Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Valenciennes FC - SM Caen 2:1

Valenciennes se v lize konečně probudilo k lepšímu výsledku. Po pěti neúspěšných pokusech o vítězství se červení konečně dočkali a díky brankám Pujola a Samassy se dočkali těsného vítězství 2:1 nad Caen. Za nováčka Ligue 1 se trefil kdo jiný než El Arabi.

Preview: Valenciennes FC - SM Caen

Není důvod k panice. To říká manažer Valenciennes poté, co jeho mužstvo herně i výsledkově strádá a je pouze dva body nad hranicí sestupu. Dnes navíc do Valenciennes zavítá rozjetý nováček z Caen.

Brest vyhrál podruhé v řadě, bez bodů odjíždí Valenciennes

Brest se po nepřesvědčivém ligovém startu vyhrál k neuvěřitelným výkonům. Tým Alexe Duponta navázal na solidní ligové představení s Nancy a po vyrovnaném utkání sebral tři body Valenciennes. Jedinou branku vstřelil útočník Nolan Roux.

Brest bude proti Valenciennes spoléhat na dobrou defenzivu

Přestože se nováčkovi z Brestu úvodní tři ligová utkání příliš nevydařila, v posledních týdnech výrazně zlepšil své výkony a začal sbírat body. V domácím utkání s Valenciennes chce opět vycházet ze zabezpečené defenzivy.

Valenciennes FC - RC Lens 1:1

Dlouho to vypadalo, že si fotbalisté Valenciennes do tabulky připíší tři body. Od 55. minuty vedli zásluhou Samassy 1:0. V závěrečných momentech utkání ale neuhlídali Boukariho, který vyrovnal na konečných 1:1.

Preview: Valenciennes FC - RC Lens

Ve Valenciennes se v sobotu odehraje derby mezi domácím klubem a fotbalisty Lens. Obě města od sebe dělí pouze 45 minut cesty autem a tak lze očekávat pikantní souboj.

Olympique Lyon - Valenciennes FC 1:1

Mladík Jérémy Pied dostal první šanci v základní sestavě Lyonu a ve 26. minutě díky jeho brance vedli domácí 1:0, Valenciennes ovšem zásluhou Bonga ve druhé půli vyrovnalo a výsledek 1:1 zůstal až do závěrečného hvizdu rozhodčího Couého. Bong přitom nemusel vůbec nastoupit, spekulovalo se, zda-li lehce zraněný zasáhne do hry.

Preview: Olympique Lyon - Valenciennes FC

Lyonu sedmnáctá příčka rozhodně nesluší. Kouč Claude Puel si ovšem v žádném případě na nic nestěžuje. Že se soupeři proti jeho mužstvu soustředí především na defenzívu? "Je to náš problém," uvedl. Pojede i slušně hrající Valenciennes na Stade de Gerland bránit?

Valenciennes FC - Montpellier HSC 0:1

Montpellier nadále pokračuje ve skvělém startu do nového ročníku. Jediná branka Oliviera Girouda rozhodla o těsném vítězství 1:0 na půdě Valenciennes.

Dva pohároví aspiranti: Valenciennes vs. Montpellier

Oba patří k týmům jenž před touto sezonou pomýšlí na poháry. Oba mají po třech kolech zatím pět bodů. Ani jeden se ovšem v pohárové Evropě nikdy nepředstavil. Valenciennes chce doma překvapit loňského nováčka z Montpellieru.

AJ Auxerre - Valenciennes FC 1:1

Jen třetí remízu si na své konto připsali fotbalisté Auxerre, kteří doma nedokázali porazit ani Valenciennes. To naopak zůstává neporaženo s pěti body na kontě a na čtvrtém místě tabulky. Hosté přitom byli asi o chlup lepší než AJA. Parádní branku nejprve zařídil Danic, o tři minuty později ovšem srovnal na konečných 1:1 domácí Jeleň.

Preview: AJ Auxerre - Valenciennes FC

Jen dvě remízy má v ligové tabulce na kontě Auxerre, obhájce loňské třetí příčky a klub čerstvě usilující o vstup do Ligy mistrů. Po zápase 4. předkola na půdě Zenitu Petrohrad, kde prohrál 0:1, ho nyní čeká velmi ošemetný soupeř. Valenciennes totiž naposledy dokázalo doma skolit loňského vítěze Ligue 1 z Marseille.

Marseille znovu klopýtla. Ve Valenciennes padla 2:3

Marseille nezvládla již druhý zápas, ve kterém byla jasným favoritem. Po domácím zaváhání s Caen přišla ostuda číslo 2. Tři branky totiž obhájci titulu nasázeli borci z Valenciennes. Co naplat, že Marseille se prosadila dvakrát...

Napraví Marseille ve Valenciennes poslední kolaps?

Marseille vstoupila do nové sezóny jako obhájce titulu velmi bídně. Těžko někdo čekal, že si na domácí půdě nedokáže poradit s nováčkem ligy z Cean a o prohraje s ním dokonce 1:2. Teď si potřebuje určitě napravit reputaci. A na stadionu Stade Nungesser, kde domácí fandí Valenciennes, to nebude vůbec lehký úkol.

Audel přestoupil do Stuttgartu a podepsal čtyřletou smlouvu

Střelec Valenciennes Johan Audel bude od příští sezony oblékat dres bundesligového Stuttgartu. Ofenzivní záložník či útočník, který ve VfB podepsal čtyřletou smlouvu, by měl nahradit Aljaksandra Hleba, který se již na začátku léta vrátil z neúspěšného hostování do Barcelony.