3 : 0
(2:0)

Tomáš Chorý (© Viktoria Plzeň)

Pošetřené opory dotáhly Plzeň do finále poháru, Zlín na další zázrak nedosáhne

Viktoria Plzeň zvládla semifinálové utkání MOL Cupu a po domácí výhře 3:0 nad Zlínem se může těšit na vrchol soutěže, který odehraje také v Doosan Areně proti Spartě. Západočechům se od úvodu vyplácelo pošetření několika opor v ligovém zápase na Slovácku, což přispělo k rychlému vyřešení postupové hádanky. Nejprve se velmi rychle trefil odpočatý Tomáš Chorý, jehož ještě do přestávky doplnil svou první soutěžní brankou v plzeňském dresu další navrátilec do sestavy Lukáš Červ. Zimní posila z pražské Slavie navíc po změně stran přihrála ve formě hrajícímu útočníkovi také na pojišťující zásah.

Miroslav Koubek se o uplynulém víkendu netajil tím, že se svým týmem pojal duel v Uherském Hradišti tak trochu jako přátelské utkání. Důvodem byla únava opor po statečném tažení Konferenční ligou, ale také blížící se semifinále MOL Cupu. K němu do Doosan Areny zavítal Zlín, který v lize bojoval o záchranu, zároveň ovšem stále toužil po zopakování pohárového triumfu ze sezony 2016/2017.

Do utkání ovšem vstoupil aktivněji jeho soupeř, jenž se už v šesté minutě radoval z první trefy. V úvodu skvěle hrající Cheick Souaré přichystal ze strany fantastický pas do pokutového území, v němž se nacházel připravený Chorý, který z první umístil míč nechytatelně pod břevno.

První poločas byl v jednoznačné režii domácích, což vedlo ve 26. minutě k další velké šanci. Lukáš Kalvach ale po skvělé zasekávačce tvrdou ranou zlínskou branku přestřelil. Mrzet jej to příliš nemuselo, neboť po půlhodině hry předvedl skvělou individuální akci Červ, jenž téměř z poloviny hřiště proběhl až k vápnu soupeře, odkud tvrdou střelou k levé tyči skóroval.

I do druhé půle vstoupila lépe Viktorka a už v 51. minutě musela Ševce zachránit tyč, kterou orazítkoval technickým projektilem Chorý. O sedm minut později už ovšem 29letému útočníkovi nic nezabránilo ve vstřelení druhé trefy. Gólovou akci rozjel Pavel Šulc přihrávkou na pravou stranu na volného Červa, ten chytře našel před brankou právě Chorého, jemuž stačilo doťuknout míč do sítě.

Zlín se k první větší příležitosti nadechl až po 70 odehraných minutách. Slibný pokus od střídajícího Vukadina Vukadinoviće ale skvěle zlikvidoval Martin Jedlička, přičemž po následném rohovém kopu uchránil domácím čisté konto na brankové čáře Robin Hranáč.

Finálovým vyzyvatelem pražské Sparty se tak dle očekávání stala Plzeň. Ta bude chtít napodobit loňský úspěch Slavie, která v rozhodujícím souboji porazila právě Letenské.

Autor: Livesport.cz / Oto Blaschke