Tomáš Wiesner prodloužil končící smlouvu se Spartou Praha. Odchovanec letenského klubu podepsal nový víceletý pracovní dokument.

twitter.com/ACSparta_CZ
08.02.202318:09

Táborsku bude pomáhat Kronus

Adam Kronus na podzim nakoukl do prvního týmu Viktorie Plzeň, pro zbytek sezony se však přesune do druhé nejvyšší soutěže. Dvacetiletého záložníka si vypůjčilo Táborsko.

fcviktoria.cz
08.02.202315:30

Souček delší dobu na marodce Brna

Zbrojovce Brno minimálně v nadcházející týdnech nebude k dispozici Filip Souček. Kmenový záložník Sparty si ze zápasu s Viktorií Plzeň (1:3) odnesl zraněný kotník a nyní čeká na výsledek magnetické rezonance, která odhalí možné poškození vazů.

isport.cz
08.02.202314:26

Kalvach vynechá několik týdnů

Viktorii Plzeň nebude minimálně měsíc k dispozici Lukáš Kalvach, jenž si z utkání na hřišti Zbrojovky Brno (3:1) odnesl pochroumaný kotník. Podrobné vyšetření neodhalilo vážnější poranění, přesto si 27letý záložník odpočine, podle prvních prognóz by se mohl vrátit na šlágr se Slavií, který je na programu druhý březnový víkend.

Kalvach má problémy s kotníkem

Viktoria Plzeň otočila zápas na hřišti Zbrojovky Brno (3:1), přišla však o Lukáše Kalvacha. Opora západočeského klubu ještě v prvním poločase střídala se zraněným kotníkem a nyní čeká na výsledky podrobného vyšetření.

isport.cz
05.02.202319:59

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Liberec 0:2 (41. Červ, 87. Rondić z penalty), Hradec - Bohemians 1905 0:2 (7. Hůlka, 41. Drchal), Zbrojovka Brno - Plzeň 1:3 (9. Ševčík - 59. Bucha, 69. Kopic, 90+7. Vlkanova), Sparta - Mladá Boleslav 4:1 (6. Kairinen, 36. L. Krejčí II, 82. a 90+5. Minčev - 3. Tomič).

05.02.202318:08

Bílek: Měli jsme zápas pod kontrolou

Plzeň otočila nepříznivě se vyvíjející zápas v Brně a udržela se v kontaktu s vedoucí Slavií. "Do zápasu jsme vstoupili dobře, drželi jsme balon, soupeře jsme zatlačili, ale Brno dalo branku. Měli jsme zápas pod kontrolou, potřebovali jsme být důraznější v pokutovém území, nešly nám centry. Po přestávce byl obrázek stejný. Důležitým momentem byl neuznaný druhý gól Brna, my jsme pak hned vyrovnali. Když vezmu zápas jako celek, tak je to naše zasloužené vítězství, dnes jsme hráli dobře. Cením si toho, že na hráčích bylo od první minuty zřejmé, jak chtějí zápas zvládnout a odčinit špatný vstup do jara. Z psychického hlediska je to velmi důležité vítězství," konstatoval po utkání plzeňský trenér Michal Bílek.

ČTK
05.02.202315:53

Brno pokračuje bez zraněného Součka

Filip Souček nedohraje dnešní utkání s Plzní, brněnský záložník se v závěru první půle zranil a musel střídat.

05.02.202315:39

Kalvach střídal vinou zranění

Hodně špatně začalo utkání v Brně pro Plzeň. Viktoria rychle inkasovala a navíc přišla o Lukáše Kalvacha, záložník se zranil a musel střídat.

04.02.202320:47

Výsledek se nerodil jednoduše, hodnotil Hapal

Pavel Hapal byl po pětigólovém vítězství v Teplicích, které se kompletně zrodilo ve druhé půli, spokojený s přístupem i výkonem mužstva. "Výsledek je pro nás nádherný, ale rozhodně se nerodil jednoduše. Hlavně na začátku druhé půle nás Teplice zmáčkly, a kdyby vstřelily úvodní branku, byl by to zase nervózní zápas. Výborně jsme vstoupili do utkání, ale když nedáte ve dvou zápasech čtyři pět tutových šancí, tak to s psychikou zamává. Nakonec to ukázal i konec utkání, kdy už jsme si s vědomím jasného vedení dovolili věci, které jsme si na začátku zápasu nedovolili. Takhle chceme hrát, od první minuty do poslední. Celkově jsem spokojený s přístupem hráčů na začátku jara, ani dnes se jim nedá nic vytknout jak směrem dozadu, tak směrem dopředu. Ještě důležitější než pět nastřílených gólů je pro mě nula vzadu," řekl kouč Baníku.

ČTK
04.02.202319:59

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Zlín 2:2 (58. a 72. vlastní Didiba - 20. Čanturišvili, 52. Fillo), Slovácko - Olomouc 0:0, Teplice - Ostrava 0:5 (51. Ji. Klíma, 63. Cadu, 79. Kaloč, 83. Boula, 90+3. Lischka), Pardubice - Slavia Praha 0:2 (19. z pen. Jurečka, 90+6. Olayinka).

04.02.202318:44

Jarošík: Potopil nás druhý gól

Trenér Teplic Jiří Jarošík po drtivé porážce 0:5 s Baníkem Ostrava: "Byl to podobný zápas jako před týdnem na Bohemce. Odehráli jsme slušných 60 minut, potopil nás až druhý gól, po kterém jsme už nebyli kompaktní a soupeř nás trestal. Ke konci už to Baníku šlo, tlačil se do koncovky a nasázel nám další góly, ale tam už byly z naší strany jednoduché a dětské chyby. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v chování v pokutovém území. Ke čtyřčlenné obranné řadě jsme sáhli kvůli absencím, abychom poskládali sestavu a měli možnosti i na střídání. Zároveň jsme nasadili poprvé Mičeviče, který je na tenhle systém zvyklý, a také jsme chtěli Baník trochu překvapit. Skóre i výkony jsou na jaře zatím děsivé, ale musím připomenout, že nám chybí čtyři hráči základní sestavy, což je na Teplice strašně moc. Teď nás čeká možná jeden z nejdůležitější zápasů ve Zlíně, musíme zabrat a musíme se zvednout jak herně, tak bodově."

ČTK
04.02.202317:08

Oscar Dorley a Masopust neohrozí Pardubice

Slavia se v dnešním zápase na hřišti Pardubic musí obejít bez Oscara Dorleyho, jenž si na tréninku přivodil tržnou ránu. Nemoc vyřadila z nominace Lukáše Masopusta.

twitter.com/slaviaofficial
04.02.202316:42

Buchta nedohraje vinou zranění

Baník Ostrava na hřišti Teplic deset minut před koncem vede o tři góly, přišel však o Davida Buchtu. Záložník slezského klubu musel ještě v prvním poločase střídat s nespecifikovaným zraněním, na trávníku ho nahradil Nemanja Kuzmanović.

idnes.cz/fotbal
04.02.202316:26

Jablonec dohrává bez Kratochvíla

Miloš Kratochvíl vinou zranění nedohraje dnešní zápas FORTUNA:LIGY mezi Jabloncem a Zlínem. Domácí záložník nuceně vystřídal těsně před koncem prvního poločasu.