Sestavy: Slavia - Plzeň

Základní sestavy dnešního šlágru FORTUNA:LIGY: Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Ševčík, Holeš - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl. Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Kayamba, Beauguel, Kovařík.

06.06.202023:54

Tři body jsou pro nás skvělé, řekl Kotal

Sparta nakonec přetlačila Bohemians 1905 a vyhrála třetí ligové utkání po sobě. "Myslím si, že Bohemka vsadila na úpornou obranu. Jestli si pamatuji, tak neměli jedinou přímou střelu na branku. Měli tam roh ve druhém poločase. Přesně nevím. Celý zápas jsme ale hru měli pod kontrolou. Bohužel ale tím, jak oni dobře a zodpovědně bránili, jsme se těžko prosazovali v pokutovém území. Hlavně v prvním poločase nám chyběla střelba ze střední vzdálenosti. Vzít na sebe odvahu a pokusit se. Nakonec jsem ale rád. To jsou taková nejhorší utkání. Máte převahu, tlačíte soupeře na jeho půlce a trnete, aby se jim nepovedl nějaký protiútok. Naštěstí jsme to zvládli a tři body jsou pro nás skvělé," zhodnotil utkání kouč Václav Kotal.

ČTK
06.06.202021:55

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Zlín - Příbram 1:0 (39. Poznar z penalty), Liberec - Mladá Boleslav 2:2 (41. Kuchta, 90+5. vlastní Tatajev - 2. Ji. Klíma, 62. z penalty Budínský), Bohemians 1905 - Sparta 0:1 (85. Tetteh).

06.06.202019:29

Horváth: Dnes jsme si nezasloužili ani bod

Zklamání zavládlo odpoledne v táboře Příbrami. Ta nastoupila k důležitému utkání ve Zlíně a podala špatný výkon, po němž podlehla 0:1. "Dnes jsme si nezasloužili ani bod, zejména v prvním poločase jsme byli až skoro zbabělí, báli jsme se hrát. Procento zkažených přihrávek bylo neskutečné. Po přestávce jsme něco změnili, malinko jsme se zlepšili, ale chyběla nám finální a předfinální fáze. Čas letí, ale věřím, že jsme schopni se zlepšit. Se Slavií jsme hráli dobře, ale nebyli jsme pod takovým tlakem. Dnes jsme měli co ztratit a neunesli jsme to. Co se týče nařízené penalty, já jsem myslel, že bude, už když sudí pískl poprvé," řekl k zápasu trenér Pavel Horváth.

ČTK
06.06.202018:48

Páník: Hraje se na body a my jsme udělali tři

Hodně důležité utkání dnes zvládl Zlín. Doma hostil Příbram a udělal velký krok na cestě za záchranou, když vyhrál 1:0. "Sami jste dnes viděli, co tak důležité utkání dělá s některými hráči, když jsou pod tlakem. Dělali jsme moc chyb, byla tam řada hraničních věcí, které jsme nevyřešili, ale zase řada hráčů zahrála dobře. Čekali jsme, že soupeř bude hrát vysoké balóny, to jsme ale pohlídali. Hraje se na body a my jsme udělali tři, což je před těžkým závěrem základní části výborné," hodnotil duel trenér Bohumil Páník.

ČTK
06.06.202016:36

Příbram dohrává bez zraněného Rezka

Příbram bojuje o body ve Zlíně a duel nedohraje Jan Rezek, zkušený fotbalista si v úvodu poranil koleno a musel střídat.

04.06.202008:16

Před 75 lety byl založen klub v Jablonci

Fotbalový klub Jablonec, který byl založen 5. června 1945, hraje od sezony 1994/1995 nejvyšší českou fotbalovou soutěž. K největším úspěchům týmu patří dvě vítězství v Českém poháru a také zisk Superpoháru. Nejúspěšnější éra klubu je spojena se jménem funkcionáře Miroslava Pelty. Jablonecký fotbalový klub byl založen pod názvem Český sportovní klub Jablonec a od počátku se snažil dostat do ligové soutěže. Povedlo se mu to v roce 1963, kdy postoupil do druhé ligy rovnou z krajského přeboru. Klub poté přešel pod tělovýchovnou jednotu Liaz a v roce 1974 se mu podařil postup do první ligy, kde setrval dvě sezony. Následovaly nepříliš úspěšné roky, kdy Jablonec hrál nejprve druhou a od poloviny 80. let jen třetí ligu. Nová éra Jablonce začala v roce 1991, kdy byl bývalý brankář týmu a jeho současný majitel Miroslav Pelta zvolen předsedou představenstva klubu. Týmu okolo hráčů Radovana Hromádka, Jaromíra Navrátila a Romana Skuhravého se poté pod vedením trenéra Josefa Pešiceho podařilo po dvaceti letech postoupit do první ligy. V roce 1998 a 2013 Jablonec získal Český pohár, v roce 2013 se stal vítězem Superpoháru. Nejúspěšnějším ligovým umístěním Jablonce je druhé místo v sezoně 2009/2010, kdy skončil o bod za Spartou Praha. Klubové barvy jsou zelená a bílá a tým hraje domácí zápasy na stadionu Střelnice, který má kapacitu 6108 diváků.

ČTK
03.06.202023:32

Krejčí a Rundić budou nuceně absentovat

Další dva hráči dostali v 27. kole první ligy osmou žlutou kartu v sezoně, která je vyřadí na nejbližší dva zápasy nejvyšší soutěže. Vynucený trest si odpykají sparťan Ladislav Krejčí a Milan Rundić z Karviné. Jedno kolo po čtyřech žlutých kartách vynechají Michal Hubínek z Mladé Boleslavi a opavský Václav Juřena.

ČTK
03.06.202021:51

Česká liga - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Olomouc 2:0 (50. Čavoš, 79. Kladrubský), Opava - Bohemians 1905 0:1 (79. Pulkrab), Ostrava - Plzeň 0:2 (33. z penalty Bucha, 78. Kovařík), Slovácko - Karviná 2:0 (4. Havlík, 39. z penalty Daníček), Sparta - Teplice 3:0 (21. a 41. Kozák, 24. z penalty Kanga).

03.06.202020:49

Zápas ovlivnil rychlý gól, řekl Jarábek

Karviná prohrála na Slovácku a nebodovala ve druhém ligovém utkání po sobě. "Zápas ovlivnil rychlý gól Slovácka, to nás zaskočilo. Na něco se připravujeme a pak to musíme měnit. Domácí pak posadila na koně penalta. Naše taktika měla spočívat v tom, že se pokusíme dát gól. To se nám bohužel nepodařilo. Obrana domácích byla sice složená na poslední chvíli, ale jsou to zkušení hráči a vypořádali se s tím dobře. Ve druhém poločase jsme chtěli zjednodušit hru, zlepšit přechodovou fázi, ale nepodařilo se nám dát ani kontaktní gól. Slovácko bylo lepší a zaslouženě zvítězilo," zhodnotil utkání kouč Juraj Jarábek.

ČTK
03.06.202008:36

Horváth: Podali jsme solidní výkon

Hodně blízko k velkému překvapení byla včera Příbram. Doma proti Slavii dlouho držela bezbrankovou remízu, než se v 82. minutě prosadil Petar Musa. "Vzhledem k průběhu jsme už už mysleli na kýžený bod, proti lídrovi jsme ale podali solidní výkon. Samozřejmě, stále děláme některé věci špatně, ale budeme na tom dělat a věřím, že se zlepšíme. O poločase jsme si říkali, že musíme pokračovat ve své hře, ale představoval bych si větší důraz. A chtěli jsme více zazlobit v ofenzivě, dvakrát jsme takové menší šance měli, byť jen po standardkách. Slavii pomohlo střídání, noví hráči oživili hru, Musa se těžko brání. Slavia náš nakonec přetlačila," hodnotil duel domácí trenér Pavel Horváth.

ČTK
02.06.202021:52

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Liberec 0:1 (80. Malinský), Mladá Boleslav - Zlín 1:1 (24. Budínský - 21. vlastní Tatajev), Příbram - Slavia 0:1 (82. Musa).

01.06.202020:15

Jánošík bude hrát za České Budějovice

České Budějovice posílí křídelník Lukáš Jánošík ze Žiliny. Šestadvacetiletý slovenský hráč podepsal s Dynamem tříletý kontrakt. Jihočeši o tom informovali na svém webu. Jánošík v nejvyšší slovenské soutěži nastupoval pouze v dresu Žiliny a v 66 ligových zápasech dal 12 gólů. Žilina během koronavirové krize skončila v likvidaci a dala výpověď většině hráčů.

ČTK
01.06.202010:46

Hejkal: Měli jsme to dotáhnout

Velkou šanci, jak se reálně zapojit do boje o elitní desítku, včera propásly Teplice. Ještě chvíli před koncem doma vedly nad Opavou, nakonec se ale musely smířit jen s remízou 2:2. "Byl to těžký zápas, oba týmy moc potřebovaly bodovat. Mě mrzí, že nedokážeme navýšit vedení a zjednodušit si zápas. Šance jsme soupeři nabídli sami, takový zápas máme ubojovat - ano. Hra nebyla nejlepší, ale měli jsme to dotáhnout. Teď se nám výrazně zkomplikoval posun do prostřední nadstavbové skupiny. Jak jsem viděl vyrovnání? Raději počkám na pořádné záběry - z toho co jsem viděl po utkání, to na ofsajd Juřeny vypadalo, ale vyjádřím se až uvidím více," hodnotil duel trenér Stanislav Hejkal.

ČTK
01.06.202010:10

Balcárek: Video má být všude, nebo nikde

Hodně hektický byl závěr včerejšího zápasu mezi Teplicemi a Opavou. Hosté dokázali dvě minuty před koncem vyrovnat na 2:2, když se prosadil Václav Juřena. Situace hodně zaváněla ofsajdem. "Obě mužstva se zpočátku oťukávala, ale my soupeři vlastní chybou brzy nabídli vedení. Pak jsme se sice vrátili do zápasu, ale na úvod druhé půle zase necháme soupeře odskočit, navíc neproměníme penaltu. To jsme měli zvládnout lépe. Na druhou stranu hráči se nevzdali, šli dál za vyrovnáním a to se podařilo, což musím ocenit. Zda by podobný hektický záběr vyřešil videorozhodčí, který zde ale nebyl? Samozřejmě - od začátku říkám, že video má být na všech zápasech, nebo nikde," myslí si opavský trenér Jiří Balcárek.

ČTK
31.05.202022:58

Ndefe si dvakrát nezahraje

Karvinský obránce Gigli Ndefe dostal jako šestý hráč v této sezoně první ligy osmou žlutou kartu, která ho vyřadí na dvě nejbližší kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si v dalším duelu odpykají jeho spoluhráč Ondřej Lingr, sparťan Lukáš Štetina, jablonecký Miloš Kratochvíl a olomoucký Michal Vepřek. Trest nejméně na jedno soutěžní utkání za vyloučení čeká na českobudějovického Tomáše Sivoka, teplického Petra Kodeše a Michala Kadlece ze Slovácka.

ČTK
31.05.202022:34

Jarábek: Odehráli jsme dva odlišné poločasy

Karviná neudržela vedení nad Spartou a nakonec doma prohrála 1:4. "Velká škoda. Odehráli jsme dva diametrálně odlišné poločasy. V tom prvním jsme plnili taktické věci a chtěli jsme skórovat. To se podařilo, ale velká škoda hned úvodní minuty a zásahu videorozhodčího. Možná, že kdyby tu nebyl, vedeme už od samotného úvodu. Do druhého dějství jsme šli s tím, že musíme přežít úvodních 15 minut. To se nám absolutně nepodařilo, na druhou stranu Sparta vstřelila dva fantastické góly. Když dala třetí, už si to užívala. Druhý poločas jsme nezvládli, nemůžeme zůstat takhle opaření. Gólům Sparty předcházely naše chyby v defenzivě. Připravovali jsme se na Tetteha, proto ty změny v obraně. Musím uznat, že to nebylo správné rozhodnutí," prohlásil trenér Juraj Jarábek.

ČTK
31.05.202021:09

V lize padl rekordní počet branek

Zatímco v týdnu v prvním ligovém dějství po koronavirové přestávce padlo v osmi zápasech jen 10 branek, následné 26. kolo bylo naopak v samostatné historii rekordní. Střelci ve víkendových duelech zaznamenali 36 gólů a o tři překonali dosavadní maximum. K novému rekordu střelecky přispělo 15 z 16 účastníků první ligy. V 26. kole neskóroval pouze Jablonec, který utrpěl debakl 0:5 na hřišti Slavie. Nejvyšším počtem osmi branek pomohl k překonání maxima sobotní zápas v Plzni, kde Viktoria rozdrtila Mladou Boleslav 7:1. Dosavadním maximem bylo 33 branek. Tento počet se zrodil na úplný závěr sezony 2014/15, v 9. kole ročníku 1995/96 a ve 4. kole premiérové samostatné sezony 1993/94.

ČTK
30.05.202022:17

Guľa: Chlapcům chutnal fotbal

Plzeň potvrdila skvělé rozpoložení a Mladé Boleslavi nadělila potupnou "sedmičku". "Chlapcům chutnal fotbal, hráli jednoduše, rychle, v pohybu, hráli týmově, kompaktně. Byli jsme velmi silní i v defenzivní činnosti, což je velmi podstatné v takových zápasech. Měli jsme hlad po gólech. Perfektní výkon, zasloužené skóre, protože zápas měl mnoho dalších možností. Jsme mimořádně vděční za to vítězství. Chci poděkovat fanouškům, kteří byli za stadionem a podpořili chlapce. Hlavně chci klukům poděkovat za výkon. Je to úžasné, ale už myslíme na to, co nás čeká ve středu (zápas v Ostravě). Jsem rád, že jsme ve druhém poločase nesešlápli nohu z plynu a prosadili se také střídající hráči," pochvaloval si trenér Adrián Guľa.

ČTK
30.05.202022:00

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Olomouc - Příbram 1:2 (38. Juliš - 42. Antwi, 51. Polidar), Liberec - Slovácko 3:1 (44. Mara z penalty, 90. Koscelník, 90+3. Beran - 28. Zajíc), Zlín - Ostrava 1:1 (90. Džafič - 5. Jánoš), Plzeň - Mladá Boleslav 7:1 (8., 23. a 52. Čermák, 31. Beauguel, 43. Havel, 56. Chorý, 80. Mihálik - 83. z penalty Jiří Klíma), Slavia - Jablonec 5:0 (21. z penalty Stanciu, 29. Holeš, 56. Provod, 61. Tecl, 77. z penalty Yusuf).