Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Valenciennes FC - AJ Auxerre 0:0

Střelecká mizérie před čtyřmi koly vedoucího celku Ligue 1 Auxerre pokračuje. Už podruhé za sebou bezbrankově remizovalo, když i v sestavě s kanonýrem Jeleněm znovu předvedlo bídný výkon v ofenzívě. Valenciennes bylo očividně lepším týmem, své pološance ovšem do gólové situace vyústit nedokázalo.

Preview: Valenciennes FC - AJ Auxerre

Po sedmi výhrách v řadě fotbalisté Auxerre získali jen jeden bod a spadli z vedoucí pozice na současné páté místo. Ani Valenciennes uplynulé dva týdny příliš nevyšly, utrpělo debakl v derby proti Lille a gólem v nastavení naposledy ztratily bod na půdě sestupujícího Le Mans. A tak si budou chtít po sobotě oba týmy zajisté spravit chuť.

Le Mans slaví pod novým vedením výhru nad Valenciennes

Premiéra se novému muži na lavičce Le Mans Arnaudu Cormierovi náramně vydařila. Pod jeho vedením mužstvo získalo tři body poprvé od 27. září, když doma skolilo Valenciennes 2:1. Hrdinou utkání se stal Anthony Le Tallec, který ve třetí minutě nastavení druhé půle rozhodl o výhře, ačkoli hráli domácí polovinu zápasu o jednoho méně.

Trenér Cormier na úvod proti Valenciennes

Vážná situace donutila aktuálně sestupem ohrožený Le Mans jednat. Protože bývalý kouč Paulo Duarte neměl výsledky, byl na jeho místo zvolen do konce sezóny asistent Arnaud Cormier. Toho na lavičce nečeká vůbec lehká premiéra, střetne se totiž s hodně nepříjemným Valenciennes.

Valenciennes FC - AS Monaco 3:1

Fotbalisté Monaka pokračují v listopadové mizérii, zaznamenali už třetí porážku ze čtyř zápasů, bod získali pouze nad posledním Grenoblem. Valenciennes je naopak ve skvělé formě, za posledních sedm zápasů získalo šestnáct bodů. O výhře rozhodli v závěrečných pěti minutách Samassa s Ben Khalfallahem, kteří upravili do té doby remízový výsledek na konečné skóre 3:1.

Preview: Valenciennes FC - AS Monaco

Valenciennes se může dostat zpátky mezi smetánku francouzské ligy. Poslední jasná prohra 0:4 s úhlavním rivalem Lille ho sice poslala až na šesté místo, pokud se mu ovšem tentokráte podaří porazit Monako, v tabulce se dotáhne bodově na druhý Lyon a třetí Auxerre. Nad knížecím klubem vyhrálo VA doma předchozí dva vzájemné duely.

Lille rozdrtilo Valenciennes 4:0

Vypadá to, že výkony Lille snad ovlivňuje Bůh skákající na trampolíně. Tak totiž zatím vypadají výsledky OSC - jednou si dole, jednou nahoře. Nyní se fotbalový Bůh odrazil až k samým výšinám a Lille na svém stadionu porazilo Valenciennes 4:0.

Preview: Lille OSC - Valenciennes FC

Již čtvrté venkovní utkání z posledních pěti čeká na fotbalisty šestého Valenciennes. Jako by jim ale podpora jejich fanoušků příliš nechyběla, ve všech třech předchozích střetnutí venku totiž zvítězili. Aspoň že nyní hosté nepocestují daleko, mohou jásat. Zajíždí do Lille, které je vzdáleno jen 50 kilometrů.

Valenciennes škovalo, vyloupilo vedoucí Bordeaux

Celkem 24 střel na branku vyslalo Bordeaux směrem k soupeři z Valenciennes. Ten měl naopak rovnou osminu tohohle čísla a přesto získal na půdě favorita hodně cenné vítězsví. Už v sedmé minutě se trefil Mamadou Samassa, na jehož gól nedokázali domácí vůbec odpovědět. VA tak zůstává nejlepším celkem Ligue 1 na venkovních hřištích, kde ze sedmi zápasů slavilo již popáté tři body.

Preview: Girondins Bordeaux - Valenciennes FC

Bordeaux v Ligue 1 naposledy prohrálo překvapivě v Lille. Ač přes bodový půst z minulého kola zůstalo na vedoucí pozici, pokud si jí chce udržet i nadále, velí mu proti doma Valencinnes zvítězit. VA ovšem získalo deset bodů z posledních čtyř zápasů a může se tak pyšnit hodně solidní formou.

Valenciennes FC - Montpellier HSC 1:1

Spravedlivý bod si rozdělila mužstva Valenciennes a Montpellieru, které se překvapivě nacházejí na předních příčkách tabulky. Hosté měli lepší první půli, ve které se trefil už ve třetí minutě Montaňo, domácím vyšlo lépe druhé dějství a zásluhou Sancheze pět minut po pauze vyrovnali na konečných 1:1.

Valenciennes poměří síly s Montpellierem

Montpellieru se nedaří. Přestože se nováček soutěže ještě nedávno pohyboval na skvělém druhém místě, nyní spadl o dvě příčky níže - navíc dva poslední zápasy prohrál. Tuto sérii by chtělo ještě prodloužit rozjeté Valenciennes.

Stade Rennes - Valenciennes FC 0:3

Rennes doma překvapivě prohrálo s Valenciennes. To díky skvělému předvedenému výkonu ve druhém poločase zaznamenalo svou šestou výhru v sezóně a pošouplo se na šesté místo tabulky. Tři body pro hosty zařídily trefy Baldeho, Ben Khalfallaha a v závěru hodně kontroverzní od Pujola.

Preview: Stade Rennes - Valenciennes FC

Zápas dvou sousedů v tabulce se chystá na nedělní podvečer v Rennes. Domácí tým i jeho soupeř z Valenciennes má na svém kontě šestnáct bodů a oba celky by rády bodovaly - jen tak si totiž udrží kontakt s čelem Ligue 1.

Saint-Étienne znovu prohrálo, tentokrát 0:2 s Valenciennes

Saint-Etienne se po nedávném rozjezdu opět začíná zadrhávat. Tým prohrál podruhé v řadě, po Montpellieru dnes nestačil ani na Valenciennes.