Budoucnost českého fotbalu? Nečekají nás dobré časy, obává se Morávek. Problémů je mnoho

První česká účast na fotbalovém mistrovství světa po dvou dekádách skončila už ve skupině. Češi vydolovali ze třech utkání v papírově jedné z nejslabších skupin jen jeden bod a s turnajem se loučí. Kromě výsledků ovšem Češi zklamali i herně a ihned po utkání s Mexikem se začalo ve fotbalovém prostředí diskutovat o tom, co všechno se v tuzemském prostředí dělá špatně.
Jaký dojem skutečně zanechal český tým na letošním šampionátu? V čem všem oproti světu zaostáváme? A co je potřeba okamžitě začít měnit? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali s bývalým českým reprezentantem, skautem německého Augsburgu a expertem Livesport Zpráv Janem Morávkem.
"Myslím si, že nás nečekají dobré časy. Měl jsem možnost v posledních měsících vidět naše mládežnické reprezentace a přiznám se, že tam žádné velké změny nečekám. Ani do budoucna nemáme podle mě kde brát. Ztrácíme ve hře jeden na jednoho, v práci s míčem v rychlosti. Přijde mi škoda, že když už máme v nominaci hráče typu Huga Sochůrka, tak ho pak světu ani neukážeme. A to ani v momentu, kdy už o nic nejde a vše je rozhodnuté," říká Jan Morávek.
V páteční epizodě podcastu Livesport Daily jsme také probírali:
Proč fotbalově strádáme i proti Jihoafrické republice?
Jak tvrdý střet s realitou zažívají talentovaní Češi v zahraničí?
Proč by měl přijít zahraniční trenér?
Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách - Spotify a Apple Podcasts.
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Související články










Komentáře (34)
Přidat komentářtak já myslim, že za těch 15 až 20 let jsme si docela zvykli
Toto čítam o Čechoch vždy aj v hokeji a vždy to skončí nejakým úspechom
Ty uspech v hokeji byly za poslednich 15 let 2. Titul a bronz. Pokud si tedy odmyslime ten titul, tak je to hrozna bida a vzhlede k dalsim okolnostem byl titul jen vykrikem do tmy.
Tak zas aj v mládeži to zacalo šlapať. Vo futbale je to iné lebo veď tá konkurencia je trochu väčšia, ale vyšlo vám super Euro pod Silhavym, nedávno postup do A skupiny aj ten postup na MS.
Ano ohledne mladeze v hokeji souhlasim. Pokud jde o fotbal, tak postup na letosni MS se strasne precenuje a je zpusoben rozsirenim na 48 tymu. To, ze by se jinak nepostoupilo, potvrzuje prave nepostup z nijak tezke skupiny . MS vlastne zacne az play off a skupiny,byly jen jakymsi zahrivacim kolem.
MS bych nebral ani v potaz, mnohem zavaznejsi problem vidim v poctu hracu a jejich rolich v NHL, golmani fajn, ale zbytek? Bida
Gólmani v NHL fajn, ale pak nám na MS nepřijede ani jeden.
Ale hokej hraje na nějaký úrovni 6 zemí
jaká vláda, takový fotbal...díky všem vymrdancům co jste volili babiše a ty jeho kurvy vy mrdky!! snad se vám to vráti na faganech vy zmrdi...
Už by sis mohl konečně uvědomit, že jsi retardovaný.
Za Fyjaly byl českej fotbal lepší!
Člověče, volil jsem Fialu a rozdíly byly minimální. Dluhy ročně 200 až 300 miliard, reformy skoro žádné a místo řešení průserů doma virtue signaling na Ukrajině. Docela chápu lidi, že Babiše volí, protože do hajzlu jdem stejně a on jim ještě nasype o pár šušňů víc na pár let než se to tu celé zesere.
Tak nejlepsi je hlavne jejich kontinualita práce. Jedni neco draze zavedou, druzí zruší atp. Pak ti to samozřejmě ovlivňuje i důvěru zahraničních investorů a spoustu dalších faktorů. Porad u nas jen negativní formy kampaně typu petidemolice, antibabis. Opoziční politika založena jen na dělání naschválu nez přijít s konstruktivní kritikou a návrhy. Jen se hádají o to, kdo to méně podělal.
S tím určitě souhlasím. A pak je další průser v tom, že ti nejbohatší těží z rozesranosti systému. Všechny ty fondy a trusty nepotřebujou, aby mohli vydělávat, dostupné bydlení, levné potraviny a elektřinu a nízkou inflaci.
Sorry ale jestli to přijdou rozdíly mezi vládou Fialy a Babise tak musíš být úplně slepý. Takový odpad ve vládě jsme neměli ani zdaleka nikdy v historii ČR
koukám že tady je těch kurev co toho slovenskýho StBáka volí dostatek...
vy jste fakt uplně mimo tvl...Fiala ten tvůj rostoucí dluh aspon snažil krotit narozdíl od toho zmrda co nás posílá do dluhové spirály včerně děcek našich děcek, ale to je plebsu jedno..vám stačí nasypat aby bylo zase chvilku dobře co? ...tady to jinak než občanskou válkou neskončí a to jen díky rozesíračům společnosti v čele s Babišem Zemanem, kurvama z SPD apod...obhajovat babišáka může jen duševní mrzák nebo totální vylágrovanej kripl co by potřeboval pár facek po rypáku
To je ale sakra málo, jestli ten hlavní rozdíl je v tom, že jedni vypadaj hůř v televizi a melou horší sračky. O to víc jsem naštvanej na Fialu. Vyhraje shodou náhod a totálně svou šanci prosere.
Pokud ti prijde maly rozdil mezi tim, kdo se snazi pred narazem do zdi brzdit a tim,kdo zrychluje a krici parada, tak.mas pravdu. Ale ja minimalne chci vlastnim detem dat sanci to ubrzdit a taky nechci sponzorovat stbaka.
Achbože. Ač estebáka a jeho voličstvo zrovna nemusim, tak musim teda říct, že stejně tak nemusim sortu lidí, která má chronickou potřebu cpát do každý diskuze narážky na Babiše. To je fakt diagnóza.
že takhle neprskáš na Kepy_FCB, kterej tu v každé druhé diskusi špiní prezidenta ty diagnózo
Zrovna jsem si říkal, co s tímhle neutěšeným stavem udělá ministr pro sport, prevenci a zdraví. V jiných zemích do toho stát šlape víc.
dle logiky místních myšlenkových gymnastů za vznik tohoto zbytečného ministerstva a tím i další sekeru v rozpočtu může opět ten hroznej Fiala..
Fiala taky kecal jak dává prachy na obranu a až zpětně se dozvíš, že taky nesplnil ani ty 2% je kterým jsme zavázání a v mínusu byl taky brutálně, pak chyběly na cesty prachy, zrušil digitalizaci stavebního úřadu aby se neodhalily další podvody odeseaku, pral bitcoiny, windfall tax byla možná větší fraška než EET, tunelovali pražský dopravní podnik, podnikatelům jen házeli klacky pod nohy a to měli být pravicoví atd. Jestli někdo může za návrat Babiše, tak nejvíc ti matlaci co vládli 4 roky před ním teď!
Kradlo se porad a bude se krast vzdycky, ale me realne netrapi, ze si nejaky papalas ulije 20 nebo klidne 200 micu, mne sere to, ze se z prahy do brna dostanu za 3 hodiny v aute ktery muzes za 3 roky odepsat jak je dojebany, to ze se nemuzes dostat z brna do vidne po dalnici je uplny nonsens, a to nemluvim o tom, ze jsem se nemusel stydet za zahranicni politiku, kdyz jsem vyjel nekam ven. Lidi jsou proste tupci, nedokazi pochopit ze nejaky narizeni a zmeny maji dopad za 2-3 roky, a hlavne ty vole kdyz se mam napicu 20 let v kuse a beru 35 hrubyho, tak jestli nahodou neni chyba v lidech, a ne v tom, kdo zrovna sedi u kormidla
Vše začíná od práce s mládeží a od fotbalu, kterým se prezentuje naše liga, nemůžeme pak čekat, ze za reprezentaci zacnou hrat jinak.
u kazdy U21 rikame, jak je to zrovna dobra generace..akorat ze vubec..
Nemůžu si dovolit nenapsat jednu myšlenku. V dnešní době statistik, mentálních koučů, studií, sportovních trenažérů, hypoxickych generátorů a dalších vymožeností 21. století si Český národní tým jede po dvou dekádách na MS zahrát s vědomím, že budou hrát ve vysoké nadmořské výšce a že to bude prostě v pohodě. Já jsem prostě čekal, že budou makat, že dají soustředění někde podobně vysoko. Vybere se na přípravu nějaký podobný soupeř či podobné klima. Jsme za totální klauny, totální amatéry. Ten tým nebyl vůbec špatný, ale pan Koubek je prostě jak generál Palpatine a absolutně nevyužil potenciál toho týmu a ke všemu naše jediná výhoda - běhat celý zápas byl za 20 minut pryč. Má v kádru generačního světového talenta Schicka a on mu to nepostaví na míru. Fakt ostuda a tady by měly padat hlavy...
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele