30.08.202220:58

Slavia si pojistila Sirotníka

Jan Sirotník spojil i svoji další budoucnost se Slavií Praha. Dvacetiletý brankář, jenž nastupuje za rezervní tým ve druhé lize, podepsal nový kontrakt do roku 2025.

twitter.com/slaviaofficial
30.08.202220:45

Němeček: Nezasloužili jsme si prohrát

Pardubicím nepomohla ani změna na lavičce a ze Zlína se ve vloženém šestém kole vrací s prázdnou po porážce 1:2. "Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát, v první půli jsme dostali smolný gól, do té doby jsme působili kompaktně, pak jsme pokračovali ve hře, kterou jsme chtěli praktikovat. Hodně nám pomohl vyrovnávací gól, kluci hrozně chtěli, zvedli se, dostali chuť, ale propadli jsme v jednom souboji, Hrubý to trefil, jak potřeboval. Pak jsme v oslabení dobývali, kluci makali, za to jim patří dík. Já jsem tu zatím dočasně, udělal jsem předzápasový trénink, chtěl jsme nalít klukům nějaké sebevědomí. Snažím se maximálně pracovat a nevím, jak dlouho tento stav bude trvat," řekl dočasný pardubický trenér Pavel Němeček.

ČTK
30.08.202217:47

Slavia pracuje na příchodu Singhateha

Ebrima Singhateh by se měl stát posilou Slavie Praha. Teprve 18letý gambijský útočník přijde z Paide Linnameeskond, za které nastupuje teprve od ledna. Obě strany mají být domluvené, talentovaný útočník údajně již absolvoval zdravotní prohlídku.

twitter.com/LudekMadl
28.08.202220:53

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky nedělních zápasů české ligy: Hradec Králové - Olomouc 1:0 (53. Kodeš), Slovácko - Liberec 1:2 (64. Mihálik z penalty - 45. Gebre Selassie, 50. Van Buren), Brno - Slavia 0:4 (19. Tecl, 28. Douděra, 36. vlastní Texl, 75. Tiéhi).

27.08.202223:07

Priske: Úvod byl pod naší úroveň

Brian Priske byl vesměs s výkonem Sparty v remízovém utkání s Bohemians spokojený, vadil mu však vstup jeho svěřenců. "Nepřikládám velkou váhu tomu, jestli nevyhrajeme doma nebo venku, víc se soustředím na výkon. Jsme zklamaní z úvodních 35 minut zápasu, byl pod naší úroveň, něco takového nechceme. Doma chceme pokaždé vyhrát, fanoušci jsou úžasní, snažili jsme se pro ně ve druhém poločase vyhrát. Nepřemýšlím o tom tak, že jsme ve druhém ze tří domácích utkání v ligové sezoně nevyhráli."

ČTK
27.08.202222:00

Jindřišek si připsal 400. ligový start

Josef Jindřišek dnes velmi dobře odehrál utkání na Spartě a stal se tak členem velmi exkluzivního klubu hráčů se 400 starty v historii československé nejvyšší soutěže. Před legendou Bohemians na tu samou metu dosáhlo jen 22 hráčů.

csfotbal.cz
27.08.202220:55

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Plzeň 0:1 (90+4. Mosquera), Jablonec - Ostrava 1:1 (66. z penalty Chramosta - 85. J. Klíma), Pardubice - Mladá Boleslav 0:3 (5. a 10. Mil. Škoda, 35. V. Kubista), Teplice - Zlín 0:0, Sparta - Bohemians 1:1 (53. Čvančara - 10. Hronek).

27.08.202220:43

Sparta přišla o Karabce

Dnešní zápas s Bohemians nedohrál Adam Karabec. Ten musel střídat v 55. minutě v důsledku gólové situace, kdy nakopl skórujícího spoluhráče Tomáše Čvančaru. Důvodem jsou patrně potíže s nártem.

27.08.202220:15

Hoftych: Pro nás nesmírně důležité vítězství

Mladá Boleslav si v pátém kole poradila s Pardubicemi a poprvé v sezoně vyhrála. "Vstoupili jsme výborně do prvního poločasu. Věděli jsme, že naše síla bude ve standardních situacích, kam nám v týdnu přibyl ještě Vojta Kubista, takže síla hlavičkářů tam je. Mára Matějovský to výborně kope, takže jsme využili standardky a šli jsme do vedení 3:0. Pohlídali jsme si druhý poločas, byť Pardubice přešly do vyloženě jednoduchého stylu a hrály nakopávané míče. Měly tam několik situací, které byly nebezpečné, ale my jsme taky měli svoje šance a zaslouženě jsme vyhráli 3:0. Pro nás velmi důležité vítězství po špatném startu do sezony," řekl po utkání Pavel Hoftych.

ČTK
26.08.202211:30

Ledecký hostuje v Táborsku

Táborsku se nevydařil začátek sezony, proto znovu posiluje. Druholigový klub si do konce roku vypůjčil útočníka Davida Ledeckého z Teplic, v dohodě nechybí opce.

fnliga.cz
25.08.202214:58

Provod zpátky v tréninku Slavie

Slavii Praha se vrátil do přípravy Lukáš Provod, jenž laboroval se svalovým zraněním. Pětadvacetiletý záložník může zasáhnout do večerní odvety 4. předkola Evropské konferenční ligy proti Rakówu Częstochowa.

25.08.202213:16

Mladá Boleslav si vypůjčila Ekpaie

Ubong Ekpai stejně jako v lednu odchází ze Slavie Praha na hostování, nigerijský křídelník byl pro zbytek sezony zapůjčený Mladé Boleslavi.

25.08.202213:05

Puchacz v hledáčku pražské Sparty

Union Berlín nepočítá se službami Tymoteusze Puchacze, jenž by se mohl vydat do Česka. Zájem o polského levého obránce projevila Sparta Praha, ve hře by pravděpodobně bylo hostování s opcí.

Neděle 11. září:
16:00 Ostrava - Pardubice, Jablonec - Hradec Králové, Mladá Boleslav - Slovácko, Bohemians Praha 1905 - Liberec,
19:00 Slavia Praha - České Budějovice.

ČTK
23.08.202215:06

České Budějovice prodloužily s Králikem

Dynamo České Budějovice si pojistilo kapitána Martina Králika. Sedmadvacetiletý slovenský stoper, který působí v klubu třetí sezonu, prodloužil smlouvu do června 2024.

"Jsem moc rád, že mi Dynamo předložilo nabídku na prodloužení smlouvy. Doufám, že dokážu důvěru splatit na hřišti," uvedl Králik na klubovém webu.

ČTK
22.08.202220:57

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešního utkání české ligy: Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:2 (37. z penalty Puškáč - 23. Kubala, 31. Vlkanova).

22.08.202210:42

Malé jubileum pro Traorého

Ibrahim Traoré včera nechyběl v základní sestavě Slavie proti Pardubicím a upevnil si postavení mezi nejvýraznějšími cizinci v historii české nejvyšší soutěže. V lize nastoupil už ke 150 zápasům.

slavia.cz
22.08.202208:44

Qoseho nejspíš čeká dlouhá pauza

Štace Albánce Kristiho Qoseho v Plzni by mohla skončit dříve, než se rozjela. Záložník byl včera při utkání B týmu v třetí lize vyloučen za hrubé napadení protihráče a následně zezadu strčil také do hlavního rozhodčího, očekávat se tak dá přísný trest.

fcviktoria.cz
21.08.202223:24

Trpišovský přiznal nabídku za Sora

Po jasné výhře 7:0 nad Pardubicemi trenér Jindřich Trpišovský odpovídal mimo jiné na otázku mířenou na Yiru Sora, který se zotavuje po zranění třísla. Šance na jeho start proti Rakówu dle trenéra existuje, zároveň by se však teoreticky mohlo jednat i o jeho poslední start v klubu. "Nabídka na něj je, zvyšuje se, řeší to vedení. Je to klenot, jeho potenciál je obrovský," prohlásil Trpišovský.

slavia.cz
21.08.202223:23

Dva noví stovkaři pro Slavii

Stejné jubileum dnes oslavili dva slávisté. Petr Ševčík i Ondřej Lingr proti Pardubicím nastoupili ke svým stým soutěžním utkáním v sešívaném, druhý jmenovaný se u této příležitosti i jednou trefil.