Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

OGC Nice - Valenciennes FC 0:0

Bezbrankovou remízou vstoupily do nového ročníku Ligue 1 týmy Nice a Valenciennes. O něco lepším byl domácí výběr, v sestavě ještě s hvězdou Loicem Rémym, který ale pravděpodobně odejde do Anglie, nicméně soupeř se nakonec pár slibným šancím dokázal ubránit a udržet nerozhodný stav.

Preview: OGC Nice - Valenciennes FC

Nice ani Valenciennes asi nemohou myslet na pohárovou Evropu, úspěchem by pro oba výběry zřejmě bylo umístění v horní polovině tabulky. A co se týče Nice, to by zřejmě bylo spokojeno s jakýmkoliv výsledkem, který by nezaručoval pád o patro níže.

AS Nancy-Lorraine - Valenciennes FC 1:1

Ani zápas mezi Nancy a Valenciennes svého vítěze nenašel. Domácí celek se sice v závěru první půle dostal do vedení, bod ale hostům vystřelil dvacet minut před koncem Angoua.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Valenciennes FC

"Téměř nic" se neočekává od duelu mezi Nancy a Valenciennes, oba kluby budou chtít jen co nejlépe uzavřít letošní sezónu. Domácí mohou v tabulce přeskočit jen PSG a posunout se na jedenácté místo, Valenciennes se v případě úspěchu může dostat na osmou pozici.

Valenciennes FC - Olympique Lyon 2:2

Vydřený bod veze Lyon z půdy o střed hrajícího Valenciennes. Na druhou pozici, kterou nyní drží ve své moci Lille a která zajišťuje přímou účast v Lize mistrů, tak OL ztrácí čtyři body. Takže i když se mu ve středeční dohrávce podaří vyhrát v Monaku, nebude mít před posledním kolem nic ve svých rukou. VA letos po tomto výsledku může skončit nejlépe osmé.

Valenciennes chce překazit plány Lyonu. Motivaci máme, říká

Lyon nechce přijít o Ligu mistrů. Semifinalista letošní Champions League k promeškání jednoho ročníku ale nemá daleko. Je až na čtvrtém místě, čeká ho zápas s remízovým Valenciennes.

Paris Saint-Germain - Valenciennes FC 2:2

Divoký závěr v Parku princů nakonec rozhodl o remíze 2:2 mezi PSG, čerstvým vítězem Coupe de France, jenž chtěl doma oslavit zisk cenné trofeje hezkým fotbalem, a Valenciennes, které se proti v euforii hrajícímu soupeři statečně drželo. Už už se zdálo, že Kežmanova trefa z nastavení bude znamenat domácí výhru, hostující Ben Khalfallah ovšem stačil ještě srovnat.

Preview: Paris Saint-Germain - Valenciennes FC

Pařížané mají v této sezóně splněno. Možná že se od nich více očekávalo v Ligue 1, kde se až na solidní vstup do sezóny drží jen ve středu průměrných, nicméně napravili vše v Národním poháru. Minulou sobotu zvítězili ve finále nad Monakem a radují se nejen z cenné trofeje, ale i z postupu do Evropské ligy. Pomůže mu euforie z vítězství nyní proti Valenciennes?

Valenciennes FC - FC Lorient 0:0

V Lorientu možná ve skrytu duše doufali, že by mohli ještě zabojovat o evropské poháry. Po dnešní bezbrankové remíze ve Valenciennes už ale jdou tyto tužby pravděpodobně definitivně pryč.

Preview: Valenciennes FC - FC Lorient

Oba výběry letos hrají vzhledem k podmínkám nadstandardně a zřejmě se udrží v horní polovině tabulky. Na poháry z nich sice ani jeden myslet nemůže, ovšem udržet stávající pozice je dost velká motivace. Valenciennes je na tom o něco hůře a na desáté pozici ztrácí na svého soka pět bodů, jenže nyní hraje doma a při případné výhře se může přiblížit na rozdíl jediného duelu. Rozhodně tedy je o co hrát.

Bordeaux dál ztrácí. Padlo i ve Valenciennes

Katastrofální forma Bordeaux pokračuje. Po další prohře - tentokrát na hřišti průměrného Valenciennes v odloženém zápase 30. kola - se obhájci titulu asi nadobro vzdálila obhajoba, také Liga mistrů začíná mizet v nedohlednu. Domácím zařídili výhru svými brankami Grégory Pujol a Foued Kadir.

Bordeaux hraje o život, Valenciennes o první desítku

Pět ligových zápasů bez výhry? Aspirant na titul? Liga mistrů? Evropské poháry? Nic není jisté. Obhájce titulu z Bordeaux se trápí neefektivní ofenzivou, především ale s tím spojenými špatnými výsledky. Nepříznivou sérii chce tým Laurenta Blanca narušit snad již nyní, v odloženém 30. kole proti Valenciennes.

RC Lens - Valenciennes FC 1:1

Severofrancouzské derby mezi Lens a Valenciennes skončil spravedlivou remízou 1:1. V utkání ne příliš bohaté na šance se nejprve v prvním poločase trefil domácí záložník Roudet, na jeho branku odpověděl až sedmnáct minut před koncem hostující Pujol. Oba týmy se tak v tabulce nikam nepohouply, Lens je čtrnácté, VA jedenácté.

Preview: RC Lens - Valenciennes FC

Valenciennes s Lens se lépe než ve středu tabulky už neumístí. Ale stejně mají určitě o co hrát, vždyť souboj těchto celků je vlastně takové malé derby. Mezi městy, ležící na severu Francie, je něco málo přes třicet kilometrů, a tak je pověst z tohoto utkání pro oba kluby velmi důležitá.

Le Mans drží naději na udržení. Porazilo Valenciennes

Naděje Le Mans stále žije. Druhá výhra v řadě znamená, že odstup od nesestupujícího Saint-Etienne se smrskl na pouhých sedm bodů. Přestože hosté dohrávali o deseti, dokázali v poslední minutě zápas jedinou brankou rozhodnout. Střelcem jediného gólu se stal obránce Sébastien Corchia.