Baník Ostrava dotahuje příchod Vojtěcha Hranoše z Opavy. Teprve 17letý útočník by měl trénovat s áčkem, ovšem hrál by za třetiligovou rezervu.

Jablonec si pojistil služby Jakuba Považance a Davida Housky. Zmíněná dvojice bude na severu Čech působit i v nadcházející sezoně.

twitter.com/FKJablonec
30.06.202318:55

Zlín přivedl útočníka Ndiayeho

První letní posilou Zlína se stal El Hadji Latyr Ndiaye. Třiadvacetiletý senegalský útočník zamířil do předposledního týmu uplynulé prvoligové sezony po angažmá v nižších francouzských soutěžích a s vedením "Ševců" podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Ndiaye strávil jarní část ve čtvrté francouzské lize a ve 14 zápasech dal 12 branek. Předtím na podzim v páté nejvyšší soutěži zaznamenal v devíti utkáních 11 gólů. Senegalský urostlý hráč je využitelný na více postech, může hrát na obou křídlech i na hrotu útoku. Podle zlínského webu má na kontě dva starty a jednu branku za národní mužstvo.

ČTK
30.06.202318:06

Fendrich končí v Olomouci

Sigmu Olomouc po pouhém roce opouští Vilém Fendrich, jenž se nedočká prodloužení smlouvy. Dvaatřicetiletý brankář v minulé sezoně nastoupil jenom do tří zápasů za rezervu hanáckého klubu ve druhé lize.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
30.06.202317:28

Jablonec posílil Tekijaški

Nemanja Tekijaški se po odchodu z Termalicy Nieciecza stěhuje do Česka. Šestadvacetiletý stoper podepsal víceletý kontrakt s Jabloncem.

30.06.202315:46

Sparta Praha - Jihlava 1:2

Přípravné utkání:

Sparta Praha - Jihlava 1:2 (0:0).

Branky: 79. Cissé - 77. Araujo-Wilson, 83. Fila.

Sestava Sparty:

I. poločas: Vorel - Plechatý, Panák, Kamenovič - Wiesner, Váňa, Souček, Suchomel - Ryneš, Čvančara, Goljan.

II. poločas: Surovčík - Mejdr, Vydra, Polidar - Kukučka, Cissé, Hodouš, Kaštánek - J. Pešek, Ševčík, Schánělec. Trenér: Priske.

ČTK
30.06.202314:55

Hradec posílil mladý brankář Zadražil

Fotbalisty Hradce Králové posílil brankář Adam Zadražil. Východočeši získali dvaadvacetiletého gólmana z druholigového Táborska a podepsali s ním smlouvu na tři roky. "Votroci" o tom informovali na svých internetových stránkách. Královéhradečtí hledali posilu mezi brankáři poté, co Michal Reichl odešel do Bohemians Praha 1905. Zadražil je odchovancem Táborska, poslední půlrok strávil na hostování v prvoligové Plzni, v nejvyšší soutěži ale nenastoupil. Viktoria na něj následně neuplatnila opci.

ČTK
30.06.202312:43

Budinský kmenovým hráčem Pardubic

Brankář Viktor Budinský po pěti a půl letech opustil Ostravu a přestoupil do Pardubic, kde už v minulé sezoně z Baníku hostoval. Východočeský klub uvedl na svém webu, že s třicetiletým Slovákem podepsal tříletou smlouvu. Budinský v uplynulém ligovém ročníku za A-tým odchytal tři zápasy, další start přidal v domácím poháru. Všechna čtyři utkání s Pardubicemi prohrál. Bývalý brankář Sparty nebo Bohemians 1905 v české nejvyšší soutěži absolvoval celkem 42 duelů a připsal si osm čistých kont.

ČTK
29.06.202320:01

Bohemians Praha 1905 - Zalaegerszeg 1:0

Přípravné utkání ve Slovinsku:

Bohemians Praha 1905 - Zalaegerszeg TE (Maď) 1:0 (0:0).

Branka: 85. Mužík.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Soukup - Křapka, Hůlka, Köstl - Hála, Hrubý, Jindřišek, Vala, Osmančík - Prekop, Matoušek.

II. poločas: Soukup - Kadlec, Křapka, Hybš - Dostál, Jánoš, Beran, Kovařík - Mužík, Kozák, Necid. Trenér: Veselý.

ČTK
29.06.202319:34

Vacek pokračuje v Pardubicích

Kamil Vacek si ještě protáhne své angažmá v Pardubicích. Zkušený záložník minulý měsíc oslavil 36. narozeniny, s východočeským klubem pak prodloužil smlouvu o další sezonu.

fkpardubice.cz
29.06.202318:15

Čihák musel na operaci s ramenem

Po výsledkové stránce možná dopadl přípravný zápas Plzně proti Táborsku dobře, Viktorka si s chutí zastřílela a zapsala osm branek, rozhodně však na tento přátelák nebude vzpomínat v nejlepším třiadvacetiletý obránce Filip Čihák. Ten si totiž v utkání poranil své rameno natolik, až musel podstoupit operační zákrok. Klub délku jeho absence zatím neupřesnil, ani to, zda stihne či nestihne start nového ročníku.

twitter.com/fcviktorkaplzen
29.06.202312:20

Teplice si pojistily Němečka

Luděk Němeček bude i nadále působit v Teplicích. Čtyřiadvacetiletý brankář s mateřským klubem prodloužil smlouvu do roku 2025.

twitter.com/FK_Teplice
29.06.202310:55

Jeřábek se loučí s Pardubicemi

Pardubice budou hledat nového kapitána, Jan Jeřábek neprodlouží končící smlouvu. Devětatřicetiletý záložník dostal nabídku na pokračování v rezervním týmu a k tomu by nadále zastával funkci správce stadionu, případně působil jako trenér u mládeže, rozhodl se však pokračovat vlastní cestou. Jeřábek opouští FK Pardubice po dlouhých 15 letech, během nichž s klubem postoupil z divize až do FORTUNA:LIGY.

29.06.202310:10

Mladá Boleslav představila Kodada

Ladislav Kodad se stěhuje z Teplic do Mladé Boleslavi, která novou posilu oficiálně představila. Pětadvacetiletý záložník se svým novým zaměstnavatelem podepsal smlouvu do roku 2025.

twitter.com/fkmladaboleslav, fkmb.cz
29.06.202309:18

RB Lipsko dalším zájemcem o Juráska

David Jurásek ze Slavie je spojován s řadou evropských klubů a podle informací "Leipziger Volkszeitung" je mezi nimi také RB Lipsko. Český reprezentant má být na užším seznamu posil ambiciózního klubu. Slavia přitom nedávno odmítla nabídku jiného bundesligového celku Wolfsburgu.

lvz.de
28.06.202320:20

Fadairo s Baníkem na soustředění

Nigérijský útočník David Fadairo je už několik dnů na zkoušce v Baníku Ostrava a možná že se slezský celek rozhodne pro jeho angažování. Tedy alespoň současné plány to mohou naznačovat. Kouč Pavel Hapal totiž oznámil, že hráč pojede s týmem i na následující soustředění. Naposledy mimochodem Fadairo působil ve slovenském Liptovském Mikuláši. "Jeví se zatím velmi dobře, mohl by zvýšit kvalitu,” vysvětloval ostravský stratég.

twiiter.com/fcbanikostrava
28.06.202319:50

Tůma na zkoušce v Budějovicích

České Budějovice nastoupily do přípravného utkání proti Vlašimi (1:2) v brance s Janem Tůmou, který přišel na zkoušku po konci ve Spartě. Jednadvacetiletý gólman byl v předešlých dvou sezonách členem rezervy letenského klubu, nastoupil ale jenom do 14 druholigových zápasů.

twitter.com/SK_Dynamo_CB
28.06.202319:16

Hradec Králové - Vyškov 3:1

FC Hradec Králové - Vyškov 3:1 (1:0)

Branky: 8. Juliš, 73. Čech, 88. Rada z pen. - 84. Metsoko.

Sestava Hradce: Vízek (46. Bajza) - Klíma, Čech (76. Baloun), Ševčík (67. Leibl) - Pilař (46. Pudhorocký), Kodeš, Kučera (46. Rada), Smrž (76. Hlaváč), Krejčí (42. Horák) - Šašinka (67. Juliš), Juliš (46. Vašulín). Trenér: Weber.

ČTK
28.06.202319:14

Jablonec - Jelení Hora 5:2

Jablonec si na úvod přípravy poradil s Jelení Horou, která sestoupila ze čtvrté nejvyšší polské soutěže. V úvodních 14 minutách dal hattrick Pleštil. "V první půli to bylo agresivnější a rychlejší. Kluci si více věřili na balonu a hlavně jsme zbytečně nekazili. Proto hra v prvním poločase vypadala lépe," citoval klubový web asistenta jabloneckého trenéra Tomáše Čížka, který vede mužstvo na startu přípravy, neboť Severočeši ještě oficiálně neoznámili jméno nového hlavního kouče.

FK Jablonec - Jelení Hora 5:2 (4:0)

Branky Jablonce: 4., 9. a 14. Pleštil, 26. Slávik, 69. Černák.

Sestava Jablonce: Hanuš (46. Reiner) - Slávik (46. Černák), Akpudje (46. Souček), Gabriel (60. Ikaunieks), Nykrín (46. Čanturišvili) - Pleštil (46. Smejkal), Kratochvíl (46. Hübschman), Náprstek (46. Houska), Považanec, Alégué (46. Schön) - Drchal (46. Chramosta). Trenér: Čížek.

ČTK
28.06.202319:12

Plzeň - Táborsko 8:2

Hráči Plzně rozdrtili druholigové Táborsko 8:2 a vyhráli i třetí zápas v letní přípravě na novou sezonu. Západočeši vstřelili šest branek už v prvním poločase, po dvou gólech zaznamenali křídelník Jan Kopic a obránce Milan Havel.

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v prvních dvou přípravných zápasech i proti třetímu soupeři z nižší soutěže nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu. Jeho svěřenci dominovali především v úvodním dějství, které ovládli drtivě 6:0. Lepší první poločas Viktoria odehrála naposledy v říjnu 2019, kdy při vítězství 16:3 v přípravě nad Staňkovem vedla v pauze 8:2.

"Jsme spokojeni, odehráli jsme dobrý zápas. Zastříleli jsme si, dali jsme nějaké góly a vytvořili jsme si situace, které jsme trénovali. Zápas splnil očekávání, které jsme měli. Na taktických věcech pracujeme, vidět byly i v zápasech. Kluci to do sebe pomalu dostávají. Jedinou kaňkou na dnešním zápase je zranění Filipa Čiháka," uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš.

Další přípravný duel odehrají Plzeňští v sobotu proti Chrudimi.

Viktoria Plzeň - Táborsko 8:2 (6:0)

Branky: 3. a 24. Kopic, 35. a 39. Havel, 21. Sýkora, 26. Durosinmi, 49. Chorý, 70. Jirka - 73. Šašinka, 74. Zeman.

Sestava Plzně:

I. poločas: Tvrdoň - Řezník, Paluska, Hejda, Havel - Kalvach, Bucha - Kopic, Květ, Sýkora - Durosinmi.

II. poločas: Tvrdoň - Holík, Čihák, Jemelka - Jirka, Traoré, Bucha, Mosquera - Vydra, Kliment - Chorý. Trenér: Koubek.