Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Preview: AC Arles-Avignon - Valenciennes FC

Poslední Arles přivítá patnácté Valenciennes a hosté budou chtít za každou cenu vyhrát, aby nemuseli následovat právě domácí tým do Ligue 2.

Valenciennes ztratilo v závěru výhru nad Nancy

Valenciennes velice dlouho drželo nadějné vedení 1:0 nad Nancy po brance Grégoryho Pujola. Konečný výsledek 1:1 byl stanoven až ve třetí minutě nastaveného času, kdy se za hosty trefil Marama Vahirua.

Valencienneso udržení s Nancy

Souboj o udržení bude k vidění ve Valenciennes. Místní prvoligový fotbalový celek vyzve Nancy, které má pouze o dva body více.

AS Saint-Étienne - Valenciennes FC 1:1

St. Étienne se na šestou příčku, na kterou se díky sobotní výhře vyšplhal Montpellier, nevrátilo. Doma totiž pouze remizovalo 1:1 s Valenciennes. Přitom hosté na Stade Geoffroy-Guichard prohráli 17 z posledních 19 utkání, co se na něm představili. VAFC se tak stále drží těsně nad hranicí sestupové propasti, pro něj je bod zajisté cenným do tabulky Ligue 1.

Preview: AS Saint-Étienne - Valenciennes FC

Zcela odlišné cíle mají účastníci nedělního duelu mezi St. Etienne a Valenciennes. Domácí tým by se nejraději dostal do pohárové Evropy, avšak poslední výsledku tomu rozhodně neodpovídají. Fotbalisté Valenciennes se zřejmě nevyhnou záchranářským bojům. V posledních pěti utkáních sice čtyřikrát remizovali, ale zisk jednoho bodu nic neřeší.

Valenciennes FC - Girondins Bordeaux 2:2

Fotbalisté Valencinnes velkým způsobem pokazili poslední desetiminutovku dobře rozehraného utkání s Bordeaux, a získali tak jenom bod za remízu 2:2. Do té doby přitom vedli díky dvěma gólům Danica 2:0. Jenže hosté nakonec dokázali stav otočit, v 84. minutě při gólu Cianiho pak neměl svůj nejlepší den brankář Penneteau.

Preview: Valenciennes FC - Girondins Bordeaux

Bordeaux stále nemůže získat delší šňůru vítězství v řadě. Naposledy před vlastními fandy podlehlo zachraňujícímu se Monaku a nyní ho vlastně čeká podobný zápas venku s Valenciennes. To je totiž vzdáleno jen na tři body od sestupového pásma, v Ligue 1 naposledy zvítězilo před čtyřmi koly.

Hazard dramaticky v závěru zařídil Lille výhru 2:1 nad Valenciennes

Severofrancouzské derby mezi Lille a Valenciennes zvládli lépe domácí borci a na čele tabulky mají nyní tříbodový náskok před druhým Rennes. Hosté však hráli s lídrem ligy více než důstojnou partii. Až do poslední minuty utkání hráli nerozhodně, pak ale o vítězství LOSC rozhodl svým gólem hvězdný Belgičan Eden Hazard.

Preview: Lille OSC - Valenciennes FC

Na lídra nejvyšší francouzské soutěže se po sobotě dotáhlo Rennes, Lille však může svým pronásledovatelům utéct v neděli, kdy v derby hostí Valenciennes.

Valenciennes hrálo s Monakem bez branek

Monako nedokázalo vyhrát na půdě svého neoblíbeného soupeře z Valenciennes a po bezbrankové remíze nadále zůstává ohroženo sestupem. Největší šanci utkání měl hostující obránce Sebastien Puygrenier, jenž trefil břevno.

Monaku se proti Valenciennes nedaří, musí ale vyhrát

Velice vážná začíná být situace v Monaku. Místní fotbalový celek se stále pohybuje na osmnáctém, sestupovém místě - dnes se navíc představí na hřišti letos poměrně silného Valenciennes.

Valenciennes FC - FC Lorient 0:0

Valenciennes popáté za sebou neprohrálo a stále se drží v klidném středu tabulky. Ačkoli Lorient, který naposledy porazil doma Bordeaux vysoko 5:1, hrál od 51. minuty bez vyloučeného Coquelina, jenž za hraní rukou obdržel žlutou a následně červenou, nedokázali domácí pokořit pozornou defenzívu Les Merlus.

Lorient chce zaútočit na poháry ve Valenciennes

Mohl by Lorient ještě zaútočit na evropské poháry? Ofenzivně skvěle vybavený tým, jenž v minulém utkání roznesl Bordeaux 5:1, bude o své nepříliš veliké naděje bojovat na půdě Valenciennes.

SM Caen - Valenciennes FC 2:2

Remízou 2:2 skončil zápas mezi Caen a Valenciennes. Domácí přitom osmdesát minut vedli, nezvládli však závěrečnou desetiminutovku, ve které inkasovali hned dvakrát.

Preview: SM Caen - Valenciennes FC

Pouhé dva body od sebe dělí sobotní soupeře. Ani jedno z mužstev však na tom v tabulce není příliš dobře. Domácí jsou pouze tři body nad sestupovým pásmem na patnácté pozici, hosté z Valenciennes jsou na tom o dvě příčky lépe.