31.07.202312:48

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 2. kola české ligy: Hanuš (Jablonec) - Hejda (Plzeň), Krejčí (Sparta), Chaluš (Liberec) - Navrátil (Olomouc), Zafeiris (Slavia), Trubač (Teplice), Provod (Slavia) - Chytil (Slavia), Juliš (Olomouc), Kulenovič (Liberec).

Livesport
30.07.202321:22

Weber: Jsem rád, že jsme za to vzali

Plzeň ve druhém kole české nejvyšší soutěže potvrdila, že na začátku sezóny není v nejlepším rozpoložení, a na půdě Hradce Králové uhrála pouze remízu. Domácí trenér Jozef Weber přitom své mužstvo chválil za zisk cenného bodu. "Možná to bude znít neskromně, ale zasloužili jsme si ho,” uvedl. "Mužstvo bylo odvážné. Po takovém nervózním sedmiminutovém vstupu, kdy nás Plzeň mačkala, jsme se dostávali do hry a kombinací. Bohužel jsme neohrozili branku v první půli vinou horšího řešení. Ve druhé půli jsme v aktivitě pokračovali, dlouho jsme se nedostali pod tlak a docela Plzeň drželi na uzdě. Pak přišla pětiminutovka, kdy nás zavřeli. Něco jsme ustáli, ale z jedné situace, kdy musíme balon dostat z vápna, jsme udělali chybu a přišlo vedení Plzně. Jsem rád, že mužstvo za to vzalo, vybojovalo penaltu, rohy, auty. Byl vidět na týmu obrovský morál, že chce vyrovnat. Nakonec se to v tom hektickém závěru povedlo.”

ČTK
30.07.202319:57

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians - Teplice 1:2 (90+4. Puškáč - 43. Trubač, 59. Jukl), České Budějovice - Slavia 1:3 (53. Ondrášek - 13. Zafeiris, 73. Provod, 84. Chytil), Mladá Boleslav - Liberec 2:2 (78. Pulkrab, 89. Suchý - 8. Chaluš, 42. Kulenović), Plzeň - Hradec Králové 1:1 (81. Hejda - 90+6. O. Šašinka).

30.07.202318:17

Prohráli jsme si zápas sami, litoval Veselý

Bohemians 1905 ve druhém kole podlehli Teplicím (1:2) a nenavázali na výhru z Pardubic. "První poločas byl hodně vyrovnaný, moc šancí na obou stranách nenabídl. Když to směřovalo k zasloužené remíze po prvním dějství, hloupě jsme inkasovali. Máme útočnou standardku, ale blbě ji kopneme, jiné slovo pro to nemám. Z následného brejku inkasujeme hloupý gól, který vám utkání hodí úplně někam jinam, než si představujete. Ideální scénář pro hosty. Do druhého poločasu jsme udělali změny, byly i plánované, protože jsme museli rozložit síly. V poslední době to bylo náročné i z hlediska cestování. Do druhého poločasu jsme nevstoupili špatně, hloupou ztrátou jsme ale hostům nabídli dárek, druhý gól. Otáčet 0:2 v posledních 30 minutách v takovém rozpoložení je hodně složité. Přesto jsme si nějaké šance vytvořili, ale neproměnili. Není v pořádku, že za poslední tři poločasy inkasujeme třikrát v posledních vteřinách, nebo v nastavení. Máme i problém vstřelit branku ze hry. Prohráli jsme si zápas z větší části sami," zhodnotil utkání trenér vršovického klubu Jaroslav Veselý.

ČTK
30.07.202316:18

Kolář chytá 150. ligový zápas za Slavii

Slavia nastoupila v Českých Budějovicích mezi třemi tyčemi s Ondřejem Kolářem, pro kterého se jedná o 150. ligový zápas v sešívaném dresu. Celkem chytá 28letý brankář 181. utkání mezi českou elitou.

twitter.com/slaviaofficial
30.07.202315:34

Douděra musel střídat se zraněním

Slavia dohrává v Českých Budějovicích bez zraněného Davida Douděry, jehož po půlhodině hry vystřídal Lukáš Masopust.

29.07.202319:58

Výsledky sobotních zápasů 2. kola české FORTUNA:LIGY: Pardubice - Jablonec 0:0, Zlín - Karviná 0:1 (80. z pen. Krejčí), Sigma Olomouc - Karviná 3:1 (15. Juliš, 33. Zmrzlý, 66. Navrátil - 44. Papalelé), Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:0.

29.07.202317:39

Zápas v Olomouci přerušil déšť

Utkání druhého kola první fotbalové ligy mezí Olomoucí a Karvinou rozhodčí Dominik Starý v 72. minutě přerušil kvůli podmáčenému terénu za stavu 3:1 pro domácí. Po odchodu hráčů do kabin a zhruba dvacetiminutové přestávce se opět začalo hrát.

Po několika minutách druhého poločasu začalo v Olomouci vydatně pršet. Starý přerušil utkání v době, kdy už byla hrací plocha značně podmáčená a míč se na ní zastavoval.

Hanákům zařídili v prvním poločase dvoubrankový náskok Lukáš Juliš a Ondřej Zmrzlý, ještě do přestávky snížil Papalelé. V 66. minutě Jan Navrátil zvýšil na 3:1 pro domácí.

ČTK
29.07.202315:10

V bráně Sparty znovu Vorel

Sparta sice v týdnu přivedla posilu do brankoviště v podobě Petera Vindahla, ten ovšem ve Zlíně začíná pouze na lavičce. Mezi třemi tyčemi opět stojí Vojtěch Vorel

29.07.202314:57

Olomouc nemůže počítat s Pokorným

Jakub Pokorný nepomůže olomoucké Sigmě ve druhém kole proti Karviné. Šestadvacetiletý stoper utrpěl na tréninku zlomeninu nosu.

twitter.com/MichalKvasnica
29.07.202313:45

Svozil si obnovil zranění kolene

Jaroslava Svozila v minulé sezoně trápily potíže s kolenem a stejný problém se mu ozval i nyní. Kvůli blíže nespecifikovanému zranění nepomůže nováčkovi z Karviné při zápase v Olomouci.

29.07.202308:14

Karviná získala Ražnatoviće

Karviná při pátečním večeru oznámila příchod nové tváře. Levou stranu hřiště posílil dvaadvacetiletý Andrija Ražnatović, který do této chvíle působil výhradně v rodné Černé Hoře a byl součástí Budučnosti Podgorica. Přestupovou sumu účastník české nejvyšší soutěže nezveřejnil. Ani délku kontraktu přitom neupřesnil, byť potvrdil, že by se mělo jednat o dlouhodobou spolupráci.

twitter.com/MFKKarvina
28.07.202319:29

Matoušek neohrozí Teplice

Bohemians 1905 se musí v nedělním ligovém zápase s Teplicemi obejít bez Jana Matouška, který má zdravotní potíže po úvodním zápase 2. předkola Konferenční ligy na půdě Bodø/Glimt (0:3).

ČTK
28.07.202317:59

Černín novou akvizicí Zlína

Zlín oznámil posilu do zadních řad, z druholigové Líšně přivedl 24letého stopera Jakuba Černína. Brněnský odchovanec se svým novým chlebodárcem podepsal smlouvu na 3,5 roku.

fczlin.com
28.07.202317:21

Pech absolvoval operaci kolena

Úspěšnou operaci přetrženého předního zkříženého vazu v koleni má za sebou David Pech ze Slavie. Talentovaného univerzála nyní čeká minimálně půlroční rehabilitace.

28.07.202313:13

Daněk může odejít na hostování

Sparta ještě bude redukovat kádr a jedním z hráčů, kteří pravděpodobně odejdou, je Kryštof Daněk. Podle informací serveru "infotbal.cz" dostal 20letý záložník svolení k hledání nového angažmá, protože by v kádru trenéra Briana Priskeho neměl potřebné herní vytížení.

infotbal.cz
27.07.202321:48

Matoušek si v jednom utkání nezahraje

Jakub Matoušek dostal za vyloučení v duelu úvodního kola prvoligové sezony proti Bohemians 1905 trest na jedno soutěžní utkání. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace o tom informovala v komuniké. Třiadvacetiletý záložník byl jediným vyloučeným hráčem úvodního kola, při své premiéře v pardubickém dresu zastavil v 68. minutě unikajícího jmenovce Jana Matouška a dostal červenou kartu.

ČTK
26.07.202318:24

Smékal jde hostovat do Skalice

Kádr ostravských fotbalistů opustil útočník Daniel Smékal, který bude hrát slovenskou ligu za MFK Skalica. Jednadvacetiletý ofenzivní hráč odešel na Slovensko hostování do konce sezony, Baník si ho však v případě potřeby může v zimě stáhnout zpátky. Ostrava o tom informovala na svém webu.

ČTK
25.07.202308:08

Ideální sestava 1. kola české ligy: Macík (Olomouc) - Hůlka (Bohemians), Vlček (Slavia), Svozil (Karviná), Zelený (Sparta) - Doumbia (Liberec), Budínský (Karviná), Havlík (Slovácko) - Jawo Mladá Boleslav), Kušej (Mladá Boleslav), Haraslín (Sparta).

Livesport
24.07.202311:31

V Teplicích prodloužil smlouvu i Jukl

Teplice po kapitánovi Danielu Trubačovi prodloužily smlouvu s dalším klíčovým záložníkem Robertem Juklem. Severočeši o tom informovali na klubovém webu, podrobnosti o novém kontraktu neuvedli. Čtyřiadvacetiletý Jukl má na kontě v lize 83 zápasů, všechny v teplickém dresu. Od svého příchodu do klubu v listopadu 2020 patří stabilně do základní sestavy a nechyběl ani v sobotu v úvodním duelu prvoligové sezony proti Plzni, ve kterém "Skláři" zdolali favorita 1:0.