Reprezentace podle Krejčího věří v postup. Můžeme využít zkušenosti z baráže, říká

Dnes, 09:16
Aktuality
Krejčí si moc dobře uvědomuje, jak důležitý zápas národní tým čeká. (© REUTERS/Siphiwe Sibeko)

Kapitán české reprezentace Ladislav Krejčí (27) označil závěrečný zápas skupiny mistrovství světa proti Mexiku za dosud největší v kariéře. Obránce Wolverhamptonu si je vědom, že národní tým zatím na šampionátu v Americe nepředvedl ideální výkony, věří však ve zlepšení. Řekl to na tiskové konferenci v dějišti utkání v mexické metropoli.

"Jednoznačně to bude můj největší zápas kariéry. Nejen pro mě, ale určitě to tak budou mít všichni. Velice dobře si uvědomujeme, na jakém turnaji jsme, jaký zápas to bude, před jakou atmosférou a hlavně o co hrajeme. Tak k tomu i přistoupíme," řekl Krejčí na tiskové konferenci před tréninkem, na který s týmem stejně jako před předchozím duelem vyrazil znovu mimo hlavní stadion.

Reprezentanti mají po dvou kolech na kontě jediný bod a k postupu ze skupiny budou pravděpodobně potřebovat domácí Mexičany porazit. "Jednoznačně v to věříme. Proto tady jsme a je to náš cíl. Chceme postoupit ze skupiny a víme, co nás k tomu dovede. Je to to hlavní, na co se nyní soustředíme," poznamenal Krejčí.

Videopreview zápasu

Jeho tým na turnaji nejprve podlehl 1:2 Korejcům a poté remizoval 1:1 s Jihoafričany. "Samozřejmě víme, že výsledky a výkony nebyly takové, jaké jsme se představovali nebo jsme chtěli. Zároveň víme, co nás čeká, k čemu směřujeme. To je zodpovědnost každého jednoho z nás, abychom k tomu přistoupili tak, jak máme a předvedli takový výkon, který nás dovede k tomu, co potřebujeme," řekl Krejčí.

"Každý, kdo tu je, tak si uvědomuje velikost jak zápasu, tak celého turnaje. Vedeme mezi sebou neustálé debaty o tom, co pro nás znamená to, že jsme se sem dostali. I těmito debatami se pořád motivujete, co chcete dál dokázat, kam se chcete v turnaji dostat. Je to samo o sobě dostatečná motivace, žádnou extra motivaci nepotřebujeme," doplnil Krejčí.

Věří, že týmu může pomoci i zkušenost z úspěšného březnového play off o šampionát. "Ano, jsme ve stejné situaci, jako byla baráž. Může nám to dát určitou zkušenost. Můžeme si přebrat ty výkony a posloupnost, která následovala v těch zápasech a dostala nás dál. To si uvědomujeme i teď, můžeme to přenést," řekl český kapitán.

Nejlepší střelec mexického výběru Raúl Jiménez se těsně před šampionátem stal posilou Wolverhamptonu a Krejčího klubovým spoluhráčem. "Všichni moc dobře vědí, že to je světový útočník. Ukazuje to jak na reprezentační, tak zároveň i na klubové úrovni. Já jsem se jeho spoluhráčem stal až v průběhu šampionátu, takže s ním nemám osobní zkušenost. To nastane až v následujících dnech. Kvalitu má neskutečnou," mínil Krejčí.

Sledujete fotbalový šampionát? Proměňte své znalosti ve výhru a zapojte se do naší velké tipovačky o podíl ze 100 000 Kč! Chci se zapojit

Autor: ČTK

Komentáře (13)

Přidat komentář
Sandst0rm

A proč jste ty zkušenosti nevyužili v předešlých dvou zápasech?

Reagovat
Lemond Laws 2

Protože tohle je zápas o všechno, když vyhraješ, jdeš dál, když prohraješ, jdeš domu.. Tím myslel zkušenosti z baráže.. Jinak je to samozřejmě píčovina, jenom ti říkám, kde je ten rozdíl

Reagovat
Sandst0rm

Jo já tomu rozdílu rozumím

Reagovat
Lemond Laws 2

Tak očividně ne, když ses na to ptal

Reagovat
Lemond Laws 2

https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace-ms-fotbal-2026/477004/koubek-o-svem-hodnoceni-po-jar-omlouvam-se-je-to-moje-chyba-vsadime-na-aktualni-formu.html

Kurva Mirku To je jak když zlobíš ve škole, táta tě seřve a druhý den se jdeš omluvit učitelce.

Že se na to nevyserou

Reagovat
Lemond Laws 2

Jo, on je tady článek, okey sorry

Reagovat
ACSeRw!n

zkusenosti srdicko bojovnost

Reagovat
Kucka

A vědí, že se nebude prodlužovat a nebudou penalty?

Reagovat
bobis21

Takže zase hra na standardky a pak šok, že ze skupiny nejde postoupit na penalty?

Reagovat
Nihilister

V naší ateistické zemi se aspoň ve fotbale pořád v něco věří.

Reagovat
Baníczech

Reagovat
20fredy20

Zeleny, Stesti, Klika, Nahoda, Krejci. Jasny postup. To musi vyjst aj na majstra.

Reagovat
Baníczech

Kéž by jim nekdo řekl, že po remíze nebudou penalty, ale odchod na párek. Už se těším na zitra, jak budeme všichni nevyspaní a nasraní z předvedené hry a výsledku

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele