Koubek rezignovat nehodlá. Budu plnit svoji smlouvu, řekl po vyhoření na šampionátu

Dnes, 06:55
Aktuality
Koubek na odchod z funkce nemyslí (© REUTERS/Annegret Hilse)

Trenér Miroslav Koubek (74) neuvažuje, že by po vypadnutí české fotbalové reprezentace na mistrovství světa už ve skupinové fázi u týmu skončil. Mám smlouvu, z boje neutíkám, řekl zkušený kouč na tiskové konferenci po porážce 0:3 s Mexikem. Připustil, že výkony na turnaji nebyly dobré, věří však, že se mužstvo může zlepšovat.

Koubek v zimě podepsal s FAČR smlouvu na dva a půl roku a v březnu dovedl reprezentaci ze dvou zápasů play off po 20 letech na světový šampionát. Na turnaji tým skončil poslední ve skupině.

"Pokud jde o mě, tak já mám smlouvu. Já nikdy nic nevzdávám, neutíkám z žádného boje. Takže vůbec takhle neuvažuji (že bych skončil). Budu plnit svoji smlouvu," řekl Koubek na tiskové konferenci, kterou živě odvysílala FIFA.

Kouč připustil, že jeho svěřenci měli na šampionátu uhrát více než jen bod za remízu 1:1 s Jihoafrickou republikou. "I když výkony zejména v těch prvních dvou zápasech nebyly dobré, měli jsme z nich vytěžit více bodů. Neměli jsme k nim daleko. Rozhodující byla remíza s JAR, nechali jsme si vyrazit vítězství nešťastnou penaltou. To se ukazuje jako klíčové, že máme jen jeden bod. Výkony určitě nebyly dobré, ale šance (na postup) byla," řekl Koubek.

"Měli jsme v této skupině sehrát lepší roli. Ale vše je vývoj, proces. Důležitá je cesta. Věřím, že jsme schopni při inovaci personálního obsazení našeho mužstva po té cestě jít a zlepšovat se," prohlásil druhý nejstarší trenér na šampionátu.

Statistiky zápasu (©Opta by StatsPerform)

Autor: ČTK

Komentáře (108)

Přidat komentář
zelickostesticko

Je to borec ale musí se zbavit toho plevele typu Souček a jemu podobní

Reagovat
Luka3enko

kasa cink

Reagovat
icemike

Reagovat
fantomas10

toho Sochurka fakt ani na minutu, tahni

Reagovat
Nuno čomes

Masakr. A přitom by byl 100% nejlepší střeďák ze všech To je prostě k nasrání, všichni to vidí, všichni mu htějí dát šanci.. A pak tam máš 3 trenéry, kteří si to vychutnají a nedají mu ani minutu. Fakt masakr, odpornost.

Reagovat
Hardrada

To je zmrd, mel by byt vyhozenej jeste nez dosnidam

Reagovat
Luka3enko

Neblbni, na to se bude muset udělat analýza a pak už bude liga národů

Reagovat
bobis21

Měl být vyhozen už po 2. zápase

Reagovat
Hardrada

No jako po ty tiskovce po Jizni Africe ho klidne poslat do pice mohli

Reagovat
mupi23

Měl být vyhozen už v hospodě

Reagovat
Luka3enko

neměl být vůbec podepsán

Reagovat
bobis21

Tak on takovou sračku v klubech nehrál, takže jsem neměl problém s tím že ho vzali. Ale to co hraje s repre je šílenost. Měl radši poslechnout manželku a už netrénovat

Reagovat
fantomas10

“Věřím, že jsme schopni při inovaci personálního obsazení našeho mužstva po té cestě jít a zlepšovat se.”

Tomu verim taky, tak nashledanou

Reagovat
PL28

Hm, tak začal bych zrušením trafiky pro Suchopárka. Netuším, čím je jeho přítomnost pro tým k užitku.

Reagovat
kilobyte

Pomáhá zapracovat hráče z u21.

Reagovat
Csaplárova past

Suchopárek se vyjádřil po druhém zápase jak jsou tam těžké podmínky. Prý zkuste si to tady 2x přeběhnout hřiště

Reagovat
technecium

You had one job...

Minimálně za to, jak je v přípravném kempu fyzicky naprosto utavili a ti hráči nebyli schopni odehrát 90 minut v tempu, by měl skončit celý realizak. Žádný jiný tým tak netahal nohy.

Reagovat
Nuno čomes

To jsou ty tréninky ve vysokém tempu aby se jakoby přizpůsobili té nadmořské výšce. Po celých náročných sezónách těch hráčů.. A přitom je to zabilo ještě před turnajem

Reagovat
oli9

Sebereflexe nula bohuzel. Baráž zvladl, menit ho pred MS by byla blbost ale ted musi prijit zmena , trenerska i herní

Reagovat
zorz767

Koubek si v tom penzionu tváří v tvář zoufalému Grygerovi s Nedvědem vyjednal dlouhodobou smlouvu, tak je jasné, že se jí dobrovolně nevzdá. Konat by měli ti nad ním. A měl by jít i Nedvěd, který Koubka zaštítil a jasně řekl, že je to jeho první volba. Tím pádem se nemá na co vymluvit. Díky za baráž a nazdar.

Hlavně ať další není zase trenér za zenitem bez angažmá. Měli by udělat výběrko, chtít představit nějakou vizi a tu pak taky kontrolovat, jestli se podle ní pracuje. FAČR by neměl trenérovi kecat do práce, ale trenér by měl vždy za každých okolností být schopen si svoje rozhodnutí argumentačně obhájit. A ne dělat nesmyslné kroky, o kterých nikdo neví, proč je dělá, a novináři můžou jenom hádat. Tenhle styl práce musí skončit, pokud se máme někam pohnout.

Reagovat
Luka3enko

Jenže koncepční trenér do našeho bordelu nepůjde

Reagovat
Csaplárova past

Na jednu stranu se mu nedivím. Byl poslední variantou a teď bude hezky cicmat prašule

Reagovat
Damis

Tak..koho tam máme dal?

Reagovat
Luka3enko

Jarolím? Dlouho jsem o něm neslyšel

Reagovat
Tomik111

Kohokoliv na rok a Hašek se může začít pomalu chystat.

Reagovat
Mirek na tenisu

A co odprosit Strejčka?

Reagovat
ratusek

Měl jsem ho celkem rád, ale už mu to vlezlo na mozek a měl by se na trénování vykašlat. Sice jsem neměl radost z postupu na MS, protože nastalo přesně to, co jsem čekal. Plácali se po ramenou, jak porazili Irsko i Dánsko, že už to konečně půjde. No a ono to pochopitelně nešlo a naopak je dobře, že se takto vyhořelo, že vyhořeli snad uplně všichni jak trenéři tak i hráči a třeba se konečně začne něco dít, co se tady říká už 20 let, tak po těch dvaceti letech se snad začne něco měnit.

Ale ono se nezmění vůbec nic. V repre dál budou hrát negramoti Chorý, Douděra,v lize národů svým antifotbalem někoho obereme nebo třeba i jednou porazíme, všichni budou spokojení a karavana pojede dál

Reagovat
Coromandel

Jenze prachy nesmrdi a sam se asi mista nevzda.Obzvlast, kdyz trener repre moc toho delat nemusi,kdyz nechce.

Reagovat
veikko

Mimochodem já se bojím toho, že nás na pár let čeká na pravém beku duo Douděra, Cedidla.

Reagovat
Mass

Co ten Marek Havran, proč ho Baník nehraje víc? Vždyť Bewene je (pod)průměrák.

Reagovat
Coromandel

Nevim. Mel skvely zacatek, ale pak se mi az tak moc nelibil.Sice se neboji jit primocare na branu a do klicky, ale to za chvili vsichni prectou. A pak je otazka jestli uz nebude jen bezny prumer.

Reagovat
ratusek

on potřebuje i zesílit ne? Tahový hráč je, ale jak říkáš, asi z něj bude jen tuctový ligový hráč.

Reagovat
Coromandel

Mi prijde, co se tyce svalu, v pohode, Ale je to hrac jedne zbrane a neni to Messi, aby ty pruniky byly co k cemu. Rad se budu mylit. I kdyz ono je to z pohledu Baniku jedno, kdyz bude rozdilovy, tak ty kubove uspechy stejne zazije jinde.

Reagovat
Mirek na tenisu

Havran by mohl být rozdílový hráč i pro národní mužstvo. Jeho technika a vedení míče jsou excelentní. Potřebuje hrát pravidelně.

Reagovat
ratusek

Ona i ta levá strana budí hrůzu. Čekám, že tam zařadí i Ryneše, protože je to přece čech, levák a hraje za Spartu

Reagovat
Mass

A napravo Suchomel, to teprve budeš koukat.

Reagovat
Mirek na tenisu

Reagovat
kaapaa

Reagovat
Moshe Dajan

aby ne, dobrý důchod za nic

Reagovat
Moshe Dajan

Nejlepší že Mexiko mělo prý dojet do Dallasu. Ten člověk není při smyslech.

Reagovat
kilobyte

Co?

Reagovat
Moshe Dajan

"Trochu nás doběhl náročný program, vy novináři jste u toho byli. Nechci se na to vymlouvat. Musíme si ale položit otázku, proč Mexiko například nepřijelo za námi do Dallasu."

blázen

Reagovat
fantomas10

to je snad sen tohle

Reagovat
kilobyte

Ten je zralý na důchod. Odpověděl mu pak někdo, že Mexiko je domácí tým? Nebo to přešli jako projev senility?

Reagovat
PL28

Tak ještě aby to podal sám a přišel tím o prachy za vyhazov

Reagovat
Csaplárova past

jako já mám taky u prdele co si o mě osttaní myslí, ale on už je vážně nejvyšší level

Reagovat
Sandst0rm

My jsme fakt nejhorší z Evropy na MS. Mezitím Mahmic z Liberce posílá Bosnu do playoff

Reagovat
Csaplárova past

V Anglii se prý psalo, že zápas SKotsko vs Česko by byl zločin proti lidskosti a ten zápas pokud by měl nastal, tak by ho měli zakázat

Reagovat
Coromandel

Mozna by bylo potom lepsi, kdyby vsichni na zacatku poklekli a uz nevstali

Reagovat
Mirek na tenisu

Reagovat
kilobyte

Reagovat
Odborný diskutér

Dvacet let hoftychovin v českem fotbale přineslo hmazatelný vysledek, konečně máme důkaz, že to nefunguje. Teď je třeba udělat brutální řez všeho. A Hoftycha jako symbol úpadku rituálně zbavit všech licencí.

Reagovat
Mirek na tenisu

Co s tím Hoftych?

Reagovat
PL28

Baráž byla s odřenýma ušima, ale tady se ukázalo, že herně a výsledkově nemáme na MS co dělat. Jedna penalta s JAR na tom nic nemění, i když se nám to Koubek snaží vnutit, jak to vlastně nebylo daleko. V celkovým součtu co jsme předvedli, bylo, Mirku, fakt to bylo daleko.

Reagovat
Blind Ref

Tp je borec, v jeho věku mit ještě potřebu hrabat odstupné

Reagovat
zelickostesticko

dělá to pro vnoučata

Reagovat
naheCZ

Všichni stejní

Reagovat
icemike

Dobry den, pani Vrbová. Mohl by Pavel s námi na chvilku do hospody?

Reagovat
Design23

Nechápu..

Zahraničního trenéra a začít hrát fotbal

Reagovat
Mass

Však dneska se o fotbal pokoušel a jak to dopadlo.

Reagovat
Igner Farnsworth

Ten by nutil pepicky neco delat, to nikdy neprojde, max to bude naschval naka guma aby ho za mesic vyhodili a zas jeli 20 let pohodicku a trafiky

Reagovat
ratusek

ale koho z těch našich dinosaurů tam chceš točit? Kdo bude další na řadě? Mě reálně nenapadá nikdo možná Lavička

Reagovat
Igner Farnsworth

Nikdo na to nema, nebo je o ceske trenery a jejich pohled na fotbal zajem v zahranici?

Reagovat
ratusek

o to nejde, kdo na to má nebo nemá. Spíš jaké jméno se reálně může nabízet

Reagovat
Coromandel

Co je vlastne s Lavickou, dlouho jsem o nem neslysel? A neni on uz taky trochu dinosaurus?

Reagovat
ratusek

dinosaurus je, ale zase furt nelítá z angažmá do angažmá a mám ho furt spojené s jakousi trenérskou kvalitou. Je možné, že ted je to už jinak no

Reagovat
kilobyte

Vede mládež ve Spartě.

Reagovat
ratusek

Tak to on se už nebude chtít prcat s repre

Reagovat
Langi

Tak puvodni zahranicni jmeno byl podobny dinosaurus Terim, ktery vetsinu kariery tocil stace v Galatasaray a repre…tohle ne twl

Reagovat
Chlupatá máma

Snad ještě větší kkt než Hašek.

Reagovat
mupi23

očekávaný průběh: srpen - zadání analýzy, září vyhazov Koubka, říjen hledáme náhradu, listopad - analýza zpracována, hlavvní bod je, že nám ujíždí už od mládeže vlak, prosinec - vedení chce jako trenéra Trpišovského, leden - Trpišovský odmítá, únor - do repre se vrací Šilhavý

Reagovat
kaapaa

Reagovat
ratusek

Reagovat
fantomas10

Reagovat
zorz767

Ať zajdou za Priskem, třeba jim někoho dohodí, když Nedvěd ty svoje slavné kontakty není schopen doručit.

Reagovat
Talker

Tak jak je to, postupujeme nebo ne?

Reagovat
zorz767

Postupujeme do ligy národů.

Reagovat
Moshe Dajan

nikoli, mistr taktik po poločase přišel bránit remízu 0:0

Reagovat
O.Giroud

Zaujímalo by ma prečo. Borec má 75 či koľko, čo si chce dokázať.

Reagovat
Coromandel

Prachy nesmrdi a tyto jsou vcelku lehce vydelane. Zadna kazdodenni 8 hodinova rachota.

Reagovat
O.Giroud

Ako jasné, ale že to vo svojom veku má potrebu riešiť, v podstate hejt na seba teraz po každom zápase, pri každej zostave. A to ešte hráte v tomto roku už len proti silným súperom.

Reagovat
CN

Tragéd tragédů. Tyhle dinosauři vůbec nemají trénovat nároďák.

Ten fotbal pod ním byl naprosto tragickej........

Reagovat
Csaplárova past

Doufejme, že tlak bude tak silný že ho Nedvěd vykopne jako Haška. TPČ takhle nedokázat využít Hložka se Schickem je vlastizrada

To i Skotsko hraje lepší fotbal ne?

Reagovat
Mass

Jj Hložek co v sezoně v lize odehrál asi 35 minut.

Reagovat
zasranej malíř

Něch si to všichni zapamatují..

Reagovat
kaapaa

Reagovat
Coromandel

Reagovat
Cottage

Čekám to zase klasicky ode zdi ke zdi: mladý progresivní Kováč

Reagovat
Langi

Tak to se tesim na fotbalove zazitky na podzim…

Reagovat
kaapaa

Reagovat
Transkamarket

Tenhle zmrd starej nad hrobem?!

Neskutečný, co si dovolí, ubožák. Strůjce tý ostudy...

Nechte ho tam a ať si to doplave na suchym párkovi.

Reagovat
JarousFCB

Sám jsi zmrd a navíc otravný dement Koubek je borec, bez kterého bychom se tam ani nepodívali.

Reagovat
Taarabt_QPR

neměli bychom mu někde postavit sochu?

Reagovat
Transkamarket

Minimálně dvě!

Reagovat
JarousFCB

To netvrdím, ale nadávat mu do ubožáků, zmrdů apod. je dost přes čáru. Jako trenér toho dokázal dost a pro mě je to borec, jelikož už to, že nás tam nějak dostal, je úspěch.

Reagovat
Taarabt_QPR

Ano, nadavky jsou samozrejme pres caru. Nicmene by mel byt natolik soudny, uznat, ze na to nema a opustit koryto....Každá jeho tiskovka byla perla za perlou. Tým abolutně nezvládl připravit, nebyl schopný přizpůsobit hru, tak abychom využili silné stránky. A když vezmu v potaz, že chtěl hrát na 0 ze zadu .....tak sakra ta obrana byla jeden velky chaos

Reagovat
Transkamarket

Tak měl ten kokot po baráži odstoupit a přiznat, že na to prostě nemá. Včera to totálně prokaučoval.

Že ty tomu nerozumíš je tvůj problém Jarmile.

Koubek je tragéd a plesnivej dědek.

Reagovat
Coromandel

Tohle je prehnane. Upletl z hovna bic a postoupil, kdyz nemel predtim jediny zapas na sehrani. Zbytek je ale tragedie.

Reagovat
10

Líbí se mi, jak to tyhle alibisti vždycky postaví tak, že jsou vlastně strašně šlechetný, protože se "nikdy nevzdávají", "neutíkají z boje", "nebudou opouštět potápěcí se loď" a podobný bláboly, přitom jsou to normální sráčové, kterým jde jen o ten plat a funkci. A kdo dal tomuhle senilovi smlouvu na 2.5 roku, ten by měl odstoupit taky.

Reagovat
Nuno čomes

Dalšího 2 a půl roku duo Koubek - Suchopárek, čistá groteska Prostě ten Suchopárek, který má problém dát dohromady větu a působí jak děda c otrénuje 4. třídu, to je nejvíc bizár.. Česko no

Přitom stačilo udělat smlouvu na turnaj a pak nějakou opci za úspěch, rozhodně by to vzal, protože MS je prostě nejvíc. Ale to by to nemohl vyjednávat Nedvěd s Grygerou no

Reagovat
Csaplárova past

Třeba taková představa Nedvěda byla, jenže Koubek byl v nejlepší pozici, protože byl jediný kandidát

Suchopárek je úplně mimo kategorii, takový člověk kdyby mi něco říkal tak ho vůbec neposlouchám a myslím co budu dělat večer radši

Reagovat
O.Giroud

Akože to ma prekvapilo, že borec má zmluvu až do 2028 ja som myslel, že išli po Koubkovi práve preto lebo tam bolo reálne, že by dostal zmluvu na baráž a prípadne MS a potom by si sadli znovu a rozhodli čo ďalej

Reagovat
ratusek

no jo, když jste nám vyfoukli VW, tak nám nic jiného nezbývalo

Reagovat
O.Giroud

To už by len bola výhra ale teraz ste mohli riešiť Calzonu

Reagovat
JarousFCB

Samozřejmě, že chtěl nějaké záruky a ještě vydělat, když už dal hlavu na špalek v takové situaci. Jen ať platí, pokud ho chtějí odvolat.

Reagovat
Taarabt_QPR

Jak jsem ho měl rád, tak tohle je k blití ..... Soudnost 0, jen z toho vysosat co nejvíc na důchod....Totální odpad

Reagovat
Transkamarket

Naprostý dno. Celou baráž hodil někam do prdele, ale hodně daleko.

Minimálně s Mexikem to naprosto prokaučoval a takovej senilní a zapšklej dědek (něco jako Zeman) tam prostě nepatří.

Reagovat
DidusIneptus

Pyšný Koubek! Týmu by pomohl kdyby dobrovolně odstoupil. Takhle má zájem tam jenom škodit! A jestli mu to nedochází, musí zakročit Český fotbalový svaz!

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele