Prvotní emoce měly název zklamání. Ale už se rodí nové myšlenky, vzkazoval Koubek

Trenér české fotbalové reprezentace Miroslav Koubek je přesvědčen, že se mužstvo na mistrovství světa v Americe nedotklo svého výkonnostního maxima. Vyřazení už po skupinové fázi označil kouč i jako osobní neúspěch. Po příletu mužstva z šampionátu zpět do Prahy novinářům řekl, že tým bude potřebovat obměnu.
Koubek v březnu přes dva zápasy play off dovedl národní celek po 20 letech na světový šampionát. Na turnaji ale tým ve třech duelech skupiny dvakrát prohrál a remizoval s Jihoafrickou republikou 1:1 a obsadil až poslední čtvrté místo.
"My jsme věděli už po zápasech v baráži, že herní stránka není úplně v pořádku. Že to bude na mistrovství velmi složité. Nicméně jsme věřili, že máme takovou výkonnost, abychom ze skupiny postoupili. To byl náš cíl, to se nepodařilo. Takže to hodnotím jako neúspěch, nejenom týmu, ale i můj osobní," uvedl Koubek.
"Příčiny byly komplexní, složité. Jestli bych měl říct takový ten hlavní důvod, tak myslím, že mužstvo se nedotklo svého prahu maximální výkonnosti, které je schopné. Jako třeba ukázalo v baráži, na to jsme nenavázali," doplnil bývalý kouč Viktorie Plzeň, který převzal reprezentaci v zimě.
⚽️ Miroslav Koubek bude u národního týmu pokračovat. ????????✅ https://t.co/1VohAO2oLQ ???? pic.twitter.com/n0cY7Xf001
— Livesport.cz (@LivesportCZ) June 26, 2026
Kariéru v národním týmu po šampionátu ukončili nejlepší střelec Patrik Schick a obránce Tomáš Holeš, někteří další hráči by je mohli následovat. "Uvidíme, jak se chlapci rozhodnou, to je samozřejmě jejich volba. My každopádně víme i bez ohledu na tento fakt, že mužstvo musíme inovovat, rekonstruovat. To se týká personální otázky. Samozřejmě ztráta Patrika je obrovská, excelentní útočník, ale takhle se rozhodl. Život musí jít dál a my musíme hledat jiné cesty," konstatoval Koubek.
Už myslí na budoucnost, na podzim mužstvo vstoupí do elitní divize Ligy národů. "Samozřejmě prvotní emoce měly název zklamání. Ale jak čas běží, tak se zase rodí nové myšlenky, hlavně pokud jde o další budoucí cestu. Takže to potom už byla náplň konzultací, hovorů, které jsme vedli třeba s (generálním manažerem reprezentací) Pavlem Nedvědem i s předsedou (FAČR Davidem Trundou)," řekl Koubek.
???? Sáďův zápisník | Kapitola 7: Poslední chvíle na šampionátuhttps://t.co/XpzickOmCs pic.twitter.com/FU7qfRyE0M
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) June 27, 2026
Je mu jasné, že musí dojít ke změnám. "Nemůžu být konkrétní, ale cítím to velice intenzivně. Vím, kde nás tlačí bota a jakým směrem musíme personálně jít," řekl Koubek. "Co rozhodne? Určitě výkonnost našich potenciálních adeptů v další éře v zápasech ligových, případně i v zahraničních klubech. Takže budeme to bedlivě sledovat. Máme určitě portfólium adeptů, o kterých budeme uvažovat, aby právě tu inovaci byli schopni nést," dodal Koubek.
Související články














Komentáře (61)
Přidat komentářHarakiri
Inovace - Koubek
Krejciho analyza sepsana v letadle
Podle mě to bylo výjádření co měl připraveno na socky tak to přečetl
Inovace bude, že začnem hrát na 4 stopery ve formaci 6-2-2
Na Arsenal
je to spatne.... asi to zkousi na vyplaceni vysokyho odstupny.
Po tomhel turnaji by se melo udelat nekolik kroku.
1) Nedved by mel odstoupit ze sve funkce a misto toho nazpivat s Darou v duetu hymnu pro MS 2030 misto shakiri.
2) Koubek odsoupit a jit do duchodaku, hraci ho nemaji radi, neumi trenovat, neumi tvorit sestavu, vytvari toxicitu v kabine, vsechno spatne
3) hrace jako DOudera, CHory atd. zbavit obcanstvi
nechce radši jít krmit holuby v parku?
cesky ghost dog - https://share.google/gZ2LqogVX3zDIqKJC
Korea asi nepostoupí ne? O to větší chyba hrát s JAR na 1:0 ne?
Nebudu se zlobiti změníš-li ku své ptřebě některé signály, některého z hráčů či celé rozestavení. Mně o myšlénku se jedná.
To jako doteď myslel, že si vystačí se starými myšlenkami?
Já na té fotce vidím Haška prostě
Jen to ne.
"Ale už se rodí nové myšlenky" - už dlouho jsem nečetl tak zlověstně znějící větu.
Zmrd starej, takhle dokurvit MS
Ty vole, to jsou blábole jak od nejmenovaného politike, kterému uletěly motýle
Ještě chybělo dodat, že situace v repre bude lepší, nebo horší, nebo zůstane stejná
Ten plesviec ještě nezkapal?
<3
"Příčiny byly komplexní, složité. Jestli bych měl říct takový ten hlavní důvod, tak myslím, že mužstvo se nedotklo svého prahu maximální výkonnosti, které je schopné. Jako třeba ukázalo v baráži, na to jsme nenavázali," doplnil bývalý kouč Viktorie Plzeň, který převzal reprezentaci v zimě.
No, jestli haluzní baráž, kde jsme dvakrát holomajznou ukopali penalty, byla naše výkonostní maximum, tak pak už chápu, že jsme na MS skončili takhle. Tohle je absolutně hrozné smýšlení, s tímto tam Koubek nemá co dělat.
jenom s maximální výkonností můžeš přehrát výběr jihoafrické ligy
Je vlastně dost vtipný, jak mizernej stav našeho fotbalovýho systému lidi v repre (a kolem ní) najednou dokázali uchopit jako neprůstřelný alibi, že vlastně na jejich straně chyba není a že víc udělat nemůžou, že ty problímy jsou jinde a hloubš. A tedy není třeba změn u nich.
Ale ať s tím jdou fakt do háje, pravda to částečně může bejt, ale ten kádr prostě tak špatnej není a papírově je na tom o dost líp, než repre před nějakými 10 lety, individuální výskyty kvality jsou tam nezpochybnitelný. Jenže když je na lavičce soukojenej minimálně Karla IV., tak se asi těžko dočkáme nějakýho chytrýho systému využívajícího silných stránek týmu, kterej by byl v souladu s moderní hrou.
Jsem fakt zvědavej na ty nový myšlenky.
Změnit systém nemůže, nemáme stopery co umí bránit :)
Ty už radši nemysli Miro
To je ještě prašivější dědek než byl Bruckner
Počítám, že skončí Tomáš Souček, pokud není masochista. Jezdit jako náhradnik nemá zapotřebí. Absolutně nevyšel tah s návratem Daridy, ale tady bych trenéra nekritizoval, neměl tvůrce hry, Darida je v lize výborný, ale MS level je jinde. Zklamal mě Douděra, který v posledním zápase byl jak zbavený smyslů. Chorý je proti němu buddhistický mnich.
https://www.eurofotbal.cz/clanky/podle-novaka-ma-narodni-tym-na-vic-nez-v-kvalifikaci-ukazal-373809/
2017
https://www.eurofotbal.cz/clanky/vrba-utekl-zadem-a-bez-diku-nyni-je-cas-na-svezi-vitr-333478/?forum=1#forum
2016
https://www.eurofotbal.cz/clanky/koller-veri-ze-reprezentace-pujde-nahoru-za-kouce-by-chtel-vrbu-234529/
2013
Jelikož jsme na MS v hokeji dali stejnej počet gólů nohou jak na MS ve fotbale, tak obměníme Červenkou… je to lišák ten Koubek
Z mojí analýzy vyplývá, že se musíme víc modlit. Je tu moc ateistů a to je problém.
Rozhodně se nechci Koubka nijak zastávat, ale zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se svaz plácl přes kapsu a na vlastní náklady zařídil soustředění v Mexiku.
stejná předpotopní taktika, jen bysme asi měli víc sil a možná teda ubetonovali ten JAR na hubenou výhru
Měli se plácnout přes kapsu a zaplatit nějakého trenéra…
Na tohle je jediná možná odpověď - nechodit na zápasy, nechat je ať si ligu národů odehrajou před prázdnejma stadionama.
Nemá smysl si teď hrozně stěžovat na internetu, ale pak si stejně nechat nasrat na hlavu a naběhnout tam do první řady protože Anglie a Španělsko. Když chceme, aby je to třeba konečně trklo, je třeba si repre naživo na chvíli odepřít.
tohle fungovat nebude nikdy, lidi proste budou chodit vzdy
No to mi je jasný, ale lidi na tom pak nesou podíl taky, když jim vlastně dáme za pravdu, že to je vpoho,
Zaprvé tu máme celkem malé stadiony, takže těch necelých 20 tisíc diváků se na repre v 10 milionový zemi najde vždycky. Zadruhé už se něco podobného stalo, když tu na "domácí" zápas s Ukrajinou před rokem byl stadion v drtivé většině obsazen fanoušky Ukrajiny a zatřetí málokterá repre je svou veřejností tak nenáviděná jako Česká a stejně svaz nic netrká.
Když člověk vidí, tak se ta reprezentace "dělá", nebo spíš nedělá..
.. tak není divu, že mají lidi radši klubový fotbal.
Ligový fotbal je lepsi. Reprezentační fotbal přitahuje hromadu pozérů co čumí na fotbal jen během MS. Navic FAČR se dlouhodobě snaží aby byla reprezentace co nejméně sympatická.
Pročpak nemůžeš být konkrétní ohledně změn, dědku? Abyste po další ostudě v lize národů mohli s Pavlíkem zase zříct, že vše šlo jako na drátkách a že je ve všem naprostá shoda
To jsou hrozný bláboly..
Personální stránka, vole to říká někdo kdo má za asistenta Suchopárka? Tenhle trafikant by měl jít první. Fakt by mě zajímalo v tom personálním složení, kdo za co odpovídá, kdo má co na starosti atd. Fakt bych to rád věděl a u Suchopárka obzvlášť.
Co ta příprava? Jak je možný že tým v 60.minute byl vyřízen? To bylo v pořádku?
Co ta arogance vůči Černému? Ano, po Faerech se ukázal jako pako, ale neudělal nic tak hrozného jako třeba Zoufal, Kuchta, Douděra, Chorý. Dobrej trenér nastaví systém podle toho, jaký má hráče k dispozici. A ne že si vymyslí sračku na tři stopery, kde se mu po Šulcovi druhý nejlepší ofenzivní záložník nehodí a vůbec ho nepozve.
Začalo to Haškem s Kostlem, byla analýza po Euru že, ted zas Koubek s Párkem, zas bude analýza, a karavana český rybníček alibistů jede dál
Kdyby jenom Suchopárek, smrdí tam i Rezek s Plašilem. Co takoví blbouni asi můou vymyslet relevantního.
Jestli tou myšlenkou je, že se chytnete za ruce, vzdáte se těch královských smluv a půjdete všichni do hajzlu, tak tomu tleskám i na nohách.
Jebat dědka.
Repre má být složena z nej hráčů zahraničí a ligy, bez ohledu na věk. To mají být hráči, kteří hrají v základu, a pak doplnění o hráče, ve věku 18-23 let, kteří mají velký potenciál. K čemu je tam např kopyto Zima, který shořel v zahraničí, na Euru seděl na lavičce, aby o pár let později zas na MS jel taky a odehrál kolik minut? Tyhle náhradníci ve věku 25-30 let, co se x let vezou s týmem ale nedávají žádný nadstandard z tama musí vypadnout, pokud nehrají základ, a uvolnit místo těm mladším, kteří věkově můžou hrát o kategorii níž, ale proč? K čemu to je? Úplně k ničemu. Ať jsou rovnou v áčku a získávají zkušenosti.
Pokud jsou dost dobří, tak jsou i dost staří. Jak říkal Matt Busby
Ja chapu nadavky, ale dal bych mu cas. Je treba postavit novou kostru tymu. A nabalit na ne dalsi hrace.
Ale samozrejme bych sel po jinem hernim stylu, jsem velmi prijemne prekvapen, kolik tymu na MS se snazi hrat peknej fotbal. Na predchozim EURU to bylo jen Spanelsko. A vyhralo. Ostatni favorite hrali nekoukatelnou sracku. Prijde mi, ze se poucili a ted tu hrajou moc hezky a jeste to ma vysledky.
Tak snad se z toho poucime i my.
Je treba se rozloucit s hracema, co nam nemaji co dat - Soucek, Schick, Coufal, Zeleny, Chytil, Kuchta, Holes, Stanek.. Takhle z hlavy. Nepovolal bych uz ani jednoho.
Je třeba razantní změnu, vytvořit nový tým. K tomu je mnohem vhodnější takřka kdokoliv jiný, než 74 lety trenér. Ideálně dát šanci někomu mladšímu, kolem 50. A úplně nejlepší, ať není z českého prostředí, ale ze zahraničí
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele