Koubek se omluvil za vyjádření o spokojenosti. Češi před Mexikem ví, kde mají rezervy

Dnes, 00:10
Aktuality
Miroslav Koubek (© Rodrigo OROPEZA / AFP / AFP / Profimedia)

Vypadal klidně, vyrovnaně. Trenér Miroslav Koubek (74) ale dobře ví, o co česká reprezentace ve třetím vystoupení ve skupině na půdě Mexika bude ve čtvrtek hrát. "Nejdůležitější bude bodovat. Jsme nespokojení, víc asi není třeba komentovat. Nezabýváme se strategií Mexika, to má šest bodů, je to silný soupeř. My se musíme soustředit na sebe," prohlásil na tiskové konferenci Koubek. "Atmosféra je dobrá, koncentrovaná a bojovná," dodal.

Koubek ví, co je ve hře. Češi na MS zatím prohráli s Jižní Koreou 1:2, pak remizovali s JAR 1:1. V obou zápasech přitom vedli. "Tak bych si přál, abychom do třetice vedli a konečně vyhráli," vyslovil na úvod tiskové konference přání kouč. "Víme, že Mexiko má šest bodů, je v pohodě, s podporou diváků určitě podá velmi dobrý výkon," varoval s tím, že se nezabývá strategií, jakou domácí tým s postupem v kapse zvolí. "Soustředíme se jen na sebe, jdeme do zápasu s cílem uspět, potřebujeme body."

Český tým si po utkání s JAR hlavně potřeboval odpočinout. Postupně přešel k přípravě na hřišti i u videa. Na kontě sice má tým jeden bod, žádná panika se ale nekonala. "Neslo se to v klidu, s koncentrací a s motivačními informacemi pro hráče. Nejsme ve stadiu, kdy bychom byli psychicky dole, nebo ve stavu, jak by si někdo zvenčí mohl myslet. Atmosféra je dobrá, koncentrovaná a bojovná," poznamenal Koubek.

Preview zápasu

Mexičtí novináři zmínili na tiskové konferenci jméno Tomáše Rosického. Koubek souhlasil, že jde o velkou osobnost české fotbalové historie, ale zdůraznil, že jeho tým se musí prezentovat hlavně týmovostí. "Ale máme v kádru velmi dobré hráče. Tomáš Rosický, to je inspirace pro všechny, ale týmovost musí být naše první zbraň," zdůraznil s tím, že zápas s Mexikem je duelem o všechno. "Je to naše nová baráž, poslední šance. Zkušenosti z března jsou dobré, kdy jsme dokázali uspět proti papírově silnějšímu soupeři, tak je možné uspět i proti Mexiku," připomněl duel s Dánskem.

Koubek pak poslal do Česka i omluvu, za hodnocení posledního duelu s JAR. "Vyznělo to nešťastně, že to bylo pozitivní. Bylo to míněno tak, že tam byly pozitivní prvky. Celkově jsem byl hodně nespokojený. Byla to moje chyba, omlouvám se," pravil zkušený bard. "Na mysli jsme měl třeba počet vytvořených brankových situací. Proti zápasu s Koreou tam bylo zlepšení," stál si za svým.

Poznamenal také, že je třeba proti Mexiku ukázat jednoznačně lepší práci s míčem, udržet se více na balonu. "Jsme si vědomi toho, kde máme rezervy. Nikdo určitě ale nedává týmu pokyny ve stylu dejte branku a stáhněte se. To týmu nikdo neordinuje," zdůraznil s tím, že do sestavy proti JAR nechtěl tolik sahat, přiznal, že není příznivcem rotace. "Ale musela přijít reakce. Uvidíme, kolik změn bude tentokrát," nechal fanoušky v napětí. "Musíme zohledňovat aktuální formu, co vidíme na tréninku. A na to musíme vsadit."

Znovu pak zopakoval, že Češi musejí s Mexikem bodovat. "Jinak jsme z kola venku," shrnul fakta. Na dotaz, zda věří, že by tým mohl projít dál se dvěma body, odpověděl lišácky. "Zázraky se dějí, ve fotbale není nic nemožného. Musíme si jít za snem, jak nejlépe budeme umět. Musíme bodovat, zatím máme jen bod," doplnil.

"Měli jsme to zvládnout lépe bodově i herně. Máme problém být kombinačně silnější, držet se víc na míči. Mrzí nás, že jsme ty zápasy nedotáhli do vítězného konce. I když se náš fotbal nelíbil, tak jsme mohli mít bodů víc. Udělali jsme chyby a body nemáme," shrnul fakta s tím, že věří, že proti Mexiku třeba vítězství může přijít.

Autor: René Machálek

Komentáře (31)

Přidat komentář
Bonzaj

Tak kdo z vás je po těch prvních dvou zápasech takový masochista, aby vstával na tenhle zápas ve tři ráno?

Reagovat
lahodna.krepelka

ja si mysli jako v zivote tak i ve sportu kazdej si musi zaslouzit svy postaveni

nasi hraci ani jednou neukazali potencial postoupit ze skupiny

takze nema smysl se divat, protoze podvedli fanousky

pokud vyhrajou a postoupi tak az pak teprve bude namiste je sledovat.

nicmene jestli nejsou schopni sami vyhrat zapas bez podpory fanousku tak si fanousky nezaslouzi

Reagovat
Cotton

Pořád je to MS a hrajem o postup. Já se těším.

Reagovat
Sandst0rm

No jako říkám si, že je to jednou za 20 let, ale když si představím naší hru, tak na to spíš hodím bobek a ráno se kouknu na sestřih bez znalosti výsledku.

Reagovat
Beči

Já mám noční, takže mi to vyjde tak akorát do konce směny.

Reagovat
nezbedná klobáska

"Musíme bodovat." Tak tim je řečeno vše

Reagovat
Mouser

Jdem si vybetonovat status nejnesympatictejsiho tymu. Snad krome Tuniska a mozna JAR vsichni predvedli vic

Reagovat
Sandst0rm

Oni asi čekali, že ty tři body ve skupině nějak ubetonujou. Vůbec do toho nešli s tím, že by se třeba mohli porvat o vítězství ve skupině. Ten mindset je strašně špatný.

Reagovat
Sandst0rm

Proč prostě neřekne že musíme vyhrát? Tím mě hrozně sere.

Reagovat
Mouser

Protoze nejdem vyhrat, logicky. Jdem doufat v remizu a ze skore -1 bude stacit

Reagovat
Sandst0rm

Takže to reálně je možný s dvěma body postoupit? To se ale budeme spoléhat ještě na další výsledky ne? Mě se nechce věřit, že by se s tím mohlo nějak reálně postoupit. Jen při nějaký haluzy.

Reagovat
Mouser

Samozrejme musi vyjit i ostatni vysledky

https://x.com/fmeetsdata/status/2069020094622044224

Reagovat
Sandst0rm

16,6% šance žije

Reagovat
nezbedná klobáska

Koukám, že mít 4 body a špatný skóre je horší, než mít 3 body a dobrý skóre. Csaplárova pravděpodobnost

Reagovat
Zephyr

Asi četl ten EF článek o 13 podmínkách, které nám i tak stačí pro postup

Reagovat
Sandst0rm

Reagovat
Bonzaj

Koubek šetří síly do playoff. Nebudeme se zbytečně hnát ani za jedním boden navíc než nám stačí na postup.

Reagovat
nezbedná klobáska

Protože proti mexickýmu béčku zcela vážně kalkulujou i s tou remízou. Neskutečná připosranost. Tragédi jsou rádi, že se tam haluzí vůbec dostali, a všechno ostatní je pro ně bonus.

Když byli celkem v pohodě i po remíze s těma totálníma močůvkama z JAR, tak tohle vyjádření odpovídá nastavení, se kterym tam přijeli. Strašná ostuda

Reagovat
Transkamarket

Opravdu si z toho ti kriplové udělali jen a pouze dovolenou.

Reagovat
John Obi Mikel

"Vyznělo to nešťastně, že to bylo pozitivní. Bylo to míněno tak, že tam byly pozitivní prvky. Celkově jsem byl hodně nespokojený. Byla to moje chyba, omlouvám se," pravil zkušený bard. "Na mysli jsme měl třeba počet vytvořených brankových situací. Proti zápasu s Koreou tam bylo zlepšení," stál si za svým.

Však jsi na té tiskovce říkal, že ta kritika je skoro až komická

Reagovat
luismiksak

Kritika brutální

Reagovat
fantomas10

A nebylo to nic proti tomu, co by se delo v zemich, kde jsou zvykli na normalni fotbal, tady se to za tech 10 let tak otupelo, ze uz tahle sracka ani neprekvapi. Plus servilni novinarina nejenom cesky televize

Reagovat
kilobyte

Ta omluva není vůbec upřímná.

Reagovat
Sandst0rm

Reagovat
doshcz

jo tohle uz je slusne divadlo, dedek si mysli svoje akorat dostal vytykaci dopis od Trundy :D

Reagovat
Zephyr

taky mi přijde, že prostě přišly notičky... ale tak jestli si aspoň interně nalili čistého vína a všechno vyříkali, tak třeba bude lepší atmosféra a hecnou nějaký rozumný výkon

Reagovat
luismiksak

Pánové, co tam v té repre hulíte za matroš?

Starej dědek řekne, že výkon byl pozitivní a je to vlastně kritika za asi špatnou hru. Krejčí v pozápasovém rozhovoru řekne, že je dobře, že jsme se nebáli bát. Suchoš je mimo celou dobu a jediný v pohode a vytočený z výkonů, a to se dost krotí, je Nedvěd.

Takze v noci na čtvrtek čekám, ze nám mexikánci zatlačí voči pěti fíkama a my si pak řekneme, že příprava na kvalifikaci nám ukázala hráče, kteří mají potenciál a že to bylo dobrý.

Zdar bejci, Koubek je nepochopený génius.

Reagovat
Sandst0rm

Jenže v baráži se vyhrálo na penalty.A i Irové nás přehrávali. Tady se pískne v 90+něco konec.

Pomyslná sebereflexe za to vyjádření po zápase s JAR na mě nepůsobí, že je z jeho hlavy, ale že to má jako doporučení od Nedvěda.

Reagovat
Beči

"Je to naše nová baráž, poslední šance. Zkušenosti z března jsou dobré, kdy jsme dokázali uspět proti papírově silnějšímu soupeři, tak je možné uspět i proti Mexiku," připomněl duel s Dánskem.

Ano, ale nepotřebovali bychom to, pokud bychom nehráli jeden z nejhorších holomajzen na MS a nezatáhli se do obrany výsledku po jednom gólu proti ještě horším tragédům z JAR, kteří nás ve finále nakonec taky přehráli.

Reagovat
Fairplay

oni prostě nic jiného neumí, jedeme to na styl Atlétika Madrid pod Simeonem, ať bude na hřišti 11 jakýchkoli hráčů, běhavých, obětavých, technicky šikovných, drahých hvězd, ..., my stejně budeme hrát tu naší českou nekoukatelnou srágoru. Fakt nejhorší fotbal na MS, styděl bych se v tom Mexiku chodit v našem dresu, si lidi musí klepat na čelo

Reagovat
Transkamarket

Teď doufám že to zakřiknu, ale tenhle nesoudnej dědek měl dostat poděkování za baráž a vypadnout.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele