Vyhazov po krachu na MS? Kdepak. Koubek má plnou důvěru, podle Trundy leží problém jinde

Dnes, 21:38
Aktuality
Miroslav Koubek (© REUTERS / Siphiwe Sibeko)

Možný předčasný konec trenéra Miroslava Koubka u české reprezentace po vyřazení už ve skupinové fázi mistrovství světa není téma, uvedl šéf Fotbalové asociace ČR David Trunda. V rozhovoru pro ČT sport řekl, že spolupráce se čtyřiasedmdesátiletým koučem bude pokračovat dle smlouvy, která platí ještě dva roky. Koubek společně s generálním manažerem reprezentací Pavlem Nedvědem dostali za úkol vypracovat po šampionátu v Americe hlubokou analýzu.

Zkušený kouč, který převzal národní mužstvo v zimě, dovedl tým v březnu přes dva zápasy v evropském play off po 20 letech na světový šampionát. Na něm ale český celek neuspěl a v papírově hratelné skupině obsadil s bilancí dvou porážek a jedné remízy s Jihoafrickou republikou až poslední čtvrté místo.

"Pozice pana trenéra je jasná. Máme spolu dohodu na tom, že ten cyklus bude dva a půl roku a jsme tady po mistrovství světa. Spolupráce pokračuje a teď je důležité si to opravdu hluboce vyhodnotit. (Pozice trenéra) v tento moment není téma," uvedl Trunda.

Tabulka

Tým
Z
V
R
P
S
B
1
Mexiko
3
3
0
0
6 : 0
9
2
Jihoafrická republika
3
1
1
1
2 : 3
4
3
Korejská republika
3
1
0
2
2 : 3
3
4
Česko
3
0
1
2
2 : 6
1

"Myslím, že teď je důležité udělat hlubokou analýzu. To není žádný alibismus, tak prostě fungují moderní světové asociace a organizace. Pojmenovat si přesně, co je příčinou. Včera jsme společně seděli a dohodli jsme se na tom, že za sebe připraví analýzu, která bude rozebírat celý reprezentační cyklus od příchodu pana trenéra," doplnil Trunda.

Je přesvědčen, že za nepovedené výkony na světovém šampionátu Koubek hlavní odpovědnost nenese. "Je důležité se na to podívat ze všech úhlů, podívat se, jestli a kde jsme udělali chybu. Třeba jsme ji taky někde udělali. Myslím, že celý problém toho, řekněme neúspěšného, vystoupení, že jsme nepostoupili ze skupiny, leží trošku jinde než v těch věcech, které se teď debatují. Je to hlubší. Já mám možnost vidět, jak fungovala fotbalová asociace a je to dlouhodobý proces. Musíme změnit celé fungování českého fotbalu," uvedl Trunda.

Autor: ČTK

Komentáře (124)

Přidat komentář
Fleury

Překvapivé.

Svedeme to na hráče ne? Jako na některé určitě, ale celkově ani epilepsie Douděrova, ani Součkův a Provodův nepohyb, ani Kovářova nepozornost a ani Holešovy a Hranáčovy vlastňáky tu blamáž neumenší.

Takže to svedeme na pseudoexperty a jejich knížecí rady

Reagovat
John Obi Mikel

Článek by spíš zasloužilo, co o tom prohlásil Nedvěd.

Reagovat
Fleury

Nechci to hledat, páč čtu jen EF noviny, tak to sem mrskni pls Já musím hrát testovací verzi nového DLC do KCD2, nemám čas

Reagovat
John Obi Mikel

„Nemůžeme to považovat za úspěch, ale kluci odvedli maximum v barážových utkáních a na MS jsme se dostali nějakým způsobem fotbalu, který jsme vlastně ani nezměnili. Snažili jsme se být konkurenceschopní, ale pravdou je, že jsme se nesetkali s maximální formou. Těch faktorů je hodně. Bohužel to nevyšlo, ale nevidím to jako ostudu nebo blamáž, co slyším od kritiků,“ odmítl Nedvěd.

Jedním z kritiků byl třeba i jeho bývalý reprezentační spoluhráč Karel Poborský, podle kterého zápasy na šampionátu svlékly český fotbal donaha.

„Kritici mě ničím neobohatili. Není tam jediný názor, kterým bych se měl zabývat a který by mi něco dal. Věci, které jsem slyšel, víme. Na turnaji mě nic nepřekvapilo, těžkosti jsem očekával,“ odvětil Nedvěd.

Stejně tak odmítl spekulace o problémech mezi hráči a trenérem Koubkem nebo jím samotným. „Problémy mezi námi vůbec nebyly. Tým byl stoprocentně jednotný, byl tam absolutní soulad mezi mnou, trenérem a hráči. Neviděl jsem žádný problém uvnitř mužstva,“ ujistil.

Potvrdil také, že kromě Patrika Schicka (30) a Tomáše Holeše (33) by mohli ukončit své reprezentační kariéry i další hráči. „Je jich tam víc, co to zvažují. Může se ještě něco objevil,“ dodal Nedvěd.

Reagovat
kilobyte

To je čumák.

Reagovat
Bakary3

Reagovat
Fleury

To je ale vopravdu čumák, ten mister Rollins

Reagovat
Pablos

No tvl

Reagovat
Čenda

tvl, tam každá jedna věta je buď lež, nesmysl, deziluze nebo čistá arogance.

Hnusnej hnus.

Reagovat
Puskas

Takže koncept analýzy bychom měli.

Reagovat
fantomas10

Sileny dno

Reagovat
KnoxXx

ma pravdu, ostuda je len on s Trundom

Reagovat
Vsadim gule

Jak ho znám, s kytarou zapěje, že nezůstane na kameni kamen

Reagovat
ACSeRw!n

vsechno udelali dobre a dali tomu maximum to ze to pak nevyslo, to je fotbal

Reagovat
luismiksak

Je to kulatý

Reagovat
zorz767

Nedvěd prý chce teď stavět nový tým

Reagovat
Transfermarkt_2

Zatím staví s Darou jen nový dům

Reagovat
Lupi_1927

Reagovat
Maximm9

Nedved by mel letet s Koubkem, takze je jasne, ze se ho bude zastavat.

Reagovat
Ranoth

Tu analyzu im urobi chat gpt ?

Reagovat
Luka3enko

Počkej vole to by bylo až moc kritické.

Reagovat
Fleury

Ten by ses tím nesral.

"Jasně, chápu, že jste chtěli hrát aktivně, ale musíte si přiznat, že na to nemáte předpoklady..."

Reagovat
Pablos

čtu Vyhazov… vidím fotka Koubek. Zmetci takovej titulek

Reagovat
doshcz

tldr: za vse muzou hraci, sou mrdky a na nic lepsiho nemaj, Koubek a Nedved jsou nejlepsi a maj vse pod kontrolou

Reagovat
M.Vaza

Tu hlubokou analýzu už museli provést ve třech v soukromí, jinak nechápu proč je ještě nevyrazil

Reagovat
Selänne

"Myslím, že teď je důležité udělat hlubokou analýzu. To není žádný alibismus, tak prostě fungují moderní světové asociace a organizace."

Vy nejste ani moderní, ani světová asociace, ani organizace. Vy jste jenom spolek klaunů. Nový fanoušky nepřitáhnete, místo toho naserete tu zbylou hrstku, která vám ještě zůstala. Gratulace, šampioni. Snad se analýza povede, držím pěsti.

Reagovat
kilobyte

Trundo, ty kundo. Analýzu si strč do prdele. Vždyť to viděli všichni.

Reagovat
patas92

Problém je v Trundovi s Nedvědem, no

Reagovat
Swarley

Jak jinak

Reagovat
Bobřík1

Předpokládám, že nemají na odstupný.

Reagovat
Cotton

asi tak, dědouš dobře pořešil smlouva

Reagovat
Coutinho10

takže budovat to můžeme až zase na MS kvaldu, až Koubkovi vyprší smlouva

Reagovat
secho

Nedostali nějaké prachy od FIFA? Tím by se to dalo cálnout snad. Každopádně je dědek pěkně vyšplouch

Reagovat
KnoxXx

ale tie prachy su urcene im do vacku a nie novemu trenerovi

Reagovat
AframIsland92

to už se rozkradlo

Reagovat
John Obi Mikel

Prachy od FIFA prý zahučely v amerických cenách hotelů a letenek.

Reagovat
ACSeRw!n

maji, ale proc to poustet vid

Reagovat
soukup

Reagovat
fabec1222

V Trundovi

Reagovat
KnoxXx

Schick len potvrdil, ze inteligencne je na inej urovni

Reagovat
doshcz

Reagovat
Luka3enko

Si představ jak se musí cítit V klubovém fotbalu ho koučují top trenéři s perfektní analýzou a snahou o moderní fotbal a pak přijel na repre kde je dinosaur co do nich sype běhání

Reagovat
Fleury

přesně to jsem hlásil už při baráži, že se jim na to Páťa vysere, to nemá zapotřebí. A ani bych se nedivil, kdybychom jej ještě na jednom EURO viděli.

V německém dresu

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
žrout

O to víc se nedivím Schickovi, že se na to vysral

Reagovat
zorz767

Bylo to jen mlácení prázdné slámy. Jen jedna drobnost pobavila. Nedvěd s Koubkem prý mají zpracovat analýzu. Kozohorský se ptal, kdy bude. Nedvěd odpověděl, že není pevný termín. Trunda o chvilku později dodal, že ji chce do měsíce

Reagovat
Selänne

a tipnu si, že Koubek o žádný analýze ani neví

Reagovat
luismiksak

????

Reagovat
mayday

Ten to zadá Drysausageovi

Reagovat
Cotton

to jsou dementi, takže místo nového začátku hodíme dva další roky do prdele

Reagovat
John Obi Mikel

Zatím se opakuje historie s Haškem - stejné výsledky na Euru a taky bude pokračovat. No jsem zvědavý, jak se mu bude dařit a jestli přežije Ligu národů

Reagovat
Cotton

Nemyslím si, ale prostě měli ho vyhodit teď právě před vcelku nepodstatnou LN, ať má nový realizák co nejdelší dobu na přípravu na kvaldu

Reagovat
David Hranac

Jenže tohle přesně říkali i po Euru 2024 před dvěma lety, že musí udělat analýzu a v čem byl problém, a teď říkají to stejné ?

Reagovat
KnoxXx

a co cakas od trafikanta Nedveda a Trundu, ktoreho jediny slub (a zaroven "uspech") je, ze dotiahne do ceskeho futbalu byvalych hracov (citaj trafikanta Nedveda)?

Reagovat
David Hranac

Asi si vůbec nepamatují co říkali po Euru 2024, kde také vypadli ve skupině a získali shodně 1 bod jako tady.To jsou tragédi.

Reagovat
Pablos

Bylo úplně jiné vedení jestli si to zapomněl. To bylo za Bílka.

Reagovat
Pablos

*Fouska tvl

Reagovat
KnoxXx

chudak Bilek

Reagovat
Puskas

To říkal Fousek a spol.

Reagovat
Fleury

S tímhle příjmením bych sem snad ani nelezl ne?

Reagovat
zorz767

Škoda, že nepadla otázka, proč jsme byli nejslabším evropským týmem a jak je možné, že Kapverdy nebo Curacao hrají lepší fotbal.

Reagovat
Harasov

To by nezvladli, neblazni. Jeste by odesli ze studia....

Reagovat
Cotton

To by se musel ptat novinář a ne Kozoroh

Reagovat
AframIsland92

tak Nedvěd, Trunda, Koubek nehrají, to se musíš zeptat těch 11 primadon, proč jsou tak mizerný

Reagovat
Cotton

Za herní projev týmu nese zodpovědnost trenér

Reagovat
Čenda

Protoze i podle některých místních mame uplne tragický hráče snad na úrovni Houslic, coz je pochopitelně nesmysl.

Reagovat
oli9

Koubkovi dik za baraz. Pred ma nebyl cas na zmenu, ms si zaslouzil ale ukazal ze je nekde v 90.letech

Chce to zmenu na postu trenera 100%

Reagovat
Coutinho10

Reagovat
HV

Ale kdyby aspoň v tom vedení fotbalu byli trochu uvědomělí a přiznali že ok, udělali jsme chybu, byli jsme neschopní najít kvalitního kouče a tak jsme se spokojili s Koubkem, protože na to jediný kývl, ale vidíme, že to bylo chyba a začneme jednat znovu… Ale oni ne, oni řeknou, že byl jejich první volba, po tom výbuchu se ho ještě zastanou a nakonec Nedvěd nasadí třešničku na dort, že je mu ta kritika vlastně u prdele. To jsou fakt blázni prostě.

Reagovat
Spalovač šancí

Jmenování Koubka trenérem chyba nebyla, však dostal repre na MS. Chyba bude, pokud zůstane po MS.

Reagovat
Pablos

No jo, ale je to vzhledem k článku absolutně mimo realitu koment bohužel

Reagovat
HV

Tam je prostě špatně úplně všechno. Jediné řešení je všechny vyházet a nasadit tam jiné a schopnější lidi, než je tahle banda. Fakt klobouk dolů všem, kteří jim v dalším zápase půjdou fandit.

Reagovat
doshcz

snad se Tvrdik na treti pokus trefi

Reagovat
KnoxXx

on za neho nikdy neloboval a ta castka taky nesouhlasi

Reagovat
doshcz

Nedved je produkt ciste jeho populismu, cire silenstvi

Reagovat
Spalovač šancí

A fotbalisty vezmou kde?

Reagovat
Pablos

“Myslím, že celý problém toho, řekněme neúspěšného, vystoupení, že jsme nepostoupili ze skupiny, “

No tvl jak řekněme neúspěšného ? Jak jako řekněme ? Co to je ta slovo tam… proč tam není slovo jasně třeba ? To zase naznačuje, že je snad na vážkách to vůbec pojmenovat negativně

Což mi ještě podtrhuje ta návaznost toho řekněme neúspěchu přímo jen k nepostupu. Tvl to fakt není jen nepostup, ale ten tragickej výkon k tomu a nezvládnutí pravděpodobně všeho okolo od tiskovek, taktiky, tréninků až já nevím po co, možná i hnusný jídlo se vařilo

To proč se nepostoupilo, to můžu říct už hloubkově za ně co z nich vypadne… těžké podmínky, bylo málo času, nemáme kreativní hráče, hráči neměli formu z klubů, novináři a fanoušci byli na nás zlí.

Reagovat
Harasov

Konec fotbalu v cechach, aneb jak zacit hrat fotbal....

Oni ziji v bubline???

Reagovat
Miguel19

Pičo hlubokou analýzu. To je fakt k smíchu. K čemu jí dělají, když jí pak ani nečtou, jak potvrdil Šmicer...

Reagovat
Swarley

Jako tu analyzu bych si fakt rad precetl, to by me zajimalo, co tam tak prulomoveho bude

Reagovat
Kepy_FCB

Tak hlubokou analýzu by Nedvěd nepobral

Reagovat
Harasov

Ukol zni jasne. Znicit cesky fotbal.

Kdyz si to uvedomite, tak to vlastne zacne davat smysl.

Reagovat
Cotton

Snad přijde někdo jako KBZ nebo Deník Sport a položí jim opravdové otázky. Zajímalo by mě, jak budou třeba obhajovat to, jak Koubek lhal.

Reagovat
Pablos

Nepoloží…ty teď nikam chodit nebudou, měsíc o nich neuslyšíme to mi věř

Reagovat
doshcz

KBZ tam Trundu Tvrdikovi tlacili, ted budou chytry ale zmuzou hovno

Reagovat
Cotton

Tak oni tlačili i Haška, ale pak ho hejtili. To je taková klasika no.

Reagovat
KnoxXx

KBZ tazko, ked sucasne vedenie je z ich tabora

Reagovat
Salfovic

Jen naivové si mohli myslet, že to bude jinak, potom co s tím sám neseknul.

Reagovat
Pablos

Jj jasný to bylo. Ale přeci jen jsem čekal nějákou větší kritiku.

Reagovat
Bonzaj

Pan trenér Koubek

Reagovat
PaYaB

Tohle je prostě naprosto neuvěřitelné! Na co se oni vůbec teďka dívali? Vždyť ME pod Haškem bylo špatné, ale asi tak 5x lepší než tohle.

Reagovat
Cotton

Reagovat
Femboy Arda

ME bylo teda o dost lepsi, to jsem se jich i dost zastaval.

Reagovat
Franta Jetel

Paolo:

Nevyšlo to, ale nevidím to jako ostudu, blamáž, kterou slyšíme od kritiků z Česka

U kritiků jsem zatím nepostřehl jediný názor, kterým bych se měl zabývat a který by mi něco dal...

Reagovat
Patron

V pořádku fotbal tu děláme dobře už od mládeže. Nic bych neměnil. K čemu něco měnit, když to funguje.... buďte pevný pane Nedvěd a stůjte si za svým. Pseudoexperti tomu nerozumí. Vy jste vyhrál zlatý míč! Vy jste odborník na slovo vzatý. Vlastně celý národ má štěstí, že jste šel zrovna kolem.

Reagovat
Femboy Arda

Ptal se nekdo proc i pres to neustale toceni vsech moznych hracu byly vsechny 3 sestavy v novinach 2 dny predem (11/11)?

Reagovat
Igner Farnsworth

zmlatit typka co to vynasel do hlavy

Reagovat
Salfovic

A co ty, kteří to zveřejňují ?

Hlavně, že jsou chytří jak rádio, co má kdo dělat a co zlepšit.

Reagovat
Luka3enko

Tak je to jejich práce

Reagovat
Salfovic

Škodit reprezentaci ?

Reagovat
Luka3enko

Nechápu čím jí jako škodí? Já být soupeř a vidím ty uniklé sestavy tak si řeku, že to není možné, že takovou kokotinu by nikdo nepostavil a nebudu se na to připravovat, protože si budu myslet že je to diverze.

Reagovat
Čenda

Diverze

Reagovat
Igner Farnsworth

To je jejich zivobyti, ti kdyby mohli, tak si vymysli cokoliv, nastesti je drzi zkratka zakony. Zeman byl hovado, ale s temahle mel pravdu

Reagovat
Pepesma

nevynášel to spíš do novin?

Reagovat
Igner Farnsworth

Zmlatit ho novinama do hlavy

Reagovat
Luka3enko

Já když vidím jak hraje béčko Norska proti áčku Francie a porovnám to s tím jak jsme hráli my, tak se mi chce brečet

Reagovat
Pablos

Jj, taky jsem si to představoval. Psal to tam pod zápas:

Jako jo Norsko na hovno brání, ale každej ten jejich průměrák je tam na míle techničtější, než jakýkoliv náš hráč. Jsem si tam na chvilku představil nás, jak tam max mydlíme něco u lajny na metrové posunování a stejně do špeků

Reagovat
Pablos

*

Reagovat
Luka3enko

, ale určitě neumí střílet od půlky jako Douděra

Reagovat
John Obi Mikel

Neinspiroval se Douděra od Jihoafričanů? Ti to dělali taky.

Reagovat
Pablos

Přečetl si to přirovnání k dětem a vyhodnotil si to tak, že děti má skoro každý rád, takže si tim vyžehlí profil ve zbožňovaného hráče.

Reagovat
fantomas10

Furt mi neslo do hlavy, proc Schick konci, kdyz je tam nadeje na zmenu, ale ok jsem nepoucitelny retard uz tomu rozumim

Reagovat
doshcz

nadeje v ceskem fotbale uz davno neni

Reagovat
Lupi_1927

Mě přijde, že asi jediná možnost, jak se zbavit těchto prohnilých diletantů z vrcholných funkcí českého fotbalu je, aby samotní hráči šli do otevřené války s tímhle vedením a řekli na plnou hubou jak to tam funguje. Jelikož po dobrém to s nimi nepůjde, tak musíš asi jedině radikální cestou bohužel..

Reagovat
doshcz

jinak uz to nejde

Reagovat
Cotton

Pokud jsou ty problémy pravda, tak je tohle rozhodně ta cesta

Reagovat
zorz767

Kdybys to slyšel, věděl bys, že Nedvěd to ještě otočil celý tak, že Schickovo rozhodnutí brutálně respektuje a nebude ho za to odsuzovat. O důvodech toho rozhodnutí ani slovo. Prostě manipulace jak svině.

Reagovat
Cotton

Mně to pořád do hlavy nejde. Ta změna totiž jednou přijde, když ne teď, tak to může být za rok nebo za dva. A on může hrát na top levelu ještě třeba šest let, tak proč se vzdávat šance znovu jet? Jako asi může kdykoliv říct "hele, tak já se vracím, když už to tam vypadá líp", ale nepřijde mi to pravděpodobné.

Reagovat
OTASi

Hluboká analýza

Reagovat
OTASi

Bod č. 1: trenér si na MS vzal dřeváky ze slavie na boření fotbalu, techničtí hráči typu Černý se mu nehodil do krámu...pak se divil že nás týmy ze 3.sledu přehrávali

Bod č. 2: Ďřeváci nedokáží hrát konkurence schopný moderní fotbal, viz slavia v LM

Reagovat
pospech11

Kde jsem jen tohle slyšel...

„Euro budeme analyzovat na srpnovém výkonném výboru a vyhodnotíme si ho. Musíme si položit otázku, proč jsme neudělali víc bodů,“ Fousek 2024

Reagovat
insane

Když už nemáme Miloše na hradě, tak aspoň někdo převzal roli hledačů novýho dna.

Ta repre je už totálně infikovaná toxicitou a bůhvíkdy se to natrvalo změní. Čas od času se objeví světýlko v podobě nějakýho dílčího úspěchu, dobrýho výsledku, ale hned se to pak zase zahrabe hluboko do bahna, v kterym se rochní a rochní.

Reagovat
Harasov

Nedved

Vypada to, ze jediny normalni tam je Patrik. A proto konci. Uz se nedivim. Diky Patriku a uzivej v nemecku

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele