Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Preview: Valenciennes FC - Le Mans UC 72

Oba týmy mají stále o co hrát, i když šance se jim dávají malé. Domácí Valenciennes ještě může zabojovat o pohárové příčky, a dostat se tak alespoň do pohárové Evropy, hosté z Le Mans vyhlížejí z hluboké jámy větev záchrany. Vše by jim ovšem muselo ve zbytku sezóny, tak říkajíc, hrát do karet.

AS Monaco - Valenciennes FC 2:1

Monako si připsalo svou desátou domácí výhru, opevnilo se na deváté pozici a teoreticky ještě může zabojovat o evropské poháry. Valenciennes se sice ujalo vedení po první půli, lepší výkon knížecího klubu ale nakonec zaslouženě slavil tři body. V 61. minutě srovnal krásným způsobem Nene a druhý gól přidal o čtvrthodiny později Maazou.

Preview: AS Monaco - Valenciennes FC

Dva sousedé z tabulky se potkají v Monaku. Domácí, kteří se ziskem 46 bodů okupují devátou příčku tabulky, přivítají pouze o dva body hůře postavený klub z Valenciennes.

Valenciennes FC - Lille OSC 1:0

Venku se prostě Dogám z Lille nedaří. Co naplat, že minulý týden smetli doma čtyřmi brankami konkurenta v boji o titul Montpellier. Severofrancouzské derby na půdě Valeneiennes nezvládli a po jediné trefě domácího Samassy ztratili další korálek. Venku naposledy Lille vyhrálo 21. února.

Preview: Valenciennes FC - Lille OSC

Severské derby je důležité hlavě pro hostující celek, který je zapojen do bojů o mistrovský titul. Domácí už v podstatě "nemají o co hrát", klub je daleko od pohárových i sestupových příček. Je ale jasné, že Valenciennes tento prestižní zápas rozhodně nevypustí.

Montpellier nadále myslí na titul. Porazil Valenciennes

Naděje Montpellieru na titul ještě žijí. Nováček soutěže si dnes na vlastním stadionu poradil s Valenciennes, když se o branky podělil Montano a Marveaux. Za hosty už pouze snižoval ve druhém poločase Ben Khalfallah.

Preview: Montpellier HSC - Valenciennes FC

Druhý Montpellier, prohánějící mocné francouzské favority, sehrál v posledních dvou ligových kolech zápasy s vedoucím Bordeaux a třetím Auxerre. Oba skončily shodně remízou 1:1. Špatné výsledky to vzhledem k jeho udržení se v tabulce těsně za vedoucím Les Girondins zajisté nejsou. Teď je ale nutné poprat se o tři body s Valenciennes.

Valenciennes FC - Stade Rennes 0:2

Evropským pohárům je zase o něco blíže Rennes, jenž dokázalo na půdě Valenciennes zvítězit 2:0 a svého soupeře ve vyrovnané tabulce o dva body přeskočilo. Hosté o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy vstřelili obě branky utkání.

Preview: Valenciennes FC - Stade Rennes

Valenciennes i Rennes jsou stále ve hře o evropské poháry. Teď by ale oba potřebovaly nutně naplno bodovat, aby se jim aspoň přiblížily. Zatímco vítěz bude mít ještě šanci bojovat o přední příčky, poražený zřejmě definitivně ztratí s těmito metami kontakt. Především pro Rennes je tohle utkání hodně klíčové.

Auxerre zaslouženě porazilo Valenciennes

Jediná branka rozhodla. Autor? Snad jasný... Tedy v případě výhra Auxerre - Ireneusz Jeleń. Polský kanonýr zařídil těsné vítězství svého týmu, který tak neztrácí kontakt s pohárovými příčkami.

Preview: AJ Auxerre - Valenciennes FC

Velmi dobré výsledky katapultovaly Auxerre na dosah evropských pohárů. Tři body, které chybí domácím na čtvrtou příčku zajišťující Evropskou ligu, mohou získat už v sobotu večer v duelu s Valenciennes.

Valenciennes si zaslouženě poradilo s natěšeným Saint-Étienne

Nadšení Saint-Etienne po výhře nad Montpellierem je pryč. Jejich tým znovu prohrál. A boj o záchranu tak bude vzhledem k rozlosování ještě zajímavý. Jedinou branku zápasu s Valenciennes vstřelil ve druhém poločase Johan Audel.

Valenciennes bude bojovat se Saint-Étienne

Nabuzeni pořádným úspěchem pojedou borci ze Saint-Etienne ke svému dalšímu ligovému utkání. Po výhře nad Montpellierem míří jeho kroky do Valenciennes. Tomu se ale v poslední době také vcelku daří.

Grenoblebyl lepší, přesto s Valenciennes prohrál

Přestože byl Grenoble lepší, nebylo mu to nic platné. Poslední celek tabulky opět prohrál, když jedinou branku Valenciennes a celého utkání vstřelil po půl hodině Sanchez.

Preview: Grenoble Foot 38 - Valenciennes FC

Fotbalisté Grenoblu, kteří v minulém domácím utkání šokovali fotbalovou veřejnost, když rozstříleli Auxerre 5:0, přivítají v sobotu večer mužstvo Valenciennes.