Parta se semkne a Mexiko porazí, věří Darida. Cílem je zisk tří bodů a postup

Záložník Vladimír Darida (35) považuje nadcházející zápas mistrovství světa proti Mexiku za jeden z největších, který ho v české reprezentaci čeká. Bývalý kapitán týmu věří, že se národní mužstvo dokáže proti spolupořadateli turnaje vypořádat s vysokou nadmořskou výškou i bouřlivou atmosférou a vítězstvím vybojuje postup ze skupiny. Nejstarší hráč českého celku to řekl v rozhovoru na youtubovém kanále reprezentace.
Národní tým v úvodních dvou zápasech proti Koreji a Jihoafrické republice získal jen bod a k udržení se v turnaji bude v závěrečném duelu skupiny nejspíš potřebovat vítězství. "Chtěli jsme (mít na kontě) víc, ale jsme rádi, že jsme až do posledního zápasu skupiny ve hře o postup. Je o co hrát," uvedl Darida před dnešním přesunem týmu ze základny u Dallasu do Mexika.
"Musíme udělat všechno pro to, abychom zápas v Mexiku zvládli, získali konečně tři body a postoupili ze skupiny. To je náš cíl. Myslím, že to bude jeden z nejlepších zápasů, které jsem v reprezentaci hrál a který nás čeká," doplnil královéhradecký středopolař.
České mužstvo se bude muset na Aztéckém stadionu v mexické metropoli vypořádat s nadmořskou výškou zhruba 2200 metrů. "Bude to náročné, to všichni víme. Jsou tam faktory, které třeba mohou hrát proti nám. Ale my se dokážeme semknout, máme tady partu, která chce něco dokázat. A věřím, že to zvládneme," řekl Darida.
Mexičané na rozdíl od českého celku již mají jisté prvenství ve skupině a postup. "Působí na mě tak, že jsou v pohodě. Povedly se jim první zápasy, mají šest bodů a hrají uvolněně," poznamenal Darida.
"Uvidíme, s jakou sestavou nastoupí. Čteme nějaké zprávy, že by ji mohli pozměnit. Ale i kdyby to nastalo, myslím, že se jejich herní styl příliš nezmění. Zejména kombinačně jsou silní," mínil Darida.
Bývalý reprezentační kapitán se v březnu v play off po téměř pěti letech vrátil do národního mužstva a poprvé se dostal na mistrovství světa. Proti Koreji do hry nezasáhl, s JAR už nechyběl v základní sestavě. "Byl to krásný zážitek, být na mistrovství světa je splnění dětského snu. Ale rozhodující jsou výsledky a ten s Jihoafrickou republikou pro nás dobrý nebyl," konstatoval.
Související články





Komentáře (30)
Přidat komentářA hned po vítězství s Mexikem půjdeme na křtiny jednorožce a pak budeme pozorovat jak na vrcholku duhy tancují trpaslíci
Ty se máš! Já hned po skončení zápasu půjdu do rachoty...
Hlavně předveďte trochu fotbalovosti prosím.
A co takhle hrát od začátku dobře a ne jako obvykle vše dohánět na poslední chvíli? To by nešlo? Ono totiž tohle nefunguje vždycky že...
Pořád to haluzime, jsme zesrany, pořád říkáme jak šance žije a umírá poslední a hrajeme, až když jsme donuceny a doufáme, že se to povede.
Hrozný alibismus a zbabělost, to je nastavení od vedení týmu.
Ani doma nebyli lepší, tam se regulérně poserou
Je to takové výsledkové dejavu Eura24, první zápas prohra, druhý zápas plichta, třetí zápas o všechno.
kazdy zapas co hrajem se prezentuje jako zapas stoleti
Dobře Láďo, ale stejně si vás nepustím
power of friendship <3
Předvedeme totální fotbal a prohrajeme jen 2:0
Semknout a nasvítit Chorého.
Pojem semknutost docela jasně indikuje, že budou stát při sobě a nikdo teda nebude běhat a vzdalovat se z vlastního vápna, takže vlastně změna žádná.
tyvole to jsou zas řeči...a nebylo by třeba lepší se semknout už před prvním zápasem, jako to udělaly všechny ostatní týmy? šašci vole
Ach jo, já už jsem na tyhle kecy asi alergický. V žádném zápase nemáme plán, nehrajeme chytře, snažíme se všechno ubojovat, překonat se, semknout, srdíčko a dobrá parta (což často kontrastuje s realitou).
Už jen ta aklimatizace - nejen, že se na to úplně vyprdneme, ale zároveň z realizačního týmu padají perly typu "kdyby se o tom nemluvilo, tak to nemá žádný vliv". Celé to vypadá jako působení totálních amatérů, kteří nad problémy mávnou rukou a když se pak problém projeví, mají navíc v sobě tu aroganci mluvit stylem "co po nás vůbec chcete?". Když vidím mluvit Suchopárka, radši vypínám zvuk. Zase se z toho stává tragikomedie, ale na to už jsme tak nějak zvyklí, že...
Co když byl plán od začátku hrát hovno, abychom pak překvapili Mexiko a strašně je zničili?
To by ani AI nevymyslela.
To by byl geniálni plán jak od Baldricka.
tesim se
Zase jen kecy
Parta se semkne kolem vlastního vápna a neudělá ani krok navíc
jen tak dál hoši, jste nejhorší tým na MS, i Jordánsko, Haiti nebo Irák hrají kvalitnější odvážnější zábavnější fotbal
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele