Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Preview: FC Sochaux - Valenciennes FC

Na Valenciennes čeká v sobotu složitý úkol, pokusí se totiž uspět na hřišti Sochaux, jehož stadion je pro většinu týmů v letošní sezóně nedobytnou tvrzí. Kromě Toulouse se stále nenašel další tým, který by v Sochaux vyhrál.

Valenciennes FC - AS Saint-Étienne 1:1

St. Étienne prodloužilo svou ligovou sérii bez zisku tří bodů na osm utkání. Ve Valenciennes si vítězství určitě nezasloužilo, ba naopak, blíže k němu mělo možná více domácí mužstvo. Hosté skórovali už po čtvrthodině vlastně z jediné vážnější šance zápasu, VA dokázalo srovnat na konečných 1:1 parádní trefou Danica až třináct minut před koncem.

Preview: Valenciennes FC - AS Saint-Étienne

Plánované střetnutí 13. Kole mezi Valenciennes a St. Étienne se před dvěma a půl týdny odložilo kvůli dešti. Oba celky si tak souboj zahrají na první prosincový den.

Valenciennes FC - AC Arles-Avignon 3:0

Fotbalisté Valenciennes získali po třech kolech své čtvrté vítězství v sezóně, když doma s přehledem porazii nováčka ligy Arles-Avignon 3:0. V prvním poločase se trefil Pujol, ve druhém dokázali skórovat Sánchez a také Danic. Hosté utrpěli svou jedenáctou porážku a s pouhými šesti získanými body na kontě zůstanou nějakou tu dobu stále poslední.

Preview: Valenciennes FC - AC Arles-Avignon

Souboj o záchranu jak se sluší i patří. Nováček z Arles prozatím rozhodně nezažívá nijak skvělou premiéru a po čtrnácti odehraných kolech se suverénně nachází na posledním místě tabulky s pouhými šesti body. A na nejbližší konkurenty ztrácí již osm bodů. Mezi nimi se nachází také Valenciennes, které je šestnácté s patnácti body a je blízko jak sestupové zóně, tak na druhou stranu i horní polovině tabulky.

AS Nancy-Lorraine - Valenciennes FC 2:0

Druhá domácí výhra - Nancy si před vlastními fanoušky s jistotou poradilo s hosty z Valenciennes. Jednoznačné utkání rozhodl svou trefou André Luiz, druhou branku přidal Marama Vahirua.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Valenciennes FC

Kouči Valenciennes Phillipu Montanierovi je upřímně jedno rekord Nancy na vlastním stadionu.

Girondins Bordeaux - Valenciennes FC 1:1

Zajímavý průběh měl zápas mezi Bordeaux a Valenciennes. Hosté se v 18. minutě zásluhou Ducourtiouxe ujali vedení, po hodině hry mohl z penalty vyrovnat domácí Jussie, ale selhal. Bod za remízu 1:1 tak Bordeaux vystřelil až čtyři minuty před koncem Maazou.

Preview: Girondins Bordeaux - Valenciennes FC

Předloňský šampión Francie z Bordeaux se pořád plácá jen ve středu tabulky. Rád by se konečně přiblížil alespoň příčkám, které by zaručovaly evropské poháry. K tomu potřebuje nyní porazit Valenciennes, které je jen bod v závěsu o tři příčky níže. Hosté však během posledních pěti zápasů, pokud-li počítáme i Ligový pohár, prohráli jen jednou.

Valenciennes FC - Lille OSC 1:1

Velmi dramatický závěr mělo nedělní utkání mezi Valenciennes a Lille. Hosté se dostali do vedení v 86. minutě díky vlastní brance domácího gólmana Penneteauaa. Jeho chybu však o dvě minuty později napravil Pujol, který vyrovnával na konečných 1:1.

Preview: Valenciennes FC - Lille OSC

Už druhý zápas v tomto týdnu čeká na dvojici Valenciennes - Lille. Oba kluby v úterý, resp. ve středu hráli utkání Ligového poháru, v neděli je čeká vzájemná bitva o body do tabulky nejvyšší francouzské soutěže. Střetnutí má nádech lokálního derby, oba týmy dělí na mapě vzdálenost pouhých padesáti kilometrů.

AS Monaco - Valenciennes FC 0:2

Monako po domácí prohře 0:2 s Valenciennes kleslo jen těsně nad sestupové pásmo, naopak hosté se mu hodně vzdálili a jsou v klidném středu tabulky na dvanáctém placu. Pro VA to byla vůbec první venkovní výhra v sezóně. Tu režíroval hlavní hrdina útočník Grégory Pujol, který zařídil obě branky utkání, a jeho kolega David Ducourtioux, který u obou přímo asistoval.

Monako a Valenciennes se strachují kvůli boji o záchranu

Brzy by vás mohl čekat boj o záchranu, varují trenéři obou mužstev před případným dnešním neúspěchem. Jak Monako, tak Valenciennes sice předvádějí pohledný fotbal, nicméně na body to mnohdy nestačí. Dva sousedé v tabulce se tak dnes utkají o veledůležité tři body.

FC Lorient - Valenciennes FC 2:1

Lorient začíná stoupat tabulkou. Přestože zápas proti Valenciennes nezačal vůbec dobře, když již ve 4. minutě otevřel skóre Danić, dokázali domácí fotbalisté vývoj utkání zvrátit a nakonec se radují z vítězství 2:1. Branky si připsal Kevin Gameiro a Sigamary Diarra.

Preview: FC Lorient - Valenciennes FC

Jedním z nedělních utkání 9. kola nejvyšší francouzské soutěže je také měření sil mezi domácím Lorientem a hosty z Valenciennes.