02.04.202121:15

Rada: Bohemka není náš oblíbený soupeř

Jablonec proti Bohemians 1905 nepotvrdil roli favorita a v Ďolíčku remizoval bez gólu. "Bohemka není náš oblíbený soupeř, minule jsme tady prohráli 0:2. Teď jsme měli pohárové utkání ve Vlašimi, takže rytmus jsme měli zachovaný. Trošku jsem se obával, jaké tady bude hřiště, ale musím říct, že se strašně zvedlo, takže jsem byl překvapený. První poločas nebyl fotbal moc líbivý. Nebylo tam moc kombinací, bylo to spíš na náhodu z naší strany. Měli jsme tam spíše náznaky. O poločase jsem hráče trochu nabudil, že pokud bychom takto pokračovali, byli bychom potrestaní. Druhý poločas už byl o hodně lepší. Vyloženou šanci jsme si ale nevytvořili. Uhráli jsme bod na Bohemce, kde je to vždycky těžké. Vezeme si plusový bod, což je pro nás to nejdůležitější. Chtěli jsme víc, ale musíme brát v potaz kvalitu domácích," zhodnotil utkání jablonecký kouč Petr Rada.

ČTK
02.04.202119:55

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešního zápasu české ligy: Bohemians 1905 - Jablonec 0:0.

02.04.202116:00

Slavia může překonat vlastní rekord

Pražská Slavia může v sobotu v Brně překonat vlastní rekord v ligové neporazitelnosti. Úřadující mistři vyrovnali rekordní šňůru 36 ligových zápasů bez porážky z let 2016 až 2017 po domácím vítězství 4:0 nad Opavou. "Je to neuvěřitelné číslo. Moc příležitostí vytvořit takovéhle šňůry není, bylo by nešťastné zůstat třeba jeden zápas před tím. S Opavou jsme sérii vyrovnali a teď se pokusíme ji překonat. I když jsou důležitější věci, v hlavě to trochu máte," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

ČTK
31.03.202114:00

Program 28. a 29. kola FORTUNA:LIGY

Program 28. kola:
Úterý 20. dubna: 15:00 České Budějovice - Olomouc, Ostrava - Mladá Boleslav (oba O2 TV Fotbal), 17:00 Jablonec - Karviná (ČT sport).
Středa 21. dubna: 15:00 Příbram - Bohemians 1905, Teplice - Plzeň, Slovácko - Brno, Opava - Liberec (vše O2 TV Fotbal), 17:00 Pardubice - Sparta, 19:30 Slavia - Zlín (oba O2 TV Fotbal).
Program 29. kola:
Sobota 24. dubna:14:00 České Budějovice - Jablonec, Olomouc - Ostrava (oba O2 TV Fotbal), 16:00 Mladá Boleslav - Liberec (ČT sport), 18:30 Plzeň - Slovácko (O2 TV Sport).
Neděle 25. dubna: 14:00 Karviná - Příbram, Brno - Teplice, Zlín - Pardubice (vše O2 TV Fotbal), 16:00 Sparta - Opava, 18:30 Bohemians 1905 - Slavia (oba O2 TV Sport).

ČTK
31.03.202113:12

Baník prodloužil s Fillem a Fleišmanem

Baník Ostrava prodloužil smlouvy s dvojicí defenzivních opor. Jiří Fleišman a Martin Fillo podepsali nové kontrakty do konce příští sezony. Oběma krajním obráncům končily dosavadní smlouvy letos v červnu, ale s klubem se dohodli na prodloužení. "Oba hráči opakovaně prokazují vysoký prvoligový standard. Jsme rádi, že u nás zůstanou na další období," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Ostravy Alois Grussmann. Fillo i Fleišman hrají v Ostravě od ledna 2018. Dohromady mají na kontě přes šest stovek prvoligových startů.

ČTK
29.03.202113:58

Niță má prodloužit se Spartou

Sparta Praha se mezi třemi tyčemi spoléhá na Florina Nițu a na tom by se ani do budoucna nemělo nic měnit. Třiatřicetiletý brankář má po návratu z reprezentačního srazu podepsat dvouleté prodloužení smlouvy.

isport.cz
27.03.202118:04

Olayinka se v reprezentační pauze oženil

Slávistický útočník Peter Olayinka využil reprezentační přestávku ke svatbě. Nigerijský hráč se oženil po dvouleté známosti s herečkou a modelkou Yetunde Barnabasovou. Oba vystavili fotografie a videa ze sňatku na instagramu. Na twitteru své opoře pogratulovala k důležitému životnímu kroku i Slavia.

ČTK
26.03.202119:58

Bielsko-Biala - Karviná 0:1

Přípravné utkání:
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Karviná 0:1 (0:1)
Branka:
16. Bartošák.

26.03.202112:37

Program 27. kola první ligy

Program 27. kola první ligy:
Pátek 16. dubna:
18:00 Bohemians 1905 - Ostrava (ČT sport).
16:00 Liberec - Slavia,
18:30 Sparta - Slovácko (oba O2 TV Sport).

ČTK
25.03.202116:33

Olomouc prodloužila s Vepřekem

Obránce Michal Vepřek bude pokračovat ještě nejméně sezonu v kariéře v Sigmě Olomouc. S klubem prodloužil kontrakt do léta 2022.

sigmafotbal.cz
23.03.202112:46

Juliš má vynechat čtyři týdny

Sparta se musí v nadcházejících čtyřech týdnech obejít bez Lukáše Juliše. Nejlepší střelec letenského týmu je po operaci třísel.

isport.cz
22.03.202121:44

Fotograf byl oceněn za snímky z Bohemians

Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) ocenila ve své soutěži fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše, který mezi nejlepšími sportovními fotografy světa získal druhé místo v kategorii Fotografický soubor. Vondrouš se mezi nejlepší trojici v této kategorii probojoval už druhý rok po sobě - loni v ní zvítězil. Letos mezinárodní porotu zaujala jeho série snímků fanoušků Bohemians Praha 1905, kteří kvůli omezením způsobeným pandemií covid-19 sledovali zápasy svého fotbalového týmu ze žebříků u zdi vršovického stadionu.

ČTK
21.03.202123:23

Kozák utrpěl zlomeninu v oblasti kotníku

Hodně dlouhá zřejmě bude pauza, kterou před sebou má Libor Kozák. Útočník Sparty nedohrál zápas s Českými Budějovicemi, podrobné vyšetření odhalilo zlomeninu v oblasti kotníku.

sport.ct
21.03.202123:21

Juliš jde na operaci s tříslem

Ze sestavy Sparty na nějaký čas vypadne Lukáš Juliš, útočník pražského klubu má problémy s tříslem a ve středu se podrobí operaci.

sport.cz
21.03.202120:32

Slavia vyrovnala vlastní rekord

Slavia porazila Opavu snadno 4:0 a v lize neprohrála už ve 36. zápase v řadě. Úřadující český mistr tak vyrovnal svůj rekord celé soutěže.

21.03.202120:23

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Slovácko - Ostrava 2:1 (20. Daníček z pen., 26. Kohút - 54. Šimko vl.), Teplice - Bohemians 1:1 (82. Kodad - 65. Pulkrab), Č. Budějovice - Sparta 0:0, Slavia - Opava 4:0 (45+4. Kuchta, 53. Stanciu, 64. Holeš, 78. Dorley).

21.03.202116:35

Sparta dohrává bez zraněného Kozáka

Libor Kozák nedohraje dnešní zápas v Českých Budějovicích, útočník Sparty se v první půli zranil a ve 29. minutě musel střídat.

21.03.202114:51

Slávisté ve videu vystoupili proti rasismu

Fotbalisté Slavie vystoupili proti rasismu. Všichni hráči včetně trenéra Jindřicha Trpišovského ve speciálním videu odmítli jakékoli rasistické projevy a kapitán Jan Bořil zdůraznil, že červenobílí jsou multikulturním mužstvem s 11 národnostmi. Během čtvrteční odvety osmifinále Evropské ligy v Glasgow obvinil záložník Rangers Glen Kamara slávistu Ondřeje Kúdelu z rasistické urážky, český hráč ale nařčení ostře odmítl stejně pražský klub. "Rasismus nepatří do fotbalu ani do společnosti, nesmí mít místo nikde v našich životech. Jakékoli jeho formy jsou nepřijatelné. My jsme Slavia, tým hráčů z 11 zemí a tří kontinentů, a říkáme rasismu jasné ne," uvedl Bořil ve videu. V něm postupně rasismus odmítli všichni hráči A-týmu včetně Kúdely i zraněného brankáře Ondřeje Koláře, jemuž útočník Rangers Kemar Roofe způsobil ve čtvrtečním duelu brutálním zákrokem po hodině hry zlomeninu v obličeji.

ČTK
20.03.202120:22

Výsledek dnešního utkání české ligy: Příbram - Brno 1:1 (55. Voltr - 27. Texl), Karviná - Olomouc 0:1 (83. González), Jablonec - Liberec 2:1 (17. Schranz, 54. Kubista - 52. Rabušic z pen.)

20.03.202117:13

Valachovič: Zápas jsme chtěli zvládnout lépe

Příbram pod vedením nového trenéra Jozefa Valachoviče remizovala s Brnem a zůstává na dně tabulky. "Trochu je to pro nás rozčarování, zápas jsme chtěli zvládnout lépe. Jenže na hráčích byl v prvním poločase vidět následek několika posledních porážek. Museli jsme jim o přestávce připomenout, aby byli stejně živí, jak nám předváděli v tréninku. Samozřejmě za tři dny jsme toho nemohli společně moc natrénovat, na to budeme mít nyní dva týdny během reprezentační přestávky. Do poločasu to nebylo dobré, nechávali jsme soupeři hodně prostoru, ale po pauze se to změnilo a najednou to byl fotbal, jakým bychom se chtěli prezentovat. Ale je pravda, že v defenzivě jsme měli ještě řadu chyb. Po vyrovnání jsme mohli vstřelit druhý gól, ale šance měl i soupeř. I proto je konečný výsledek zasloužený," řekl po utkání kouč Jozef Valachovič.