.
Teďka s Mexikem to korunoval bývalý Liverpoolský Danny Murphy, když říkal, že nechápe, jak se ze země Bergera, Šmicera, Baroše (+ říkal Nedvěda, když byl v záběru) stanou takový antifotbalisti, a pak nahlas přemýšlel, jestli to je úmyslný vývoj, a kdo je za to zodpovědný. Pak zmiňovali Schicka, Šulce, Coufala a Krejčího s tím, že nechápou, proč se kolem takových plejerů vytváří nefotbalová taktika, čímž je zabíjí. No neposlouchalo se to dobře
Danny Murphy
Dobře to řekl. Perfektní. To je přesně ono. Takže s tím zase nic neuděláme
Mnohem lepší je ty nejlepší fotbalisty posadit na lavičku. Bezpečněji jsme to provedli už jen s Černým, který radši nejel vůbec
To je stejné jako v hokeji - ta jedna nebo dvě generace měly technicky něco navíc, ale taky si hrozně přidávali a měli obrovský hlad po úspěchu, ti kluci neměli v 15 sen hrát v lize, chtěli vyhrát ligu mistrů a šli by přes mrtvoly.
Tady ty kluky najdeš tam, kde je postavíš.
Protože dnes každému dají řachu na platech. Tak není potřeba jít ven nebo se zlepšovat, makat. Takový je trend no. Dej mi peníze, za nic.
Nejhorší je nakonec pro člověka, kterej fotbal miluje, poslouchat ty kecy od širší veřejnosti, lidí, co se koukali jenom na nás, jakej je ten fotbal vlastně hroznej, a někoho přesvědčovat, že je jenom v našem podání. Prostě skvělá reklama
Myslíš, že širší veřejnost vstávala ve tři ráno?
Koukali na JAR a případně záznamy?
Někteří několikrát
myslíš, že to, že to neviděli, jim to zabrání říkat ten nazor?
(plot twist já to taky ještě neviděl a mám jasno
)
Douděru tam nechával asi proto, aby mohl říct, že jsme měli hodně střel, protože jinak nevím.
nebo měl ocas vsazeno na počet střel, něco takového jako ten nákop z půlky jsem na repre úrovni ještě neviděl...vlastně možná ani na ligové
Všechno tohle jsem přesně očekával a neměl žádné pochybnosti o ničem dobrém v českém fotbale.
Takze pohoda.
Jedeme dál - Brazil
Tvrdík věděl.
Jediné pozitivum je, že už takovou hrůzu na turnaji neuvidíme...
Ten odkop Holeše u druhého gólu, to je prostě do silvestrovské show
Borec za statisíce měsíčně. Masakr.
Jako tam jsou regulérně momenty, který patří pomalu fakt někam do pralesa. Vždyť i ten Šulc vypadal, že má míč na noze tak po pěti letech
je to do silvestra a stejně to nepředčí Douděru u toho gólu, to je na tom ten nejlepší bonus
Jo ten ho nechal úplně běžet volně
Ale Holeš tu komedii jen dokreslil. To celé bylo něco šíleného. Na hráčích ze Slavie se to vůbec nemá stavět, tam je míč zakázané slovo.
Největší pozitivum naší účasti na MS jsou ty diskuze jako za dob starého EF
chyběla tomu jen nějaká stupidní červená pro Chorého jako třešnička na dortu
Bylo to herně hodně špatný, to víme všichni ...ale tyhle tweety apod. co jako to má ukázat nebo co ? Že si umí pisálek založit účet na X ?
Náhodou, v angličtině to zní taky dobře: Doudera is the worst player I have ever seen
Mě by zajímalo jak to ne/fungovalo v kabině, když tam máš takové individua Chorého, Douděru a další. Já být v kabině s nimi po těch jejich excesech, tak by jsem se těžko přemlouval, abych se s nimi plácal po ramenou na tréninku a prostě nimi žil. Zajímalo by mě, jak to vidí ostatní hráči např. Shick, protože ten mi přijde otrávenej jak z trenérů, tak ze spoluhráčů... Myslím ,že celková vnitřní chemie tam ani neexistovala, ale je to jen mé domnění
To, že na to zbyl jako trenér dinosaurus Koubek a k sobě jako vrchol všeho Suchopčeka to je smutná realita českého fotbalu, který je totálně v hovnech a jen čekám, kdy někdo z hráčů naplno otevře hubu co, proč , kdo a jak
nikdo samozřejmě nevíme jak je to teď, ale obecně bych teda spíš řekl, že tím jak fotbalisti žijou ve své bublině, znají se mezi sebou od mládí a všichni jsou to zhruba podobní jaderní inženýři, tak mají trochu posunuté, co je exces a co ne a berou ty píčoviny, co někteří z nich předvádí víc v pohodě než fanoušci a veřejnost
Tvé domnění bude téměř jistě pravdivé.
vždyt říkali, že tým má v sobě oheŇ a duši
celej svět se bude divit, co my Češi jsme zač, my už se neztratíme
Já bych se vysral na nějakou zásadu "musí to zůstat v kabině" a prostě jako hráč s tím vyšel ven, co se tam reálně dělo a co jim Koubek ordinoval. Tohle musí na světlo a ne se vzájemně alibisticky krýt.
Rákosníček je zvědavěj nějak
Radši snad ne...
V Čechách nic v kabině nezůstane........Otázka času.
Toho se možná dočkáme od někoho, kdo s repre sekne.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele