Jediné pozitivum byla účast samotná. Coufal kritizoval český fotbal jako celek

Pro Vladimíra Coufala (33) bylo vystoupení české reprezentace na mistrovství světa obrovským zklamáním. V závěrečném duelu skupiny A se podle něj sama popravila, uvedl obránce Hoffenheimu v rozhovoru s ČT sport po porážce 0:3 s domácím Mexikem, která rozhodla o tom, že národní tým nepostoupil do vyřazovací fáze.
Český tým byl po úvodní porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou v těžké situaci. Proti favorizovanému celku jednoho z pořadatelů šampionátu už nedokázal výsledný dojem zachránit.
"Pro mě osobně obrovské zklamání. Samozřejmě moje první a poslední mistrovství světa, asi to nemohlo skončit hůře," řekl Coufal. "Nechtěl jsem skončit po skupině, ale takový je život a fotbal. Jediné pozitivum, že jsme se zúčastnili mistrovství světa, že jsme tady byli. Musíme všichni hodně hodně přidat, abychom svět nějak dohnali a byli více konkurenceschopní. Je to těžké, mluví ze mě i emoce, ale teď to tak prostě cítím," dodal.
Zajímavá část rozhovoru s Vladimírem Coufalem po utkání s Mexikem.???? pic.twitter.com/pgT2twgL5t
— Sporťák (@SportakCZ) June 25, 2026
Začátek duelu v hlavním městě Mexika přitom nebyl špatný. "První poločas byl nadějný. Řekli jsme si, že už se nechceme prezentovat tak, jako v části prvních zápasů. Bylo těžké presovat na Aztéckém stadionu, sebere vám to hodně sil. Ale konečně to byl výkon, který trochu snese nějaké parametry," řekl bývalý hráč Liberce, Slavie či West Hamu.
"Jenže dva úvodní góly, to už jsme se popravili sami, když to tak řeknu. Před prvním byli tři naši kolem jednoho, místo abychom mu míč upálili, necháme ho z toho vyjet. Před druhým zase trefíme borce stojícího před sebou, co k tomu říct," uvedl Coufal.
Zatím neví, jestli bude v reprezentaci pokračovat. "Těžká otázka na tělo takhle hned po zápase. Samozřejmě přemýšlím, co bude dál. Nedokážu teď říct. Český fotbal se musí nakopnout, ale není to jen otázka áčkové reprezentace," poznamenal.
Podstatná je pode něj celková výchova hráčů. "Musíme je vychovávat jinak, než vychovávali naši generaci. Nemyslím si, že když se Mexičanů, kteří dnes nastoupili, zeptáte, kolik z nich běhalo po lese, tak jak jsme trénovali my, že někoho takového u nich najdete. U individualit je to něco jiného. Tak, jak jsem poznal i výchovu mládeže v Anglii, protože můj malý byl ve West Hamu, tak si myslím, že je v Česku hodně co zlepšovat. Včetně trenérů a všeho," řekl Coufal.
Související články












Komentáře (312)
Přidat komentářNas nejlepsi hrac. Pak Zeleny, ktereho Koubek odstavil
Jako patřil mezi lepší, ale je to teda hodně smutný. On dal za 3 zápasy možná tak 3 kloudný centry. Ale na svoje poměry si docela plnil obranný úkoly.
Jo, němu to Německo dost sedlo a jakžtakž si tu formu přenesl i do repre, což u něj dřív nebylo pravidlem. Bohužel celkově se tým s formou nepotkal, což je nejspíš kumulovaný problém aklimatizace, realizáku, který to nedokázal jinam posunout a nikdo z hráčů nepředvedl nic navíc, max v těch nejlepších případech se dotáhli někam ke svému průměru.
Celkově děs, ale pořád jsme rád, že tam byli, protože snad se z toho někdo nějak poučí.
Sojka
Dal gol, super. Ale obranu vubrc nedirigoval, to jde za ním. On sam az tak spatne nebranil
Jak píšu, umí zahrát daleko lépe.
jj, ono jich hrálo rozumně víc, ale ani jeden z nich se nevytáhl, že by hrál v nějaké formě, možná tak deset minut proti JAR to vypadalo chvilku jako fotbal.
Krejčí je vyloženě nástupce Součka z doby před 3-4 lety. Patří v reprezentaci mezi ty herně lepší, ačkoliv zdaleka nehraje tak, jak by se na hráče jeho formátu patřilo. Což ale zase kompenzuje gólama
Až moc hráčů nehraje v repre tak dobře, jak by měla. To asi nebude náhoda.
Je to možná taky tím, že naši jsou ty v podstatě “pojidla” týmu, dříči, co nic nevypustí, ale držení míče, organizaci hry a nadstavbu tomu vždycky dávají jiní. No a když dáš těhle na hřiště 11, tak to pak vypadá nějak takto často. Chybí nám tam prostě aspoň jedenkrát až dvakrát “Rosický”, když to přeženu, který by tomu dal nějakou myšlenku a organizaci. Aspoň podle mě
Třeba jako Černý a Karabec?
K Černému níž a Karabec mi přijde prostě podobný typ. On se neprosadí v Lyonu a bude tvořit hru repre na pozici, kterou nehraje v klubu? Jako zkusit se to může že, ale to je jako asi 6 zápasů za rok a to zase budeme nadávat pak, že to neumí a že mají hrát hráči s formou
Furt lepší než hrát sračku, kde je většina poloviční.
Tak Karabec se neprosadil ani ve Spartě. V naší repre se neprosadil a v podstatě nic neukázal za ty roky ani Barák třeba a podobní. Mně by se třeba na papíře líbil Provod Karabec Hložek Schick apod., ale obávám se, že máme ty hráče za poněkud lepší než ve skutečnosti jsou. V klubech mají možná lepší spoluhráče, se kterými se jim líp hraje, zatímco tady pokud by to mělo na nich vyloženě stát, to zase taková paráda nebude. Už taky něco pamatuju a pokaždé, když
se dělaly tyhle pokusy, že tam dáme na tvoření hry někoho, kdo to jakože jakž takž umí, to dopadalo bídně. Nám ulplně chybí dirigent prostě, Karabec hraje taky až v poslední třetině hřiště, mi poťrebujeme někoho kdo to umí hrát uprostřed mezi Krejčím a Karabcem nebo Černým, aby to nějak vypadalo
Sice nebyl Karabec stabilní článek, ale neřekl bych, že se úplně neprosadil. Jinak by si ho Lyon nebral. Třeba Douděra toho neodehrál v téhle sezóně o moc víc než Karabec v poslední sezóně za Spartu a nebo teď za Lyon.
Já si taky něco pamatuji a takovouhle sračku jsme dlouho nehráli. Přitom ty hráče na lepší hru máme.
To umí třeba Sochůrek. Ale je moc mladý, tak tam radši dáme střeďáky, kteří dopředu nic neudělají.
Já si pohrával s myšlenkou, jestli by Karabec nemohl v repre hrát CM, no a Koubek to rázně utnul
No na baráž nebo na MS, kde chce děda udělat hlavně výsledek, ho tam určitě pošle
Sleduješ špatnou repre, tady se jede “na jistotu”, hovno za každou cenu
Jako hra na hovno myslím
Bylo tam asi padesát trenérů, někteří to zkoušeli, ale ve výsledku všichni hráli hovno. Tak buď máme všechny trenéry na hovno nebo je chyba jinde. Já nejsem odborník, tak nechám na nich, aby řekli, kde je chyba teda
Mně by nevadil v záloze Sochůrek se Sojkou. Jestli toho odehrál víc Karabec nebo Douděra fakt nevím.
To ale není pravda, že jsme vždycky hráli hovno. Třeba pod Vrbou jsme hráli dobrej fotbal a posralo se to až na ME právě kvůli posranýmu pragmatismu. Pod Šilhavým jsme taky hráli dobře než zakrněl a začal upřednostňovat atlety před fotbalisty.
Chce to prostě se vysrat na výsledky za každou cenu (stejně je nemáme) a začít hrát fotbal. Chvíli to bude trvat než to do hráčů zase dostaneme, ale pak se na to bude dát aspoň koukat a věřím, že i výsledky by byly.
Hráli jsme dobře když hráči byli ve formě a vždycky asi tak jeden až dva srazy po sobě, já si osobně nemyslím teda, že ti trenéři naordinovali na čtyři zápasy totálně jinou taktiku a pak se zalekli až moc kvalitní hry
Podle mě takového hráče prostě nemáme, kdo by spojil obranu s útokem ala Hroch nebo předtím jeho předchůdce, zapomněl jsem jeho jméno
A ten na repre na takovéto úrovni v podstatě taky neměl resp Česko nemá křídla jako Plzeň
Myslíš Černého a Sochůrka třeba?
Černý v repre nikdy nic nezahrál, nejde o to, že nebrání, ale podle mě jeho útočné schopnosti nenahradí ty nedostatky v obraně. Hru neorganizuje a netvoří, je to “jenom” křídlo a je závislý na týmu stejně jako Schick, takže ve výsledku bychom tam měli dva “zbytečné” hráče. A jeho přístup mi přijde osobně snad ještě horší než Coufalův. Ale to je jen můj názor. Mně tam chybí prostě někdo ve středu hřiště, kdo by tomu Schickovi nebo Černému nahrál přímo do zakončení
Je zajímavé, že u křídla nedostatky v obraně strašně vadí. Ale pak může hrát wingbeka Douděra, který do obrany hoří a vepředu nemá nic.
Ale mě nevadí jeho nedostatky v obraně přece, jenom si myslím, že jeho přínos v útoku nekompenzuje jeno nedostatky v obraně. Vím, že Messi je jako samozřejmě jinde, ale to je celá Argentina. Když ho vidím, jak sice nazpět jde, ale pokud vidí šanci na míč, tak presuje a jak hra jde přes něj a takhle se postupně Argentina dostane ž k bráně….On to prostě celé vykompenzuje to bránění něčím jiným, ukaž mi zápas, kdy hrál Černý nějak extra dobře dopředu, jeden zápas za celou dobu, kdy dal dva góly. A to jak mění týmy každý rok snad taky o něčem vypovídá. Mně Černý nevadí, ať klidně hraje, ale nemyslím si, že to bude zrovna s ním lepší. Jenom to bude jinak špatné.
A jestli máme lepší alternativu k Douděrovi ve formě nevím. Mně přijde, že naši z toho na hřišti i na lávce udělali takový galimatyáš, že by tam nakonec hrál hovno každý.
S takovým myšlením budeme hrát sračku vždycky.
Máme problém s tvořením hry a útočením. Ale ty nejlepší v tom necháme doma, protože nejsou dost dobří a neumí bránit. A pak vezmeme dalšího obránce, který taky neumí bránit a dopředu je záporný.
Vždyť to nedává smysl. Nebo si snad myslíš, že Douděrův přínos je lepší?
Já myslím, že bychom se měli v prvé řadě zamyslet nad výchovou hráčů, abychom měli s kým hrát ten atraktivní fotbal. Černý nikdy nic v repre neukázal, tak nevím, proč by měl mít větší právo na to hrát jak Douděra. Podle mě měl hrát když už tak Zelený, který nehrál špatně nebo se mělo hrát jinak.
Černý toho ukázal víc než Douděra.
A nevím proč pořád mluvíš o Douděrovi, určitě to nebylo Černý nebo Douděra na MS, wingbeky jsme prostě stejně potřebovali a on je alternativa doleva i doprava místo Cufa, takže by jel i kdyby tam byl Černý. To by spíš nejel Sochůrek nebo Višinský nebo Kuchta. A s tím myšlením nevím o čem mluvíš, já si pamatuju jak to vždycky nový trenér “zkouší”, jak chce hrát dobrý fotbal atd, ale když je Karabec jako desítka prostě horší než desítka i Gruzie nebo Albánie nebo Mexika A Jižní Koreje a přehrají nás, tak co chceš jako vymýšlet. My neumíme vychovat za 40 let dalšího kreativního hráče a zapracovat ho do českého top klubu a stěžujeme si, že hrajeme ošklivý fotbal
Když nevezmeš křídla, tak musíš hrát s wingbeky. Jenže wingbek musí umět i něco dopředu a to Douděra neumí. Píšu o něm kvůli tomu, že Černýmu se vyčítá jeho obranná činnost a že v útoku toho neudělá tolik, aby to vynahradil. Jenže Douděra neudělá v útoku vůbec nic, maximálně zakopne míč a v obraně hoří stejně. Tak proč to u něj nevadí?
Tak zrovna Gruzie má na tvoření Kvaratskhelia, což je jeden z nejlepších hráčů na světě.
Takže protože nemáme tak dobré hráče na tvoření, tak pro jistotu budeme hrát jen nekreativní?
alebo Provod, ktory pre poziciu kridla/podhrota nema absolutne co ponuknut (ani techniku, ani rychlost, ani cisla ...)
3+2 za skoro 50 zapasu
Cerny jen v kvalde 2+2, mame problemy davat goly ale vyradis ho..
Černý je jeden z mála hráčů, který si od roku 2022 držel stabilně nějakou výkonost. Ale jo, jedno neotočení se za hráčem a rázem se z něho udělá frajer, co nebrání. Tohle je přesně ten důvod, proč je českej fotbal v takových sračkách. A taky důvod, proč tady hráči jako Karabec, Panoš nebo Černý prostě nemají šanci uspět. Na tyhle hráče jsou kladený úplně jiný nároky a každá chyba se pitvá desetkrát tolik. Že se ti tady dřeváci jako Hranáč namotávají ke golu v každým zápase nebo že Červovi se plete míč pod nohami, to se prostě přejde slovy, že mají limity.
Ukaž mi dneska top hráče, který nebrání nebo nenapadá? Neberu asi čtyři hráče na světě, kterým se to v top klubech toleruje. Vždyť ti naši super hráči nemají hru bez míče a v žádném klubu se dlouhodobě neprosadili. Jasný, pojďme hrát super kreativní fotbal, já jsem jenom pro. Co já jenom tvrdím je to, že zrovna s Černým a Karabcem by ten fotbal nebyl lepší. A u Černého to fakt nebylo o jednom neotočení, to fakt sorry jako
Pokaždé, když hrál proti aspoň trochu průměrnému týmu s Cufem vzadu, tak to tam hořelo jak sviňa.
Kde se tady vytvořil narativ, že nebrání a nenapadá? Vždyť ty zápasy máš zdarma k shlédnutí na iVysílání, tak si je zpětně projdi. Jinak je to prázdná vata. A kdy nám to nehořelo? Teď tam hrál taky, že jsme v obraně vypadali jako naprostý zoufalci? V nefunkčním systému je k hovnu, to je pravda. Ale pokud chceš od každýho hráče primárně schopnosti do defenzívy, tak postav 11 obránců. Akorát nevím, kdo ti bude dělat ty rozdílový věci. Ale to už neřešme, hlavně běhejme.
Sochůrek má 17 snad a jak bude dobrý uvidíme
Se podívej na Slavii, tu drží jako Provod že, ale kolik 1 na 1 a průniků a progresivních nahrávek má Oscar nebo Moses…. V Plzni Soaré nebo jak se jmenuje přesně, Hrošovský…
+kvůli Krejčímu jsme na MS vůbec byli. Obecně ten kádr je plný skvělých hráčů, když se porovnají kluby za které hrajou třeba s dobou před 10 lety tak velký nárůst. Ale pak prostě Schick, který dá v Německu 20 gólů za sezónu, má proti Jižní Koreji 11 doteků s míčem za 65 min. Ta souhra týmu je kámen úrazu.
Krejci (samozrejme, u hracov, kde cakas malo, tak sa lahsie hodnoti aj akekolvek pozitivum, toboz ked latka je nastavena velmi nizko - vid Visinsky za polcas s Mexikom, Zeleny za Koreu, ako-tak Sojka, kedze bolo prekvapenie, ze vobec hral v zaklade)
Sojka usel, drel, snazil se no ...Podobne Provod. Na druhém spektru jecten seznam bohatsi
Provod bol strasny po vsetkych smeroch (ale cast z toho je dlhodoba zalezitost - ten hrac nepatri nikam vyssie nez na CM/DM); hrat ho na kridle/podhrote je totalny nerozum z cirej podstaty veci
Za mě dobrý, na hřišti výsledky teda nic moc, ale ve výmluvách jsme mistři. Těžký podmínky, počasí, blbě se dýchá, přiletěli jsme později, fyzicky jsme utavení, psychicky jsme utavení(tomu věřím, ono hrát třeba celý rok ve Slavii po boku Chorého musí být na palici). Dejte nám tu zlatou medaili.
https://www.youtube.com/watch?v=VjURwYcQlb8
Ty vole, ostatní možná neběhají v lese, ale aspoň běhají na hřišti...
jestli právě v tomto aspektu nebyl v lese
Nechci tvrdit, že nemá v určitých pohledech pravdu, ale zrovna on je ten poslední, kdo by měl něco kritizovat.
Hráč, kterýmu mu na reprezentaci záleží tolik, že si uprostřed repre srazu udělá noční výlet do klubu. Do toho to jeho vystoupení před fanoušky po fiasku se San Marinem.
Součástí problému reprezentace je i to, že chování, které ztělesňuje tenhle hráč, dlouhodobě tolerujeme jen proto, že na jeho post nemáme nikoho lepšího. On je naprostou definicí problémů, který reprezentace má. Neustálé točení se na místě a neochota odhodlat se k razantním, byť velmi nepříjemným krokům.
Tak já jsem radši, když jsou hráči trochu kritičtí, než když tvrdí, že se nebáli bát a aspoň bojovali, aspoň trochu sebereflexe
Pokud to ale skončí u té kritiky a nepřidají se k tomu činy, tak je to ještě horší.
Coufal je kikot, ale cením koule říkat pravdu
Je to tak. Coufal, Kuchta, Chorý, Douděra (já bych klidně přidal i další) tam nemají co dělat. Byť byly Coufalovy výkony ok. Ta atmosféra tam musí být fakt divná.
Jednoznačně souhlas
Plus Souček, ten tomu také moc nepřidá.
Tak Souček mi třeba nevadí, to je prostě takovej trubka, kterej je bohužel navíc dost z formy.
Souček je v pohodě, ale nesmí vést čůráky, protože je nedokáže srovnat.
Mně je to asi celkem jedno, dřív se taky chlastalo a dělali se píčoviny, ale nebyly telefony a nikde se to nedostalo. Ale udělala se parta a ti hráči měli kvalitu a hlavně věděli, že když se musí zabrat, tak zabrali a vyhráli a udělali výsledek. Ale to je spíš teda u hokeje, ve fotbale naši nedělají výsledky už 20 let
V hokeji jenom cca 16
Zlato po 15 letech, kdy se sešlo úplně všechno co mohlo, mládež, co dělá medaile, trénuje v zahraničí a do NHL se ještě skoro nikdo z nich neprosadil. Je to sice hezké a přeju to klukům, ale úspěšnost v hokeji se měří počtem hráčů NHL a dlouhodobými výsledky dospělých. Já nechci být fakt negativní Čech, jenom se pojďme zaměřit na výstupy, které jsou důležité.
Já od fotbalistů nečekám že se budou chovat jak Dušíni, pokud budou lít a pak hrát jak na EURO 2004 a hrát ve velkoklubech, ať si dělají popravdě co chtějí. Lepší než “průměráci”, co chodí sice spát o půl deváté, ale pak stejně hrajou tužku
je trochu jednodussi ale jak se tu z neho dela skoro dalsi Joey Barton, to tez nechapu
Dobre mluvi
jenom mozna skoda, ze se tohle vytahne pri ocekavanym neuspechu, proc se tohle nevytahlo po barazi? Ta situace je prece furt stejna, a tam by to mozna probudilo vic lidi nez ted
Já nepochopím, proč Zmrdek odstavil Zeleného? Jakej smysl měl magor Douděra? Všechny belmondové a slávisti (chorý douděra) měli by mít zákaz v reprezentaci.
Vsadím se, že povolat Černého atd. tak postup uděláme
Jinak Šulc si řekl o mega přestup no do Anglie
ho nebudou chtít ani v Lyonu po tomhle co předvedl respektive nepředvedl (až na penaltu JARU)
tak Douděra má dresy všech reprezentací co jsme proti nim hráli, koupil si klobouk, byl na návštěvě u Faksy, prohlédnul si Aztécký stadion...
...za mě ok
jen ze zvědavosti, které atd máš konkrétně na mysli?
V tom tíme sú samí drevorubači, kladiva. Vyhadzal by som z toho tímu celú Slaviu a aj Součeka Coufala. Ten tím je hrozný, kreativita, technika to absolutne nič. Česko vo futbale prežilo najvacsi pad zo všetkych krajín na svete. 20 rokov dozadu patrilo k ašpirantom na titul
zapomněl jsi na dřeváky
Víme uz co ten Suk? Jak moc je to vážný?
Na MS uz hrát nebude
Koho to zajímá.
freeSanchinho
Lidí alespoň s minimem emoční inteligence. Ale to se tě netýká.
Sestavu víme před každým zápasem několik dní dopředu, ale o údajně velmi vážném zranění našeho nejlepšího hráče nevíme nic.
Je to tak
Ale jako je smutný a úsměvný zároveň, že tu trenéři – jak Coufal zmínil – od mládeže honí hráče po lese jak někde na vojně, přičemž jsme tu uplně posedlý fyzičkou, naběhanými kilometry a disciplínou. Ale ti hráči pak v konfontaci se světovým průměrem nejenže aspoň fyzicky nedominují, ale v lecčems dost zaostávají.
protoze nabehany kilometry samo o sobe jsou na nic, nabehany kilometry (metry) ve sprintu a ve spravnych prostorech jsou klicovy.
Hrebik tohle tvrdil uz pred 10 lety, ze jestli hraci nestihaji ted, tak v budoucnu nebudou stihat uz vubec, ze ten fotbal se jeste o dost zrychli a mel pravdu
Ale fotbal je rychlý, protože rychle chodí míč, ne proto, že by hráči běhali rychleji nebo více.
myslis?
Jako jo má pravdu, ale zase narovinu on má díky tomu velmi dobrou kariéru... co jiného než fyzično (když chce) ho zdobí ?
Centre
nesúhlasím, v lese sa z chlapcov stávajú muži
Se skautským vedoucím
Ty drž radši hubu.
Taky vás napadla otázka, zda by nebylo lepší vypadnout s Dány ?
Ne, nebylo
V čem by to jako bylo lepší? Abychom jako fanoušci přišli o další MS a mohli nadávat jak je vše špatně, akorát víc?
Já jsem rád, že se tam dostali. Byť nejsem rád, že předvedli to, co tam předvedli. Ale nechápu proč bych jako fanoušek měl chtít, aby se moje repre nedostala na MS?
Protože by se třeba začalo něco měnit PŘED ostudou?
Třeba
My jsme po ostudě defakto konstantě celou dobu
Nezačalo.
a prisiel prepadak na MS a aj tak sa nic nezmeni, takze takto to fakt nefunguje
Souhlas, ale zkus si fandit Slovácku a repre. Já to opravdu už nedávám.
klobouček
Někdo je fanoušek úspěchu, někdo je fanoušek naděje.
Nebo někdo chce mít vysoký tlak
Jsi jeden z mála, kdo to bere opravdu sportovně.
Nechám se tebou inspirovat.
Je to naprosto jednoduché, nechci aby tahle banda ubohých buzniček reprezentovala moji zemi. Ať tam jedou až na to budou mít.
Tohle smýšlení taky vůbec nechápu, je to pro mě úplně neuvěřitelně mimo.
Kvalifikování se na MS byl fakt velký úspěch. Tak to prostě vzhledem ke kvalitě naší reprezentace je.
Vzhledem k tomu, že během řekněme tří let skončí další tři, čtyři dobří hráči, tak ta kvalita reprezentace může jít ještě níž a níž.
A další MS můe být zase za 20 a více let.
Že se to pak vůbec nepovedlo, to je taky pravda a věc druhá. Ale ti hráči si to byť se štěstím vydřeli, tak co.
A navíc i ta konfrontace, která tě svlékne úplně do naha, je užitečná. Samozřejmě za předpokladu, že s tím nějak naložíš (nepravděpodobné), ale aspoň je v přímé konfrontaci vidět, kde je svět a kde jsme my.
A jen mi prijde, ze nas mozna ta papirove lehci skupina totalne svazala, protoze najednou jsme vsichni zapomneli na to stesti v barazi a i ja jsem si rikal, vsak z toho se da prece postoupit...
Pak mi to cele prislo priposrane, radoby na jistotu a vubec v nicem to nefungovalo...
Kvalita nam samozrejme chybi a porad to bude ten hlavni problém, ale postradalo to odvahu a trosku lehkost, kdyz uz jsme tim postupem splnili nadplan a nemeli jsme na tom MS co ztratit...
Ted mi prijde, ze zmizela uplne veskera naděje, ze se to v nejblizsi dobe nejak otoci, vsak tam realne ani neni moc z ceho...
Reálně by lepší skupina byla favorit (Francie), dobrý africký tým a nějaký outsider. Proč? Kvůli očekáváním.
Akceptovalo by se, že dvakrát nemáme šanci a s outsiderem budeme hrát o to, jestli postoupíme nebo ne.
Tahle skupina byla taková, že hrát a vyhrát se reálně dalo s kýmkoliv. Nicméně ta Korea i Mexiko mají lepší kádry, herně byli v individuálních dovednostech jinde a bylo to znát. Ale když s nima prohraješ, veřejnost to bere trochu jinak, než když bys rupnul opravdu s favoritem.
Nicméně ten zásadní průser bylo to utkání s JARem. To bylo prostě úplně strašný, za mě nejhorší výkon Česka na závěrečném turnaji, co pamatuji.
Že nás přehraje Korea a Mexiko, to úplně v klidu pochopím (byť některý ty hrubky, to mě poser). Že nás ale přehraje JAR, to fakt neberu, že je v pohodě a že s tím můžeme být oka.
A teda právě tím, že v každém zápase máš reálnou šanci bodovat (což bys třeba proti favoritovi neměl), tak ani jeden ten zápas se nehrál s tím nastavením ve stylu - chceme se ukázat, tlak na nás není, očekává se prohra, není co ztratit, tak pojďme aspoň dobře zahrát - a ve všech to bylo extrémně takticky svázané, bojácné a často bez odvahy.
Hm ve formátu, v kterém dost možná postoupíš se třemi body a máš tři hratelné soupeře, je za mě i dokonce výhodnější každý zápas to zkusit a prostě jeden z těch tří vyjde a vyhraješ. Tu svázánost jsem nepochopil.
Jako jo, přesně tohle říkal Tuchel svým hráčům o poločase prvního zápasu, ale to je prostě tak, když to máš nastavené do pozitivna.
Koubek se hodně bál - a měl to tak vlastně postavené celou kariéru - hrát nějakou otevřenou partii, takže takhle jsme k tomu bohužel ani trochu nepřistoupili.
Na Koreu jsem vstal, ale pak ten zapas s JAR me tak zlomil, ze na Mexiko uz jsem nevstaval...
Jak pises, to bylo neco strašnýho a tam nebyla absolutne zadna nadeje a ani naznak toho, ze by se neco dalsi zapas melo zmenit... V kontextu toho, jak hrali jine obdobne kvalitni tymy a nektere mozna i papírově horsi, tak to byla opravdu čistá katastrofa a strašná skoda, ze se k tomu pristoupilo takhle... A to nemyslim tak, ze by se na to hraci vysrali, to urcite ne...
A ani nejde tak o nas, ale je to obrovska skoda pro cely tym a samotné hrace, ze z toho neudelali vic... jak pises nahore, ta ucast na MS se nejakou dobu s nejvetsi pravdepodobnosti opakovat nebude...
Navic mame dost mozna nejslabsi skupinu ze vsech, je to ostudny
to si nemyslím, však papírový favorit dle kursů jsme byli jen s JAR. Co si budeme... je to i o štěstí, taktice a nějakém umu. Vedeš 1:0, uděláš v 60.minutě tři střídání naráz, místo toho abys to kouskoval a tahal čas, hm booom, prohra 2:1. Udržet to proti Korejcům, tak věřím, že nabereme sebevědomí a dáme i JAR, rozdáme si to o první místo s Mexikem.
Jako jo, porad jsme v te skupině byli ti treti vzadu, ale proste minimalne ten zapas s Koreou nebyl o jednoznacnem favoritovi a Mexiko taky neni uplne top favorit turnaje, i kdyz hraji doma...
Jinak souhlas, on to rozhodl asi hned ten prvni zapas, udrzet to tam, treba aslepon na remizu, mohlo nas to na JAR naladit jinak... Takhle to byl s JAR boj o vsechno a absolutne se to nezvladlo...
Nic takového se neukázalo. Tohle MS je jedno velké selhání trenérů a potažmo vedení fotbalu, které tam svou neschopností sehnat kvalitu dosadilo lidi, co na ty funkce zbyli. Vůbec to neodráží, v jakém stavu je český fotbal, protože určitě jsme neměli tak špatné hráče, aby tam předváděli tohle.
Souhlasím, že ten tým určitě nepředvedl maximum svých schopností.
Bohužel si ale myslím, že to maximum není zas o tolik vzdáleného od tohohle, bohužel.
Hele, hráčům to osobně přeju, vrchol kariéry - drtivá většina si s největší pravděpodobností na MS už nikdy nezahraje.
Problém ale je, že se to obrovsky prosralo. Upachtila se baráž a v moment, kdy měl český fotbal lákadlo (baráž, případný postup na MS) pro to, sehnat nějakýho, byť zahraničního, trenéra (a měli ho na co nalákat), tak v kladenský nádražce uprosili Koubka, jehož vstupenkou k trénování repre byla naprostá příšernost, kterou předváděl před svým koncem v Plzni. Takže opět instalace dinosaura se smlouvou až na příští Euro.
Po baráži samozřejmě obligátní poplácání po ramenou, jaký to jsou pašáci a jak se tam teda všechno dělá dobře (přičemž už ta samotná baráž byla obrovsky alarmující). Že se x hráčů na MS nepotkalo ani s náznakem formy, je věc jedna, že Koubkovi nevyšlo víceméně nic, je další věc. Že tam třeba toho Sochůrka nedá ani ve chvíli, kdy prohrává o dva góly a nemá už absolutně co ztratit, tak že by to bylo jen gesto. Dude, ty si se svým týmem předvedl pravděpodobně největší sranec ze všech týmu na MS, tak alespoň to gesto si udělat mohl.
Kolem a kolem... Teď se povedou debaty, udělají analýzy, vyhodnotí se situace, Koubek tam zůstane, nezmění se absolutně nic a dál se bude pravděpodobně hrát to, co se hraje. Takže opět jedna velká, promarněná příležitost, něco změnit.
Nevím, kde se tady bere to všeobecný přesvědčení, že kdybychom to dojebali už v baráži, tak by se najednou začalo něco dít.
To nikdo s jistotou netvrdi a tvrdit nemůže, jen, že to bylo totálně prokaučovaný tam Koubka vůbec instalovat a vzhledem k tomu, jak probíhala baráž, není výkon ani výsledek na MS žádným překvapením. Jenže tím, že už tam Koubek je a bude až do EURO, se nezmění už vůbec nic.
Navíc, já nikde netvrdím, že měli prosrat baráž a že by se všechno změnilo k lepšímu. Ale, že ta baráž byla jedinečná příležitost ukecat nějakýho slušnějšího trenéra na možnost si vybojovat MS.
Kdyby se nepostoupilo, omluvilo by se to tím, že měl Koubek málo času - což měl.
to by museli dostat 0-4 s irskom, v takom pripade mozno, ale fakt len mozno ... vypadnutie na penalty s Danskom je to iste ako postup na penalty s Danskom (z hladiska obhajenia biednej hry, smerovania futbalu v krajine ... len nie si na MS)
Jistě, sepsala se analýza.
jak jako prisli o ms?
ja bych se na nej teda dival i tak a rozhodne jsem se pokazdy vic bavil u vsech ostatnich zapasu, z tech nasich jsem byl akorat nasranej, takze celkovej zazitek z ms by byl lepsi
pro fotbal na MS jednoznacne ano, pro cesko ne, tohle doufejme muze byt nejaky budicek (uz kolikaty v poradi no)
NE. Ale zase mě napadla ta představa, jak kdybysme tam nebyli a viděli např. výkony JAR, tak by tu bylo smíchu a jak těm bysme naložili 3:0 a víc a jak vlastně je to škoda, jak je super hratelná skupina atd.
Ještě že to tu přímé srovnání bylo
Taky fakt
Ne. Je super, že jsme se na MS dostali. Problém je, jak jsme s tou účasti naložili
Ne. Bylo dobré se tam dostat a vidět tu realitu českého fotbalu.
Jistě že by bylo. Lituju lidi co dali peníze aby tam letěli a dívali se na to.
Tyhle kecy, Dansko si to promrdalo samo a zaslouzene je doma. To ze nas vykon na MS byl spatny je vec druha
Jo, hned po postupu přes Dánsko.
Ne, tohle je mnohem lepší. Vlastně jsem i rád, že se nám za to, co produkujeme, směje celý svět. Kdybychom nepostoupili, tak si pořád budeme nalhávat, že je to dobré.
Souhlasím, i když o tom vlaku čtu už od MS 2006. Každopádně skupina byla slabá a hratelná. Mužstvo minimálně papírově nebylo špatné. Dlouhé roky jsme neměli hráče jako Schick a Šulc, kteří by dali tolik gólů v kvalitní soutěži. Neměli jsme tři hráče z pátého týmu Bundesligy, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě. Nebyl tam ani hráč z Premier League, který by pravidelně hrál v základu.
K tomu hráči z české ligy, kteří mají ideální věk, zkušenosti z pohárové Evropy i Ligy mistrů. Chápu, že na velké týmy nemáme, ale JAR a Mexiko byly včera naprosto vyrovnané a hratelné.
Po bitvě je každý generál, ale co nechápu a asi to budeme psát všichni – Zelený odehraje první zápas dobře, pak hraje Sojka, následně Dostál, a nakonec Doudera, který byl včera strašný. Další otázka je, proč všichni hráči minimálně v prvních dvou zápasech působili unaveně. I hráči jako Provod, který občas kazí i v lize, ale jinak neustále běhá.
Na třetí zápas máme osm změn v základní sestavě oproti prvnímu duelu. Takže na mistrovství světa experimentujeme se sestavou. Jedeme tam s tím, že budeme vyhrávat vzduchem, od čehož pak ustoupíme. Přitom hrajeme s pěti obránci, dvěma záložníky a třemi útočníky, tedy v rozestavení 5–2–3, kde máme oslabený střed hřiště.
A když jsem se díval na úspěšnost centrů do vápna ve finální třetině, tak Doudera měl 1 z 10 a Coufal 1 z 9. Navíc tam ani nebyl nikdo, na koho by to létalo.
Koubka mám rád, ale tohle mistrovství světa a neúspěch na něm jdou prostě za ním.
Jakej Dostál tvl?
Jinak celkem souhlasím.
Já jsem minul nějakej mezizápas, kde by naskočila místo Zelenýho legenda Bohemky?
Dostál hrál příšerně
Ale on myslí asi Daridu.
Dostál byl fakt nevýraznej
Příště bych ho nebral.
Úplnej flop
Vsak to rika dobre
O S T U D A
Opravdu? Za mě hráli přesně to na co mají takže dle očekávání výsledky.
Jinak co říkáte zase na tu slizky vnucující se otázku Kalouse jak ho tlačil k tomu, aby oznámil konec repre kariéry ?
Sice souhlasím, ale zrovna Coufal by měl být rád, že v té repre vůbec je
Snad skončí dobrovolně.
Nějaký Summit NATO, Babiš nebo posraní motoristé teď mají od médií týden pokoj ať udělají cokoliv. Teď pojede fotbal
A přitom je to jen blbý fotbal a to že Babiš a jeho zkurvena vláda nás postupně tahají znova před rok 89 je daleko horší než nějaký konec ve skupině na MS
No nevim
zatim ten Macinkův zoufalý vřískot do médií o puči atd fotbalový neúspěch zdatně překrývá protože chlapci z mototeploušů situaci těžce psychicky nezvládají
Na Coufala tedy velmi sympatické vyjádření
"Nemyslím si, že když se Mexičanů, kteří dnes nastoupili, zeptáte, kolik z nich běhalo po lese, tak jak jsme trénovali my, že někoho takového u nich najdete."
Tohle říkám x let, vlastně od doby, co jsem sám hrával fotbal. Hrál jsem ligu ve starších žácích i dorostu a prostě když vezmu dohromady letní a zimní přípravu, tak jsme skoro půl roku jenom běhali bez míče. Už tehdy mě to sralo a přemýšlel jsem, jestli třeba v Barceloně nebo i jinde taky trenéři sbalí kuželi a jede se na soustředění do hor. Pamatuju si zimní soustředění v Krkonoších. Rasovina jako prase. Z toho mi bylo blbě už dva tejdny dopředu. A po návratu ze soustředění se běhalo dál... Až do března, kdy konečně začaly přáteláky.
Podle mě se dá fyzička normálně nabrat i na hřišti s míčem. Ať se klidně běhá dál do chcípnutí, ale s míčem u nohy, a ne v metrovým sněhu někde pod Sněžkou jak retardi.
Ja si myslim, ze od urcityho veku ma byt kondicka jen a pouze tvoje vec, dostanes papirek s casama kolik se standardne beha a uz ma byt tvoje zodpovednost, jestli to nabehas nebo ne, trener si to prvni trenink overi a hotovo jako je to treba v atletice
jojo sileny.. ja kvuli tomu skoncil
No zrovna tady by ty Krkonoše smysl dávaly vzhledem k nadmořské výšce
A pak doma běhat letenský schody
Nahoru a dolů na Petřín
Hnus
jo no, naprostá blbost. Pak se divíme, že profi fotbalistům míč překáží.
Koubek na stáži byl.
Jj
. Který rok to byl?
2003-2008 plus mínus rok. Ale pak jsem šel do chlapů, to byl krajský přebor, a bylo to stejné, takže to pokračovalo. Jen u těch chlapů už je to jaksi jedno...
V té době jsem to zažil tak nějak taky. By mě zajímalo jak je to teď celkově. Snad to není tak hrozné jak za nás
Škvára už asi není no
A to je teď pořád stejné nebo aspoň někde lepší?
Proč tam na pár minut neposlal Koubek Sochůrka?!!!
Tohle je na ohromnou přesdržku.
Protekčňák tam jel jen na výlet.
Musel dát na pár minut štěk tomu dementovi Choremu. Jen ať si to Koubek vyžere, naprostý fail nominovat Chorýho, Douděru, Kuchtu. Divný, že to nešlapalo v kabině
český fotbal - slabej, slaboučkej
No mame 6 hodin od toho pruseru, takze bych cekal, ze vystoupi Trunda, svola nejaky jednani, kde budou klicovi zastupci ceskyho fotbalu od profi az po amatersky plus nekdo z vlady a pujdou se pobavit o tom, jak z toho pruseru ven. Nebo jsem moc naivni?
jako FACR je nejvetsi sportonvi prijemce penez z rozpoctu, rocne nevim nizsi stovky milionu? Ten zapreh by mel vyjit z jejich strany, chapu ze se to neudela za tri sezeni, ale proste otevrit debatu, jasny plan co treba udelat, a kdy se to zacne delat. Jinak se tu sejdeme za 4 roky znova s tim, ze nam ujizdi vlak a je s tim neco potreba udelat
(coz chapu za 4 roky mozna bude stejny stav, trva to dyl, ale neco kurva delat)
Ročně 650 mega od NSA.
Ten teď počítá love
https://www.eurofotbal.cz/clanky/kolik-nam-zbyde-po-svetovem-sampionatu-zatim-je-to-vesteni-z-kristalove-koule-rekl-trunda-816862/
Ešte šťastie, že ste vzali toho na hlavu Chorého a podobne chorého Douderu. Inak by mi to vypadnutie aj bolo ľúto. Takto mám aj krajší deň
Podle mě jsi kurva no
Stejne je to vsechno kvuli tomu posranymu vedru. Vsak pres 30 uz bylo snad v 10h, kde to jsme?
Podle mě nás nejlepší hrac
Tak český borci opět zklamali....Třeba to výjde za 4 roky
To je na tom to nejsmutnější, musíme teď 2 roky čekat na další velký turnaj.
V klubofotbale když posereš sezónu, tak máš hned další léto novou, ale reprefotbal má tak malou dotaci zápasů, že reálně jediná tvoje radost je jeden povedený turnaj jednou za 8 let. A to my ještě patříme k těm lepším v rámci Evropy, co mají říkat takoví fanoušci Malty.
No, teď náš čeká áčková skupina ligy národů, takže se moc vyhrávat nebude.
A i kdyby jo, tak to pořád není velký turnaj. Ale na zápasy s top týmy se těším (kromě Chorvatska, to bylo loni), snad nám to něco dá. Mohlo by se začít stavět na Sojkovi, Sochůrkovi atd.
Jojo, tam by určitě nějakou příležitost měli dostat mladí hráči. Coufal, Zelený, Holeš, Darida, po nich po nějaké době Souček, Schick, Chorý, Černý budou v repre brzy končit.
Myslím, že Černý už skončil. Samozřejmě čekám, že pozvánku na nějaký sraz dostane, ale jak se k tomu postaví? Na MS ho nevzali, a teď má jet na nějakou ligu národů? Podle mě se jim na to vykašle.
Tak buď to přijme normálně, nebo se urazí jak malá holka
Zas si nemyslím, že je třeba se na někoho vykašlat, protože mu je 30+. Pokud budou ti hráči pořád dobří, můžou té repre pořád něco dát. Holeš a Darida asi konec, pro ty místo nebude, ale ostatní si tam dovedu představit.
Uvidime, uz jim je 33, tj. na EURU 35. Uvidime jak dlouho vydrzi na mezinarodni vykonnosti
sečtené xg prvních poločasů
0.95 (Česko) x 1.15 (soupeři)
xg druhých poločasů
1.35 (Česko) x 4.3 (soupeři)
Pokaždý když se repre něco nepovede, tak za to může celej českej fotbal. Já teda nevím, ale českej klubovej fotbal je v TOP10 v Evropě. Máme v kádru jednoho z nejlepších střelců Bundesligy, Šulce, kterej udělal ve francouzský lize 14 bodů. Obranu, kde jsou dva hráči z 5týho týmu Bundesligy, dva kluky co hrajou v PL stěžejní roli ve svých týmech - byt ve spodní části tabulky. Golmany co chytají kvalitní soutěže. Mě to teda přijde jako solidní upgrade oproti situaci před 10-15 lety a podle mě nejlepší hráčský materiál od 2006/2008.
Že s nima pak zahrajeme na jednom turnaji h*vno je věc druhá, že s neumíme vychovat kvalitního technickýho špílmachra ala Rosický další, ale hodnotit to takhle na základě jednoho prokaučovanýho turnaje mi přijde teda trochu mimo..
Nehodnotí se to na základě MS. Vždyť i poslední EURO nestálo za nic. Kvalifikace na MS byla strašidelná.
Souhlas, ale taky kdo to trénoval. Hašek a Koubek - nedovedu si představit, že by třeba Trpiš nebo Hyský, Svědík - prostě někdo kdo není dinosaurus - hráli s tímhle materiálem takovej fotbal. V baráži to za mě bylo oprávněný - jinak podle mě vůbec.
Trpišovský je jedním ze strůjců toho humusu.
Jestli se to pak realizační tým snažil pár dní před zápasy dohnat nějakými heat tréninky, tak to ještě zhoršili. Tým byl prostě šíleně špatně připravený na každý zápas ve skupině, jak fyzicky, tak takticky.
nejvetsi prdel je, jak si Koupek prosadi Douderu a ten v rozhodujicim zapase predvede vykon naprostyho vylizanyho silence
Dobře to řekl, u něj jsou hodně znát ty zkušenosti z Premier league. Navíc jeho syn byl akademii West Hamu, takže ví o čem mluví. To srovnání musí být brutální.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele