V Mexiku nás čeká peklo, ale ustupovat nebudeme. Necháme na hřišti všechno, hlásí Sadílek

Záložník Michal Sadílek (27) si uvědomuje, že české reprezentanty bude v závěrečném zápase skupiny na mistrovství světa proti domácímu Mexiku v tamní metropoli čekat peklo. Duel na stadionu spolupořadatele šampionátu, v němž bude národní mužstvo odvracet hrozbu vyřazení z turnaje, považuje slávistický středopolař za největší možnou výzvu. Uvedl to ve svém zápisníku na facebooku české reprezentace.
Národní tým má po dvou zápasech skupiny jediný bod - nejprve prohrál 1:2 s Koreou a pak remizoval 1:1 s Jihoafrickou republikou. "Pořád nás všechny strašně mrzí, že jsme ani druhý dobře rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce. Je to škoda, i s jednou výhrou bychom měli větší vnitřní klid. Teď nás čeká asi největší možná výzva: vyhrát v Mexiku. Uděláme úplně všechno, abychom to zvládli a pokračovali v turnaji dál," uvedl Sadílek, který se s mužstvem chystá na základně u Dallasu.
Jeho tým potřebuje k postupu do vyřazovací fáze zvítězit, Mexičané už naopak mají jisté prvenství ve skupině. "Už před týdnem v Guadalajaře (proti Koreji) jsme poznali, jak Mexiko turnajem žije. Teď jdeme na jejich tým a na našlapaném Aztéckém stadionu nás čeká zelený kotel. Na druhou stranu o takových zápasech přece sníte, každý něco podobného chce zažít. Přesně pro takové chvíle fotbal hrajete," mínil Sadílek.
"Oni jsou v euforii, mají dvě výhry, celá země je na nohou. Nebylo by nic krásnějšího než tam uspět. Co by v tomto turnaji bylo víc? Je před námi těžký úkol, ale pořád zůstáváme ve hře o postup. Situaci jsme si zkomplikovali, ale už není kam uhnout a necháme na Aztéckém stadionu všechno. V Mexiku nás čeká peklo, ale popereme se o to," doplnil Sadílek.
Při remíze s Jihoafričany dal v úvodu jediný gól českého týmu. "Ani si moc nevybavím, co mi běželo hlavou. Dát gól na mistrovství světa je něco, o čem možná ani jako dítě nesníte. Na druhou stranu věřím, že tak silné momenty ještě v kariéře zažiju," uvedl Sadílek.
"Hned po příjezdu na stadion do Atlanty jsem si vzpomněl na mládežnické turnaje ve slovenské Čadci, kam jsme jako mladí jezdili se Slováckem. Hrávali jsme tam v uzavřené nafukovačce na umělé trávě, stadion v Atlantě měl také zavřenou střechu a hybridní trávník umělku z dálky trochu připomíná. Takže po gólu jsem měl takové déjá vu a mládežnická léta si částečně vybavil," líčil Sadílek.
Je přesvědčen, že se český celek z prvních dvou duelů na šampionátu poučí. "V obou zápasech vedeme, což je skvělý vklad do zápasu, nakonec máme jeden získaný bod. Musí to pro nás být poučení, abychom byli ještě aktivnější a možná v hlavě neměli jenom průběžný, byť příznivý výsledek. Teď si musíme všechno správně vyhodnotit a už hledíme dopředu. Stoprocentní koncentrace, absolutní soustředění, nenechat se ničím rozhodit. Takhle budeme nastavení. Musíme předvést top výkon," podotkl Sadílek.



Komentáře (18)
Přidat komentářTříkolka se neustále k něčemu vyjadřuje. Snad to tentokrát neposerou jako vždy a nechají si dát na úvod aspoň dva fíky, protože vedení ze začátku zápasu k ničemu nebylo
Všechno jste tam měli nechat předchozí dva zápasy a možná by to vypadalo trochu jinak. Nicméně i přes výhru nad Mexikem bude těžké získat důvěru fanoušků zpět. Nikdo vám nevěří a oprávněně...
Tak Čeští lvi, do boje. Vybojujte aspoň 2 výhry za sebou přesvědčivým výkonem a lidé možná uvidí záblesk naděje.
A nebo jděte do.... Protože nadmořská výška, trávník, mokro, sucho, míč, štěstíčko, smůla a v neposlední řadě únava... čus
No, podle toho, co zatím předváděli, tak spíše České želvy, do boje.
Když to půjde dobře, tak prohrajeme jenom o tři kousky.
To není potřeba tam nechat všechno, hlavně si to klucií pořádně uzijte
Navíc se musí pošetřit na play off
Tzbv. Suchopárkova past
Klidne muzete, ten obranny blok jeste ma kam ustupovat
Seřadí se na hranici malého vápna a neprohrajeme
Necháme na hřišti všechno chápu tak, ze se neposerou už před zápasem, ale až v průběhu
V průběhu se spíš poblejou.
Body by tam nechávat neměli.
Je to tam! Nechají na hřišti všechno!!
Ještě teď pár vyjádření typu "Nepodceníme nic", "Může se to vyvinout jakkoliv", až přijde srážka s realitou a 4:1 spolu s kyslíkovými maskami bude ještě milosrdný.
V předchozích zápase to tak nevypadalo, snad se to zlepší
Pávka nevemou do Ankary
To bude řev, zase vás poženou do ulic
Otázkou je, proč nešlo na hřišti nechat všechno v tom minulém zápase.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele