31.01.202117:06

Kovařík musel střídat vinou zranění

Plzeň hraje po prvním poločase v Ostravě bez gólu, přišla však o Jana Kovaříka. Univerzál hostujícího týmu byl po souboji s Azevedem otřesený, načež ho vystřídal Adriel Ba Loua.

idnes.cz
31.01.202116:16

Rigo, Jurásek a Alijagić prodloužili se Slavií

Slavia Praha si pojistila tři talentované hráče. Nové dlouholeté smlouvy s úřadujícím českým mistrem uzavřeli Tomáš Rigo, Matěj Jurásek a Denis Alijagić.

slavia.cz
30.01.202121:28

Bohemians slaví na Spartě po 25 letech

Dvacet let a dva měsíce neporazili pražští Bohemians v lize pražskou Spartu. Až v sobotu večer vyhráli na Letné 1:0. Poslední výhra nad rivalem se datovala do 17. listopadu 2001. Na Letné dokonce slavili Klokani poprvé od záři 1996.

ČTK
30.01.202120:26

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Teplice - Karviná 2:2 (20. Macej, 35. Mareš - 67. Herc, 81. Tavares), Pardubice - Příbram 1:0 (72. vlastní Kvída), Slovácko - České Budějovice 0:0, Sparta - Bohemians 0:1 (13. Necid).

29.01.202109:58

Liberec už nemůže počítat s Tijanim

Mohamed Tijani předčasně ukončil hostování v Liberci. Kmenový obránce Slavie musí na operaci se zraněným kolenem, přičemž zatím není jasné, jak dlouho bude mimo hru.

isport.cz
28.01.202119:40

Příbram opustili Kleščík a Boakye

Příbram opustili slovenský obránce Peter Kleščík a ghanský útočník Isaac Boakye, kteří se s klubem dohodli na ukončení smluv. Předposlední celek prvoligové tabulky o tom informoval na svých webových stránkách. Dvaatřicetiletý stoper Kleščík přišel před rokem z Trenčína. Za Příbram v nejvyšší soutěži odehrál 13 utkání. Pevné místo v základní sestavě nedokázal získal ani třiadvacetiletý křídelník Boakye, jenž od loňského srpna zasáhl do šesti ligových zápasů a gólově se neprosadil. Kleščík by měl v kariéře pokračovat na Slovensku, Boakye v nižší portugalské soutěži.

ČTK
28.01.202118:57

Vais přestoupil do Českých Budějovic

České Budějovice přivedly záložníka Jonáše Vaise. Jednadvacetiletý ofenzivní hráč, který v této sezoně dosud hostoval v Příbrami, přestoupil na jih Čech z Plzně. V Dynamu podepsal podle klubového webu smlouvu na tři a půl roku. Vais v minulosti prošel reprezentačními výběry do 18 a 19 let. Hráč, patřící Plzni, působil v třetiligových Domažlicích a v minulé sezoně nastupoval za rezervu Viktorie. Před tímto ročníkem zamířil na hostování do Příbrami, kde zasáhl do 13 ligových zápasů, v nichž neskóroval.

ČTK
28.01.202114:41

Program 20. kola první ligy

Program 20. kola první ligy:
Pátek 19. února:
18:00 Jablonec - Mladá Boleslav (ČT sport).
16:00 Plzeň - Bohemians 1905,
18:30 Teplice - Slavia (oba O2 TV Sport).

ČTK
28.01.202112:27

Hovorka má problémy s kolenem

Na výsledky podrobného vyšetření čeká David Hovorka. Obránce Slavie nedohrál včerejší duel ve Zlíně, v jeho úvodu si poranil koleno.

27.01.202119:51

Výsledky dnešních dohrávaných zápasů české nejvyšší soutěže: Baník Ostrava - Liberec 1:0 (5. Zajíc), Bohemians 1905 - Opava 0:0, Zlín - Slavia 2:6 (48. Cedidla, 74. Poznar - 3. Olayinka, 11., 17. a 45. Kuchta, 36. Sima, 89. Musa).

27.01.202118:59

Bod je pro nás málo, řekl Klusáček

Bohemians 1905 se rozešli bez gólu s Opavou a nevyhráli ve čtvrtém ligovém zápase po sobě. "Bod je pro nás určitě málo. Chtěli jsme hrát na vítězství, ale je potřeba říct, že příležitostí jsme neměli tolik, abych řekl, že remíza je nezasloužená. Hlavně v prvním poločase jsme se prakticky nedostali k vážnějšímu ohrožení branky. Ve druhém poločase už tam bylo pár závarů a příležitostí, nicméně naše řešení mi přišlo hektické. Taková hektika nám zabránila tomu, abychom se dostali do vyložených příležitostí. Když už jedna dopadla, posoudil ji rozhodčí jako ofsajd," řekl po utkání trenér Luděk Klusáček.

ČTK
27.01.202116:49

Ikaunieks odchází do Lotyšska

Útočník Davis Ikaunieks bude hostovat z Jablonce v lotyšském celku FK Liepaja. Součástí dohody je i opce na trvalý přestup. Sedmadvacetiletý fotbalista strávil podzim na jiném hostování v Mladé Boleslavi.

ČTK
26.01.202121:42

Havlův gól v Plzni platil správně

V nedělním zápase české nejvyšší soutěže Plzně s Pardubicemi (2:0) rozhodčí Ondřej Berka správně uznal vítěznou branku domácího Milana Havla ze 78. minuty, přestože pomezní Radim Dresler nejprve signalizoval střelcovo postavení mimo hru. Berka svůj původní verdikt opravil po kontrole u videa. "Hráč, který vstřelil branku, se sice nacházel v ofsajdové pozici, ale míč obdržel od hráče hostujícího družstva, který hrál vědomě, proto nebylo porušeno pravidlo ofsajd," uvedla komise rozhodčích FAČR. Souhlasila také s vyloučením pardubického Martina Šejvla a neuznáním branky domácího Zdeňka Ondráška z prvního poločasu kvůli ofsajdu. Správně platil také druhý plzeňský gól Pavla Buchy z 93. minuty, protože z dostupných záběrů nešlo posoudit, zda Zdeněk Ondrášek ovlivňující brankáře se v okamžiku přihrávky nacházel v postavení mimo hru.

ČTK
26.01.202120:36

Brno mělo kopat penaltu

Hráči Brna měli v pátečním v utkání 16. kola první ligy s Libercem kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR hlavní sudí Emanuel Marek i videorozhodčí Jan Machálek chybně posoudili souboj domácího Daniela Fily s Matějem Chalušem. Liberecký Chaluš v 17. minutě za bezbrankového stavu v šestnáctce podrazil útočícího Filu, ale Marek penaltu neodpískal a Machálek u videa jeho verdikt potvrdil. Brno nakonec prohrálo 0:3.

ČTK
25.01.202116:38

Brno posílil brankář Berkovec

Brankář Martin Berkovec posílil fotbalisty Brna. Jednatřicetiletý rodák z Mariánských Lázní, který naposledy působil v litevskému celku Žalgiris Vilnius, podepsal se Zbrojovkou smlouvu na rok a půl s následnou opcí. Brno, které je na prvním sestupovém místě, o tom informovalo na svém webu. "Upeklo se to docela rychle. Minulý týden jsem se sešel poprvé se (sportovním manažerem) Tomášem Požárem, kterého znám ještě z Bohemky. Vysvětlil mi situaci a nebylo moc o čem přemýšlet. Těším se, přicházím s čistou hlavou a s touhou Zbrojovce pomoci k záchraně," řekl Berkovec, který se k mužstvu připojí v úterý po absolvování lékařské prohlídky.

ČTK
24.01.202120:23

Výsledky nedělních utkání české ligy: Č. Budějovice - Teplice 2:0 (20. Talovierov, 48. Čolič z pen.), Jablonec - Příbram 2:1 (53. a 64. z pen. Kratochvíl - 49. Nový), Plzeň - Pardubice 1:0 (81. Havel, 90.+3 Bucha), Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (58. Moberg Karlsson).

23.01.202123:30

Trpišovský překonal Cipra

Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský překonal v počtu vítězných zápasů na lavičce vršovického klubu Františka Cipra. Výhra v Karviné byla jeho 73. na lavičce sešívaných. Rekordmanem je Karel Jarolím s 91 vítěznými zápasy.

ČTK
23.01.202120:30

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Olomouc - Opava 4:1 (25. Daněk, 29. a 64. González, 65. Houska - 56. Nešický z penalty), Bohemians 1905 - Slovácko 1:3 (73. Puškáč - 25. Kalabiška, 32. z penalty a 37. z penalty Kliment), Zlín - Ostrava 1:1 (44. Poznar z penalty - 24. vlastní Buchta), Karviná - Slavia 1:3 (82. Qose z penalty - 51. Sima, 61. Kuchta, 85. Olayinka)

23.01.202119:47

Baník se hněval kvůli penaltě

Ostravský Baník remizoval ve Zlíně 1:1 a jeho trenér Luboš Kozel se hodně zlobil kvůli pokutovému kopu, ze kterého domácí na konci prvního poločasu vyrovnali. "Vyrovnání asi ve vzduchu viselo, ale inkasovali jsme z vymyšlené penalty, což mě mrzí," mínil Kozel. "Já to viděl z 80 metrů. Je tam hlavní rozhodčí, když neví, má se poradit s videorozhodčím. Víc to nebudu komentovat," řekl domácí kouč Bohumil Páník.

ČTK
22.01.202121:11

Dostálek: Inkasované góly byly laciné

Brno nezvládlo zápas s Libercem a má jistotu, že i po tomto kole zůstane v sestupovém pásmu. "Soupeři jsme nabídli chybami velké příležitosti, které dokázal potrestat. Tím jsme se dostali pod tlak. Museli jsme se pokusit utkání otáčet, na to jsme neměli dostatečnou kvalitu. Proto utkání skončilo, jak skončilo. Inkasované góly byly strašně laciné. Při prvním gólu neskutečná chyba v komunikaci. Jednoduchý balon, který jsme měli sebrat a mohli jsme hrát my. A dostaneme z toho gól. To jde za Pernicou a Moravcem. Při druhém gólu nedůsledné bránění hráče, který posílá centr do šestnáctky. Tam přijde odražený balon, je povinností, abychom ho odkopli my a ne aby z toho byl gól. Při třetím gólu se o tom ani nebudu bavit, jaká byla chyba na půlce hřiště," řekl po utkání brněnský kouč Richard Dostálek.