Slovan Liberec chce po nevydařeném vstupu do sezony posílit a jednu novou akvizici si vyhlédl na Apeninském poloostrově. Na hostování by pod Ještěd mohl zamířit slovenský útočník Ľubomír Tupta z Hellasu Verona.

isport.cz
16.08.202111:54

Preisler bude čtyři měsíce bez fotbalu

Fotbalista Mladé Boleslavi Dominik Preisler utrpěl v sobotním domácím utkání 4. kola první ligy proti mistrovské Slavii zlomeninu nártní malíčkové kosti. Pětadvacetiletý levý obránce se ve čtvrtek podrobí operaci. Rekonvalescence se odhaduje na tři až čtyři měsíce. Středočeši o tom informovali na sociálních sítích. Odchovance pražské Dukly trefil zblízka míčem do nohy v 56. minutě hostující záložník Nicolae Stanciu. Preisler zůstal ležet v bolestivé grimase na zemi a ihned signalizoval střídání. Do kabiny odkulhal za pomoci realizačního týmu. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma, kteří celý druhý poločas hráli bez vyloučeného Vojtěcha Smrže, podlehli vršovickému celku 0:2.

ČTK
15.08.202122:39

Ba Loua v pondělí na prohlídku

Adriel D'Avila Ba Loua se po celém létě hledání nového angažmá přeci jen dočká a za 1,2 milionu eur ho z Plzně vykoupí Lech Poznań, který si tím stanoví klubový rekord. Již zítra se má plzeňský křídelník v Polsku podrobit prohlídce, Viktorii však ještě pomůže v obou kláních Konferenční ligy. Ba Louu v průběhu léta chtěly i celky jako Konyaspor, Sivasspor, Paços de Ferreira a FC Zürich, všechny však nabízely formu hostování, což hráči ani klubu nevyhovovalo.

sport.interia.pl
15.08.202120:57

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Ostrava - Pardubice 3:1 (54. Tetour, 73. Azevedo, 85. J. Klíma - 72. Kostka), Slovácko - Hradec Králové 1:0 (51. Mareček), Teplice - Jablonec 1:0 (10. Krunert), Liberec - Plzeň 0:1 (52. Řezník).

15.08.202118:35

PAOK Soluň monitoruje Musu

Petar Musa by si mohl vyzkoušet řeckou ligu. Podle informací místních zpráv se o útočníka Slavie Praha zajímá PAOK Soluň, jemuž se zranil Nélson Oliveira.

24sports.com.cy/gr
15.08.202117:30

Slovan Bratislava jedná o Van Burenovi

Mick van Buren po pěti letech zřejmě definitivně opustí Slavii Praha. Na příchodu dánského ofenzivního hráče je domluvený Slovan Bratislava.

isport.cz
15.08.202116:18

Slavia tři týdny bez Plavšiće

Srdjan Plavšić zhruba na tři týdny vypadne ze sestavy Slavie Praha. Srbský křídelník si z odvety 3. předkola Ligy mistrů s Ferencvárosem (1:0) odnesl pochroumané vazy v koleni a kromě jiného bude českému šampionovi chybět v závěrečném předkole Evropské ligy s Legií Varšava.

slavia.cz
14.08.202121:57

Vrba: Zápas dvou poločasů

Sparta dnes sice zvládla stáhnout manko v Ďolíčku, zároveň však poprvé v sezoně ztratila body a trenér Pavel Vrba tak nemohl být plně spokojený: "První a druhý poločas je nesrovnatelný a byl to důvod, proč jsme nevyhráli. V prvním poločase jsme ztratili spoustu balonů, v rozehrávce jsme byli nepřesní. Měli jsme tam dvě situace, v nichž jsme dobře vystřelili. Hlavně ale naše hra byla strašně pomalá a obrovské ztráty udělaly to, že soupeř tam měl několik závarů a mohli jsme prohrávat víc než 0:1. Je to spravedlivý výsledek vzhledem k tomu, že první poločas byla lepší Bohemka a ve druhém my."

ČTK
14.08.202121:09

Jarolím: Zápas rozhodly tři momenty

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím hodnotil prohru 0:2 se Slavií rozpačitě: "O výsledku rozhodly tři momenty. Neuznaná branka, chyba Šedy, po které jsme Slavii pustili do vedení, a v nastavení červená karta Smrže. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme spoléhat na nějaký případný protiútok nebo standardní situaci a z toho bychom mohli udeřit. Bohužel se nestalo. Druhý inkasovaný gól už by v podstatě jen taková kosmetická úprava výsledku. Jsem zklamaný."

ČTK
14.08.202120:57

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Olomouc - České Budějovice 3:3 (53. Jemelka, 87. Zifčák, 90+7. Poulolo - 9. Bassey, 41. Čavoš, 61. Tolno), Karviná - Zlín 2:3 (23. Buchta, 47. Papadopulos - 59. Fillo, 79. z penalty Poznar, 90+2. Cedidla), Mladá Boleslav - Slavia 0:2 (36. Kuchta, 83. Schranz), Bohemians - Sparta 1:1 (45+2. Dostál - 55. Pavelka).

12.08.202108:32

Disciplinárka bude řešit Peltovo chování

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se na dnešním zasedání bude mimo jiné zabývat návštěvou jabloneckého šéfa Miroslava Pelty v kabině rozhodčích. Funkcionář sudí navštívil o poločase nedělného ligového utkání s Bohemians 1905. Severočeši ve druhém poločase otočili skóre z 0:1 na 2:1, ale Pražané poté z penalty v nastavení srovnali na konečných 2:2. Na návštěvu bývalého předsedy Fotbalové asociace ČR Pelty v kabině sudích poté upozornil trenér hostů Luděk Klusáček. Představitelé Jablonce se bránili, že Pelta při návštěvě nevyvíjel na sudí v čele s hlavním Tomášem Klímou žádný tlak. Podle tiskového mluvčího Martina Bergmana se šel omluvit za emotivní chování trenéra Petra Rady, kterého se vydal následně usměrnit i do domácí kabiny.

Neděle 29. srpna:
16:00 Hradec Králové - Plzeň, Olomouc - Jablonec, Bohemians Praha 1905 - Teplice,

Bořil se zapojil do přípravy Slavie

Slavii Praha se do tréninku vrátil Jan Bořil. Kapitán úřadujícího českého mistra měl zdravotní potíže po mistrovství Evropy.

08.08.202122:04

Svědík: Nefungovalo nám vůbec nic

Slovácko se sice v Plzni ujalo vedení, to však po vyloučení Stanislava Hofmanna neudrželo a nakonec odjelo s porážkou 1:2. "Plzeň jednoznačně lepší. Už od prvního rozehrání jsem nebyl spokojený s naší hrou. Nefungovalo nám skoro vůbec nic. V ofenzivě jsme nepodrželi balony a ztráceli je. Co se týká defenzivy, měli jsme slabý tlak na balon, nedostupovali jsme, špatně jsme presovali, neměli dostatečnou agresivitu a rychlost dostupování. Plzeň dobře otáčela těžiště hry, létaly nám tam centry a z toho pramenily šance. V obranné i útočné fázi jsme pracovali velice špatně. Po vyloučení mužstvo hrálo, na co mělo. Zápas se otočil. Je těžké Plzni odolávat, hrála dneska dobře, pak tam ještě dala dva vysoké útočníky. Ani tlak jsme nevydrželi, zase jsme udělali nějaké chyby. Nezasloužili jsme si vyhrát, Plzeň vyhrála naprosto zaslouženě," řekl po utkání hostující kouč Martin Svědík.

ČTK
08.08.202120:58

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Bohemians 1:1 (76. z penalty Pilař, 83. Čvančara - 16. Puškáč, 90+4. z penalty Kovařík), Pardubice - Mladá Boleslav 1:1 (38. Kostka - 75. Skalák), Plzeň - Slovácko 2:1 (67. Beauguel, 83. Mosquera - 23. Jurečka).

08.08.202119:09

Dočkal má vynechat několik týdnů

Sparta Praha se bude muset v nadcházejících týdnech obejít bez Bořka Dočkala. Kapitán letenského týmu si ze sobotního utkání s Karvinou (2:0) odnesl zraněné koleno a podle posledních informací by se mohl vrátit v polovině září po reprezentační přestávce.

isport.cz
07.08.202117:56

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Ostrava 1:2 (58. Bassey - 35. Kuzmanović, 52. Tetour), Hradec Králové - Liberec 1:1 (67. Král - 9. Rabušic), Sparta - Karviná 2:0 (23. Hložek, 78. Pavelka), Zlín - Teplice 2:0 (34. Matejov, 54. Vraštil).

05.08.202116:14

Slavia požádala o odložení zápasu s Olomoucí

Pražská Slavia požádala Ligovou fotbalovou asociaci a olomouckou Sigmu o odložení sobotního utkání první ligy. Informoval o tom šéf klubu Jaroslav Tvrdík na Twitteru. "Vzhledem k předběžnému souhlasu všech zúčastněných zastavujeme prodej vstupenek," napsal Tvrdík. Slávisté hráli ve středu večer v Budapešti utkání Ligy mistrů a kvůli problémům odcestovali náhradním letadlem až se zpožděním.

twitter.com
05.08.202108:30

Ševčíka čeká podrobné vyšetření

Slavia včera prohrála v Budapešti a už během prvního poločasu přišla o jednoho hráče. Střídat musel Petr Ševčík, reprezentační záložník má zraněný kotník.