23.07.202319:55

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Jablonec 3:1 (8. Kušej, 47. Kostka, 57. Jawo - 75. Alégué), Liberec - Ostrava 3:1 (19. vlastní Kpozo, 41. Červ, 64. Doumbia - 47. z penalty Tetour), Slovácko - České Budějovice 4:1 (36. Havlík, 39. Kim, 76. Valenta, 81. Mihálik - 54. z penalty J. Hora), Sparta - Olomouc 2:0 (16. a 55. Haraslín).

23.07.202317:55

Padalo nám to i v přípravě, těší Baránka

Slovácko na začátek sezony rozstřílelo České Budějovice, proti nimž se dvakrát prosadilo v obou poločasech. "Pro nás je to velmi důležité vítězství na začátku soutěže. Věděli jsme, jaký styl hry Budějovice praktikují a připravili jsme se na něj. V první půli jsme toho dvakrát využili a dali dvě branky. Po přestávce nás mrzela nejen penalta, ale i faul, který jí předcházel. Pak jsme se dostali zbytečně pod tlak a měli jsme při standardních situacích Budějovic namále. Dali jsme ale třetí gól a čtvrtý to definitivně rozsekl. Čtyři branky jsou naším nadprůměrem, ale nepřekvapilo mě to, neboť nám to padalo i v přípravě," hodnotil asistent uherskohradišťského klubu Jan Baránek.

ČTK
23.07.202315:51

Baník Ostrava dohrává bez Bitriho

Eneo Bitri vinou zranění nedohraje za Baník Ostrava dnešní zápas v Liberci. Albánského stopera před koncem prvního poločasu nahradil Abdullahi Tanko.

onlajny.com
23.07.202314:49

Svědík nebude na lavičce Slovácka

Slovácku bude minimálně v 1. ligovém kole proti Českým Budějovicím chybět ze zdravotních důvodů trenér Martin Svědík. Tým dočasně povede asistent Jan Baránek. Klub to oznámil na svém webu krátce před začátkem dnešního zápasu.

"Jak dlouho bude trenér absentovat, záleží na vývoji léčby a doporučení lékařů," uvedli zástupci 1. FC Slovácko.

ČTK
22.07.202321:17

Weber: Slavia zvítězila zaslouženě

Hradec Králové prohrál 0:2 na Slavii a trenér Jozef Weber má za sebou neúspěšnou premiéru na lavičce východočeského klubu. "Slavia zvítězila zaslouženě. Nezvládli jsme vstup do utkání, neaktivitou jsme posadili Slavii na koně a ta nás ztrestala. Nechtěli jsme brzy dostat gól, ale to se bohužel nepovedlo a trochu nám to zhatilo plány. V první půli jsme zkazili strašně moc balonů v přechodové fázi, na hráče to dnes asi trochu dolehlo. Ve druhé půli se to zlepšilo. Posunuli jsme presink a začali jsme být nebezpečnější. Poslali jsme na hřiště do presinku typologicky jiného hráče, než je Vašek Pilař. S výsledkem 1:0 se stále dalo něco dělat. Ale promarnili jsme svoji chvilku štěstí, kterou na Slavii potřebujete. Za stavu 1:0 jsme neproměnili velkou šanci. Přes aktivitu jsme si už další nevytvořili a druhý gól to zlomil. V takovém utkání tady se musí sejít více faktorů. Nesmíte dostat gól hned na začátku a když už máte nějakou šanci, musíte ji proměnit," zhodnotil utkání Weber.

ČTK
22.07.202319:53

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Zlín 4:1 (6. Mikuš, 27. Budínský, 34. Svozil, 53. Bartl - 48. Tkáč), Pardubice - Bohemians 1905 0:1 (5. Hůlka), Teplice - Plzeň 1:0 (28. z penalty Trubač), Slavia - Hradec Králové 2:0 (4. Van Buren, 70. Chytil).

22.07.202319:42

Chytil při debutu skóroval

Slavia proti Hradci Králové dlouho čekala na pojišťovací gól, jenž přišel až dvacet minut před koncem - při debutu v červenobílém se prosadil střídající Mojmír Chytil.

22.07.202319:35

První poločas byl špatný, uznal Vrba

Zlín vstup do nového ročníku nezvládl a z Karviné odjíždí s prázdnou po porážce 1:4. "První poločas byl od nás hodně špatný, Karviná zaslouženě vedla 3:0 a ještě nastřelila břevno. Byla rychlejší, důraznější. My jsme nestíhali, dobíhali k hráčům pozdě. Výsledek tomu odpovídal. Ve druhém poločase jsme herně ožili, ale nestačilo to," řekl zlínský trenér Pavel Vrba.

ČTK
22.07.202317:11

Vlček v lize poprvé za Slavii

Slavia nastoupí proti Hradci Králové v základní sestavě i s Tomášem Vlčkem. Pro talentovaného obránce půjde o ligovou premiéru v mateřském klubu.

twitter.com/slaviaofficial
22.07.202316:16

Hejda musel střídat se zraněním

Plzeň v Teplicích dohrává bez zraněného Lukáše Hejdy. Kapitán západočeského klubu musel vystřídat ještě před koncem prvního poločasu, jeho místo zaujal Sampson Dweh.

idnes.cz/fotbal
21.07.202315:23

Pech si přetrhl přední zkřížený vaz

Slavii bude po většinu letošní sezony scházet David Pech. Záložník si přetrhl přední zkřížený vaz v koleni a čeká ho minimálně půlroční pauza, ve středu se podrobí operaci.

slavia.cz
21.07.202314:47

Trubač prodloužil s Teplicemi

Teplice si pojistily služby Daniela Trubače. Kapitán severočeského klubu podepsal smlouvu na další tři sezony.

twitter.com/FK_Teplice
21.07.202313:18

Muritala přestoupil do Olomouce

Sigma Olomouc oznámila příchod Yunusy Muritaly z maltského Hibernians FC. Třiadvacetiletý nigerijský útočník by měl začít ve druholigové rezervě.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
21.07.202311:56

Chrudim si vypůjčila Hufa

David Huf dočasně opouští Pardubice. Čtyřiadvacetiletý útočník bude hrát druhou ligu, odešel na roční hostování do Pardubic.

mfkchrudim.cz
21.07.202310:57

Slaměna zamířil do Prostějova

Sigma Olomouc uvolnila Patrika Slaměnu, jenž nastupoval za druholigovou rezervu. Třiadvacetiletý záložník odešel do Prostějova.

21.07.202308:44

Pardubice mají zájem o Kukučku

Ondřej Kukučka sice ve Spartě nastupuje za druholigovou rezervu, brzy by si ale mohl vyzkoušet nejvyšší soutěž - talentovaného obránce si chtějí vypůjčit Pardubice.

infotbal.cz
20.07.202318:28

Eduardo Santos si vážně poranil koleno

Red Bull Bragantino ve zbytku sezony nebude k dispozici Eduardo Santos, jenž do brazilského klubu dorazil v dubnu na hostování s opcí ze Slavie. Pětadvacetiletý obránce, jenž ve vlasti předváděl skvělé výkony, si v nedávném zápase se São Paulem (0:0) přetrhl přední zkřížený vaz v koleni a po operaci má před sebou minimálně půlroční přestávku.