24.02.202117:54

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledek dnešních dohrávek české ligy: Jablonec - Slovácko 0:3 (45+1. Petržela, 68. Kliment, 79. Cicilia), Zlín - Mladá Boleslav 2:1 (51. Poznar, 78. Y. Dramé - 90+2. Takács).

21.02.202118:59

Lingra čeká podrobné vyšetření

Slavia v zápase na hřišti Teplic (1:1) ztratila Ondřeje Lingra. Ofenzivní univerzál byl na začátku druhé půle po souboji s Davidem Heidenreichem chvíli v bezvědomí, posléze se probral a nyní zamíří na další vyšetření.

twitter.com/slaviaofficial
21.02.202118:24

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Plzeň - Bohemians 3:1 (44. Kayamba, 61. Bucha, 65. Beauguel z pen. - 88. Pulkrab), České Budějovice - Opava 0:1 (88. Březina), Karviná - Liberec 1:1 (60. Herc - 57. Rondić), Teplice - Slavia 1:1 (64. Mareš - 43. Dorley).

21.02.202117:18

Opava vyhrála po 13 kolech

Poprvé od 3. října vyhráli fotbalisté Opavy v soutěžním utkání. Na půdě Českých Budějovic se radují po 13 ligových neúspěších v řadě. Jediný gól zápasu vstřelil obránce David Březina. "Prvních 25 minut jsme hráli slušně, ale potom přebrali otěže domácí. O přestávce jsem na hráče apeloval, abychom přestali kecat a začali více hrát. Mluvili jsme o tom, že chceme bod a nakonec máme tři. Konečně jsme po 13 kolech dotáhli zápas do vítězného konce. Doufám, že na příští výhru už nebudeme tak dlouho čekat," řekl trenér Radoslav Kováč.

ČTK
20.02.202118:23

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Pardubice - Ostrava 3:2 (41. Jeřábek, 74. Čihák, 87. Huf - 76. Tetour, 90. Stronati), Příbram - Slovácko 1:4 (72. Voltr z penalty - 11. Hofmann, 23. Kliment z penalty, 70. Petržela, 90. Jurečka), Olomouc - Brno 1:0 (90+2. Chytil), Zlín - Sparta 0:3 (20. Karabec, 36. Hancko z penalty, 50. Kozák).

19.02.202119:13

Ztratili jsme dva body, řekl Rada

Jablonec doma remizoval se Slováckem a nevyhrál ve třetím ligovém utkání v řadě. "Ztratili jsme doma dva body, i když jsme do zápasu vstoupili poměrně dobře. Měli jsme dvě situace, ale nebyli jsme důrazní. Ze začátku byl terén ještě slušný, ale postupně už bylo hřiště horší. Dostali jsme se do nevýhody, ze standardky jsme inkasovali branku, která samozřejmě soupeře hodně povzbudila. My jsme ale pořád vyvíjeli tlak a pak jsme vyrovnali. O pauze jsem hráče upozorňoval, že musíme být dopředu aktivnější. To se prvních 25 minut potvrdilo, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Podržel nás Hanuš, který chytil Takácsovu střelu. Celkově asi bojovnému zápasu remíza odpovídá. Na obou stranách moc šancí nebylo, hřiště asi bylo pro oba týmy trochu větší překážka, než jsme čekali. Musíme se rychle oklepat a připravit na Slovácko," prohlásil jablonecký kouč Petr Rada.

ČTK
19.02.202117:55

Výsledek dnešního utkání české ligy: Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (37. Kratochvíl - 16. Šimek).

18.02.202121:45

Hovorka je po úspěšné operaci kolena

Úspěšnou operaci přetrženého předního zkříženého vazu v koleně má za sebou David Hovorka. Pro slávistického obránce letošní sezóna skončila.

18.02.202115:37

Program 23. kola FORTUNA:LIGY

Program 23. kola české FORTUNA:LIGY:
Pátek 12. března:
18:00: Liberec - Teplice (ČT sport).
Sobota 13. března: 14:00: Opava - Pardubice, 16:00: Zlín - České Budějovice, Ostrava - Příbram (vše O2 TV Fotbal), 18:30: Sparta - Plzeň (O2 TV Sport).
Neděle 14. března: 14:00: Bohemians 1905 - Karviná, Olomouc - Slovácko (oba O2 TV Fotbal), 16:00: Brno - Jablonec, 18:30: Mladá Boleslav - Slavia (oba O2 TV Sport).

ČTK
17.02.202117:29

Plzni bude k dispozici Kaša

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR snížila plzeňskému obránci Filipu Kašovi za surový faul na libereckého Michala Sadílka trest ze tří na dvě soutěžní utkání. FAČR o tom informovala na svém webu. Kaša tak může nastoupit do nedělního 20. kola nejvyšší soutěže s pražskými Bohemians 1905, jelikož si trest odpykal v lize proti Mladé Boleslavi a v duelu domácího poháru s Přepeřemi.

ČTK
17.02.202117:15

Hoftych: Zlín hrál velmi dobře

Liberec vyhrál v dohrávce nad Zlínem a přiblížil se na dohled k pohárovým příčkám. "Zlín má velmi kvalitní mužstvo, vedené zkušeným trenérem. Hráli velmi dobře, hlavně v prvním poločase nám dělali obrovské problémy. Nedokázali jsme pokrývat jejich střed. V prvním poločase byl Zlín lepším mužstvem. V druhém poločase jsme postupnými střídáními přinesli oživení naší hry a vstřelili jsme velmi důležitou branku. Zápas přitom spíš směřoval k remíze. Jsme velmi rádi, že jsme po minulé remíze s Budějovicemi dnes dokázali zvítězit proti velmi kvalitnímu soupeři," zhodnotil utkání liberecký kouč Pavel Hoftych.

ČTK
17.02.202115:51

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek středeční dohrávky české ligy: Liberec - Zlín 1:0 (69. Rondić).

16.02.202119:59

Tvrdík se omlouval soupeři

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se omlouval na Twitteru čtvrtečnímu soupeři v Evropské lize Leicesteru za komentáře, které v pořadu klubové televize na kanále You Tube pronesl novinář Jiří Hošek o brankáři Kasperu Schmeichelovi. Ten podle Hoška trpí nadváhou a prospělo by mu shodit pět až deset kilo. "Utkání proti Leicesteru pro nás budou výjimečnou příležitostí. Přistupujeme k nim s velkým respektem ke klubu i jeho hráčům. Mrzí nás, že některá vyjádření mohla být interpretována jako urážlivá. Nebyl to náš záměr. Těšíme se na oba zápasy," uvedl Tvrdík.

Jarábek: Za dnešní výkon jsme si bod zasloužili

Karviná na hřišti Sparty třikrát skórovala, přesto po porážce 3:4 nezískala ani bod. "Určitě jsme smutní. Měli jsme trochu složitější tréninkové podmínky, protože Karviná byla celý týden zasněžená. Kluky jsme připravili hlavně po mentální stránce velmi dobře. Měli jsme tam nějaké ztráty, ale ty byly i na straně Sparty. Hráli jsem dobrý fotbal s dobrou přechodovou fází. Srážely nás na kolena vlastní chyby a strašně laciné chyby. Velká škoda. Dát na Spartě tři góly po slušném výkonu a prohrát nás bolí. Fotbal byl pro diváky výborný. Za dnešní výkon jsme si bod určitě zasloužili, i když tam bylo hodně chyb," zhodnotil utkání karvinský trenér Juraj Jarábek.

ČTK
14.02.202117:59

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Olomouc 0:0, Liberec - České Budějovice 0:0, Mladá Boleslav - Plzeň 2:2 (22. Ladra, 58. Škoda - 4. Šulc, 86. Matějka), Ostrava - Jablonec 2:1 (17. a 38. obě z pen. De Azevedo - 20. Kubista), Sparta - Karviná 4:3 (22., 41. a 69. Moberg Karlsson, 27. Krejčí starší - 7. a 83. Papadopulos, 32. Herc).

13.02.202118:47

Kováč: Situace se komplikuje

Trenér Opavy Radoslav Kováč nemohl být po domácí remíze 0:0 s Příbramí spokojen. Jeho tým zůstává stále na posledním místě tabulky. "Pořád stejná písnička, strašně malý důraz ve vápně. Proto nedáváme góly. Brno i Příbram jsme doma nezvládli, naše situace se komplikuje," řekl po duelu. "První poločas byl celkově lepší než druhý. Docela dobře jsme do utkání vstoupili, ale ve druhém poločase jsme z toho malinko vypadli. Připadalo mi, že jsme měli strach nebo na nás ležela tíha. Až v závěru jsme se dostali do tlaku. Didiba měl šanci, ale bohužel trefil gólmana. Potom tam Smola dobře vrací balon. Místo, abychom měli hlad a šli to dorazit do branky, nepochopitelně odcouváme z vápna, dodal.

ČTK
13.02.202117:52

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Brno - Zlín 0:0, Opava - Příbram 0:0, Slavia - Pardubice 3:0 (19. a 27. Kuchta, 52. Stanciu).

13.02.202113:08

Příbram posílil obránce Steve Kingue

Fotbalisty Příbrami posílil obránce Steve Kingue, který se v týmu sejde se svým starším bratrem Olivierem. Jednadvacetiletý kamerunský zadák přišel k Litavce na hostování. Předposlední celek prvoligové tabulky o tom informoval na svém webu. Steve Kingue nejčastěji nastupuje ve středu obrany a mohl by v Příbrami vytvořit sourozeneckou stoperskou dvojici s bratrem. Čtyřiadvacetiletý Olivier Kingue ale po nedávném vyloučení v Českých Budějovicích přestal nastupovat. Steve Kingue v minulosti působil v estonském klubu Kalev Tallinn nebo v druhé nejvyšší americké soutěži. Vedle pozice stopera hrával i jako defenzivní záložník nebo pravý bek.

ČTK
12.02.202119:54

Výsledek dnešního utkání české ligy: Slovácko - Teplice 2:0 (4. Kalabiška, 89. Jurečka).