Vyhazov po krachu na MS? Kdepak. Koubek má plnou důvěru, podle Trundy leží problém jinde

Možný předčasný konec trenéra Miroslava Koubka u české reprezentace po vyřazení už ve skupinové fázi mistrovství světa není téma, uvedl šéf Fotbalové asociace ČR David Trunda. V rozhovoru pro ČT sport řekl, že spolupráce se čtyřiasedmdesátiletým koučem bude pokračovat dle smlouvy, která platí ještě dva roky. Koubek společně s generálním manažerem reprezentací Pavlem Nedvědem dostali za úkol vypracovat po šampionátu v Americe hlubokou analýzu.
Zkušený kouč, který převzal národní mužstvo v zimě, dovedl tým v březnu přes dva zápasy v evropském play off po 20 letech na světový šampionát. Na něm ale český celek neuspěl a v papírově hratelné skupině obsadil s bilancí dvou porážek a jedné remízy s Jihoafrickou republikou až poslední čtvrté místo.
"Pozice pana trenéra je jasná. Máme spolu dohodu na tom, že ten cyklus bude dva a půl roku a jsme tady po mistrovství světa. Spolupráce pokračuje a teď je důležité si to opravdu hluboce vyhodnotit. (Pozice trenéra) v tento moment není téma," uvedl Trunda.
Tabulka
"Myslím, že teď je důležité udělat hlubokou analýzu. To není žádný alibismus, tak prostě fungují moderní světové asociace a organizace. Pojmenovat si přesně, co je příčinou. Včera jsme společně seděli a dohodli jsme se na tom, že za sebe připraví analýzu, která bude rozebírat celý reprezentační cyklus od příchodu pana trenéra," doplnil Trunda.
Je přesvědčen, že za nepovedené výkony na světovém šampionátu Koubek hlavní odpovědnost nenese. "Je důležité se na to podívat ze všech úhlů, podívat se, jestli a kde jsme udělali chybu. Třeba jsme ji taky někde udělali. Myslím, že celý problém toho, řekněme neúspěšného, vystoupení, že jsme nepostoupili ze skupiny, leží trošku jinde než v těch věcech, které se teď debatují. Je to hlubší. Já mám možnost vidět, jak fungovala fotbalová asociace a je to dlouhodobý proces. Musíme změnit celé fungování českého fotbalu," uvedl Trunda.
Související články




Komentáře (124)
Přidat komentářPřekvapivé.
Svedeme to na hráče ne? Jako na některé určitě, ale celkově ani epilepsie Douděrova, ani Součkův a Provodův nepohyb, ani Kovářova nepozornost a ani Holešovy a Hranáčovy vlastňáky tu blamáž neumenší.
Takže to svedeme na pseudoexperty a jejich knížecí rady
Článek by spíš zasloužilo, co o tom prohlásil Nedvěd.
Nechci to hledat, páč čtu jen EF noviny, tak to sem mrskni pls
Já musím hrát testovací verzi nového DLC do KCD2, nemám čas
https://infotbal.cz/spoluprace-s-trenerem-koubkem-pokracuje-zvladl-to-dobre-ostuda-to-nebyla-rekl-nedved-a-oprel-se-do-kritiku-v-cesku
„Nemůžeme to považovat za úspěch, ale kluci odvedli maximum v barážových utkáních a na MS jsme se dostali nějakým způsobem fotbalu, který jsme vlastně ani nezměnili. Snažili jsme se být konkurenceschopní, ale pravdou je, že jsme se nesetkali s maximální formou. Těch faktorů je hodně. Bohužel to nevyšlo, ale nevidím to jako ostudu nebo blamáž, co slyším od kritiků,“ odmítl Nedvěd.
Jedním z kritiků byl třeba i jeho bývalý reprezentační spoluhráč Karel Poborský, podle kterého zápasy na šampionátu svlékly český fotbal donaha.
„Kritici mě ničím neobohatili. Není tam jediný názor, kterým bych se měl zabývat a který by mi něco dal. Věci, které jsem slyšel, víme. Na turnaji mě nic nepřekvapilo, těžkosti jsem očekával,“ odvětil Nedvěd.
Stejně tak odmítl spekulace o problémech mezi hráči a trenérem Koubkem nebo jím samotným. „Problémy mezi námi vůbec nebyly. Tým byl stoprocentně jednotný, byl tam absolutní soulad mezi mnou, trenérem a hráči. Neviděl jsem žádný problém uvnitř mužstva,“ ujistil.
Potvrdil také, že kromě Patrika Schicka (30) a Tomáše Holeše (33) by mohli ukončit své reprezentační kariéry i další hráči. „Je jich tam víc, co to zvažují. Může se ještě něco objevil,“ dodal Nedvěd.
To je čumák.
To je ale vopravdu čumák, ten mister Rollins
No tvl
Hnusnej hnus.
Takže koncept analýzy bychom měli.
Sileny dno
ma pravdu, ostuda je len on s Trundom
Jak ho znám, s kytarou zapěje, že nezůstane na kameni kamen
vsechno udelali dobre a dali tomu maximum
to ze to pak nevyslo, to je fotbal
Je to kulatý
Nedvěd prý chce teď stavět nový tým
Zatím staví s Darou jen nový dům
Nedved by mel letet s Koubkem, takze je jasne, ze se ho bude zastavat.
Tu analyzu im urobi chat gpt ?
Počkej vole
to by bylo až moc kritické.
Ten by ses tím nesral.
"Jasně, chápu, že jste chtěli hrát aktivně, ale musíte si přiznat, že na to nemáte předpoklady..."
čtu Vyhazov… vidím fotka Koubek. Zmetci takovej titulek
tldr: za vse muzou hraci, sou mrdky a na nic lepsiho nemaj, Koubek a Nedved jsou nejlepsi a maj vse pod kontrolou
Tu hlubokou analýzu už museli provést ve třech v soukromí, jinak nechápu proč je ještě nevyrazil
"Myslím, že teď je důležité udělat hlubokou analýzu. To není žádný alibismus, tak prostě fungují moderní světové asociace a organizace."
Vy nejste ani moderní, ani světová asociace, ani organizace. Vy jste jenom spolek klaunů. Nový fanoušky nepřitáhnete, místo toho naserete tu zbylou hrstku, která vám ještě zůstala. Gratulace, šampioni. Snad se analýza povede, držím pěsti.
Trundo, ty kundo. Analýzu si strč do prdele. Vždyť to viděli všichni.
Problém je v Trundovi s Nedvědem, no
Jak jinak
Předpokládám, že nemají na odstupný.
Nedostali nějaké prachy od FIFA? Tím by se to dalo cálnout snad. Každopádně je dědek pěkně vyšplouch
ale tie prachy su urcene im do vacku a nie novemu trenerovi
to už se rozkradlo
Prachy od FIFA prý zahučely v amerických cenách hotelů a letenek.
maji, ale proc to poustet vid
V Trundovi
Schick len potvrdil, ze inteligencne je na inej urovni
Si představ jak se musí cítit
V klubovém fotbalu ho koučují top trenéři s perfektní analýzou a snahou o moderní fotbal a pak přijel na repre kde je dinosaur co do nich sype běhání
V německém dresu
O to víc se nedivím Schickovi, že se na to vysral
Bylo to jen mlácení prázdné slámy. Jen jedna drobnost pobavila. Nedvěd s Koubkem prý mají zpracovat analýzu. Kozohorský se ptal, kdy bude. Nedvěd odpověděl, že není pevný termín. Trunda o chvilku později dodal, že ji chce do měsíce
a tipnu si, že Koubek o žádný analýze ani neví
????
Ten to zadá Drysausageovi
Zatím se opakuje historie s Haškem - stejné výsledky na Euru a taky bude pokračovat. No jsem zvědavý, jak se mu bude dařit a jestli přežije Ligu národů
Nemyslím si, ale prostě měli ho vyhodit teď právě před vcelku nepodstatnou LN, ať má nový realizák co nejdelší dobu na přípravu na kvaldu
Jenže tohle přesně říkali i po Euru 2024 před dvěma lety, že musí udělat analýzu a v čem byl problém, a teď říkají to stejné ?
a co cakas od trafikanta Nedveda a Trundu, ktoreho jediny slub (a zaroven "uspech") je, ze dotiahne do ceskeho futbalu byvalych hracov (citaj trafikanta Nedveda)?
Asi si vůbec nepamatují co říkali po Euru 2024, kde také vypadli ve skupině a získali shodně 1 bod jako tady.To jsou tragédi.
Bylo úplně jiné vedení jestli si to zapomněl. To bylo za Bílka.
*Fouska tvl
chudak Bilek
To říkal Fousek a spol.
S tímhle příjmením bych sem snad ani nelezl ne?
Škoda, že nepadla otázka, proč jsme byli nejslabším evropským týmem a jak je možné, že Kapverdy nebo Curacao hrají lepší fotbal.
To by nezvladli, neblazni. Jeste by odesli ze studia....
To by se musel ptat novinář a ne Kozoroh
tak Nedvěd, Trunda, Koubek nehrají, to se musíš zeptat těch 11 primadon, proč jsou tak mizerný
Za herní projev týmu nese zodpovědnost trenér
Protoze i podle některých místních mame uplne tragický hráče snad na úrovni Houslic, coz je pochopitelně nesmysl.
Koubkovi dik za baraz. Pred ma nebyl cas na zmenu, ms si zaslouzil ale ukazal ze je nekde v 90.letech
Chce to zmenu na postu trenera 100%
Ale kdyby aspoň v tom vedení fotbalu byli trochu uvědomělí a přiznali že ok, udělali jsme chybu, byli jsme neschopní najít kvalitního kouče a tak jsme se spokojili s Koubkem, protože na to jediný kývl, ale vidíme, že to bylo chyba a začneme jednat znovu… Ale oni ne, oni řeknou, že byl jejich první volba, po tom výbuchu se ho ještě zastanou a nakonec Nedvěd nasadí třešničku na dort, že je mu ta kritika vlastně u prdele. To jsou fakt blázni prostě.
Jmenování Koubka trenérem chyba nebyla, však dostal repre na MS. Chyba bude, pokud zůstane po MS.
No jo, ale je to vzhledem k článku absolutně mimo realitu koment bohužel
Tam je prostě špatně úplně všechno. Jediné řešení je všechny vyházet a nasadit tam jiné a schopnější lidi, než je tahle banda. Fakt klobouk dolů všem, kteří jim v dalším zápase půjdou fandit.
snad se Tvrdik na treti pokus trefi
on za neho nikdy neloboval a ta castka taky nesouhlasi
A fotbalisty vezmou kde?
“Myslím, že celý problém toho, řekněme neúspěšného, vystoupení, že jsme nepostoupili ze skupiny, “
No tvl
jak řekněme neúspěšného ? Jak jako řekněme ? Co to je ta slovo tam… proč tam není slovo jasně třeba ? To zase naznačuje, že je snad na vážkách to vůbec pojmenovat negativně
Což mi ještě podtrhuje ta návaznost toho řekněme neúspěchu přímo jen k nepostupu. Tvl to fakt není jen nepostup, ale ten tragickej výkon k tomu a nezvládnutí pravděpodobně všeho okolo od tiskovek, taktiky, tréninků až já nevím po co, možná i hnusný jídlo se vařilo
To proč se nepostoupilo, to můžu říct už hloubkově za ně co z nich vypadne… těžké podmínky, bylo málo času, nemáme kreativní hráče, hráči neměli formu z klubů, novináři a fanoušci byli na nás zlí.
Konec fotbalu v cechach, aneb jak zacit hrat fotbal....
Oni ziji v bubline???
Pičo hlubokou analýzu. To je fakt k smíchu. K čemu jí dělají, když jí pak ani nečtou, jak potvrdil Šmicer...
Jako tu analyzu bych si fakt rad precetl, to by me zajimalo, co tam tak prulomoveho bude
Tak hlubokou analýzu by Nedvěd nepobral
Ukol zni jasne. Znicit cesky fotbal.
Kdyz si to uvedomite, tak to vlastne zacne davat smysl.
Snad přijde někdo jako KBZ nebo Deník Sport a položí jim opravdové otázky. Zajímalo by mě, jak budou třeba obhajovat to, jak Koubek lhal.
Nepoloží…ty teď nikam chodit nebudou, měsíc o nich neuslyšíme to mi věř
KBZ tam Trundu Tvrdikovi tlacili, ted budou chytry ale zmuzou hovno
Tak oni tlačili i Haška, ale pak ho hejtili. To je taková klasika no.
KBZ tazko, ked sucasne vedenie je z ich tabora
Jen naivové si mohli myslet, že to bude jinak, potom co s tím sám neseknul.
Jj jasný to bylo. Ale přeci jen jsem čekal nějákou větší kritiku.
Pan trenér Koubek
Tohle je prostě naprosto neuvěřitelné! Na co se oni vůbec teďka dívali? Vždyť ME pod Haškem bylo špatné, ale asi tak 5x lepší než tohle.
ME bylo teda o dost lepsi, to jsem se jich i dost zastaval.
Paolo:
Nevyšlo to, ale nevidím to jako ostudu, blamáž, kterou slyšíme od kritiků z Česka
U kritiků jsem zatím nepostřehl jediný názor, kterým bych se měl zabývat a který by mi něco dal...
V pořádku
fotbal tu děláme dobře už od mládeže. Nic bych neměnil. K čemu něco měnit, když to funguje.... buďte pevný pane Nedvěd a stůjte si za svým. Pseudoexperti tomu nerozumí. Vy jste vyhrál zlatý míč! Vy jste odborník na slovo vzatý. Vlastně celý národ má štěstí, že jste šel zrovna kolem.
Ptal se nekdo proc i pres to neustale toceni vsech moznych hracu byly vsechny 3 sestavy v novinach 2 dny predem (11/11)?
A co ty, kteří to zveřejňují ?
Hlavně, že jsou chytří jak rádio, co má kdo dělat a co zlepšit.
Tak je to jejich práce
Škodit reprezentaci ?
Nechápu čím jí jako škodí? Já být soupeř a vidím ty uniklé sestavy tak si řeku, že to není možné, že takovou kokotinu by nikdo nepostavil a nebudu se na to připravovat, protože si budu myslet že je to diverze.
Diverze
To je jejich zivobyti, ti kdyby mohli, tak si vymysli cokoliv, nastesti je drzi zkratka zakony. Zeman byl hovado, ale s temahle mel pravdu
nevynášel to spíš do novin?
Zmlatit ho novinama do hlavy
Já když vidím jak hraje béčko Norska proti áčku Francie a porovnám to s tím jak jsme hráli my, tak se mi chce brečet
Jako jo Norsko na hovno brání, ale každej ten jejich průměrák je tam na míle techničtější, než jakýkoliv náš hráč. Jsem si tam na chvilku představil nás, jak tam max mydlíme něco u lajny na metrové posunování a stejně do špeků
*
Neinspiroval se Douděra od Jihoafričanů? Ti to dělali taky.
Přečetl si to přirovnání k dětem a vyhodnotil si to tak, že děti má skoro každý rád, takže si tim vyžehlí profil ve zbožňovaného hráče.
Furt mi neslo do hlavy, proc Schick konci, kdyz je tam nadeje na zmenu, ale ok jsem nepoucitelny retard uz tomu rozumim
Mě přijde, že asi jediná možnost, jak se zbavit těchto prohnilých diletantů z vrcholných funkcí českého fotbalu je, aby samotní hráči šli do otevřené války s tímhle vedením a řekli na plnou hubou jak to tam funguje. Jelikož po dobrém to s nimi nepůjde, tak musíš asi jedině radikální cestou bohužel..
Pokud jsou ty problémy pravda, tak je tohle rozhodně ta cesta
Kdybys to slyšel, věděl bys, že Nedvěd to ještě otočil celý tak, že Schickovo rozhodnutí brutálně respektuje a nebude ho za to odsuzovat. O důvodech toho rozhodnutí ani slovo. Prostě manipulace jak svině.
Mně to pořád do hlavy nejde. Ta změna totiž jednou přijde, když ne teď, tak to může být za rok nebo za dva. A on může hrát na top levelu ještě třeba šest let, tak proč se vzdávat šance znovu jet? Jako asi může kdykoliv říct "hele, tak já se vracím, když už to tam vypadá líp", ale nepřijde mi to pravděpodobné.
Hluboká analýza
Bod č. 1: trenér si na MS vzal dřeváky ze slavie na boření fotbalu, techničtí hráči typu Černý se mu nehodil do krámu...pak se divil že nás týmy ze 3.sledu přehrávali
Bod č. 2: Ďřeváci nedokáží hrát konkurence schopný moderní fotbal, viz slavia v LM
Kde jsem jen tohle slyšel...
„Euro budeme analyzovat na srpnovém výkonném výboru a vyhodnotíme si ho. Musíme si položit otázku, proč jsme neudělali víc bodů,“ Fousek 2024
Když už nemáme Miloše na hradě, tak aspoň někdo převzal roli hledačů novýho dna.
Ta repre je už totálně infikovaná toxicitou a bůhvíkdy se to natrvalo změní. Čas od času se objeví světýlko v podobě nějakýho dílčího úspěchu, dobrýho výsledku, ale hned se to pak zase zahrabe hluboko do bahna, v kterym se rochní a rochní.
Nedved
Vypada to, ze jediny normalni tam je Patrik. A proto konci. Uz se nedivim. Diky Patriku a uzivej v nemecku
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele