28.06.202022:38

Kúdela si odnesl svalové zranění

Slavia v dnešním utkání rozstřílela Jablonec 4:0, přišla však o stopera Ondřeje Kúdelu, který si po půlhodině hry přivodil svalové zranění. "Ondra Kúdela má zranění svalového rázu, bohužel nám bude chybět do konce sezony. Jedná se pravděpodobně o rupturu. Uděláme ale vše pro to, aby byl v pořádku do startu přípravy," řekl po utkání kouč Jindřich Trpišovský.

slavia.cz
28.06.202020:54

Česká liga - výsledky

Nedělní výsledky české ligy: Opava - Příbram 0:0, Olomouc - Karviná 3:1 (23. vlastní Eduardo Santos, 33. z penalty a 52. Juliš - 58. Lingr), Teplice - Zlín 4:1 (21., 79. a 87. Řezníček, 65. Shejbal - 16. Poznar), Plzeň - Sparta 2:1 (56. Chorý, 65. Mihálik - 88. Karlsson), Slavia - Jablonec 4:0 (8. a 58. Musa, 34. Ševčík, 87. Masopust).

28.06.202018:43

Nikdo z hráčů nic zadarmo nedostane, řekl Páník

Zlín nenavázal na předchozí dvě výhry a ve třetím kole nadstavby prohrál v Teplicích 1:4. "Vstup se nám podařil, ale domácí se dostali rychle zpět do hry. Poločas byl ještě dobrý, horší ale přístup hráčů k druhému poločasu. Jsem nazloben na hráče, takový způsobem dohrávat zápasy je nedůstojné - kdyby to bylo 4:3, pak to je přijatelné, protože domácí byli opravdu lepší. Ale takový výsledek je špatný, i když už jsme zachráněni, takto se nemůžeme prezentovat. Budu se hodně rozmýšlet, kdo bude hrát zbývající dva zápasy - nikdo z hráčů nic zadarmo nedostane," řekl po utkání kouč Bohumil Páník.

ČTK
28.06.202009:43

Zemřel Marián Čišovský

Po dlouhém boji dnes v noci zemřel bývalý slovenský reprezentant Marián Čišovský. Bylo mu 40 let. V posledních šesti letech zápasil s onemocněním ALS- amyotrofickou laterální sklerózou, které napadá nervové buňky. V kariéře Čišovský třikrát vyhrál slovenskou ligu a dvakrát českou s Plzní, za kterou si zahrál i Ligu mistrů.

27.06.202021:57

Sobotní výsledky české ligy: České Budějovice - Mladá Boleslav 0:2 (7. Zelený, 64. Ji. Klíma), Bohemians 1905 - Slovácko 2:1 (90+1. a 90+4. Mosquera - 2. Jurečka), Liberec - Ostrava 2:1 (76. Pešek, 85. Mara - 90.+6 Stronati z pen.).

24.06.202021:59

Slavia obhájila ligový titul

Slávisté doma přehráli Plzeň a s předstihem obhájili mistrovský titul. Slavia má tři kola před koncem na Viktorii devítibodový náskok, vzhledem k lepší bilanci ze vzájemných zápasů už však nemůže o prvenství přijít.

24.06.202021:55

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky středečních zápasů české ligy: Jablonec - Liberec 1:1 (85. Hübschman - 24. Kuchta), Slavia - Plzeň 1:0 (69. Ševčík).

24.06.202021:48

Rada: Minimálně remízu jsme si zasloužili

Jablonec gólem ze závěru utkání vybojoval remízu v derby s Libercem a nevyhrál v lize potřetí za sebou. "Dneska jsme viděli dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme byli zakřiknutí. Prakticky tam nebyla žádná šance až na tu brejkovou situaci Liberce, při které obránce stál špatně, nechal Kuchtu za sebou, ten se dobře zorientoval a poslal hosty do vedení. Z naší strany to bylo nevýrazné, viděli jsme respekt. Liberec hrál do otevřené obrany, má na to typy hráčů. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme zápas minimálně zremizovat. Myslím, že ve druhém poločase jsme byli lepší, měli jsme trošku smůly, když jsme trefili tyčku a břevno. Ale to k fotbalu patří, pak jsme byli odměněni brankou. O to víc mě těší, že ji dal Tomáš Hübschman. Když nemáme Tomáše, je to o hodně horší, plní svou roli i v kabině, kde k tomu o poločase měl pár slov. Myslím, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Je to pro nás ztráta, ale ještě máme tři zápasy a musíme se připravit," řekl po zápase trenér Petr Rada.

ČTK
24.06.202019:16

Sestavy: Slavia - Plzeň

Základní sestavy dnešního šlágru FORTUNA:LIGY: Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Ševčík, Traoré - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl. Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Havel, Chorý, Kopic.

24.06.202008:54

Pokud Slavia porazí Plzeň, bude slavit titul

Fotbalisté Slavie dnes mohou obhájit mistrovský titul. Pokud Pražané ve šlágru 2. kola nadstavbové skupiny o titul doma porazí Plzeň, vytvoří si na druhý tým tabulky devítibodový náskok. Ten by už Viktoria v závěru prvoligové sezony nemohla dohnat vzhledem k lepšímu postavení červenobílých po základní části. Slávisté se naposledy s Plzní potkali na začátku června, kdy před prázdnými tribunami v Edenu remizovali 0:0. Po dalším uvolnění vládních opatření v boji s covidem-19 může být od pondělí na stadionech už 5000 lidí včetně aktérů utkání. Fanoušci Slavie výhradně z řad permanentkářů dostali k dispozici asi čtyři tisíce vstupenek.

ČTK
24.06.202000:10

O poločase jsem musel zvýšit hlas, řekl Kozel

Baník Ostrava neudržel na Spartě vedení a nakonec prohrál 2:3. "O poločase jsem musel zvýšit hlas, protože jsem byl naštvaný. Začali jsme dobře, dali jsme gól, což jsme si přáli a Spartu to znervóznělo. Měli jsme tam ještě ošemetnou situaci v šestnáctce a střelu Jirky Fleišmana, která šla vedle. Místo toho, abychom šli do dvoubrankového vedení, tak jsme Spartě strašně lacino nabídli otočení výsledku. V březnu jsme tady v poháru prohráli 0:5 a dostali jsme čtyři góly ze standardek, takže jsme se na ně připravovali. Dnes jsme de facto ze standardky dostali vyrovnání, za dvě minuty po centru druhý gól a třetí zase ze standardky. To jsem byl naštvaný, protože jestli chceme uspět na Spartě, musíme se odrazit od osobní zodpovědnosti. Nemůže se stát, že tam Kozák vyplave sám a nikdo kolem něj. A že Hložek má čas na zakončení. To byly pro nás dost zásadní chyby a pak už to bylo těžší," řekl k zápasu kouč Luboš Kozel.

ČTK
23.06.202021:58

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Opava 0:0, Olomouc - Teplice 0:0, Zlín - Příbram 1:0 (62. Poznar z penalty), Sparta - Ostrava 3:2 (24. a 26. Hložek, 36. Kozák - 8. Potočný, 63. Kuzmanović).

22.06.202019:48

Karabec prodloužil smlouvu ve Spartě

Talentovaný záložník Adam Karabec prodloužil smlouvu s pražskou Spartou. Šestnáctiletý mladík, který v této sezoně sbírá první ligové starty, góly i asistence se upsal do léta 2023.

ČTK
21.06.202022:20

Výkon z naší strany byl dobrý, uvedl Rada

Jablonec v úvodním kole nadstavby nestačil na Plzeň a prohrál ve druhém venkovním utkání po sobě. "Prohráli jsme, ale výkon z naší strany byl diametrálně odlišný od toho na Bohemians (0:3). Tady náš výkon byl hodně dobrý. Hlavně v prvním poločase jsme vycházeli z dobrého posouvání, soupeře jsme prakticky až na dvě standardní situace do ničeho nepustili. Při první nás podržel Vlasta Hrubý, z té druhé jsme už byli potrestaní. Tohle je určitě nepříjemné. Martin Doležal v téhle situaci prostě musí hráče obsadit. Pak se hra vyrovnala, směrem dopředu jsme měli nějaké náznaky, bohužel ve finální fáze jsme nebyli tak přesní. Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že 1:0 je výsledek, který spíš může víc strašit domácí. Prvních 25 minut jsme byli hodně aktivní směrem dopředu. Ale byli jsme potrestaní druhou branku, ve fázi, kdy jsme měli hru pod kontrolou a byli nebezpeční. Domácí využili naši blbou rozehrávku. Bylo tam víc chyb za sebou. Druhá branka domácí uklidnila a byla pro zápas klíčová," zhodnotil duel trenér Petr Rada.

ČTK
21.06.202020:53

Dnešní výsledky české ligy: Slovácko - Bohemians 1905 1:2 (45+2. Havlík - 14. Vacek, 87. Hronek), Mladá Boleslav - České Budějovice 2:1 (66. Ladra, 89. Mašek - 14. Novák), Plzeň - Jablonec 2:0 (19. Chorý, 71. Čermák).

21.06.202018:18

Před odvetou se nevzdáváme, řekl Svědík

Slovácko v úvodním semifinále playoff o Evropskou ligu prohrálo doma s Bohemians 1905 po výsledku 1:2. "Dobře jsme vstoupili do utkání, ale zase po chybě jsme inkasovali, což je v pohárové matematice horší. Pak přišel herní útlum, naštěstí jsme vyrovnali. Ve druhé půli jsme toho hodně naběhali a hodně odpracovali, měli jsme šance, ale to je pořád stejná písnička. Je pro mě nepochopitelné, že se před koncem nezkoncetrujeme na tyto mikrosituace, které rozhodují zápas. Mrzí nás to i kvůli fanouškům, nemůžu týmu upřít pracovitost, ale sráží nás chyby, jsem velmi zklamán z výsledku. Nezbývá nic jiného než se poučit a připravit se na odvetu. Nevzdáváme se," prohlásil trenér Martin Svědík.

ČTK
20.06.202023:12

Kozel: Jsme zklamaní, ale Slavia byla lepší

Baník Ostrava podruhé během deseti dnů Slavii o body neobral a doma s lídrem soutěže prohrál 1:3. "Jsme zklamaní, protože jsme prohráli, ale Slavia byla lepší. Vyhrála zaslouženě, přesto náš výkon paradoxně do ofenzivní fáze byl lepší, než když jsme minule s nimi remizovali. Bohužel do defenzivy jsme udělali více chyb než minule. Začalo to standardkou, dnes se díky ní Slavia dostala do vedení. V první půli jsme byli nebezpeční, měli dvě situace na gól, hlavně Potočného hlavička měla skončit gólem. Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat a Slavia těsně před půlí zvýšila vedení, ukázala její zkušenost a efektivita. Druhý gól byl asi klíčový moment zápasu," zhodnotil utkání trenér Luboš Kozel.

ČTK
20.06.202022:51

Brémy přišly o zraněného Gebre Selassieho

Werder Brémy prohrál důležité utkání na hřišti Mainzu, navíc přišel o Theodora Gebre Selassieho. "Pokud se hráč jako Theo, který miluje klub jako nikdo jiný, nechá vystřídat, pak lze předpokládat, že bude nesmírně těžké, aby byl příští týden na hřišti," konstatoval trenér Florian Kohfeldt, přičemž Brémy doposud neupřesnily, jaké má bývalý český reprezentant zranění.

ČTK
20.06.202021:57

Výsledky sobotních zápasů české ligy: Příbram - Olomouc 2:0 (33. z penalty Škoda, 62. Tregler), Teplice - Karviná 4:1 (33. J. Mareš, 43. Žitný, 73. Trubač, 88. Moulis - 49. Lingr), Zlín - Opava 3:1 (2. Džafić, 30. Matejov, 63. Poznar - 45. Řezníček), Sparta - Liberec 4:1 (9. Hancko, 43. Sáček, 75. Nguyen vl., 90.+3 Tetteh - 29. Frýdek vl.), Ostrava - Slavia 1:3 (90. Buchta - 14. Zima, 43. Bořil, 90+3. Musa).

20.06.202021:18

Hoftych: Sparta má sílu v šestnáctce

Liberec prohrál na Spartě 1:4 a nezvítězil ve čtvrtém ligovém utkání po sobě. "Sparta má sílu v šestnáctce, to jsme věděli. V první půli jsme měli dobré možnosti, které jsme nedotáhli a tam se lámal chleba. Sparta nás potrestala, skoro bych řekl, laciným gólem před poločasem. To jsme měli zachytit, i když tam teda odvedl dobrou práci hráč Sparty. Po přestávce jsme se snažili s tím něco udělat, ale už jsme se do ničeho nedostávali. Zase jsme pak dostali laciný gól, tam měl jít Filip z brány. Pak už jsme to hráli tak, abychom pošetřili některé hráče, aby naši mladí z akademie ochutnali Spartu a něco se naučili," prohlásil po zápase kouče Pavel Hoftych.