19.09.202120:16

Baránek: Qose a Túlio nás zklamali

Hodně otevřený i zklamaný byl po dalším nezvládnutém utkání Karviné asistent trenéra Jan Baránek: "Výkon nebyl optimální, hlavně první poločas, uprostřed nám to nefungovalo. Chyběly přihrávky za obranu, Túlio a Qose nás zklamali. V prvním poločase jsme vůbec neohrozili soupeře, bylo to spíš o boji. Druhý poločas byl lepší i tím, že přišel Bartl, který to oživil. Pak dáme gól a místo abychom se uklidnili a soupeř to otevřel, tak za dvacet vteřin vytahujeme míč z brány. Hned z rozehrání po řetězci nesmyslných chyb a odkopů, prohraná hlava, odražený balón... Máme zkušené mužstvo, to by se nemělo stávat, to by zamávalo s každým. To se na nás podepsalo, už jsme si nedokázali vytvořit tlak. Není to ideální situace. Mužstvo to cítí, máme problém s lehkostí v ofenzivě, ale cesta zpátky nikam nevede."

ČTK
18.09.202120:52

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Liberec - Mladá Boleslav 2:1 (79. Yusuf z pen., 87. Tupta - 29. Douděra), Slovácko - Zlín 3:0 (49. Havlík, 56. Hofmann, 62. Holzer), Plzeň - České Budějovice 2:1 (69. Řezník, 79. Hejda - 53. Bassey).

17.09.202121:00

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Hradec - Pardubice 2:0 (36. Král, 88. Vašulín), Olomouc - Ostrava 1:1 (10. Hála - 84. Almási).

16.09.202122:04

Slavia přišla o Kačarabu

Na marodce Slavie se ocitl Taras Kačaraba. Ukrajinský obránce nedohrál zápas s Unionem Berlín, když utrpěl zranění v obličeji, podle prvních zpráv má zlomenou jařmovou kost.

16.09.202121:40

Sparta dohrává bez zraněného Polidara

Matěj Polidar nedohraje dnešní zápas na půdě Brondby. Obránce Sparty střídal v závěru první půle, poranil si totiž rameno.

14.09.202119:12

Pachlopník je po operaci

Plzeňský Ondřej Pachlopník si poranil koleno a po operaci ho čeká několikaměsíční pauza. Viktoria o zdravotních problémech letní posily z Brna informovala na svém twitteru. Jednadvacetiletý záložník Pachlopník, který do Viktorie přišel z mateřské Zbrojovky na roční hostování s opcí, nezasáhl do jediného soutěžního utkání plzeňského A-týmu a nastupoval za třetiligové "béčko". Právě při sobotním utkání v Domažlicích si po tvrdém faulu soupeře v koleni poškodil vazy i meniskus a ve 36. minutě musel střídat. Domácí Jakub Teršl za zákrok na Pachlopníka dostal červenou kartu.

ČTK
14.09.202117:24

Samka sleduje Bologna

Slavia Praha se v úvodu sezony opírá i o teprve 17letého Daniela Samka, jenž dobrými výkony zaujal zahraniční kluby. Podle posledních zpráv měla Bologna dokonce poslat informativní nabídku ve výši 2,5 milionu eur, ovšem nepochodila.

isport.cz
14.09.202116:59

Vaněček až dva měsíce nepomůže Olomouci

Sigma Olomouc se musí nejméně na šest týdnů obejít bez Davida Vaněčka. Útočník hanáckého klubu má po zápase v Mladé Boleslavi natržený přední zkřížený vaz v koleni a rozhodující přitom bude magnetická rezonance za tři týdny, neboť určí, zda nebude muset 30letý hráč na operaci.

isport.cz
12.09.202120:52

Výsledky dnešních zápasů české nejvyšší soutěže: Č. Budějovice - Hr. Králové 0:1 (53. Vašulín), Jablonec - Karviná 1:0 (45+3. Malínský), Mladá Boleslav - Olomouc 3:3 (25. Mil. Škoda, 86. D. Mašek, 89. Karafiát - 10. Hála, 23. Růsek, 72. Vaněček), Slavia - Slovácko 2:1 (4. Samek, 68. Tecl - 90. Vecheta).

12.09.202118:39

Slavia poprvé i s Mandousem

Aleš Mandous nastoupí v bráně Slavie v dnešním zápase se Slováckem. Bývalý gólman Plzně nebo Olomouce zastoupí zraněného Ondřeje Koláře a připíše si premiérový start v dresu úřadujícího českého šampiona.

12.09.202118:16

Olomouc dohrávala bez zraněného Vaněčka

David Vaněček nejprve v Mladé Boleslavi poslal Olomouc do vedení 3:1, následně se však zranil, a protože Sigma už nemohla střídat, dohrávala čtvrthodiny v početním oslabení. Nakonec v závěru dvakrát inkasovala a získala pouze bod za remízu 3:3.

11.09.202120:58

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Pardubice - Liberec 2:2 (58. a 73. Matějka - 23. Rondić, 37. Mészáros), Teplice - Ostrava 1:2 (62. Trubač - 66. Almási, 80. vlastní Mazuch), Zlín - Bohemians 1:3 (68. Tkáč - 14. Keïta, 55. Dostál, 79. Koubek), Plzeň - Sparta 3:2 (18. Beauguel, 32. Mosquera, 57. Sýkora - 41. Karlsson, 87. Drchal).

11.09.202119:20

Kozel: Asi zasloužená remíza

Liberec se ani pod novým trenérem Lubošem Kozlem nedočkal první výhry v sezoně a z Pardubic si odváží bod za remízu 2:2. "Od 10. minuty jsme hráli tak, jak bychom chtěli hrát. Byli jsme nebezpeční v rychlém přechodu, z těchto situací jsme dali dvě branky. Ještě jsme měli jednu. Vedení bylo naprosto zasloužené, jen škoda, že jsme nevedli ještě víc. Druhý poločas jsme na ten výkon nenavázali. Domácí prostřídali a noví hráči jim pomohli. Jak jsme dostali první gól, tak to s námi zacloumalo. Ukázalo se, že ještě nejsme tak silní, abychom si věřili, že duel dohrajeme. Domácí šli za vyrovnáním, což se jim nakonec podařilo. Nebezpečné situace se nám povedlo vytvořit až za stavu 2:2. Asi zasloužená remíza, ale trošku to mrzí. Když vedeme 2:0, měli bychom duel dohrát do vítězného konce," řekl po utkání Luboš Kozel.

ČTK
11.09.202115:59

Slavii je opět k dispozici Ševčík

Petr Ševčík nechybí v nominaci Slavie Praha pro zítřejší utkání se Slováckem. Sedmadvacetiletý záložník se zotavil ze zranění kotníku.

09.09.202114:59

Kadlec podepsal profesionální smlouvu

K návratu do ligového fotbalu se opět přiblížil Václav Kadlec. Bývalý český reprezentant a hráč Sparty Praha podepsal profesionální smlouvu s Mladou Boleslaví, kde se od srpna připravoval s rezervou.

isport.cz
08.09.202116:56

Program 10. kola FORTUNA:LIGY

Program 10. kola první ligy:
Sobota 2. října:

16:00 České Budějovice - Pardubice, Bohemians Praha 1905 - Olomouc, Slovácko - Teplice,

Van Buren bude hostovat v Budějovicích

Mick van Buren odešel ze Slavie na roční hostování do Českých Budějovic, kde už strávil podzimní část minulé sezony. Mistrovský celek si devětadvacetiletého křídelníka může v zimě stáhnout zpět. Kluby o tom informovaly na sociálních sítích.

ČTK
08.09.202109:15

Kokovas jde hostovat na Slovensko

Tým Karviné po šesti odehraných kolech fotbalové ligy opustil řecký obránce Stylianos Kokovas, jehož získali Slezané letos v lednu. Z klubu nyní odešel na hostování do konce této sezony do slovenského Pohronie. Dvacetiletý Kokovas, který před příchodem do Karviné působil v německé druholigové Bochumi, si v české lize v minulé sezoně připsal tři starty. Slezané jsou v tabulce čtrnáctí se třemi body za remízy, Pohronie patří rovněž třetí příčka od konce, ale jen dvanáctičlenné tabulky.