12.09.202221:11

Holeš může chybět až dva týdny

Slavia Praha se musí ve čtvrtečním zápase Evropské konferenční ligy proti KF Ballkani a zřejmě také ve víkendovém ligovém šlágru s Viktorií Plzeň obejít bez Tomáše Holeše. Podle serveru "sport.cz" zranění z rozcvičky před utkáním s Českými Budějovicemi (6:1) vyřadí defenzivního univerzála až na dva týdny.

sport.cz
12.09.202217:31

Start Chorého proti Interu Milán je nejistý

Start útočníka Plzně Tomáše Chorého v úterním domácím duelu skupiny Ligy mistrů proti Interu Milán je podle trenéra Michala Bílka v ohrožení. Sedmadvacetiletý fotbalista měl po sobotním ligovém utkání v Olomouci roztržený nárt, který doktoři sešili. Bílek prozradil, že nespecifikované zdravotní problémy má i krajní bek Milan Havel.

ČTK
12.09.202214:59

Jablonec několik týdnů bez Hübschmana

Tomáš Hübschman na několik týdnů vypadne ze sestavy Jablonce. Jednačtyřicetiletý veterán si před týdnem ze zápasu v Teplicích (2:3) odnesl dvojitou zlomeninu zápěstí, navzdory tomu, že si zranění přivodil v prvním poločase, však na trávníku vydržel až do 69. minuty.

isport.cz
12.09.202212:08

Plzeň přivítá Brno 9. listopadu

Odložené utkání 4. kola první fotbalové ligy mezi Viktorií Plzeň a Zbrojovkou Brno se bude hrát v náhradním termínu ve středu 9. listopadu od 18:00. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace. Původně se měl duel hrát v plzeňské Doosan Areně v sobotu 20. srpna, Západočeši ale využili možnost si zápas odložit. Mezi úvodním utkáním play off Ligy mistrů v Baku proti Karabachu a střetnutím s Brnem by totiž nebyl rozestup 72 hodin, na což mají kluby podle pravidel právo.

ČTK
11.09.202223:06

Weber: Góly jsme dostávali z ptákovin

Jozef Weber, trenér Českých Budějovice, logicky nemohl být po debaklu 1:6 na Slavii spokojený s výkonem svých svěřenců: "Poslední dobou tu všichni dostávají nakládačky, my jsme byli další v řadě. Je třeba ocenit vynikající výkon Slavie, která nás přehrávala ve všech směrech. Hodně jsme kazili, sporadicky jsme se dostávali do útoku. Prvních 17 minut jsme se jakž takž drželi. Gól ze standardky beru, to je osobní chyba, Tecl vyskočil vysoko. Ale pak jsme Slavii ty góly darovali, na čtyři z šesti jsme jim v podstatě přihráli sami. Paradoxně největší šance, které Slavia měla, vychytal brankář Janáček, góly jsme dostali z takových ptákovin. Po vyloučení už to bylo odpočítávání vteřin do konce. Zasloužená výhra Slavie, přehrávala nás ve všem, dnes jsme na ni v ničem nestačili. Dělali jsme jí sparingpartnera."

ČTK
11.09.202221:34

Ševčík chyběl kvůli viróze

David Jurásek se dnes ve velkém stylu vrátil do sestavy Slavie po horečkách, které ho nepustily na trávník v Sivasu, a dnes pro změnu kvůli viróze scházel záložník Petr Ševčík. Upřesnil to mluvčí týmu.

slavia.cz
11.09.202221:02

Slavia už pokořila hranici 30 gólů

V rekordním čase, co se dějin samostatné české ligy (1993-) týče, dosáhla dnes Slavia na metu třiceti ligových branek. Po šestce Dynamu se na tuto hranici dostala už po osmi kolech, přičemž dosavadním maximem v této fázi bylo 26 gólů vstřelených právě Slavií (2020) a také Spartou (1993).

twitter.com/JPeruska
11.09.202220:51

FORTUNA:LIGA - výsledky

Nedělní výsledky české ligy: Baník Ostrava - Pardubice 3:0 (32. z pen. Tetour, 75. Tijani, 82. Kuzmanović), Bohemians - Liberec 0:2 (2. Valenta, 47. Červ), Jablonec - Hradec Králové 3:0 (50. Sejk, 68. Martinec, 80. Chramosta), Mladá Boleslav - Slovácko 1:1 (90+3. Krobot - 45+1. Doski), Slavia - České Budějovice 6:1 (18. a 45+1. Tecl, 21. Schranz, 52. Masopust, 66. Lingr, 71. Ewerton - 56. Potočný).

11.09.202220:35

Masopust ukončil čekání na ligový gól

Slavia Praha si otevřela střelnici proti Českým Budějovicím, proti nimž skóroval také Lukáš Masopust. Devětadvacetiletý univerzál se na ligové scéně prosadil poprvé od března 2021.

11.09.202218:43

Slavia nakonec bez Holeše

Tomáš Holeš na poslední chvíli vypadl ze sestavy Slavie Praha pro utkání s Českými Budějovicemi. Defenzivní univerzál nedokončil rozcvičku, ve středu obrany ho vedla Aihama Ousoua nahradí Taras Kačaraba.

twitter.com/slaviaofficial
10.09.202223:04

Neděláme správná rozhodnutí, pronesl Priske

Sparta sice v Teplicích po čtyřiceti minutách vedla o dva góly, přesto opět nevyhrála a po výsledku 2:2 si zapsala čtvrtou remízu v řadě. "Všichni v týmu dělají vše pro to, abychom vyhráli. V posledních zápasech nemůžu z hlediska přístupu nikomu nic vytknout. Vytvořili jsme si i dostatek šancí. Dnes jsme měli ve druhé půli rozhodnout třetí brankou. Neděláme ale správná rozhodnutí v klíčových momentech, a to jak v ofenzivě, tak v defenzivě. Jsme ve Spartě a očekávání jsou větší, i my od sebe očekáváme víc. Matěje Kováře jsme přivedli, protože věříme, že je lepší než naši stávající brankáři. S jeho debutem jsem spokojený, nebyl to pro něj snadný zápas. S míčem i při zákrocích působí velmi klidně," hodnotil sparťanský trenér Brian Priske.

ČTK
10.09.202220:55

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Olomouc - Plzeň 2:3 (13. a 65. Chytil - 10. a 34. z penalty Chorý, 68. Havel), Zlín - Brno 2:3 (68. Janetzký, 82. Dramé - 19. a 50. z penalty Řezníček, 59. Ševčík), Teplice - Sparta 2:2 (42. a 83. Gningue - 16. Jankto, 40. Čvančara).

10.09.202219:41

Jankto vstřelil první gól ve FORTUNA:LIZE

Sparta před koncem prvního poločasu vede v Teplicích, kde se prosadil Jakub Jankto, jenž si zapsal premiérový gól ve FORTUNA:LIZE.

10.09.202219:29

Vezeme zasloužené body, hodnotil Bílek

Plzeň zvládla těžké utkání v Olomouci a posunula se na první místo. "Čekal jsem, že to bude bitva, protože tady je to vždy složitý zápas a dnes se to zase potvrdilo. První půli jsme zvládli velmi dobře. Úvod jsme měli výborný, dobře jsme kombinovali, soupeře k ničemu nepustili a dali jsme branku. Škoda takové pro nás nešťastné branky na 1:1. Myslím, že do 60. minuty jsme hráli velmi dobře. Dali jsme v zápase tři góly a měli další šance, které jsme neproměnili. Pak to soupeř dal na jednu kartu, přišly nakopávané balony do pokutovému území. I tak jsme jejich tlaku odolali a myslím, že zaslouženě si domů vezeme tři body," řekl po utkání plzeňský trenér Michal Bílek.

ČTK
10.09.202218:11

Kováře čeká debut za Spartu

Sparta za necelou hodinu nastoupí v Teplicích a mezi třemi tyčemi se místo Dominika Holce objeví Matěj Kovář. Pro českého reprezentanta do 21 let, jenž dorazil na hostování z Manchesteru United, půjde o premiérový start za letenský celek.

09.09.202210:31

Kovář bude hostovat ve Spartě

Sparta Praha získá před uzavřením přestupového okna ještě jednu posilu. Podle informací serveru "isport.cz" si z Manchesteru United vypůjčí brankáře Matěje Kováče, součástí dohody nebude opce.

isport.cz
08.09.202212:55

Oslavy Baníku Ostrava završí hudební festival

Dvoudenním hudebním festivalem Baník100fest vyvrcholí celoroční program stého výročí založení klubu Baník Ostrava. Přesné datum vzniku Baníku připadá právě na dnešní den: před sto lety ve čtvrtek 8. září 1922 mu v hostinci U Dubu ve Slezské Ostravě dalo život dvacet nadšenců na ustanovující schůzi.

Hospoda U Dubu dávno neexistuje. Klub ji ale pro fanoušky v těchto dnech dočasně vzkřísil na původním místě jako součást finišujících oslav na Slezskoostravském hradě. Hudební festival s headlinery Jarkem Nohavicou či skupinou Kryštof bude v pátek a sobotu posledním vrcholem stoletých oslav, které začaly přesně před rokem u ostravské radnice.

ČTK
08.09.202212:20

Pardubice neuspěly se snahou o Saňáka

Jiří Saňák se nestane trenérem Pardubic. Asistent olomouckého kouče Václava Jílka nedostal svolení k odchodu, do léta musí zůstat na Hané. Druhý v pořadí Pavel Drsek podle serveru "isport.cz" nabídku východočeského klubu prozatím odmítl.

isport.cz
07.09.202223:46

Je to velká zkušenost pro všechny, uvedl Bílek

Viktoria Plzeň v úvodním zápase Ligy mistrů na Camp Nou tahala za kratší konec a od Barcelony nakonec inkasovala bůra. "Věděli jsme, co nás čeká, že zápas pro nás bude nesmírně těžký. Kluci dělali, co mohli, bohužel to nestačilo. Soupeř byl velice kvalitní, ukázal to ve všech směrech. Snažili jsme se, byly tam nějaké momenty. Úplně zbytečná branka na 3:1, měli jsme to uhrát, aby půle skončila 2:1. V první půli tam byl takový penaltový nepenaltový zákrok, pak po přestávce šance Chorého, kdyby dal na 3:2. Je to velká zkušenost pro všechny. Pro hráče hrozně těžké utkání, je těžké jim něco vyčítat. Soupeř měl po celý zápas velkou převahu. Lewandowski zase ukázal svoji extratřídu, jeho zakončení a výběr místa jsou fenomenální," zhodnotil utkání plzeňský trenér Michal Bílek.

ČTK
07.09.202218:47

Lingr neodletěl se Slavií do Turecka

Slavia zítra nastoupí proti Sivassporu v Evropské konferenční lize bez Ondřeje Lingra. Ofenzivní univerzál má neupřesněné zdravotní problémy a podle trenéra Jindřicha Trpišovského neodcestoval s týmem, aby se stihl dát dohromady před dalšími zápasy.