Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Lyon přehrál Valenciennes 1:0

Lyon ve druhém kole napravil zaváhání ze zápasu s Le Mans, když porazil trápící se Valenciennes 1:0. Les Athéniens tak prohráli už podruhé v řadě, v příštím kole je navíc čeká ambiciózní PSG.

Preview: Olympique Lyon - Valenciennes FC

Lyon se za navrácením na fotbalový francouzský trůn nevydal tou správnou nohou. V prvním kole jen remizoval na půdě Le Mans 2:2, doma proti Valenciennes už však Olympique nehodlá nic takového připustit. Že se zabydlí v základní sestavě domácího celku, věří i devatenáctiletý záložník Miralem Pjanič, jenž nyní nosí na dresu osmičku po Juninhovi.

Valenciennes FC - AS Nancy-Lorraine 1:3

Loni na jaře nedobytný Stade Nungesser padl v nové sezóně hned v prvním kole. Nancy si díky třem odvezeným bodům z Valencinnes mohou pochvalovat slibný začátek do nového ročníku. Soupeři se naopak zápas opravdu moc nepovedl a inkasovaná červená karta na závěr podtrhla jeho špatný den.

Preview: Valenciennes FC - AS Nancy-Lorraine

Už čtvrtou sezónu kope Valenciennes nejvyšší francouzskou soutěž. Poprvé od postupu v sezóně 2005/06 ho však nebude vést kouč Antoine Kombouaré, jenž nyní trénuje Paris SG. Náhradník v podobě Philippeho Montaniera ale nemusí být vůbec o nic horší, vždyť s Boulogne loni postoupil z druhé ligy do Ligue 1.

AS Saint-Étienne - Valenciennes FC 4:0

Ani St. Etienne nenechalo nic náhodě a v důležitém zápase o záchranu rozdrtilo Valenciennes 4:0. Domácí se ujali vedení už po čtvrthodině, jejich hvězdná chvilka přišla v druhé půli, kdy během 14 minut skórovali hned třikrát a rozhodli o tom, že St. Etienne zůstane i příští sezónu prvoligové.

Saint-Étienne hraje o udržení, hostí Valenciennes

St. Etienne v minulé sezoně bojovalo o evropské poháry, letos mu to jde o poznání hůř a ani výhra v posledním zápase nemusí znamenat jistotu udržení v nejvyšší soutěži. V 38. kole hostí Valenciennes, kterému jde již pouze o lepší umístění v konečné tabulce.

PSG bude trénovat Kombouare, vymění si místo s Le Guenem?

Vedení PSG našlo náhradu za trenéra Paula Le Guena, jemuž na konci letošní sezony nebude prodloužena smlouva - z Valenciennes se do hlavního města Francie bude stěhovat Antoine Kombouare. Toho by u kormidla VA mohl nahradit právě Le Guen...

Valenciennes FC - Paris Saint-Germain 2:1

Trenér VA Antoine Kombouaré možná bude od příští sezóny koučovat Paris SG, nicméně v předposledním kole Ligue 1 ho porazil 2:1 a se svým týmem si připsal svou kulatou desátou výhru na domácím stánku Stade Nungesser. Hosty poslal do vedení už ve 12. minutě vzkříšený Kežman, ovšem rozhodující nakonec byly dvě domácí branky vstřelené během šesti minut ve druhé půli.

Preview: Valenciennes FC - Paris Saint-Germain

Pařížané po minulé prohře s Auxerre ztratili s největší pravděpodobností možnost hrát v příští sezóně Ligu mistrů. Jestli se třetímu Lyonu povede vyhrát doma nad Caen, sen se rozpadne definitivně. Šance samozřejmě ještě žije, tkví však také už jen v zisku plného počtu bodů z posledních dvou kol. A první překážka na hřišti Valenciennes nebude vůbec snadná.

Valenciennes chybí k záchraně bod, s Monakem remizovalo 1:1

Valenciennes stačí po remíze s Monakem k definitivní jistotě udržení již pouze bod. V následujících zápasech ho čeká domácí zápas s PSG a venkovní v St. Etienne.

Preview: AS Monaco - Valenciennes FC

Pokud by Valenciennes přivezlo všechny tři body z Monaka, mohlo by se již jistě těšit na příští sezonu v Ligue 1. K definitivní záchraně totiž týmu chybí pouze tři body.

Decourriere: Pokud Kombouare odejde, bude to do PSG

Hodně rychle možná skončí hledání nového trenéra pro PSG. S působením v klubu z hlavního města Francie je spojován kouč Valenciennes Antoine Kombouare a jeho odchod je poměrně reálný. Prozradil to jeho nadřízený a prezident VA Francis Decourriere...

Valenciennes FC - Girondins Bordeaux 1:2

Bordeaux udrželo kontakt s vedoucí Marseille, když porazilo v nepříjemném střetnutí Valenciennes 2:1. Až Gourcuff v 83. minutě hlavičkoval přesně k tyči a zařídil mužstvu potřebné tři body. VA se může trochu zlobit na některá rozhodnutí sudího, nicméně prohra znamenala jeho odsun na čtrnáctou pozici.

Preview: Valenciennes FC - Girondins Bordeaux

Les Girondins bojují o ligový titul. Jediným horkým protivníkem je Marseille, která je jen o lepší skóre na vedoucí pozici. Bordeaux může ucítit intenzivněji kořist v podobě blýskavého poháru, jelikož Marseille rozhodně nečeká v Nice nic jednoduchého. Ovšem k tomu, aby Olympique předhonilo, potřebuje tak jako tak nutně tři body ze hřiště o nic nehrajícího Valenciennes.

Slovákům se rozpadá útok, zranili se Šesták i Šebo

Dva slovenští fotbaloví útočníci jsou kvůli zranění mimo hru. Filip Šebo z Valenciennes má po tréninkovém zápase zlomené zápěstí, Stanislav Šesták z Bochumi se dnes ráno podrobil operaci třísel. Oba zřejmě vypadnou ze hry minimálně na tři až čtyři týdny