Jediné pozitivum byla účast samotná. Coufal kritizoval český fotbal jako celek

Dnes, 10:10
Aktuality
Coufal během utkání s Mexikem (© REUTERS/Annegret Hilse)

Pro Vladimíra Coufala (33) bylo vystoupení české reprezentace na mistrovství světa obrovským zklamáním. V závěrečném duelu skupiny A se podle něj sama popravila, uvedl obránce Hoffenheimu v rozhovoru s ČT sport po porážce 0:3 s domácím Mexikem, která rozhodla o tom, že národní tým nepostoupil do vyřazovací fáze.

Český tým byl po úvodní porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou v těžké situaci. Proti favorizovanému celku jednoho z pořadatelů šampionátu už nedokázal výsledný dojem zachránit.

"Pro mě osobně obrovské zklamání. Samozřejmě moje první a poslední mistrovství světa, asi to nemohlo skončit hůře," řekl Coufal. "Nechtěl jsem skončit po skupině, ale takový je život a fotbal. Jediné pozitivum, že jsme se zúčastnili mistrovství světa, že jsme tady byli. Musíme všichni hodně hodně přidat, abychom svět nějak dohnali a byli více konkurenceschopní. Je to těžké, mluví ze mě i emoce, ale teď to tak prostě cítím," dodal.

Začátek duelu v hlavním městě Mexika přitom nebyl špatný. "První poločas byl nadějný. Řekli jsme si, že už se nechceme prezentovat tak, jako v části prvních zápasů. Bylo těžké presovat na Aztéckém stadionu, sebere vám to hodně sil. Ale konečně to byl výkon, který trochu snese nějaké parametry," řekl bývalý hráč Liberce, Slavie či West Hamu.

"Jenže dva úvodní góly, to už jsme se popravili sami, když to tak řeknu. Před prvním byli tři naši kolem jednoho, místo abychom mu míč upálili, necháme ho z toho vyjet. Před druhým zase trefíme borce stojícího před sebou, co k tomu říct," uvedl Coufal.

Zatím neví, jestli bude v reprezentaci pokračovat. "Těžká otázka na tělo takhle hned po zápase. Samozřejmě přemýšlím, co bude dál. Nedokážu teď říct. Český fotbal se musí nakopnout, ale není to jen otázka áčkové reprezentace," poznamenal.

Podstatná je pode něj celková výchova hráčů. "Musíme je vychovávat jinak, než vychovávali naši generaci. Nemyslím si, že když se Mexičanů, kteří dnes nastoupili, zeptáte, kolik z nich běhalo po lese, tak jak jsme trénovali my, že někoho takového u nich najdete. U individualit je to něco jiného. Tak, jak jsem poznal i výchovu mládeže v Anglii, protože můj malý byl ve West Hamu, tak si myslím, že je v Česku hodně co zlepšovat. Včetně trenérů a všeho," řekl Coufal.

Autor: ČTK

Komentáře (85)

Přidat komentář
fabec1222

Nas nejlepsi hrac. Pak Zeleny, ktereho Koubek odstavil

Reagovat
insane

Jako patřil mezi lepší, ale je to teda hodně smutný. On dal za 3 zápasy možná tak 3 kloudný centry. Ale na svoje poměry si docela plnil obranný úkoly.

Reagovat
dontcallmeandre

Jo, němu to Německo dost sedlo a jakžtakž si tu formu přenesl i do repre, což u něj dřív nebylo pravidlem. Bohužel celkově se tým s formou nepotkal, což je nejspíš kumulovaný problém aklimatizace, realizáku, který to nedokázal jinam posunout a nikdo z hráčů nepředvedl nic navíc, max v těch nejlepších případech se dotáhli někam ke svému průměru.

Celkově děs, ale pořád jsme rád, že tam byli, protože snad se z toho někdo nějak poučí.

Reagovat
meno

Sojka

Reagovat
John Obi Mikel

Jj, ještě mnou nenáviděný Krejčí taky nebyl vyloženě špatný, byť taky zahrál dost pod svoje možnosti.

Reagovat
fabec1222

Dal gol, super. Ale obranu vubrc nedirigoval, to jde za ním. On sam az tak spatne nebranil

Reagovat
John Obi Mikel

Jak píšu, umí zahrát daleko lépe.

Reagovat
dontcallmeandre

jj, ono jich hrálo rozumně víc, ale ani jeden z nich se nevytáhl, že by hrál v nějaké formě, možná tak deset minut proti JAR to vypadalo chvilku jako fotbal.

Reagovat
mistr129

Krejčí je vyloženě nástupce Součka z doby před 3-4 lety. Patří v reprezentaci mezi ty herně lepší, ačkoliv zdaleka nehraje tak, jak by se na hráče jeho formátu patřilo. Což ale zase kompenzuje gólama

Reagovat
Whitemedia

Za mě dobrý, na hřišti výsledky teda nic moc, ale ve výmluvách jsme mistři. Těžký podmínky, počasí, blbě se dýchá, přiletěli jsme později, fyzicky jsme utavení, psychicky jsme utavení(tomu věřím, ono hrát třeba celý rok ve Slavii po boku Chorého musí být na palici). Dejte nám tu zlatou medaili.

Reagovat
kubys

Ty vole, ostatní možná neběhají v lese, ale aspoň běhají na hřišti...

Reagovat
kissak

jestli právě v tomto aspektu nebyl v lese

Reagovat
kubys

Reagovat
Blasphemer

Nechci tvrdit, že nemá v určitých pohledech pravdu, ale zrovna on je ten poslední, kdo by měl něco kritizovat.

Hráč, kterýmu mu na reprezentaci záleží tolik, že si uprostřed repre srazu udělá noční výlet do klubu. Do toho to jeho vystoupení před fanoušky po fiasku se San Marinem.

Součástí problému reprezentace je i to, že chování, které ztělesňuje tenhle hráč, dlouhodobě tolerujeme jen proto, že na jeho post nemáme nikoho lepšího. On je naprostou definicí problémů, který reprezentace má. Neustálé točení se na místě a neochota odhodlat se k razantním, byť velmi nepříjemným krokům.

Reagovat
kubys

Reagovat
fantomas10

Reagovat
kilobyte

Reagovat
Txapeldun

Tak já jsem radši, když jsou hráči trochu kritičtí, než když tvrdí, že se nebáli bát a aspoň bojovali, aspoň trochu sebereflexe

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Fleury

Coufal je kikot, ale cením koule říkat pravdu

Reagovat
verv

Reagovat
Firkraag

Je to tak. Coufal, Kuchta, Chorý, Douděra (já bych klidně přidal i další) tam nemají co dělat. Byť byly Coufalovy výkony ok. Ta atmosféra tam musí být fakt divná.

Reagovat
fantomas10

Dobre mluvi jenom mozna skoda, ze se tohle vytahne pri ocekavanym neuspechu, proc se tohle nevytahlo po barazi? Ta situace je prece furt stejna, a tam by to mozna probudilo vic lidi nez ted

Reagovat
Boris Ščerbina

Já nepochopím, proč Zmrdek odstavil Zeleného? Jakej smysl měl magor Douděra? Všechny belmondové a slávisti (chorý douděra) měli by mít zákaz v reprezentaci.

Vsadím se, že povolat Černého atd. tak postup uděláme

Reagovat
Boris Ščerbina

Jinak Šulc si řekl o mega přestup no do Anglie ho nebudou chtít ani v Lyonu po tomhle co předvedl respektive nepředvedl (až na penaltu JARU)

Reagovat
bourbon

tak Douděra má dresy všech reprezentací co jsme proti nim hráli, koupil si klobouk, byl na návštěvě u Faksy, prohlédnul si Aztécký stadion...

...za mě ok

Reagovat
2miguel1

V tom tíme sú samí drevorubači, kladiva. Vyhadzal by som z toho tímu celú Slaviu a aj Součeka Coufala. Ten tím je hrozný, kreativita, technika to absolutne nič. Česko vo futbale prežilo najvacsi pad zo všetkych krajín na svete. 20 rokov dozadu patrilo k ašpirantom na titul

Reagovat
bourbon

zapomněl jsi na dřeváky

Reagovat
Fleury

Reagovat
freeSanchinho

Víme uz co ten Suk? Jak moc je to vážný?

Reagovat
fabec1222

Na MS uz hrát nebude

Reagovat
JFT97

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
raduinho

Reagovat
Neutron

Reagovat
Salfovic

Koho to zajímá.

Reagovat
jenage

Reagovat
F.o.X.i.K

Reagovat
zelda

Reagovat
Freedo

Reagovat
kissak

freeSanchinho

Reagovat
insane

Ale jako je smutný a úsměvný zároveň, že tu trenéři – jak Coufal zmínil – od mládeže honí hráče po lese jak někde na vojně, přičemž jsme tu uplně posedlý fyzičkou, naběhanými kilometry a disciplínou. Ale ti hráči pak v konfontaci se světovým průměrem nejenže aspoň fyzicky nedominují, ale v lecčems dost zaostávají.

Reagovat
fantomas10

protoze nabehany kilometry samo o sobe jsou na nic, nabehany kilometry (metry) ve sprintu a ve spravnych prostorech jsou klicovy.

Hrebik tohle tvrdil uz pred 10 lety, ze jestli hraci nestihaji ted, tak v budoucnu nebudou stihat uz vubec, ze ten fotbal se jeste o dost zrychli a mel pravdu

Reagovat
Pablos

Jako jo má pravdu, ale zase narovinu on má díky tomu velmi dobrou kariéru... co jiného než fyzično (když chce) ho zdobí ?

Reagovat
O.Giroud

Centre

Reagovat
nani92

nesúhlasím, v lese sa z chlapcov stávajú muži

Reagovat
Salfovic

Se skautským vedoucím

Reagovat
Salfovic

Ty drž radši hubu.

Taky vás napadla otázka, zda by nebylo lepší vypadnout s Dány ?

Reagovat
John Obi Mikel

Ne, nebylo

Reagovat
Blasphemer

V čem by to jako bylo lepší? Abychom jako fanoušci přišli o další MS a mohli nadávat jak je vše špatně, akorát víc? Já jsem rád, že se tam dostali. Byť nejsem rád, že předvedli to, co tam předvedli. Ale nechápu proč bych jako fanoušek měl chtít, aby se moje repre nedostala na MS?

Reagovat
Pablos

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Fleury

Protože by se třeba začalo něco měnit PŘED ostudou?

Reagovat
$$CaptainKokotko

Třeba

Reagovat
$$CaptainKokotko

Souhlas, ale zkus si fandit Slovácku a repre. Já to opravdu už nedávám.

Reagovat
kissak

klobouček

Reagovat
F.o.X.i.K

Je to naprosto jednoduché, nechci aby tahle banda ubohých buzniček reprezentovala moji zemi. Ať tam jedou až na to budou mít.

Reagovat
vitasrp

Tohle smýšlení taky vůbec nechápu, je to pro mě úplně neuvěřitelně mimo.

Kvalifikování se na MS byl fakt velký úspěch. Tak to prostě vzhledem ke kvalitě naší reprezentace je.

Vzhledem k tomu, že během řekněme tří let skončí další tři, čtyři dobří hráči, tak ta kvalita reprezentace může jít ještě níž a níž.

A další MS můe být zase za 20 a více let.

Že se to pak vůbec nepovedlo, to je taky pravda a věc druhá. Ale ti hráči si to byť se štěstím vydřeli, tak co.

A navíc i ta konfrontace, která tě svlékne úplně do naha, je užitečná. Samozřejmě za předpokladu, že s tím nějak naložíš (nepravděpodobné), ale aspoň je v přímé konfrontaci vidět, kde je svět a kde jsme my.

Reagovat
Freedo

Reagovat
fantomas10

pro fotbal na MS jednoznacne ano, pro cesko ne, tohle doufejme muze byt nejaky budicek (uz kolikaty v poradi no)

Reagovat
Pablos

NE. Ale zase mě napadla ta představa, jak kdybysme tam nebyli a viděli např. výkony JAR, tak by tu bylo smíchu a jak těm bysme naložili 3:0 a víc a jak vlastně je to škoda, jak je super hratelná skupina atd.

Ještě že to tu přímé srovnání bylo

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Fleury

Taky fakt

Reagovat
VersaceChain

Reagovat
Sigma Olomouc

Ne. Je super, že jsme se na MS dostali. Problém je, jak jsme s tou účasti naložili

Reagovat
Sandst0rm

Ne. Bylo dobré se tam dostat a vidět tu realitu českého fotbalu.

Reagovat
F.o.X.i.K

Jistě že by bylo. Lituju lidi co dali peníze aby tam letěli a dívali se na to.

Reagovat
inbloom

Souhlasím, i když o tom vlaku čtu už od MS 2006. Každopádně skupina byla slabá a hratelná. Mužstvo minimálně papírově nebylo špatné. Dlouhé roky jsme neměli hráče jako Schick a Šulc, kteří by dali tolik gólů v kvalitní soutěži. Neměli jsme tři hráče z pátého týmu Bundesligy, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě. Nebyl tam ani hráč z Premier League, který by pravidelně hrál v základu.

K tomu hráči z české ligy, kteří mají ideální věk, zkušenosti z pohárové Evropy i Ligy mistrů. Chápu, že na velké týmy nemáme, ale JAR a Mexiko byly včera naprosto vyrovnané a hratelné.

Po bitvě je každý generál, ale co nechápu a asi to budeme psát všichni – Zelený odehraje první zápas dobře, pak hraje Sojka, následně Dostál, a nakonec Doudera, který byl včera strašný. Další otázka je, proč všichni hráči minimálně v prvních dvou zápasech působili unaveně. I hráči jako Provod, který občas kazí i v lize, ale jinak neustále běhá.

Na třetí zápas máme osm změn v základní sestavě oproti prvnímu duelu. Takže na mistrovství světa experimentujeme se sestavou. Jedeme tam s tím, že budeme vyhrávat vzduchem, od čehož pak ustoupíme. Přitom hrajeme s pěti obránci, dvěma záložníky a třemi útočníky, tedy v rozestavení 5–2–3, kde máme oslabený střed hřiště.

A když jsem se díval na úspěšnost centrů do vápna ve finální třetině, tak Doudera měl 1 z 10 a Coufal 1 z 9. Navíc tam ani nebyl nikdo, na koho by to létalo.

Koubka mám rád, ale tohle mistrovství světa a neúspěch na něm jdou prostě za ním.

Reagovat
John Obi Mikel

Jakej Dostál tvl?

Jinak celkem souhlasím.

Reagovat
John Obi Mikel

Já jsem minul nějakej mezizápas, kde by naskočila místo Zelenýho legenda Bohemky?

Reagovat
Fleury

Dostál hrál příšerně

Ale on myslí asi Daridu.

Reagovat
VersaceChain

Vsak to rika dobre

Reagovat
ACSeRw!n

O S T U D A

Reagovat
F.o.X.i.K

Opravdu? Za mě hráli přesně to na co mají takže dle očekávání výsledky.

Reagovat
Pablos

Jinak co říkáte zase na tu slizky vnucující se otázku Kalouse jak ho tlačil k tomu, aby oznámil konec repre kariéry ?

Reagovat
Sigma Olomouc

Sice souhlasím, ale zrovna Coufal by měl být rád, že v té repre vůbec je

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Igner Farnsworth

Reagovat
Csaplárova past

Nějaký Summit NATO, Babiš nebo posraní motoristé teď mají od médií týden pokoj ať udělají cokoliv. Teď pojede fotbal

Reagovat
Jméno

A přitom je to jen blbý fotbal a to že Babiš a jeho zkurvena vláda nás postupně tahají znova před rok 89 je daleko horší než nějaký konec ve skupině na MS

Reagovat
Sandst0rm

Na Coufala tedy velmi sympatické vyjádření

Reagovat
inferno08

"Nemyslím si, že když se Mexičanů, kteří dnes nastoupili, zeptáte, kolik z nich běhalo po lese, tak jak jsme trénovali my, že někoho takového u nich najdete."

Tohle říkám x let, vlastně od doby, co jsem sám hrával fotbal. Hrál jsem ligu ve starších žácích i dorostu a prostě když vezmu dohromady letní a zimní přípravu, tak jsme skoro půl roku jenom běhali bez míče. Už tehdy mě to sralo a přemýšlel jsem, jestli třeba v Barceloně nebo i jinde taky trenéři sbalí kuželi a jede se na soustředění do hor. Pamatuju si zimní soustředění v Krkonoších. Rasovina jako prase. Z toho mi bylo blbě už dva tejdny dopředu. A po návratu ze soustředění se běhalo dál... Až do března, kdy konečně začaly přáteláky.

Podle mě se dá fyzička normálně nabrat i na hřišti s míčem. Ať se klidně běhá dál do chcípnutí, ale s míčem u nohy, a ne v metrovým sněhu někde pod Sněžkou jak retardi.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele