20.10.202217:29

Liberecký kondičák potrestán na 12 zápasů

Liberecký kondiční trenér Pavel Čvančara nesmí 12 soutěžních zápasů vykonávat svoji funkci a zároveň musí zaplatit pokutu 40 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ho potrestala za napadení protihráče a hlavního rozhodčího v utkání 12. kola nejvyšší soutěže ve Zlíně. Komise o tom informovala v komuniké.

19.10.202220:18

Karabec prý měl nabídku z Emirátů

Adam Karabec prý mohl těsně před koncem přestupového období zamířit na výpůjčku do Spojených arabských emirátů, konkrétně to týmu Al Ajn. Ve středečním rozhovoru pro deník Sport to uvedl trenér Ivan Hašek, který má kontakty díky svým bývalým angažmá na Blízkém východě. Karabcův agent Pavel Paska však takový transfer zamítl.

isport.blesk.cz
19.10.202211:56

Slavia - Sparta odřídí rozhodčí Zelinka

Nedělní ligové derby mezi Slavií a Spartou bude řídit jako hlavní sudí Miroslav Zelinka. Asistenty budou Jan Paták a Ivo Nádvorník, jako videorozhodčí byli nominováni Tomáš Klíma a Petr Caletka. Komise rozhodčích o tom informovala na twitteru.

Jednačtyřicetiletý Zelinka patří mezi nejzkušenější české sudí. Během 15 sezon v lize odpískal jako hlavní 253 utkání. Derby pražských "S" vedl čtyřikrát, jednou byl navíc v roli videorozhodčího. Naposledy rozhodoval prestižní duel 6. prosince 2020, kdy Slavia zvítězila na Letné 3:0.

ČTK
18.10.202212:58

Liberecký kondiční trenér dostal pokutu

Kondiční trenér libereckých fotbalistů Pavel Čvančara, který zastává stejnou funkci i u české reprezentace, si od severočeského klubu vysloužil blíže nespecifikovanou pokutu za chování v závěru nedělního utkání 12. kola první ligy ve Zlíně. V 85. minutě dostal červenou kartu za vražení do domácího záložníka Roberta Hrubého a následně lehce strčil do hlavního rozhodčího Jana Všetečky. Čvančaru za jeho prohřešek s největší pravděpodobností čeká také trest od disciplinární komise.

ČTK
18.10.202212:31

Program 16. kola první ligy

Program 16. kola první ligy:
Sobota 12. listopadu:
15:00 Teplice - Liberec, Jablonec - Mladá Boleslav, Ostrava - Bohemians Praha 1905,
18:00 Sparta Praha - České Budějovice.
Neděle 13. listopadu:
15:00 Hradec Králové - Slovácko (v Mladé Boleslavi), Pardubice - Plzeň (v Praze v Ďolíčku), Brno - Olomouc,
18:00 Zlín - Slavia Praha.

ČTK
16.10.202220:58

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Baník Ostrava - Slovácko 3:1 (6. Almási, 26. Plavšić, 84. Kaloč - 58. Hofmann), Jablonec - Plzeň 0:3 (19. a 63. Chorý, 90+1. N'Diaye), Zlín - Liberec 2:1 (28. Dramé, 76. Bartošák - 61. z penalty Van Buren), Slavia - Mladá Boleslav (4. Jurečka, 45. Lingr - 11. Skalák z pen.).

16.10.202218:07

Liberci se zranil Matoušek

Jan Matoušek nedohrál za Liberec dnešní ligový zápas ve Zlíně (1:2). Ofenzivní hráč severočeského klubu musel po jednom ze soubojů nuceně střídat již v šesté minutě.

twitter.com/FCSlovanLiberec
16.10.202215:29

Almási vstřelil první gól v sezoně

Baník Ostrava při premiéře trenéra Pavla Hapala od šesté minuty vede nad Slováckem, proti němuž otevřel skóre Ladislav Almási. Pro třetího nejlepšího střelce uplynulé sezony FORTUNA:LIGY jde o první gól v ročníku.

15.10.202220:57

Výsledky dnešních zápasů české FORTUNA:LIGY: Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (70. Dostál - 3. Poulolo), Hradec Králové - Zbrojovka Brno 2:1 (42. Rada z penalty, 88. Vašulín - 29. Řezníček), Teplice - České Budějovice 0:2 (53. Hellebrand, 85. Čmelík), Sparta - Pardubice 5:2 (8. Sørensen, 26. Kuchta, 60. Sadílek, 72. Minčev, 74. Wiesner - 15. Janošek, 67. Sychra).

15.10.202220:39

Sparta znovu postrádá Krejčího mladšího

Ladislav Krejčí mladší se rychle vrátil na marodku Sparty. Defenzivní univerzál odehrál poslední dva zápasy, nyní ale má opět zdravotní problémy a nenastoupil proti Pardubicím.

15.10.202219:27

Jankto musel střídat se zraněním

Sparta dohrává zápas s Pardubicemi bez Jakuba Jankta. Šestadvacetiletý záložník musel ve 24. minutě střídat se svalovým zraněním, na trávníku ho nahradil Adam Karabec.

13.10.202218:45

Pokuty pro Bohemians 1905 a Zlín

Bohemians 1905 a Zlín zaplatí shodně 40 tisíc korun za nevhodné chování svých fanoušků v domácích zápasech 10. kola nejvyšší soutěže s Plzní, respektive se Slováckem.

ČTK
13.10.202217:57

Gebre Selassie přijde o dva duely

Theodor Gebre Selassie dostal od disciplinární komise stopku na dvě utkání, liberecký obránce bude pykat za vyloučení v souboji s Ostravou.

ČTK
13.10.202217:51

Disciplinární komise zahájila řízení s Hradcem

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení s Hradcem Králové kvůli rasistickým projevům některých jeho fanoušků vůči teplickému útočníkovi tmavé pleti Abdallahu Gningovi. Senegalec Gning se v sobotním utkání 11. kola první ligy stal terčem rasistických urážek od několika osob v Mladé Boleslavi, kde má Hradec Králové domácí azyl po dobu výstavby vlastního stadionu. Východočeši porazili Teplice 4:1, přestože hráli od 30. minuty v oslabení po vyloučení Petra Rybičky. Ten od disciplinárky dostal trest na tři soutěžní zápasy.

Takács půjde na operaci s kolenem

Na čtyř odehraných zápasech se letos zastaví Ladislav Takács. Obránce Baníku Ostrava má problémy s kolenem a začátkem listopadu půjde na operaci, po níž přijde o zbytek sezony. Fotbalista vše oznámil na svém instagramovém účtu.

11.10.202213:33

Navrátil odehrál 200. zápas za Sigmu

Včetně druholigových zápasů si Jan Navrátil v neděli při slavné výhře nad Slavií odkroutil svůj jubilejní dvoustý start za Sigmu Olomouc. V historické tabulce klubu se tak dostal na 13. místo.

twitter.com/TomVaida
10.10.202217:07

Disciplinární komise prověří fanoušky Hradce

Ligová fotbalová asociace (LFA) odsoudila rasistické chování některých fanoušků Hradce Králové vůči teplickému hráči tmavé pleti Abdallahu Gningovi při sobotním utkání 11. kola nejvyšší soutěže. Případ na čtvrtečním zasedání prošetří disciplinární komise LFA.

Senegalec Gning se stal terčem rasistických urážek od několika osob v Mladé Boleslavi, kde má Hradec Králové domácí azyl po dobu výstavby vlastního stadionu. "Votroci" porazili Teplice 4:1, přestože hráli od 30. minuty v oslabení po vyloučení Petra Rybičky.

ČTK
09.10.202221:10

V utkání bylo všechno špatně, pronesl Svědík

Slovácko i kvůli brzkému vyloučení nezvládlo domácí zápas s Bohemians 1905 a po porážce 2:4 doma podruhé za sebou vyšlo naprázdno. "Upozorňovali jsme na silné zbraně soupeře, což jsou standardní situace. A v prvních osmi minutách necháme Bohemku třikrát kopat roh nebo standardní situace. Špatně jsme dostupovali k hráčům, na rozdíl od čtvrtečního zápasu jsme byli všude pozdě, hráli jsme špatně jeden na jednoho. Vyústilo to i ve vyloučení našeho brankáře. Nelze z toho vinit jenom Borka, celá naše organizace byla velmi špatná, nezajištěný prostor a pak nedohoda. Co bylo horší, ještě jsme dostali branku. Pak jsme si vypracovali i dvě šance, ale nedokázali jsme je proměnit, naopak jsme inkasovali do kabiny, což byl možná i zlom v hlavách hráčů. Druhý, třetí i čtvrtý gól dostaneme z brejkových situací soupeře. Místo toho, abychom v deseti bránili ještě pozorněji, tak jsme to hodně otevřeli. V utkání bylo všechno proti a všechno špatně. Ale samozřejmě naši vinou. My jsme tomu nešli naproti," konstatoval trenér domácího týmu Martin Svědík.

ČTK
09.10.202220:53

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Zlín 2:2 (30. Havel, 34. Hais - 38. Silný, 77. Bartošák), Liberec - Ostrava 0:0, Slovácko - Bohemians 1905 2:4 (77. Reinberk, 90+4. z penalty Daníček - 16., 53. a 80. Květ, 45+2. Prekop), Sigma Olomouc - Slavia Praha 2:0 (20. Sláma, 54. Chytil).