Prvotní emoce měly název zklamání. Ale už se rodí nové myšlenky, vzkazoval Koubek

Dnes, 11:48
Aktuality
Miroslav Koubek (© ČTK / Vondrouš Roman)

Trenér české fotbalové reprezentace Miroslav Koubek je přesvědčen, že se mužstvo na mistrovství světa v Americe nedotklo svého výkonnostního maxima. Vyřazení už po skupinové fázi označil kouč i jako osobní neúspěch. Po příletu mužstva z šampionátu zpět do Prahy novinářům řekl, že tým bude potřebovat obměnu.

Koubek v březnu přes dva zápasy play off dovedl národní celek po 20 letech na světový šampionát. Na turnaji ale tým ve třech duelech skupiny dvakrát prohrál a remizoval s Jihoafrickou republikou 1:1 a obsadil až poslední čtvrté místo.

"My jsme věděli už po zápasech v baráži, že herní stránka není úplně v pořádku. Že to bude na mistrovství velmi složité. Nicméně jsme věřili, že máme takovou výkonnost, abychom ze skupiny postoupili. To byl náš cíl, to se nepodařilo. Takže to hodnotím jako neúspěch, nejenom týmu, ale i můj osobní," uvedl Koubek.

"Příčiny byly komplexní, složité. Jestli bych měl říct takový ten hlavní důvod, tak myslím, že mužstvo se nedotklo svého prahu maximální výkonnosti, které je schopné. Jako třeba ukázalo v baráži, na to jsme nenavázali," doplnil bývalý kouč Viktorie Plzeň, který převzal reprezentaci v zimě.

Kariéru v národním týmu po šampionátu ukončili nejlepší střelec Patrik Schick a obránce Tomáš Holeš, někteří další hráči by je mohli následovat. "Uvidíme, jak se chlapci rozhodnou, to je samozřejmě jejich volba. My každopádně víme i bez ohledu na tento fakt, že mužstvo musíme inovovat, rekonstruovat. To se týká personální otázky. Samozřejmě ztráta Patrika je obrovská, excelentní útočník, ale takhle se rozhodl. Život musí jít dál a my musíme hledat jiné cesty," konstatoval Koubek.

Už myslí na budoucnost, na podzim mužstvo vstoupí do elitní divize Ligy národů. "Samozřejmě prvotní emoce měly název zklamání. Ale jak čas běží, tak se zase rodí nové myšlenky, hlavně pokud jde o další budoucí cestu. Takže to potom už byla náplň konzultací, hovorů, které jsme vedli třeba s (generálním manažerem reprezentací) Pavlem Nedvědem i s předsedou (FAČR Davidem Trundou)," řekl Koubek.

Je mu jasné, že musí dojít ke změnám. "Nemůžu být konkrétní, ale cítím to velice intenzivně. Vím, kde nás tlačí bota a jakým směrem musíme personálně jít," řekl Koubek. "Co rozhodne? Určitě výkonnost našich potenciálních adeptů v další éře v zápasech ligových, případně i v zahraničních klubech. Takže budeme to bedlivě sledovat. Máme určitě portfólium adeptů, o kterých budeme uvažovat, aby právě tu inovaci byli schopni nést," dodal Koubek.

Autor: ČTK

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny

Komentáře (61)

Přidat komentář
pobody's nerfect

Harakiri

Reagovat
NuevoPipo

Inovace - Koubek

Reagovat
ACSeRw!n

Krejciho analyza sepsana v letadle

Reagovat
Luka3enko

Podle mě to bylo výjádření co měl připraveno na socky tak to přečetl

Reagovat
Luka3enko

Inovace bude, že začnem hrát na 4 stopery ve formaci 6-2-2

Reagovat
Moshe Dajan

Reagovat
Salfovic

Na Arsenal

Reagovat
lahodna.krepelka

je to spatne.... asi to zkousi na vyplaceni vysokyho odstupny.

Po tomhel turnaji by se melo udelat nekolik kroku.

1) Nedved by mel odstoupit ze sve funkce a misto toho nazpivat s Darou v duetu hymnu pro MS 2030 misto shakiri.

2) Koubek odsoupit a jit do duchodaku, hraci ho nemaji radi, neumi trenovat, neumi tvorit sestavu, vytvari toxicitu v kabine, vsechno spatne

3) hrace jako DOudera, CHory atd. zbavit obcanstvi

Reagovat
soukup

nechce radši jít krmit holuby v parku?

Reagovat
lahodna.krepelka
Reagovat
$$CaptainKokotko

Korea asi nepostoupí ne? O to větší chyba hrát s JAR na 1:0 ne?

Reagovat
Coutinho10

my to tady psali, ale Koubkovi a spol to nedošlo a hráli pouze na 1:0, což ani to nezvládli , takže za to karma pro ně no

Reagovat
Salfovic

Nebudu se zlobiti změníš-li ku své ptřebě některé signály, některého z hráčů či celé rozestavení. Mně o myšlénku se jedná.

Reagovat
Mouser

Reagovat
Puskas

To jako doteď myslel, že si vystačí se starými myšlenkami?

Reagovat
Csaplárova past

Já na té fotce vidím Haška prostě

Reagovat
Jesfey

Jen to ne.

Reagovat
PhilipMarlowe10

"Ale už se rodí nové myšlenky" - už dlouho jsem nečetl tak zlověstně znějící větu.

Reagovat
Juventus 14

Reagovat
Swarley

Reagovat
herold

Reagovat
soukup

Reagovat
Selänne

Reagovat
$$CaptainKokotko

Reagovat
Pithivier

Zmrd starej, takhle dokurvit MS

Reagovat
Juventus 14

Ty vole, to jsou blábole jak od nejmenovaného politike, kterému uletěly motýle Ještě chybělo dodat, že situace v repre bude lepší, nebo horší, nebo zůstane stejná

Reagovat
Moshe Dajan

Reagovat
Transkamarket

Ten plesviec ještě nezkapal?

Reagovat
Bonzaj

<3

Reagovat
Beči

"Příčiny byly komplexní, složité. Jestli bych měl říct takový ten hlavní důvod, tak myslím, že mužstvo se nedotklo svého prahu maximální výkonnosti, které je schopné. Jako třeba ukázalo v baráži, na to jsme nenavázali," doplnil bývalý kouč Viktorie Plzeň, který převzal reprezentaci v zimě.

No, jestli haluzní baráž, kde jsme dvakrát holomajznou ukopali penalty, byla naše výkonostní maximum, tak pak už chápu, že jsme na MS skončili takhle. Tohle je absolutně hrozné smýšlení, s tímto tam Koubek nemá co dělat.

Reagovat
Moshe Dajan

jenom s maximální výkonností můžeš přehrát výběr jihoafrické ligy

Reagovat
insane

Je vlastně dost vtipný, jak mizernej stav našeho fotbalovýho systému lidi v repre (a kolem ní) najednou dokázali uchopit jako neprůstřelný alibi, že vlastně na jejich straně chyba není a že víc udělat nemůžou, že ty problímy jsou jinde a hloubš. A tedy není třeba změn u nich.

Ale ať s tím jdou fakt do háje, pravda to částečně může bejt, ale ten kádr prostě tak špatnej není a papírově je na tom o dost líp, než repre před nějakými 10 lety, individuální výskyty kvality jsou tam nezpochybnitelný. Jenže když je na lavičce soukojenej minimálně Karla IV., tak se asi těžko dočkáme nějakýho chytrýho systému využívajícího silných stránek týmu, kterej by byl v souladu s moderní hrou.

Jsem fakt zvědavej na ty nový myšlenky.

Reagovat
Pozor skluz!!!

Změnit systém nemůže, nemáme stopery co umí bránit :)

Reagovat
Jméno

Ty už radši nemysli Miro

Reagovat
Nadržený šimpanz

To je ještě prašivější dědek než byl Bruckner

Reagovat
Jolly Roger

Počítám, že skončí Tomáš Souček, pokud není masochista. Jezdit jako náhradnik nemá zapotřebí. Absolutně nevyšel tah s návratem Daridy, ale tady bych trenéra nekritizoval, neměl tvůrce hry, Darida je v lize výborný, ale MS level je jinde. Zklamal mě Douděra, který v posledním zápase byl jak zbavený smyslů. Chorý je proti němu buddhistický mnich.

Reagovat
$$CaptainKokotko

2017

Reagovat
$$CaptainKokotko

2016

Reagovat
$$CaptainKokotko

2013

Reagovat
Pablos

Jelikož jsme na MS v hokeji dali stejnej počet gólů nohou jak na MS ve fotbale, tak obměníme Červenkou… je to lišák ten Koubek

Reagovat
$$CaptainKokotko

Z mojí analýzy vyplývá, že se musíme víc modlit. Je tu moc ateistů a to je problém.

Reagovat
Salfovic

Rozhodně se nechci Koubka nijak zastávat, ale zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se svaz plácl přes kapsu a na vlastní náklady zařídil soustředění v Mexiku.

Reagovat
soukup

stejná předpotopní taktika, jen bysme asi měli víc sil a možná teda ubetonovali ten JAR na hubenou výhru

Reagovat
HV

Měli se plácnout přes kapsu a zaplatit nějakého trenéra…

Reagovat
Churro

Na tohle je jediná možná odpověď - nechodit na zápasy, nechat je ať si ligu národů odehrajou před prázdnejma stadionama.

Nemá smysl si teď hrozně stěžovat na internetu, ale pak si stejně nechat nasrat na hlavu a naběhnout tam do první řady protože Anglie a Španělsko. Když chceme, aby je to třeba konečně trklo, je třeba si repre naživo na chvíli odepřít.

Reagovat
ACSeRw!n

tohle fungovat nebude nikdy, lidi proste budou chodit vzdy

Reagovat
Churro

No to mi je jasný, ale lidi na tom pak nesou podíl taky, když jim vlastně dáme za pravdu, že to je vpoho,

Reagovat
soukup

Zaprvé tu máme celkem malé stadiony, takže těch necelých 20 tisíc diváků se na repre v 10 milionový zemi najde vždycky. Zadruhé už se něco podobného stalo, když tu na "domácí" zápas s Ukrajinou před rokem byl stadion v drtivé většině obsazen fanoušky Ukrajiny a zatřetí málokterá repre je svou veřejností tak nenáviděná jako Česká a stejně svaz nic netrká.

Reagovat
Carlito81

Když člověk vidí, tak se ta reprezentace "dělá", nebo spíš nedělá..

.. tak není divu, že mají lidi radši klubový fotbal.

Reagovat
Tromas

Ligový fotbal je lepsi. Reprezentační fotbal přitahuje hromadu pozérů co čumí na fotbal jen během MS. Navic FAČR se dlouhodobě snaží aby byla reprezentace co nejméně sympatická.

Reagovat
zorz767

Pročpak nemůžeš být konkrétní ohledně změn, dědku? Abyste po další ostudě v lize národů mohli s Pavlíkem zase zříct, že vše šlo jako na drátkách a že je ve všem naprostá shoda

Reagovat
PL28

To jsou hrozný bláboly..

Personální stránka, vole to říká někdo kdo má za asistenta Suchopárka? Tenhle trafikant by měl jít první. Fakt by mě zajímalo v tom personálním složení, kdo za co odpovídá, kdo má co na starosti atd. Fakt bych to rád věděl a u Suchopárka obzvlášť.

Co ta příprava? Jak je možný že tým v 60.minute byl vyřízen? To bylo v pořádku?

Co ta arogance vůči Černému? Ano, po Faerech se ukázal jako pako, ale neudělal nic tak hrozného jako třeba Zoufal, Kuchta, Douděra, Chorý. Dobrej trenér nastaví systém podle toho, jaký má hráče k dispozici. A ne že si vymyslí sračku na tři stopery, kde se mu po Šulcovi druhý nejlepší ofenzivní záložník nehodí a vůbec ho nepozve.

Začalo to Haškem s Kostlem, byla analýza po Euru že, ted zas Koubek s Párkem, zas bude analýza, a karavana český rybníček alibistů jede dál

Reagovat
Moshe Dajan

Kdyby jenom Suchopárek, smrdí tam i Rezek s Plašilem. Co takoví blbouni asi můou vymyslet relevantního.

Reagovat
HV

Jestli tou myšlenkou je, že se chytnete za ruce, vzdáte se těch královských smluv a půjdete všichni do hajzlu, tak tomu tleskám i na nohách.

Reagovat
Odborný diskutér

Jebat dědka.

Reagovat
PL28

Repre má být složena z nej hráčů zahraničí a ligy, bez ohledu na věk. To mají být hráči, kteří hrají v základu, a pak doplnění o hráče, ve věku 18-23 let, kteří mají velký potenciál. K čemu je tam např kopyto Zima, který shořel v zahraničí, na Euru seděl na lavičce, aby o pár let později zas na MS jel taky a odehrál kolik minut? Tyhle náhradníci ve věku 25-30 let, co se x let vezou s týmem ale nedávají žádný nadstandard z tama musí vypadnout, pokud nehrají základ, a uvolnit místo těm mladším, kteří věkově můžou hrát o kategorii níž, ale proč? K čemu to je? Úplně k ničemu. Ať jsou rovnou v áčku a získávají zkušenosti.

Pokud jsou dost dobří, tak jsou i dost staří. Jak říkal Matt Busby

Reagovat
$d0lar$

Ja chapu nadavky, ale dal bych mu cas. Je treba postavit novou kostru tymu. A nabalit na ne dalsi hrace.

Ale samozrejme bych sel po jinem hernim stylu, jsem velmi prijemne prekvapen, kolik tymu na MS se snazi hrat peknej fotbal. Na predchozim EURU to bylo jen Spanelsko. A vyhralo. Ostatni favorite hrali nekoukatelnou sracku. Prijde mi, ze se poucili a ted tu hrajou moc hezky a jeste to ma vysledky.

Tak snad se z toho poucime i my.

Je treba se rozloucit s hracema, co nam nemaji co dat - Soucek, Schick, Coufal, Zeleny, Chytil, Kuchta, Holes, Stanek.. Takhle z hlavy. Nepovolal bych uz ani jednoho.

Reagovat
pobody's nerfect

Je třeba razantní změnu, vytvořit nový tým. K tomu je mnohem vhodnější takřka kdokoliv jiný, než 74 lety trenér. Ideálně dát šanci někomu mladšímu, kolem 50. A úplně nejlepší, ať není z českého prostředí, ale ze zahraničí

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele