Vladař věří v postup reprezentace: Kluci se semknou a vytřou expertům zrak

Dnes, 13:24
Aktuality
Porazí Češi Mexiko? (© Michal Růžička / MFDNES + LN / Profimedia)

Hokejový brankář Daniel Vladař (28) jako velký fotbalový fanoušek bedlivě sleduje dění na probíhajícím mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku. Před klíčovým duelem českých fotbalistů na závěr základní skupiny A proti Mexičanům věří, že svěřenci kouče Miroslava Koubka (74) napraví dosavadní nepřesvědčivé výkony a zvítězí. Uvedl to v rozhovoru s novináři.

"Samozřejmě, že fotbalové mistrovství světa sleduju, budu držet palce klukům. Doufám, že to zvládnou a že všem různým 'expertům', kteří jim až tolik nefandí, vytřou zrak," řekl Vladař. Víru osmadvacetileté opory Philadelphie v NHL neoslabuje ani nepříliš dobrý dojem, který zatím čeští reprezentanti ve dvou zápasech zanechali. Získali jediný bod.

"No jasně, že věříme dál. Myslím, že my jsme na tom byli v únoru na olympiádě v Miláně podobně - také se nám zrovna moc nevěřilo. A nakonec jsme byli strašně blízko k tomu, abychom tam udělali obrovský úspěch," připomněl Vladař strhující čtvrtfinále s Kanadou, kterou posunul dál až vítězný gól v prodloužení.

"Jak vždycky říkám: není konec, dokud není konec, tedy dokud rozhodčí nezapíská do píšťalky nebo na hokeji nezazní siréna. Takže klukům věřím, že ještě v sobě najdou nějaké síly, i když to bude hrozně těžké. Samozřejmě ale věřím tomu, že to zvládnou," dodal Vladař.

Videopreview zápasu

Domnívá se, že právě teď je čas na to, aby se v Koubkově výběru probudila podle jeho názoru tak trochu klasická česká nátura. "V zápasech, co se moc nemusí, tak si kolikrát dokážeme nevědomky ulevit, ale v těch zápasech, kdy už opravdu o něco jde, tak věřím, že kluci se semknou a ukážeme to pravé české bojovné srdce a že se to zlomí na naši stranu. A můj tip na výsledek? 2:1 pro nás," měl jasno Vladař.

Po skončení sezony Flyers se kvůli zdravotním potížím v zámoří ještě zdržel a zvažoval, zda se nevydat podpořit fotbalisty alespoň na jeden zápas osobně. "Úplně upřímně: do Mexika jsem se nechystal. Pak by to šlo do Atlanty na ten druhý zápas, ale babička měla minulý týden oslavu a bylo mi úplně jasně řečeno, kde mám být, takže jsem se nemohl podívat ani do Atlanty," vysvětlil s úsměvem Vladař.

Na generálce na šampionát, kterou Ladislav Krejčí a spol. odehráli v New Jersey proti Guatemale ale nechyběl. "Tam jsem se byl podívat, to mám hodinu od baráku, takže jsem trošku nasál atmosféru," připomněl.

Turnaj se navíc hraje také v jeho současném působišti v NHL ve Philadelphii. "Trošku nějakou atmosféru jsem před odletem zažil. Na zápase jsem tam nebyl, ale viděl jsem nějaké záběry. Je vidět, že tam to město sportem žije. A je jen dobře, že se tam teď cpe i náš klasický evropský fotbal," dodal Vladař.

Sledujete fotbalový šampionát? Proměňte své znalosti ve výhru a zapojte se do naší velké tipovačky o podíl ze 100 000 Kč! Chci se zapojit

Autor: ČTK

Komentáře (22)

Přidat komentář
Fleury

Dana jsem měl moc rád v Calgary. Philadelphia je zlo

Samozřejmě že se semknou a srdíčko a cokoliv, ale dostanou klepec a bude to tak jedině dobře, po tom všem. Nedvěd ven, Koubek ven, Psychobuřt ven už z letadla

Reagovat
Baníczech

Reagovat
Wazz Wazz

lol Vladař to zas bude svoloč od babiša hystericky pištět, stejně jak když si dovolil na helmu namalovat obrázek, který čecháčskýmu póvlu a lůze nebyl po chuti

Reagovat
Kucka

Co tam má?

Reagovat
Fleury

V Calgary tam měl Johnnyho a Iron Maiden

Reagovat
fantomas10

no udelal jsem si rychlou resersi a tohle vypada na myslitele lvl hrachovina

Reagovat
Wazz Wazz

sorry to byl Vejmelka ...Vladař tam prezidenta Pavla něměl, ale klidně v rámci provokace lůzy mohl...

Reagovat
zorz767

Ještě prosím napište, co na to Kohák, Geňa, Suchánek a Fiala.

Reagovat
Vápeník

Karel Šíp se už vyjádřil?

Reagovat
arvncrtx

Z hokeje mě zajímá jen názor Jardy Jágra a Luboše Hrouzka.

Reagovat
VersaceChain

A co Dominator?

Reagovat
Nadržený šimpanz

Ten bude mít názor, sž se vrátí ruská reprezentace

Reagovat
arvncrtx

Ten bude mít názor ovlivněný svým bratrem, kterého nejde brát vážně.

Reagovat
Hachim Mastour

Čítal som vytřou prdel

Reagovat
Gaudencius

Ne, vážně. Jděte s temahle clankama uz dop.dele. Co má sakra hokejovej brankář společnýho s fotbalem? Navíc mě absolutně nezajima co si myslí. Proč by taky mělo

Reagovat
Lemond Laws 2

Reagovat
Puskas

Klikls na článek, čímž ve Tvém případě splnil svůj účel, Radime.

Reagovat
Univerzál

No tak to nečti.

Reagovat
fantomas10

S temahle recma "vytrou expertum zrak", "umlci kritiky" atd jdete doprdele. To, ze hraji hovno a prezentuji se misty jako arogantni sebranka je proste fakt, a tahle pozice my proti vsem me neskutecne vysira. Sami se do tyhle pozice dostali, startovaci pozici meli vybornou, stejne jako treba Bilek pred EURO. Hodne brzo se zapomnelo na prusery v kvalifikaci, belmondo, faery atd, po barazi zase narostl hrebinek, a ted pri ultimatni predvedene sracce a kritice jsou zase obetnimi beranky? Uz ten turnaj nejak zakoncete, kdyz se porazi mexiko, tak hura, ale tento skraloup se proste nesmaze, Koubek ukol splnil, ale tak jako narychlo prisel, tak by mel rychle odejit.

Opravdu pevne doufam, ze Nedved s Trundou maji na seznamu 2-3 jmena, ktery si po MS jenom doladi a vyberou, pokud ne, tak se ptam, co se tady od brezna teda v ramci resilo, jestli ne alternativa za Koubka, protoze to, ze udela baraz nebylo vubec jisty, a kdyby se nepostoupilo, tak reseni by bylo jaky? kdo by to trenoval ted?

Reagovat
VersaceChain

resila se nova smlouva pro Koubka

Reagovat
pobody's nerfect

I kdyby vyhráli, žádný zrak nevytrou. Ani výhrou se nevymazou dva bidne výkony.

Reagovat
Salfovic

Bóže, tyhle žvásty

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele