Nespoutanou boloňskou jízdu za pohárovou Evropou nepřibrzdila ani Fiorentina

Hráči Bologni potvrdili výtečnou formu, když na svém stadionu porazili v souboji pohárových aspirantů Fiorentinu 2:0. Pohledný ofenzivní fotbal domácího celku okořenil rozhodující trefou Riccardo Orsolini, kterého navíc o další zásah obral těsný ofsajd. Rossoblu tak setřásli dotírající soupeře a upevnili si pátou příčku. Zato hosté bez Antonína Baráka v sestavě prohráli čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů.

Slavia ve Zlíně bez vyloučeného Jurečky na další pozdní zvrat nedosáhla

Hráči Slavie remizovali v dohrávce 17. kola Fortuna ligy s domácím Zlínem 1:1. Po minulém utkání kritizovanou defenzivu červenobílých doplnil poprvé po návratu z Itálie David Zima, avšak zadní řady Pražanů znovu nepůsobily příliš sebevědomě. V závěru první půle sice poslal favorita do vedení Mojmír Chytil, jenže Ševci v 67. minutě vyrovnali zásluhou Kennetha Ikugara. Nigerijskému útočníkovi, který posílil moravský celek teprve na začátku února, se tak debut v základní sestavě vydařil na výbornou. Duel se naopak nepovedl Václavu Jurečkovi, jenž viděl v 82. minutě červenou kartu za úder loktem do obličeje.

Birmančevič doufá, že proti Galatasarayi naváže na výkon z Karviné

Křídelník Sparty Veljko Birmančevič doufá, že ve čtvrtečním úvodním zápase 2. kola Evropské ligy na hřišti Galatasaraye naváže na sobotní výkon z Karviné, kde se dvěma asistencemi podílel na výhře 3:0. Především mu ale jde o dobrý výsledek. Z bouřlivé atmosféry na Rams Parku nemá strach, řekl na tiskové konferenci.

Do odvety se Spartou plánujeme jít s náskokem, řekl trenér Buruk

Trenér Okan Buruk chce s fotbalisty Galatasaraye ve čtvrtečním úvodním utkání 2. kola Evropské ligy proti Spartě pokračovat ve vítězné domácí sérii. Netuší, zda zimní přestávka představuje pro Pražany výhodu, či nikoli.

Zostuzení West Hamu a Haaland zpět v ráži: 24. kolo Premier League v kostce

Nejvyšší ligovou porážku od roku 1959, navíc na vlastním trávníku před zaplněnými tribunami olympijského stadionu, museli o víkendu skousnout fotbalisté West Hamu. Arsenal si totiž v chrámu Hammers otevřel střelnici a po galapředstavení, které režírovala bývalá opora domácích Declan Rice, zvítězil 6:0.

Priske: Proti Galatasarayi budeme outsidery, na což nejsme zvyklí

Podle trenéra Briana Priskeho budou fotbalisté Sparty ve čtvrtečním úvodním zápase 2. kola Evropské ligy na hřišti Galatasaraye outsidery, na což nejsou z české ligy zvyklí. Věří ale, že Pražané půjdou do utkání sebevědomí, jelikož si v této sezoně dokázali, že podobné venkovní zápasy umějí hrát.

Kaloč přišel o trenéra, Kaiserslautern propustil Grammozise

Jenom dva a půl měsíce vydržel Dimitrios Grammozis ve funkci trenéra Kaiserslauternu. Tradiční klub sice je v semifinále DFB-Pokalu, ve druhé nejvyšší německé soutěži mu ovšem reálně hrozí sestup.

Cestou pro Spartu mohou být protiútoky, tuší Tomáš Ujfaluši

Dlouholetý pilíř obrany reprezentace Tomáš Ujfaluši (45) strávil v Galatasaray necelé dvě sezony. V roce 2012 zažil jako kapitán oslavy titulu, získal ocenění nejlepšího zadáka týmu, ale také si nešťastně zranil koleno, což předznamenalo předčasný konec jeho kariéry.

Míchel hodlá pokračovat v Gironě, o setrvání je přesvědčen

Španělskou ligu o víkendu čeká 25. kolo a jednoznačně největším překvapením po pozitivní stránce zůstává Girona. Vynikající práci v katalánském klubu odvádí trenér Míchel, který by měl na lavičce sedět rovněž v ročníku 2024/2025.

FAČR vyhlásil soutěž na využití strahovského areálu

Fotbalová asociace ČR vyhlásila mezinárodní soutěž na využití areálu na Strahově. Cílem je postavit nejpozději do roku 2035 nový stadion nebo tréninkové centrum. Na tiskové konferenci to oznámil předseda FAČR Petr Fousek se zástupci poradenské společnosti Deloitte, která asociaci s tendrem pomáhá.

De Bruyne stále patří k nejlepším na světě, nepochybuje Guardiola

Kevin De Bruyne (32) byl ústřední postavou Manchesteru City v úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů na půdě Kodaně (3:1). Belgický záložník měl prsty ve všech třech gólech úřadujících šampionů, kteří si v Dánsku vydláždili cestu za postupem do čtvrtfinále.

Nizozemec Promes dostal šest let vězení za pašování drog

Bývalý nizozemský reprezentant Quincy Promes byl odsouzen k šesti letům vězení za podíl na propašování 1350 kilogramů kokainu přes přístav v Antverpách do své vlasti. Rozhodl o tom dnes soud v Amsterdamu, uvedla agentura SID.

Sparťané zahájí vyřazovací část, čeká je bouřlivé istanbulské prostředí

Sparťané jako první z českých týmů vstoupí do vyřazovací fáze evropských pohárů. Ve čtvrtek se v Istanbulu utkají s Galatasarayem v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy. Pro Pražany to bude druhé soutěžní utkání v jarní části sezony po sobotní ligové výhře v Karviné 3:0.

Rayo má náhradu za Francisca, důvěru dostal mladý Pérez

Íñigo Pérez v minulé sezoně pracoval jako asistent trenéra v Rayu a do madridského klubu se vrací. Teprve 36letý kouč bude hlavním kormidelníkem, dnes byl jmenován nástupcem odvolaného Francisca Rodrígueze.

Náš gól měl platit, zlobil se Rose po neuznané brance proti Realu

Hráči Lipska se po porážce 0:1 s Realem Madrid v úterním úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů cítili poškozeni rozhodčími. Trenér Marko Rose se domníval, že sudí v čele s bosenským hlavním Irfanem Peljtem ve druhé minutě chybně neuznali vedoucí gól Benjamina Šeška.

Slavia si jede pro tři body do Zlína. Zapracují sešívaní na obraně?

Slavia měla ve svém prvním soutěžním vystoupení po zimní přestávce co dělat s Jabloncem. V následující dohrávce 17. kola změří síly s dalším soupeřem ze spodní poloviny tabulky. A doufá, že Zlín zkrotí mnohem snáze.

Pro Spartu bude důležité, aby ustála prvních patnáct minut, říká turecký insider

O víkendu se po zimní pauze vrátila fotbalová FORTUNA:LIGA a teď se fanoušci dočkali i návratu evropských pohárů. Už zítra vstoupí pražská Sparta jako první český klub do jarní fáze Evropské ligy, kde ji čeká Galatasaray.

Proletí se Mbappé do vesmíru? Real Sociedad chce v osmifinále Ligy mistrů potrápit PSG

Na to, že PSG skončilo na podzim ve skupině až na druhém místě, chytlo pro osmifinále dost příznivý los. Nenarazí na některého z evropských velikánů, nýbrž na Real Sociedad, který se naopak v hlavní fázi Ligy mistrů prezentoval parádně. Papírové predikce bezpochyby stojí za francouzským klubem, ten španělský už však jasně potvrdil, že poměřovat se umí i s giganty.

Slabý útok a jediná výhra v LaLize od října: Rayo se rozhodlo propustit Rodrígueze

Rayo po sérii několika nezdarů od října loňského roku odvolalo z funkce kouče Francisca Rodrígueze. Španělský sportovní deník Marca sice zprvu uváděl, že minulý neúspěch z půdy Mallorky pětačtyřicetiletý Španěl ustojí, klub z madridského předměstí se ale nakonec přece rozhodl pro trenérovo propuštění. Jméno jeho nástupce zatím nebylo v prohlášení zveřejněno.

De Bruyne se vrátil do záře reflektorů ve velkém stylu, v Kodani režíroval výhru Citizens

Manchester City potvrdil roli favorita a v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů zvítězil na hřišti Kodaně 3:1. Obhájci trofeje vykročili za triumfem již po 10 minutách hry, kdy je do vedení poslal Kevin De Bruyne. Belgický záložník, jenž na podzim vynechal všechny duely v základní skupině soutěže kvůli zranění, si navíc v nastavení první půle připsal asistenci u vítězné trefy Bernarda Silvy a v samotném závěru duelu přichystal i poslední branku. V dresu Kodaně se gólově uvedl debutující Magnus Mattsson.