Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Valenciennes spasil až Šebo, Nice bylo opět bezzubé

Slovenští fanoušci budou mít radost. Reprezentant Filip Šebo totiž vstřelil svou první branku v této sezoně. Pro jeho Valenciennes to navíc znamenalo výhru, a to výhru díky gólu v poslední minutě. Odskákalo to Nice.

Preview: Valenciennes FC - OGC Nice

Domácí Valenciennes, které v rámci 24. kola Ligue 1 hostí mužsto z Nice, se musí vzpamatovat z drtivé porážky 1:5, kterou jim uštědřila Marseille, a soustředit se pouze na utkání s Nice. Případná výhra by mohla Valenciennes katapultovat do horní poloviny tabulky.

Olympique Marseille - Valenciennes FC 5:1

Marseille se díky pohodlné výhře 5:1 nad Valenciennes dostala na dostřel pozicím zajišťující Ligu mistrů. Na třetí Lyon nyní ztrácí jen jeden bod a ještě k tomu má zápas k dobru. VA se prosinec ani leden příliš nepovedl a ani úvodní únorový zápas nepřinesl nic dobrého. Byla to pro něj třetí porážka z posledních pěti utkání.

Preview: Olympique Marseille - Valenciennes FC

V posledním víkendovém utkání Ligue 1 změří síly týmy Marseille a Valenciennes. Domácí zůstávají za očekáváním - jsou až na osmém místě, zatím ale mají odehráno o dva západy méně než ostatní mužstva. Fotbalistům Valenciennes momentálně patří jedenáctá pozice.

Sparta stále vyhlíží nové posily, variantou je i útočník Šebo

Trenér Sparty Jozef Chovanec stále ještě neuzavřel kádr pro jarní sezónu a rád by ho okysličil o dva hráče. Posilou Pražanů by se mohl stát slovenský útočník Filip Šebo z francouzského Valenciennes, ale na Letné zvažují i další adepty ze zahraničí. Chovanec by přivítal i jednu posilu do středové řady.

Sochaux i bez Svěrkoše vydolovalo remízu ve Valenciennes

Sochaux navázalo na zlepšené výkony a i bez Václava Svěrkoše dokázalo urvat cenný bod na půdě Valenciennes. To má před svým dnešním soupeřem tak nyní náskok pouze dvou bodů.

Preview: Valenciennes FC - FC Sochaux

Souboj týmů ze středu tabulky bude k vidění v neděli ve Valenciennes, kam přijede Sochaux. Oba celky od sebe dělí v tabulce pouhé dva body.

US Boulogne - Valenciennes FC 0:2

I v posledním utkání středečního kola Ligue 1 byl úspěšnější hostující tým. Valenciennes v Boulogne zvítězilo 2:0, ovšem zápas se mohl ubírat jiným směrem, kdyby těsně před koncem poločasu domácí mužstvo proměnilo pokutový kop.

Preview: US Boulogne - Valenciennes FC

Poslední zápas 21. kola Ligue 1 je vyhrazen duelu mezi fotbalisty Boulogne a Valenciennes.

Valenciennes FC - Toulouse FC 1:3

Toulouse se zatím daří v novém roce skvěle. V národním i ligovém poháru už stačilo postoupit do další fáze, i v lize nyní slavilo vítězství. Pyšnit se může navíc i dobrou defenzívou, která má na kontě pouze jeden obdržený gól z posledních třech zápasů. Zisk tří bodů z půdy Valenciennes zrežíroval především záložník Franck Tabanou.

Valenciennes se postaví Toulouse FC

Ani jednomu týmu se v lize poslední dobou příliš nedaří. Toulouse na triumf v Ligue 1 čeká tři zápasy, Valenciennes je ještě o něco netrpělivější - nevyhrálo už čtyřikrát v řadě.

FC Lorient - Valenciennes FC 3:2

Fotbalisté Lorientu v tabulce před zimní pauzou předskočili svého soupeře Valenciennes, které zdolali v thrillerovém zápase 3:2. Hosté měli blízko nakročeno k sedmé výhře z venku, dvakrát v utkání vedli, když se v první půli trefili Audel s Danicem, dvakrát se na druhé straně ale podařilo vyrovnat Amalfitanovi a vítěznou trefu zařídil v 66. minutě hlavou Sosa.

Preview: FC Lorient - Valenciennes FC

Valenciennes, zdá se, velká porce zápasů v krátkém rozmezí nesedí. Od předminulé soboty získalo ze tří zápasů pouze dva body, vstřelilo navíc pouze jeden gól. Ani jeho poslednímu podzimnímu soupeři Lorientu se však závěr před zimní přestávkou příliš nedaří. Zvítězit naposledy dokázal před pěti koly.

Valenciennes neproměnilo své šance a remizovalo 0:0 s Lens

Valenciennes nevyužilo ani jednu ze svých dobrých šancí a není se tak čemu divit, že stále zůstává na sedmém místě. Postup do evropských pohárů se přesto přiblížil, nyní činí jediný bod.

Valenciennes chce do pohárů, Lens do první desítky

Pokud se chce Valenciennes znovu ohřát v teplých pohárových pozicích, bude muset dnes na svém stadionu vyhrát. Lens se ale momentálně vcelku daří a do konce podzimní části chce ještě do první desítky.