30.10.202122:19

Jan Navrátil dalším členem Klubu legend

Klub legend FORTUNA:Ligy se rozrostl o dalšího člena. Symbolicky na hřišti klubu, který ho odchoval, si 300. ligový start připsal křídelník Slovácka Jan Navrátil.

fcslovacko.cz
30.10.202121:42

Svědík si pochvaloval zlepšení v druhé půli

Trenér Slovácka Martin Svědík hodnotil vítězství 3:0 v Olomouci následovným způsobem: "Zápas byl podobný tomu v Ostravě kvůli našemu špatnému prvnímu poločasu. Fotbal byl hodně soubojový, bylo tam hodně ztrát z obou stran a bylo to takové neurovnané bojovné utkání. Nehráli nám ofenzivní hráči, kteří ztráceli hodně míčů. Ne že by nám dělal problém vysoký presink, ale když jsme to dostali do dobrých prostorů například díky vyhraným soubojům Kalabišky, tak jsme to za ním nesbírali. Proto jsme se ani nemohli dostávat do větších šancí. Byly tam nějaké náznaky, například Jurečkova šance, Sigma zase měla Hálovu šanci. Naše obrana ale pracovala velice slušně. Do druhého poločasu jsme se rozhodli poslal Ciciliu, protože těch míčů létalo opravdu hodně a potřebovali jsme někoho, kdo nám je udrží. Cicilia to splnil beze zbytku. Od začátku druhého poločasu jsme získávali sebevědomí a půdu pod nohama, což jsme korunovali úvodní brankou. Pak už jsme utkání měli ve své moci a třeba druhý gól byla nádherně dohraná akce. Pochvala pro mužstvo za to, jak zareagovalo na změny v průběhu utkání a že to dotáhlo do vítězného konce."

ČTK
30.10.202120:13

Slovácko s nejdelší vítěznou sérií v historii

Slovácko dnes díky skvělému druhému poločasu jednoznačně porazilo Olomouc 3:0 a připsalo si tak už šestou ligovou výhru v řadě. To se mu dosud nikdy v prvoligových dějinách nepovedlo - maximem bylo pět vítězství z přelomu let 2020 a 2021.

csfotbal.cz
30.10.202119:54

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Teplice - Liberec 1:2 (38. Mazuch - 2. Matoušek, 90+3. Rondić), Zlín - České Budějovice 2:0 (37. Tkáč, 59. Hrubý), Olomouc - Slovácko 0:3 (71. Reinberk, 80. Cicilia, 90+4. Holzer).

27.10.202120:55

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Slavia - Olomouc 1:0 (5. Olayinka).

27.10.202119:44

Olayinka střídal vinou zranění

Smíšené pocity bude mít Peter Olayinka na dnešní zápas s Olomoucí. Ofenzivní fotbalista Slavie rychle otevřel skóre, krátce na to se ovšem zranil a musel střídat.

24.10.202123:08

Měli jsme štěstí, přiznal Vrba

Sparta Praha přežila několik šancí Mladé Boleslavi a nakonec pozdním gólem zaznamenala cenné tři body. "Dnes jsme měli štěstí. Nita nás ve dvou situacích zachránil i ve spolupráci s obránci. Mladá Boleslav měla za stavu 0:0 minimálně dvě situace, po kterých mohl být výsledek úplně opačný. Byla na nás velice dobře připravená, měla na to celý týden. Je pravda, že jsme si s tím měli poradit trošku líp. Chci vyzdvihnout výkon Mladé Boleslavi, která tu hrála velice dobře, byla trpělivá. V závěru měla šance na vítězství. Měli jsme štěstí, že se nám podařila střídání, příchozí hráči nám pomohli. V posledních minutách se přiklonilo štěstí na naší stranu. Ve finální fázi jsme byli dostatečně důrazní a zápas jsme rozhodli," uvedl po utkání sparťanský trenér Pavel Vrba.

ČTK
24.10.202120:54

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Slavia 2:2 (10. Brandner, 14. Havel - 52. z penalty Olayinka, 59. Dorley), Hradec Králové - Teplice 3:0 (2. a 84. Dvořák, 35. Rada), Plzeň - Jablonec 5:0 (15. a 70. Kopic, 18. Beyuguel, 73. Mosquera, 89. Šulc), Sparta - Mladá Boleslav 1:0 (90+3. Hložek).

24.10.202120:42

Čelůstka střídal vinou zranění

Sparta Praha dohrává zápas proti Mladé Boleslavi bez Ondřeje Čelůstky. Zkušený obránce letenského týmu střídal dvacet minut před koncem s neupřesněným zraněním.

24.10.202119:04

Musíme si to důkladně rozebrat, řekl Rada

Jablonec opět zaváhal a z Plzně si odvezl ostudný výprask 0:5. "Dostali jsme bůra, což je naše ostuda. Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně. Vypadalo to, že jsme se na úvod domácích připravili dobře. Do 13. až 14. minuty jsme jim nedali příležitost, aby se dostali k naší šestnáctce. Pak to začalo individuálními chybami. Soupeři nabídneme úplně laciné branky, které nebyly ze situace, že bychom byli pod tlakem. Jednoduché dva centry, hráči hlavičkují a zakončují do prázdné branky. Vstoupili jsme i do druhého poločasu poměrně slušně, soupeř zase čekal na naši chybu a moc se nedostával k naší šestnáctce. Pak znovu dvě obrovské chyby. Jdeme do hlavičkového souboje, necháme se odstrčit jako děti. Čtvrtá a pátá situace to samé. Hrajeme Evropu a tohle je výsledek. Musíme si to důkladně rozebrat. Hráči si musí říct, jestli to bylo tak, jak má být, nebo nebylo," zhodnotil utkání jablonecký kouč Petr Rada.

ČTK
23.10.202117:55

Výsledky dnešních utkání české ligy: Liberec - Olomouc 2:0 (15. Frýdek, 57. Yusuf z penalty), Pardubice - Zlín 0:0, Slovácko - Bohemians 1:0 (90+3. Cicilia).

21.10.202116:16

Jablonec doplnil na soupisku brankáře

Do problémů se před zápasem Konferenční ligy proti Randers dostal Jablonec, jemuž ze zdravotních důvodů vypadli brankáři Jan Hanuš a Vlastimil Hrubý, proto musel na pohárovou soupisku dopsat náhradníka. Třetího v pořadí Tomáše Vajnera doplnil dorostenec Tomáš Ježek, který byl na lavičce v ligovém utkání s Českými Budějovicemi (2:2). Trenér Petr Rada však nepřestává doufat, že bude připravený nastoupit zkušený Hanuš.

isport.cz
20.10.202121:52

V Plzni pokřtili knihu o Davidu Limberském

Plzeňští sportovní novináři Ervín Schulz a Zdeněk Soukup dnes pokřtili autobiografii Davida Limberského, bývalého reprezentanta, ikony plzeňského klubu FC Viktoria a jednoho z nejkontroverznějších českých fotbalistů. V knize Byla to jízda osmatřicetiletý sportovec, který dnes hraje za třetiligové Domažlice, otevřeně hovoří o fotbalových úspěších i o řadě svých veřejně diskutovaných průšvihů, ale hodně také o dětství a rodině. Limberský, plzeňský rodák, který hrál na Viktorce od šesti let, chápe klub jako rodinu. Klub zpočátku nebyl z upřímné zpovědi nadšený, a i když už byla kniha půldruhého roku hotová, čekalo se, až hráč ukončí kariéru.

ČTK
19.10.202112:27

Zemřel bývalý trenér Olomouce Dočkal

Ve věku nedožitých 82 let zemřel první trenér Sigmy Olomouc v první lize Jaroslav Dočkal. Hanáky trénoval v sezoně 1982/83, která skončila nakonec sestupem.

sigmafotbal.cz
17.10.202122:07

Vrba: Škoda laciného gólu z rohu

Pavel Vrba po další výhře nad Pardubicemi nevnímal pouhá pozivita. "Jsem spokojený s tím, že jsme dali čtyři branky. Kdybychom dnes byli přesnější, dostali bychom se do dalších gólových příležitostí. Bohužel se nám nedařilo dávat balony za obranu tak, jak jsme si to představovali. Spíš mě ale mrzí, že dostaneme gól z rohu, který letí asi 30 centimetrů vysoko. To je obrovská chyba a je škoda, že jsme takový laciný gól dostali," zhodnotil trenér Sparty.

ČTK
17.10.202121:17

Páník prozatím na lavičce chyběl

Karviná dnes načala novou éru po vyhazovu Jozefa Webera, ne však prozatím s nově podepsaným trenérem Bohumilem Páníkem. Ten prohře s Olomoucí přihlížel z vlastního obývacího pokoje, když svou premiéru na lavičce musel posunout kvůli covidu. Jeho místo dočasně zaujal sportovní ředitel Vlk.

mfkkarvina.cz
17.10.202120:53

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Olomouc - Karviná 2:0 (7. Růsek, 53. González z penalty), Teplice - Plzeň 0:1 (5. Beauguel), Zlín - Hradec Králové 2:3 (52. Tkáč, 90+3. Drame - 2. Dvořák, 55. a 90. Vlkanova), Pardubice - Sparta 2:4 (55. Cadu, 87. Huf - 20. a 45+2. Minčev, 28. Wiesner, 60. Pešek).

16.10.202123:09

Horský debutoval za Slavii

Slavia Praha vyhrála 3:1 nad Libercem, k čemuž přispěl i Filip Horský. Pro talentovaného ofenzivního hráče se jednalo o premiérový ligový start.

twitter.com/slaviaofficial
16.10.202122:25

Trpišovský: S Libercem je to vždy těžké

Slavia Praha porazila Liberec a naplno bodovala po dvou soutěžních porážkách v řadě. "V první půli jsme se těžce prokousávali obranou, Liberec byl hodně aktivní a poctivý v defenzivní fázi. Navíc nám se moc nedařilo na některých ofenzivních postech. Samozřejmě i atypické složení, v kterém jsme nastoupili, na nás bylo znát. Až na jednu situaci jsme ale hráli velmi dobře do defenzivy. Postupem času a trpělivou hrou se náš výkon zlepšoval, samozřejmě nám pomohl gól, který zápas hodně otevřel a trochu nás uklidnil. Ve druhé půli se náš výkon pořád zlepšoval a vyvrcholilo to druhým gólem. Pak to Miňo Stoch zdramatizoval gólem na 2:1. My jsme museli udělat nějaká vynucená střídání a uklidnil nás třetí gól. Jsem rád, že jsme to zvládli. Zápasy s Libercem jsou vždy těžké, navíc to bylo po reprezentační pauze a nastoupili jsme v atypickém složení. To vše dohromady dělalo ten zápas náročný už před začátkem a potvrdilo se to," řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

ČTK
16.10.202121:36

Hromada střídal se zraněním

Slavia Praha si poradila s Libercem (3:1), dohrávala však bez zraněného Jakuba Hromady. Slovenský záložník přitom po zdravotních problémech nastoupil poprvé od srpna.