V Mexiku nás čeká peklo, ale ustupovat nebudeme. Necháme na hřišti všechno, hlásí Sadílek

Dnes, 13:30
Aktuality
Daridu se Sadílkem čeká pořádně náročný duel. (© Reuters/Brett Davis)

Záložník Michal Sadílek (27) si uvědomuje, že české reprezentanty bude v závěrečném zápase skupiny na mistrovství světa proti domácímu Mexiku v tamní metropoli čekat peklo. Duel na stadionu spolupořadatele šampionátu, v němž bude národní mužstvo odvracet hrozbu vyřazení z turnaje, považuje slávistický středopolař za největší možnou výzvu. Uvedl to ve svém zápisníku na facebooku české reprezentace.

Národní tým má po dvou zápasech skupiny jediný bod - nejprve prohrál 1:2 s Koreou a pak remizoval 1:1 s Jihoafrickou republikou. "Pořád nás všechny strašně mrzí, že jsme ani druhý dobře rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce. Je to škoda, i s jednou výhrou bychom měli větší vnitřní klid. Teď nás čeká asi největší možná výzva: vyhrát v Mexiku. Uděláme úplně všechno, abychom to zvládli a pokračovali v turnaji dál," uvedl Sadílek, který se s mužstvem chystá na základně u Dallasu.

Jeho tým potřebuje k postupu do vyřazovací fáze zvítězit, Mexičané už naopak mají jisté prvenství ve skupině. "Už před týdnem v Guadalajaře (proti Koreji) jsme poznali, jak Mexiko turnajem žije. Teď jdeme na jejich tým a na našlapaném Aztéckém stadionu nás čeká zelený kotel. Na druhou stranu o takových zápasech přece sníte, každý něco podobného chce zažít. Přesně pro takové chvíle fotbal hrajete," mínil Sadílek.

"Oni jsou v euforii, mají dvě výhry, celá země je na nohou. Nebylo by nic krásnějšího než tam uspět. Co by v tomto turnaji bylo víc? Je před námi těžký úkol, ale pořád zůstáváme ve hře o postup. Situaci jsme si zkomplikovali, ale už není kam uhnout a necháme na Aztéckém stadionu všechno. V Mexiku nás čeká peklo, ale popereme se o to," doplnil Sadílek.

Při remíze s Jihoafričany dal v úvodu jediný gól českého týmu. "Ani si moc nevybavím, co mi běželo hlavou. Dát gól na mistrovství světa je něco, o čem možná ani jako dítě nesníte. Na druhou stranu věřím, že tak silné momenty ještě v kariéře zažiju," uvedl Sadílek.

"Hned po příjezdu na stadion do Atlanty jsem si vzpomněl na mládežnické turnaje ve slovenské Čadci, kam jsme jako mladí jezdili se Slováckem. Hrávali jsme tam v uzavřené nafukovačce na umělé trávě, stadion v Atlantě měl také zavřenou střechu a hybridní trávník umělku z dálky trochu připomíná. Takže po gólu jsem měl takové déjá vu a mládežnická léta si částečně vybavil," líčil Sadílek.

Je přesvědčen, že se český celek z prvních dvou duelů na šampionátu poučí. "V obou zápasech vedeme, což je skvělý vklad do zápasu, nakonec máme jeden získaný bod. Musí to pro nás být poučení, abychom byli ještě aktivnější a možná v hlavě neměli jenom průběžný, byť příznivý výsledek. Teď si musíme všechno správně vyhodnotit a už hledíme dopředu. Stoprocentní koncentrace, absolutní soustředění, nenechat se ničím rozhodit. Takhle budeme nastavení. Musíme předvést top výkon," podotkl Sadílek.

Mexiko je favoritem duelu. (©Opta by Stats Perform)

Autor: ČTK

Komentáře (18)

Přidat komentář
Fleury

Tříkolka se neustále k něčemu vyjadřuje. Snad to tentokrát neposerou jako vždy a nechají si dát na úvod aspoň dva fíky, protože vedení ze začátku zápasu k ničemu nebylo

Reagovat
Patron

Všechno jste tam měli nechat předchozí dva zápasy a možná by to vypadalo trochu jinak. Nicméně i přes výhru nad Mexikem bude těžké získat důvěru fanoušků zpět. Nikdo vám nevěří a oprávněně...

Tak Čeští lvi, do boje. Vybojujte aspoň 2 výhry za sebou přesvědčivým výkonem a lidé možná uvidí záblesk naděje.

A nebo jděte do.... Protože nadmořská výška, trávník, mokro, sucho, míč, štěstíčko, smůla a v neposlední řadě únava... čus

Reagovat
magic10

No, podle toho, co zatím předváděli, tak spíše České želvy, do boje.

Reagovat
magic10

Když to půjde dobře, tak prohrajeme jenom o tři kousky.

Reagovat
Greny

To není potřeba tam nechat všechno, hlavně si to klucií pořádně uzijte

Reagovat
Neon

Navíc se musí pošetřit na play off

Reagovat
Cotton

Tzbv. Suchopárkova past

Reagovat
fantomas10

Klidne muzete, ten obranny blok jeste ma kam ustupovat

Reagovat
Salfovic

Seřadí se na hranici malého vápna a neprohrajeme

Reagovat
pobody's nerfect

Necháme na hřišti všechno chápu tak, ze se neposerou už před zápasem, ale až v průběhu

Reagovat
Salfovic

V průběhu se spíš poblejou.

Reagovat
Puskas

Body by tam nechávat neměli.

Reagovat
Cotton

Reagovat
Lexi Belle

Je to tam! Nechají na hřišti všechno!!

Ještě teď pár vyjádření typu "Nepodceníme nic", "Může se to vyvinout jakkoliv", až přijde srážka s realitou a 4:1 spolu s kyslíkovými maskami bude ještě milosrdný.

Reagovat
Fleury

několik našich to nepřežije, už v posledním zápase vypadal Provod třeba, že to nezvládne

Reagovat
Cotton

V předchozích zápase to tak nevypadalo, snad se to zlepší

Reagovat
Kepy_FCB

Pávka nevemou do Ankary

To bude řev, zase vás poženou do ulic

Reagovat
FotbalovýFilosof

Otázkou je, proč nešlo na hřišti nechat všechno v tom minulém zápase.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele